سوال، درخواست، مشاوره > گیاهان دارویی

mehrdad539

عضو جدید
ضمنا این شرکتایی که کارشون تولید آب میوه هست همه جور آشغالی رو باهم قاطی میکنن بعد به طعم هر میوه ای که شبیه بود به مردم غالب میکنن.دقت کرده باشین اکثرشون همون طعم پودر شربت 100 تومنی که 1.5 لیتر آب رو شیرین میکنن میدن.

مرتضی فنودی

عضو جدید
سلام ، می خواستم واسه کشت گیاهان پرسود مهم نیست دارویی، باغی، علوفه ای و... باشه در رنج دمایی 5تا 45 درجه که نیاز به سرما نداشته باشه رو بهم بگین. . . .فوری فوتی نیاز دارم0 اگه تولید گیاهان خارج فصلم بگین چون قیمتش بالایه خوبه؟

mehrdad539

عضو جدید
آره تقریبا محلی های زرآباد بهش زیتون میگن

ذرت علوفه ای خوب سودی داره چون کل اندام هوایی اونرو آسیاب میکنن و میفروشن
چغندر قندم عالیه هم کم زحمته و چون فصل پاییز و زمستون کاشته میشه نیاز آبیش بسیار کمه اگر کارخونه قند هم نزدیکش باشه که دیگه نور الی نوره از کارخونه خودشون با ماشین میان بار میزنن و میبرن.میگن خیلی راحت و کم زحمت و پرسوده.

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی

پیوست ها

• (1392-11-14)-[710924]-گیاه استویا.pdf
    96.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • estevia-ebook1.pdf
    1.9 مگایابت · بازدیدها: 0

mehraban2011

عضو جدید
سلام دوستان و مهندسان عزیز
چند تا مقاله میخوام راجع به کمپوست پیله بادام زمینی. ممنون میشم کمکم کنید

پروانه سفید

عضو جدید
سلام دوستان.خسته نباشید
کسی مطلبی، کتابی یا مقاله ای درباره خرفه با نام علمی Portulaca Oleracea L
درباره تاریخچه کشت در جهان و ایران، گیاهشناسی، ترکیبات تشکیل دهنده، مصارف این گیاه داره لطفا برام بذاره.اگه کسی کتابی در این مورد داشت لطفا عکس صفحات و شناسه کتابو برام بذاره خیلی لازم دارم.ممنون.دوستان من جزء این تالار نیستم لطفا اگه کسی مطلبی واسه این مورد گذاشت برام پیغام خصوصی بده تا بیام جوابو نگاه کنم.خیلی ممنون

"Pejman"

پیوست ها

• 44413930105.pdf
    341.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

آریوداد

عضو جدید
سلام دوستان.
گیاه دارویی که فصل کشت آن شهریور به بعد باشه و نیاز آبی کم (یا بهتر بگم به صورت دیم ) در ضمن صرفه اقتصادی داشته باشه، کسی میشناسه معرفی کنه؟
با تشکر.

"Pejman"

سلام دوستان.
گیاه دارویی که فصل کشت آن شهریور به بعد باشه و نیاز آبی کم (یا بهتر بگم به صورت دیم ) در ضمن صرفه اقتصادی داشته باشه، کسی میشناسه معرفی کنه؟
با تشکر.

سلام
بستگی داره
اگر شما همدان باشین اینا رو پیشنهاد میکنم
رزماری
شیرین بیان
آویشن
زوفا

آریوداد

عضو جدید

سلام
بستگی داره
اگر شما همدان باشین اینا رو پیشنهاد میکنم
رزماری
شیرین بیان
آویشن
زوفا

سلام.
ممنون از راهنماییتون. من در شمال استان فارس کشت میکنم. این گیاهان واقعا بصورت دیم عملکرد اقتصادی دارند؟

"Pejman"

سلام.
ممنون از راهنماییتون. من در شمال استان فارس کشت میکنم. این گیاهان واقعا بصورت دیم عملکرد اقتصادی دارند؟

سلام خواهش می کنم. بله رزماری و آویشن رو اطلاع دارم که عملکرد دیم اون ها به صورت اقتصادی هست.

آریوداد

عضو جدید
سلام خواهش می کنم. بله رزماری و آویشن رو اطلاع دارم که عملکرد دیم اون ها به صورت اقتصادی هست.

با سلام.
سپاس از توجهتون.

در مناطقی که اکنون آب کافی برای شرب وجود ندارد و قبلا زندگی مردم با کشاورزی میگذشته، واقعا لازمه که گیاهان دیم با صرفه اقتصادی بهشون معرفی بشه. ممنون میشم اگر در این زمینه از اطلاعات دوستان استفاده کنم.

aligiti

عضو جدید
سوالی در مورد چگونگی جدب امواج الکترو مغناطیس توسط گیاه کاکتوس

سوالی در مورد چگونگی جدب امواج الکترو مغناطیس توسط گیاه کاکتوس

سلام دوستان
جایی پیدا نکردم مخصوص این تایپک شرمنده مجبور شدم اینجا بزنم از دوستان اگه کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه لطفا

کاکتوس مخصوصا نمونه ی برگ پهن و تیغ دارش تنها گیاهیست که تشعشعات و نویز های گوشی های همراه و پارازیت های ماهواره را به خود جذب و از بروز بیماری هایی چون سرطان جلوگیری میکند! پس تا میتوانید در منزل خود کاکتوس نگه دارید.

کسی از دوستان در این مورد تحقیق داشته که چه موادی در این گیاه هست که باعث میشود که این گیاه امواج رو جدب خود کنه؟

اگه کسی در این مورد اطلاعاتی داره لطفا راهنماییم کنید

ممنون

"Pejman"

سلام دوستان
جایی پیدا نکردم مخصوص این تایپک شرمنده مجبور شدم اینجا بزنم از دوستان اگه کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه لطفا

کاکتوس مخصوصا نمونه ی برگ پهن و تیغ دارش تنها گیاهیست که تشعشعات و نویز های گوشی های همراه و پارازیت های ماهواره را به خود جذب و از بروز بیماری هایی چون سرطان جلوگیری میکند! پس تا میتوانید در منزل خود کاکتوس نگه دارید.

کسی از دوستان در این مورد تحقیق داشته که چه موادی در این گیاه هست که باعث میشود که این گیاه امواج رو جدب خود کنه؟

اگه کسی در این مورد اطلاعاتی داره لطفا راهنماییم کنید

ممنون
سلام تا حالا چنین چیزی رو نشنیده بودم!
یه سرچ زدم دیدم یکی اینو گفته:

امواج بخصوص امواج الکترومغناطیسی اثرات مخرب و جبران ناپذیری بر انسان و سایر موجودات زنده می گذارد. سرطان خون و سردرد های غیرعادی، شایع ترین نتیجه این امواج هستند. یکی از علل افزایش سرطان و بیماری هایی در این ردیف در جهان، گسترش کاربرد امواج در جهان است. به خصوص گوشی های همراه که امروزه هر فرد یکی از آنها را دایما با خود دارد و دایما در معرض امواج آنهاست. امروزه بر اساس آخرین تحقیقات معلوم شده که کاکتوس خاصیت منحصر به فردی در جذب امواج بخصوص امواج الکترومغناطیس دارد. تیغ های سطح کاکتوس همچون آنتن های گیرنده ی قوی امواج مخرب و مزاحم محیط ما را جذب می کنند. میزان جذب این تیپ امواج بوسیله کاکتوس خیلی بالاست. ایجاد مزرعه های کاکتوس مانند چیزی شبیه مزرعه های آفتابگردان برای جذب تششعات اتمی در کنار مناطقی که سطح امواج الکترومغناطیس بالاست هم امروزه در دستور کار است.

sh.shirinbahador

عضو جدید
کسی هست بتونه از خانواده پنیرک چند گیاه دارویی معرفی کنه؟

کسی هست بتونه از خانواده پنیرک چند گیاه دارویی معرفی کنه؟

سلام دوستان،من از خانواده پنیرک یا ختمی فقط با ختمی خبازى و ختمی گل سفید آشنا هستم و میخوام این خانواده رو با تنوع بیشترى پرورش بدم کسی میتونه چند رقم جدید یا گونه هایی ک از این خانواده دارویی هستن رو بهم معرفی کنه؟؟ :que:

j-salehi

عضو جدید
چطور میتونم جوشانده غلیظ گیاهی را به مدت طولانی نگهداری کنم

چطور میتونم جوشانده غلیظ گیاهی را به مدت طولانی نگهداری کنم

سلام دوستان
من یه جوشانده غلیظ گیاهی درست کردم میخواستم ببینم من چطور میتونم اینو به مدت حداقل یک سال نگهداری کنم؟
آیا میتونم از الکل سفید استفاده کنم.( اگه میشه " چند درصد الکل اضافه کنم؟)

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
نگهداری جوشانده گیاهیی

نگهداری جوشانده گیاهیی

سلام دوستان
من یه جوشانده غلیظ گیاهی درست کردم میخواستم ببینم من چطور میتونم اینو به مدت حداقل یک سال نگهداری کنم؟
آیا میتونم از الکل سفید استفاده کنم.( اگه میشه " چند درصد الکل اضافه کنم؟)

گیاهتون نمی دونم چیه ولی معمولاً توو یخچال و حتی توو فریزر نگهداری کنین سالم و بی تغییر می مونه، به دلیل ترکیبات گیاهی خاص، معمولاً ماندگاری این جور عصاره یا جوشانده ها به خودی خود بالا هست

الکل چرا؟ مگه خوراکی نیس؟

دربش رو محکم ببندید (مثلا توو ظرف شیشه ای هست) و قبل از گذاشتن توو یخچال حدود 30 دقیقه، توو قابلمه یا ظرف پر از آب در حال جوش بذارین که بهش می گن روش بن ماری برای پاستوریزاسیون تا کپک نزنه باکتری بیماری زا زنده نمونه یا اسپورهاش از بین برن یا سم باکتری و. مواظب باشین ظرفتون ترک ورنداره درش رو باز کنین اندازه یک دهم ارتفاعش باید خالی باشه برای جای خالی سردرب .... البته برای اطمینان بیشتر می تونین از تندالیزاسیون هم استفاده کنین سه روز پشت سر هم، هر روز مدت یک ساعت بذارین توو آب جوش در حال حرارت

فقط بسته به نوع مصرف می تونین بالای قسمت فوقانیش با توجه به نوع جوشانده که نمی دوونم چیه؟ یکم روغن خالص بریزین یا گلیسیرین مایع تا جلوی اکسیداسیون رو بگیره و تغییر رنگ نداشته باشین (شاید این لازم نباشه)

همین

j-salehi

عضو جدید
سلام
دوست عزیز ممنون از راهنماییتان ببخشید قصور از من بود که توضیح کاملی از این جوشانده ندادم.
راستش این جوشانده از ده دوازده نوع گیاه دارویی هستش(ریشه شیرین بیان "بابونه "آویشن و...) که میخوام ازش به عنوان محلول موضعی وماساژ پوست سر استفاده کنم.و میخوام حداقل تا شش ماه ماندگاری داشته باشه.

"ALPHA"

کاربر ممتاز
سلام
دوست عزیز ممنون از راهنماییتان ببخشید قصور از من بود که توضیح کاملی از این جوشانده ندادم.
راستش این جوشانده از ده دوازده نوع گیاه دارویی هستش(ریشه شیرین بیان "بابونه "آویشن و...) که میخوام ازش به عنوان محلول موضعی وماساژ پوست سر استفاده کنم.و میخوام حداقل تا شش ماه ماندگاری داشته باشه.
نگران نباشین، اگه به این صورت مخلوط باشه، خودش ماندگاری داره فقط تندالیزاسیون رو براش انجام بدین که توضیح دادم؛فرآیند حرارتی بمدت سه روز متوالی یک ساعت جوشوندن
بعضاً کپک ها و مخمرها اسپوردار، یه مدت بعد سطح رو خراب و گندیده می کنن، برای همین می جوشونین بعدش داخل یخچال درب بسته نگهداری می کنین.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
نگران نباشین، اگه به این صورت مخلوط باشه، خودش ماندگاری داره فقط تندالیزاسیون رو براش انجام بدین که توضیح دادم؛فرآیند حرارتی بمدت سه روز متوالی یک ساعت جوشوندن
بعضاً کپک ها و مخمرها اسپوردار، یه مدت بعد سطح رو خراب و گندیده می کنن، برای همین می جوشونین بعدش داخل یخچال درب بسته نگهداری می کنین.

سلام. تندالیزاسیون که میگین، اصلا تاثیری روی کم کردن خواص گیاهان دارویی نداره آیا؟. ممنون.

"ALPHA"

کاربر ممتاز
سلام. تندالیزاسیون که میگین، اصلا تاثیری روی کم کردن خواص گیاهان دارویی نداره آیا؟. ممنون.

نه!
مثالش: محیط های کشت رو که توو فشار 15 بار و دمای 120 می ذارن توو اتوکلاو، اگه خواصش کم می شد نباید شاهد رشد باکتری های سخت شد و .. می شدیم
ویتامینها حساس به حرارت هستن و برخی ساختارهای پروتئین ها، چیزی که توو گیاهان و عصاره هاشون مهمه نه ویتامین هست نه پروتئین

j-salehi

عضو جدید
سلام دوستان
چرا میگن هنگام تنتور کردن گیاهان دارویی فقط باید از یه گیاه استفاده کرد؟ ونباید از مخلوط چند گیاه استفاده کنیم؟

"Pejman"

سلام دوستان
چرا میگن هنگام تنتور کردن گیاهان دارویی فقط باید از یه گیاه استفاده کرد؟ ونباید از مخلوط چند گیاه استفاده کنیم؟
ببینید من خاطرم نیست همچین چیزی شنیده باشم یا نه اما میتونم اونو بپذیرم. احتمالاً بخاطر ترکیب شدن مواد موثره گیاهان مختلف با همدیگر هست که بعدا جداسازیش ممکنه مشکل باشه. شما از یک گیاه دارویی بخاطر خواص اون گیاه استفاده می کنید. تنتور کردن چند تا گیاه مختلف ممکنه در برخی از موارد مناسب نباشه. اگر دوستان دیگر اطلاعات تکمیلی تری دارند اعلام بفرمایند. با تشکر :gol:

ashkanbabaahmadi

عضو جدید
کمک

کمک

سلام دوستان .کسی میتونه منو راهنمایی کنه میخواهم د ستگاه سوکسله استیل یا آهنی تهیه کنم نمی دونم ازکجا .کسی مشناسه ؟معرفی کنه و شماره تلفن بده . مرسی

"Pejman"

سلام دوستان .کسی میتونه منو راهنمایی کنه میخواهم د ستگاه سوکسله استیل یا آهنی تهیه کنم نمی دونم ازکجا .کسی مشناسه ؟معرفی کنه و شماره تلفن بده . مرسی

سلام. برو ناصر خسرو تهران. یا از فروشگاه هایی که وسایل آزمایشگاهی میفروشن تهیه کنین. این فروشگاه ها هم در اینترنت وجود داره و هم اینکه معمولا آزمایشگاه های خود دانشگاه ها شماره تلفن تجهیزات آزمایشگاهی ها رو دارن. حالا چرا سوکسله استیل؟! صنعتی میخواین کار کنین!؟ سوکسله آهنی نشنیدم من.

j-salehi

عضو جدید
سلام
به غیر از دستگاه سوکسله. راه دیگه ای برای استخراج (ویتامین"پروتئین واسیدهای چرب) از دانه های روغنی_دارای روغن کمتر از 20%_ وجود داره؟
آیا میشه به کمک حلالها اینکار را کرد؟

j-salehi

عضو جدید
سلام
به غیر از دستگاه سوکسله. راه دیگه ای برای استخراج مواد موثره (ویتامین"پروتئین واسیدهای چرب) از دانه های روغنی_دارای روغن کمتر از 20%_ وجود داره؟
آیا میشه به کمک حلالها اینکار را کرد؟

یعنی کسی در این مورد اطلاعاتی نداره؟؟!!!!