سوال، درخواست، مشاوره > گیاهان دارویی

sourani2009

عضو جدید
سلام دوستان یکبار این تاپیک زدم ولی نمی دونم چرا حذفش کردن دوستان اون هم بدون خبرر دستتون درد نکنه واقعا :cry: ترخدا حذف نکنید من سوال دارم

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
سلام دوستان یکبار این تاپیک زدم ولی نمی دونم چرا حذفش کردن دوستان اون هم بدون خبرر دستتون درد نکنه واقعا :cry: ترخدا حذف نکنید من سوال دارم

سلام درخواست شما حذف نشده
به محل اصلی خودش منتقل شده

moaqfe

کاربر بیش فعال
کدام گیاهان هستند که از راه تدخین , خواص خودشون رو به انسان میرسونند؟

"Pejman"

کدام گیاهان هستند که از راه تدخین , خواص خودشون رو به انسان میرسونند؟

سلام. خیلی از گیاهان داری این خاصیت هستند. مثل به لیمو و بادرنجبویه. برای کسب اطلاعات بیشتر میتونین در مورد آرماتراپی (رایحه درمانی) تحقیق کنین :gol:

hooman67

عضو جدید
سلام
من احتیاج به یک گزارش کارآموزی در رشته کشاورزی دارم
کسی کمکم میکنه؟؟

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نیاز ه مطالبی علمی راجع به کورکومین زردچوبه دارم در صورت امکان کمکم کنید.

وبلاگ گیاهیتون که کامله... خانوم مزینانی.. چشم.
من لینکاشو میزارم. دیگه ببینید کدوم به دردتون میخوره
www. sobheqazvin.ir
http://www.owjnews.ir/component/k2/item/19507-استفاده-از-کورکومین-زردچوبه-برای-شیمی-درمانی.html

khodaaaaaam

عضو جدید
سلام دوستان
من دارم آگرواکولوژی میخونم
اما واسه پایان نامم یکی از موضوعاتی کخ بخش علاقه دارم کار روی گیاهان داروییه. همچنین از اونجایی که میخام تلاش کنم واسه دکتری پذیرش استرالیا یا آمریکا رو بگیرم کار روی چه مواردی رو بهم پیشنهاد میکنین؟

nazi jooon

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من دارم آگرواکولوژی میخونم
اما واسه پایان نامم یکی از موضوعاتی کخ بخش علاقه دارم کار روی گیاهان داروییه. همچنین از اونجایی که میخام تلاش کنم واسه دکتری پذیرش استرالیا یا آمریکا رو بگیرم کار روی چه مواردی رو بهم پیشنهاد میکنین؟
خیلی کارا میشه کرد...یکیش پیدا کردن مسیر متابولیسمی تولید متابولیت های ثانویه و پیاده کردن اون در مقیاس زیاد واسه تولید انبوه...یا گیاهان داروئی خاص واسه تولید علف کش و ...الان فعالیت روی میکروrna ها رو بورسه...

آریوداد

عضو جدید
سلام دوستان.:gol:
من قصد احداث باغ گیاهشناسی با محوریت گیاهان دارویی دارم،که هم جنبه گردشگری داشته باشه هم آموزشی-پژوهشی. منتظر دریافت نظراتتون هستم. هر کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم. در هر زمینه ای، طراحی، کاشت گیاهان، انتخاب گیاهان و ... . اگر کسی بخواد در فضای واقعی همکاری رسمی داشته باشه استقبال میکنم.​

:gol:

moaqfe

کاربر بیش فعال
سلام. خیلی از گیاهان داری این خاصیت هستند. مثل به لیمو و بادرنجبویه. برای کسب اطلاعات بیشتر میتونین در مورد آرماتراپی (رایحه درمانی) تحقیق کنین :gol:

حق پدر و مادرتو رحمت کنه همین اسمش برای ما کارگشا خواهد بود اما اینا مربوط به راحیه مواد هست , منظور من استفاده از دود گیاهان بود

مثلا" من در جوانی برگ گیاه ریحان رو با روش خاصی خشک نمودم و بطور اتفاقی متوجه شدم این برگ خشک شده رو وقتی بجای تنباکو استفاده میکنند برای التیام سینوزیت بسیار نافع هست و الی آخر

حالا میخام ببینم اصلا" موارد دیگه ای هم هست که بشه به بیمار توصیه کرد که مثل سیگار اونو دود کنه یا نه ؟

آخرین ویرایش:

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
حق پدر و مادرتو رحمت کنه همین اسمش برای ما کارگشا خواهد بود اما اینا مربوط به راحیه مواد هست , منظور من استفاده از دود گیاهان بود

مثلا" من در جوانی برگ گیاه ریحان رو با روش خاصی خشک نمودم و بطور اتفاقی متوجه شدم این برگ خشک شده رو وقتی بجای تنباکو استفاده میکنند برای التیام سینوزیت بسیار نافع هست و الی آخر

حالا میخام ببینم اصلا" موارد دیگه ای هم هست که بشه به بیمار توصیه کرد که مثل سیگار اونو دود کنه یا نه ؟

برای سرماخوردگی سوزاندن اوکالیپتوس میتونه راه گشا باشه .. ولی نه بیش از حد....
برای درمان اسم.. پوست کامکوات رو اتیش بزنید.. و استشمام کنید... میتونه الرژی فصلی رو از بین ببره...
برای درمان گوش درد.. دود کردن سیگار با گیاه تنباکو خالص نه شیمیایی.. میتونه درمان کنه...

گیاه بادرنبویه رو میتونید خشک شده شو به عنوان قلیان استفاده کنید به شرطی که سرماخوردگی نداشته باشید زیرا باعث گرفتگی صداتون میشه...
خیلی زیاده.. باید شناسایی کنید.. برای چه بیماری میخواید.

مبینا

کاربر فعال
راهنمایی

راهنمایی

سلام به همه دوستان
من اطلاعات کاملی در مورد جینسینگ می خوام متاسفانه اطلاعات سایت ناقصه کسی میتونه کمکم کنه ؟

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار

seyyedalizeinali

عضو جدید

سلام بذر گشنیز هم یه همچین خاصیتی داره.
باید پودر شه و یا بعنوان تنباکو سیگار استفاده شه یا بریزی رو آتش ذغال

مبینا

کاربر فعال
سلام دوست عزیز
پیشنهاد خیلی خوبیه به شرط اینکه بیشتر گیاهان دارویی رو داشته باشه من خیلی دوست داشتم جینسینگ پرورش بدم که یکی از مشکلاتم نبودن بذر ونشا داخل کشور بود ودومش مدت رشد طولانی بود ولی در حال حاضر هنوز تحقیق میکنم.. امیدوارم موفق بشید .تحقیق فراموش نشه

sorush20

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

نون میشم کمک کنید ایا برای کاشت گیاهانی که بزر دارند نیاز است گیاه دوم بغلش بکاریم مورد زوجیت یانه.

moaqfe

کاربر بیش فعال
برای سرماخوردگی سوزاندن اوکالیپتوس میتونه راه گشا باشه .. ولی نه بیش از حد....
برای درمان اسم.. پوست کامکوات رو اتیش بزنید.. و استشمام کنید... میتونه الرژی فصلی رو از بین ببره...
برای درمان گوش درد.. دود کردن سیگار با گیاه تنباکو خالص نه شیمیایی.. میتونه درمان کنه...

گیاه بادرنبویه رو میتونید خشک شده شو به عنوان قلیان استفاده کنید به شرطی که سرماخوردگی نداشته باشید زیرا باعث گرفتگی صداتون میشه...
خیلی زیاده.. باید شناسایی کنید.. برای چه بیماری میخواید.

مهم برام اين بود كه در مورد دود كردنيها اطلاعات جمع كنم و بيماري خاصي مد نظرم نبود

mehrdad539

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان و استادان گرامي
دوتا سوال داشتم:
اول اينکه آيا توي بيضاء از توابع استان فارس ميشه سرخارگل،گل گاو زبان ايراني،استخدوس فرانسوي،عروسک پشت پرده و ختمي خبازي کشت کرد و دوم اينکه هر کدوم رو در کل از نظر سختي و صرفه اقتصادي لطف کنين توضيح بديد ممنون ميشم.
با تشکر

"Pejman"

دوتا سوال داشتم:
اول اينکه آيا توي بيضاء از توابع استان فارس ميشه سرخارگل،گل گاو زبان ايراني،استخدوس فرانسوي،عروسک پشت پرده و ختمي خبازي کشت کرد و دوم اينکه هر کدوم رو در کل از نظر سختي و صرفه اقتصادي لطف کنين توضيح بديد ممنون ميشم.
با تشکر
سلام دوست عزیز!!! شما یک بار و فقط در یک جا سوالتونو مطرح می فرمودید بهش جواب داده میشد!!! الان چندین جا سوالتونو پرسیدین! لطفا از این به بعد فقط در یک جا سوالتونو لطفا مطرح بفرمایید.

mehrdad539

عضو جدید
سلام به پژمان عزیز
من دیدم کسی جواب نمیده و منم در موقعیت حساسی بودم و عجله داشتم مجبور شدم.
حالا شما همین یکیو فرض کنین>جوابشو گرفتم؟

"Pejman"

دوتا سوال داشتم:
با تشکر
دوست گرامی بیضا میشه از توابع سپیدان درسته؟ آب و هواش چطوریه؟ گرم و خشکه یا سرد و خشکه؟ چون سپیدان که سردسیریه انگار... ممنون میشم اینو بگین تا بهتون بگم. ببینین همه این گیاهان در شرایط معندله نتایج خوبی دارند. اگه منظورتون از ختمی خبازی همون پنیرک هم هست اگه شرایط خیلی سرد باشه نه این امکان کشت ندارید. میتونین کشت کنید اما عملکرد اقتصادی نیست. دمای حداقل باید بالای 8 باشه برای پنیرک (دمای حداقل تولید اقتصادی)
شما مولفها های آب و هوایی منطقه خودتونو بفرمایید

mehrdad539

عضو جدید
با تشکر
یکی از دوستان که اهل همین منطقه شهید آباد بیضاء هستن میگن سرده ولی هواشناسی کل بیضاء رو که میبینم کمترین دمای صبح 11 تا 16 درجه و بیشترین دمای روز هم 24 تا 30 درجه هست و اینکه در این منطقه گیاهان زیادی از جمله گندم،جو،برنج،عدس و نخود هم کشت میشه.اگر بازم اطلاعاتی در این زمینه بدستم رسید عنوان میکنم.ممنونم

mahdinosratzade

عضو جدید
Nepeta pogonosperma
این گیاه چیه ؟ اگه اطلاعات در موردش دارین برام بزارین لطفا

آخرین ویرایش توسط مدیر:

(M&M)

کاربر بیش فعال
Nepeta pogonosperma
این گیاه چیه ؟ اگه اطلاعات در موردش دارین برام بزارین لطفا

گياه Nepeta pogonosperma از خانواده نعناع (Labiatae)، يكي از گونه هاي پونه ساي انحصاري ايران (در منطقه الموت) مي باشد. تركيبات گزارش شده از جنس پونه سا شامل فلاونوئيدها، ايريدوئيدها، فنل ها و دي ترپن ها مي باشند. گياهان اين جنس معطر بوده و اثرات آنتي اكسيداني، ضدميكروبي، حشره كشي، ضدالتهابي، ضددردي و ضداضطرابي دارند، همچنين در طب سنتي به دليل داشتن اثرات خلط‎آور، ضدعفوني‎كننده، ضدسرفه، ضدآسم و تب‎بر استفاده مي‎شوند. 

khoram22

عضو جدید
امتحان دادی ؟ چه رشته ای را شرکت کرده بودی نتیجه اش چی شد بعضی از این کتابهایی را که گفتی من دارم اگر بخوام شرکت کنم کفایت می کنه یا منم باید نمونه سوال گیر بیارم

moaqfe

کاربر بیش فعال
نارگيل

نارگيل

786
557

آيا پوست پشمالو نارگيل و پوست چوبي آنهم ، خواص دارويي دارد؟ يا فقط دور ريختني هست

mehraban2011

عضو جدید
سلام و وقت بخیر
:w10:
خواهشا سریعا کمکم کنید واسه کشت گلخانه ای نزدیک یک هکتار در شمال کشور -گیلان- چه محصول یا محصولاتی رو پیشنهاد میکنید که توجیح اقتصادی و بازار خوبی داشته باشه؟؟؟
خواهشا سریعتر کمکم کنید