سوال، درخواست، مشاوره > گیاهان دارویی

mehraban2011

عضو جدید
عایا محندص کشاورضی حسطین شما؟

بله ظاهرا مهندسم. شما پیشنهادی دارید لطفا ارایه بدید.
خواهشا سریعا کمکم کنید واسه کشت گلخانه ای نزدیک یک هکتار در شمال کشور -گیلان- چه محصول یا محصولاتی رو پیشنهاد میکنید که توجیح اقتصادی و بازار خوبی داشته باشه؟؟؟

فلفل دلمه رنگی و چری و دیگه چیا هستن که خوب جواب بده و تقاضا براش زیاد باشه. داریم گلخانه احداث میکنیم ولی باید اول نوع محصول و بازارش رو بررسی کنیم خواهشا پیشنهادات خودتون رو مطرح کنید
از همتون ممنونم

kohla

عضو جدید
بله ظاهرا مهندسم. شما پیشنهادی دارید لطفا ارایه بدید.
خواهشا سریعا کمکم کنید واسه کشت گلخانه ای نزدیک یک هکتار در شمال کشور -گیلان- چه محصول یا محصولاتی رو پیشنهاد میکنید که توجیح اقتصادی و بازار خوبی داشته باشه؟؟؟

فلفل دلمه رنگی و چری و دیگه چیا هستن که خوب جواب بده و تقاضا براش زیاد باشه. داریم گلخانه احداث میکنیم ولی باید اول نوع محصول و بازارش رو بررسی کنیم خواهشا پیشنهادات خودتون رو مطرح کنید
از همتون ممنونم

شما گلخونه بزنید مجبورید هزینه گلخونه رو هم در بیارید . بعدش گلخونه توی اون مناطق به صرفه نیست گلخونه رو بیشتر توی مناطق سرد و یا خشک میزنن نه اونجا که معتدل و پرابه.
پیشنهاد من: شما در مورد گیاه استویا تحقیق کن که در صنعت دارویی ارزش بالایی داره و کارخونجات داروسازی احتمالا روهوا ازت بزنن. موفق باشید.

mehrradg28

عضو جدید
سوال در مورد 2 گیاه

سوال در مورد 2 گیاه

سلام کسی از دوستان از این 2 گیاه اطلاعاتی داره به من بده که تو کدوم کشور هست و تو ایران از کجا میشه گیرش آورد

1-گیاه رابین رد Robin Red

2-گیاه تایگر ناتس یا تایگر نات

nazi jooon

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
آيا پوست پشمالو نارگيل و پوست چوبي آنهم ، خواص دارويي دارد؟ يا فقط دور ريختني هست
خواص داروئی نداره...ولی برای تهیه کوکوپیت(یه محیط سبک برای ریشه زایی گیاه) به وفور ازش استفاده میشه..

mehraban2011

عضو جدید
شما گلخونه بزنید مجبورید هزینه گلخونه رو هم در بیارید . بعدش گلخونه توی اون مناطق به صرفه نیست گلخونه رو بیشتر توی مناطق سرد و یا خشک میزنن نه اونجا که معتدل و پرابه.
پیشنهاد من: شما در مورد گیاه استویا تحقیق کن که در صنعت دارویی ارزش بالایی داره و کارخونجات داروسازی احتمالا روهوا ازت بزنن. موفق باشید.

متشکرم استویا یکی از پیشنهادات خودم بوده منتهی اول باید جایی که نیاز داره رو پیدا کنم بعد بکارمش.
درسته حق با شماست در باره آب و هوا ولی کاریه که شروع شده و من نمیخوام آیه یاس باشم. باز هم اگه موردی به ذهنتون رسید خوشحال میشم مطرح کنید.
دوستان دیگه کمک یادتون نره خواهشا سریعا کمکم کنید واسه کشت گلخانه ای نزدیک یک هکتار در شمال کشور -گیلان- چه محصول یا محصولاتی رو پیشنهاد میکنید که توجیح اقتصادی و بازار خوبی داشته باشه؟؟؟

beso

اخراجی موقت
سلام دوستان
من یه مدتی هست که موهای جلوی سرم کم پشت شده
ابروهامم همینجور
دکتر رفتم ولی ن ژنتیکی بود نه هورمونی
سنمم زیر 25 سال
داروی گیاهی واسه پرپشت کردن موهای سر و ابرو وجود داره؟؟
و واسه از بین بردن موهای زاید داروی درست حسابی هست؟

seyyedalizeinali

عضو جدید
سلام دوستان
ابروهامم همینجور
سنمم زیر 25 سال

سلام ممکنه عصبی باشه
اگه میتونید و زورتون نمیاد یکی دوبار کلا سرتون رو بتراشید اینکار ریزششو میتونه متوقف کنه.
البته اگه قارچ کچلی افتاده باشه رو سرتون با شستشو و برگ گیاه کنار این وضع برطرف میشه

beso

اخراجی موقت
سلام ممکنه عصبی باشه
اگه میتونید و زورتون نمیاد یکی دوبار کلا سرتون رو بتراشید اینکار ریزششو میتونه متوقف کنه.
البته اگه قارچ کچلی افتاده باشه رو سرتون با شستشو و برگ گیاه کنار این وضع برطرف میشه

از موقع کنکور ارشد شروع شد
یه سالی هست سرمو نتراشیدم
هر دو روز یک بار میرم حموم فک نکنم قارچ باشه
الان ریزش نداره فقط کم پشت شده و همونجور مونده
گلاب به روت بنا به حرف دوستان چند باری حنا کردم
احساس میکنم یه ذره کم بهتر شده ولی رنگ موهام شده قهوه ای مایل به شرابی :د

moaqfe

کاربر بیش فعال
يعني در تمدن شرق آسيا كه همه چي حتي خاك زير پا دارو ميسازن ، از پشم پوست نارگيل دارو نساختن؟

nazi jooon

کاربر ممتاز
يعني در تمدن شرق آسيا كه همه چي حتي خاك زير پا دارو ميسازن ، از پشم پوست نارگيل دارو نساختن؟
من که در جریان نیستم...شایدم داشته باشه..

اگه چیزی پیدا کردین به ما هم اطلاع بدین...

kohla

عضو جدید
سلام دوستان
ابروهامم همینجور
سنمم زیر 25 سال

از موقع کنکور ارشد شروع شد
یه سالی هست سرمو نتراشیدم
هر دو روز یک بار میرم حموم فک نکنم قارچ باشه
الان ریزش نداره فقط کم پشت شده و همونجور مونده
گلاب به روت بنا به حرف دوستان چند باری حنا کردم
احساس میکنم یه ذره کم بهتر شده ولی رنگ موهام شده قهوه ای مایل به شرابی :د

پرسش:.برای درمان ریزش مو دستور شستشو با شیر و سرکه را داده بودید لطفا طریقه شستن و اینکه شستن با آب لازم هست یاخیررا بفرمایید.
پاسخ: شستن با آب لازم نیست اگر هم می خواهید، می توانید با آب سالم (بدون کلر) بشویید البته یک ساعت بعد از شستن با مخلوط یک لیوان سرکه انگور و یک لیوان شیر بر اساس دستور مربوطه که در ذیل نیز درج گردیده است:
اگر ریزش موهای سر شما، علت ارٍثی داشته باشد یا به مرور و با افزایش سن دچار آن شده اید و یا با شستشوی موهای سرتان در حالت ایستاده، آن هم با استفاده از صابون های نامناسب و یا شامپوهای موجود در بازار باعث ریزش موهای سرتان شده اید، خیلی به رویش مجدد موی سرتان امیدوار نباشید و تنها می توانید با تقویت موهایتان، رعایت بهداشت مو و استفاده از صابون قهوه ای یا صابون زیتون برای شستشوی مو و شستن و شانه کشیدن مو در حالت نشسته، از ریزش بیشتر موی سرتان جلوگیری نمایید.
ولی اگر ریزش موی سرتان به علت بیماری باشد و به صورت ناگهانی و یا لکه ای دچار ریزش مو شده اید، نسخه زیر که برای کچلی و تاسی های بیمارگونه می باشد، توصیه می گردد:
سیر را کوبیده و آب آن را بگیرید و دستور زیر را به مدت 10 شب تکرار نمایید:
آب سیر را هرشب به سر بمالید و با پارچه ببندید. صبح روز بعد یک لیوان سرکه انگور و یک لیوان شیر را مخلوط کرده و سرتان را با آن بشویید.
بعد از آن، به مدت 10 روز دیگر، هرشب با دستگاه بخور پر از آب و مخلوط سرکه انگور، قسمت سر را بخور دهید و طی روز گاهی آب نارنج بمالید.
این نسخه را تا سه دوره تکرار کنید و بین هر دوره 10 روز فاصله بیاندازید (یعنی بعد از اتمام یک دوره با 10 روز فاصله مجدداً نسخه را انجام دهید) تا ان شاء الله نتیجه بگیرید.

م.ت

عضو جدید
گیاه بوقناق

گیاه بوقناق

با سلام و آرزوی قبولی طاعات شما عزیزان
آیا کسی هست که بتواند راجع به گیاه بوقناق و شرایط زیست محیطی و رویشگاهی آن به بنده اطلاعاتی دهد؟
با سپاس فراوان
21.04.93

atousa nanaz

عضو جدید
salam

salam

salam man daneshjooye arshade shimi o fanavari esans hastam dar morede ketabe giyahshenasi khastam behem ketab moarefi konid mamnoon

maryam69malihe

عضو جدید
گیاه دارویی خوزستان

گیاه دارویی خوزستان

سلام دوستان
کدوم یک از شما خوزستانی هست؟
میخواستم نام گیاهان دارویی موجود در خوزستان رو بدونم

seyyedalizeinali

عضو جدید
سلام دوستان
کدوم یک از شما خوزستانی هست؟
میخواستم نام گیاهان دارویی موجود در خوزستان رو بدونم
سلام دوست گرامی.
گیاهان داروئی خوزستان یکی دو گونه نیستن که بشه ساده بهشون اشاره کرد.
تنوع گونه ای گیاهان داروئی توی خوزستان اینقد زیاده که توی یه پست نمیشه جواب داد.
شما خانواده رو مشخص کنید تا بشه درباره هرکدوم از خانواده ها گیاهان رویش یافته تو خوزستانو توضیح داد.
البته توصیه میکنم به کتاب فلور خوزستان یه نگاه بندازید

اوژنی دزیره

عضو جدید
پایان نامه ارشد

پایان نامه ارشد

سلام دوستان خوبم.آدرس سایت مقاله های مرتبط با این موضوع پایان نامه ی ارشد(پاسخ فرآیند سازگاری و عملکرد فتوشیمیایی گیاهچه های کشت بافتی استویا در برابر محرک های زیستی)میخواستم کمک کنید ممنون میشم.:gol:

fatima_n1362

عضو جدید
سلام من خودم دانشجوی ترم اخر کارشناسی گیاهان داروئی هستنم بله بازار کار خوبی داره البته باز بستگی به محل زندگی شما دارد

سلام به همگی میشه راهنمایی کنید چجوری می تونم رشته گیاهان دارویی بخونم ، اینو بگم من لیسانس میکروبیولوژی دارم

اوژنی دزیره

عضو جدید
سلام به همگی میشه راهنمایی کنید چجوری می تونم رشته گیاهان دارویی بخونم ، اینو بگم من لیسانس میکروبیولوژی دارم
اگه فکر کردی توی این تالار به جوابی میرسی سخت در اشتباهی اینجا تالار مردگانه بخدا هیچکس جوابی به آدم نمیده.

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
کاری نداره که! درس میخونی، تو کنکور شرکت می کنی، رشته گیاهان دارویی رو انتخاب می کنی، وارد دانشگاه میشی، رشته گیاهان دارویی رو میخونی! به همین سادگی! :)

اگه فکر کردی توی این تالار به جوابی میرسی سخت در اشتباهی اینجا تالار مردگانه بخدا هیچکس جوابی به آدم نمیده.
اگه سوال یا درخواست شما بی جواب مونده لابد کسی از دوستان اطلاعی در مورد سوال شما نداره، احتمالا سوال خیلی سختی پرسیدید!

nazi jooon

کاربر ممتاز
سلام...شما باید رشته باغبانی از رشته های گروه باغبانی رو امتحان بدی و بعد تو انتخاب واحد رشته گیاهان داروئی رو انتخاب کنی...گلکاری،میوه کاری،سبزی کاری،فیزیولوژی و فیزیولوژی پس از برداشت چند تا از رفرنس سوالاست...ولی به نظر من رشته خودتون رو بهتره ادامه بدین..فکر بازار کار باشین..

*Raziyeh*

عضو جدید
سوال در مرود تغيير رشته

سوال در مرود تغيير رشته

سلام ببخشيد من كارداني رشته آي تي خوندم ميخواستم توي رشته ي نرم افزار كامپيوتر ادامه تحصيل بدم ولي علاقه اي به اين رشته ندارم و همين طور فكر ميكنم استعدادي هم توي اين رشته ندارم, مدتيه تصميم گرفتم برم رشته گياهان دارويي البته مقطع كارشناسي ناپيوسته, علاقه زيادي به اين رشته دارم ولي نميدونم ميتونم برم اين رشته يا نه؟ و هم چنين نميدونم براي كنكور كتابهايي كه براي اين رشته لازم هستن چه كتابهايي هستن؟ ممنون ميشم اگه راهنماييم كنيد

ghasedak93

عضو جدید
سلام دوستان
کسی در مورد "زمان کشت بذر، زمان انتقال به زمین اصلی، و زمان برداشت" این گیاهان اطلاعی داره؟ آیا؟؟؟
شیرپنیر، علف طلایی،کاه مکی و گل گندم.

اوژنی دزیره

عضو جدید
آخه ما میوه ای مال کشور مالزی رو چطوری بخوریم؟باید مالزی رفته باشیم تا بدونیم چیه و چه طعمی داره عزیزم.

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

مو نخُردُم:razz: پیوند انجیرو ......زیتونه!!

خوشمزه به نظر میرسه:w01:

مرتضی فنودی

عضو جدید
شیراز فک کنم می فرستند. چن سالی هس تو ایران اونم تو این منطقه کشت میشه. بومی کشور هند هس. هوای زرآباد الان بهاریه و اصلا زمستون نداره. آب و هواش شبیه کشور هنده.

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
من فک کنم خوردم !! همون زیتون پاکستانیه !؟؟!
عطر خاصی داره !!

mehrdad539

عضو جدید
شیراز فک کنم می فرستند. چن سالی هس تو ایران اونم تو این منطقه کشت میشه. بومی کشور هند هس. هوای زرآباد الان بهاریه و اصلا زمستون نداره. آب و هواش شبیه کشور هنده.

سال قبل تو یه میوه فروشی لوکس توی کیش دیدم ولی قیمتش نجومی بود نخریدم تست کنم
احتمال زیاد بهترین جا برای کشتش در ایران جزیره های کیش و اطرافش باشه که آب و هواش خیلی شبیه به مناطقی هست که این میوه تولید میشه.