[سوالاتتون رو در مورد متره مطرح کنید] ► پرسش و پاسخ

behrooz civil

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
ممنون دوست من اینو دانلود کرده بودم اما توش از متره چیزی نگفته یه سری شرایط عمومی پیمان هست و چندتا پلانم آخرش داره محاسباتی نیست

ببین متره و برآورد فرمول خاصی نداره که در نتیجه جزوه خاصی هم داشته باشه . سعی کن یه نمونه پروژه متره دانلود کنی . چون مثلا زمانی که دانشجو بودم . برای درس متره . استاد از اول تا آخر ترم یه ساختمون رو متره کرد . اینجور جزوه هم تو نت پیدا نمیشه . باید از یه دانشجو جزوه دستی رو بگیری

Mitax

عضو جدید
ببین متره و برآورد فرمول خاصی نداره که در نتیجه جزوه خاصی هم داشته باشه . سعی کن یه نمونه پروژه متره دانلود کنی . چون مثلا زمانی که دانشجو بودم . برای درس متره . استاد از اول تا آخر ترم یه ساختمون رو متره کرد . اینجور جزوه هم تو نت پیدا نمیشه . باید از یه دانشجو جزوه دستی رو بگیری
باشه دستت درد نکنه ..

lorans

عضو جدید
لطفاً در مورد نوشتن صورت وضعیت برای قرارداد به صورت پیمان مدیریت اگر کسی اطلاع داره توضیح بده. قرارداد به این صورت هست که خرید و تهیه مصالح نیز به عهده مدیر است. به چه صورت باید فاکتور های خرید داخل صورت وضعیت جا بدم؟

با تشکر

a-razavi

عضو جدید
سلام

بستگی داره اگر قرار است شما خرید را انجام دهید بعد فاکتورها را به کارفرما ارائه دهید بایستی تمام فاکتورها را در صورتوضعیت بیاورید و روی آن حق الزحمه پیمان مدیریت بگیرید
در ضمن به یاد داشته باشید صورتوضعیت خرید و اجرا را از هم تفکیک کنید وگرنه در زمان محاسبه بیمه صورتوضعیتها به مشکل میخورید

بالا