[ سه پایه دوربین ] فایبر گلاس ، چوبی ، آلومینیوم | راهنمایی

sshayan59

عضو جدید
سلام مهندسین گرامی
میخواستم تجربیات و نظرات خودتون رو در مورد 3پایه های فایبر گلاس چینی بدونم چیه؟
تا چه حد مقاوم هستن؟
آفت اصلی از بین رفتنشون چیه؟
ممنون

surveyorboy998

عضو جدید
سلام مهندسین گرامی
تا چه حد مقاوم هستن؟
ممنون

3 پایه اصلا شوخی بردار نیست مخصوصا اگه بخواین کار دقیق انجام بدین،من خودم یه 3 پایه چینی داشتم بعد 2 هفته استفاده همه پیچاش شل شد هرچی سفت میکردم بازم شل میشد،دوربینم اصلا روش تراز نمی موند بس که جنسش مضخرف بود،خلاصه همیشه سعی کنید از 3پایه اصل و با کیفیت استفاده کنین

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
اگر واقعا فایبر گلاس باشه که هم کیفیت خوبی داره و هم گرون قیمته

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام مهندسین گرامی
تا چه حد مقاوم هستن؟
ممنون

3 پایه اصلا شوخی بردار نیست مخصوصا اگه بخواین کار دقیق انجام بدین،من خودم یه 3 پایه چینی داشتم بعد 2 هفته استفاده همه پیچاش شل شد هرچی سفت میکردم بازم شل میشد،دوربینم اصلا روش تراز نمی موند بس که جنسش مضخرف بود،خلاصه همیشه سعی کنید از 3پایه اصل و با کیفیت استفاده کنین

اگر واقعا فایبر گلاس باشه که هم کیفیت خوبی داره و هم گرون قیمته

درود بر دوستان .......

ضمن تایید نظر دوستان ...... بنده هم با سه پایه های چینی مخصوصا آلومینومی خیلی مشکل داشتم ........... با یک باد و هوایی دوربین از تراز خارج میشد .........باز مدل های چوبی اون بهتر بود ..........

با سه پایه اصلی که چوبی بود هم کار کردم ........ واقعا عالی هستش ........ فقط هر چند وقت یک بار بایستی یک آچار کشی ..........بشه ..... پیچهاش....

اما تا حالا تجربه استفاده از سه پایه فایبر گلاس را نداشتم ........

این هم مارک ویلد....... سه پایه چوبی..... با چندین سال کار ........

سه پایه.jpg

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
نقل قول :

نكته مهم در استفاده از تريبراك و سه پايه:
استفاده از تريبراك اورجينال باعث بالارفتن عمر پيچهاي متصل به دوربين خواهد شد و دوره كاليبراسيون عقب تَر خواهد افتاد در صورت استفاده از تريبراك اورجينال در هنگام تراز تا حد مقدور تراز دوربين رو با سه پايه فيكس كنيد درصد باقيمانده تراز رو با پيچهاي تريبراك تراز كنيد بعضاً همكاران درصد زيادي از بار تراز رو با پيچهاي تريبراك تنظيم ميكنن كه عمر پيچها رو در اثر فشار كوتاه تَر ميكنه.
استفاده از تريبراك اصل نقش مهمي در دقت بالاي كار دارد، يك سازه محكم در صورت نداشتن فنداسيون مناسب كاربري خوبي نخواهد داشت به ويژه در توتال استيشن كه تراز دستگاه نقش مهمي در دقت كار خواهد داشت، شايد در لحظه دوربين تراز شود ولي به مرور زمان به دليل نداشتن كيفيت در حد قطعات خود دوربين خطاهاي در كار بوجود خواهد آورد،در هنگام كاليبراسيون حتماً سلامت تريبراك رو هم به تاييد شركت مربوطه برسانيد.راجع به سه پايه هم مانند تريبراك در صورت استفاده از سه پايه اورجينال دقت بيشتري در كار خواهيد داشت، كيفيت سه پايه بستگي به نوع چوب مصرفي و پيچهاي اتصال و نوع فلز مرغوب مصرفي و مهمتر از همه صفحه فوقاني محل اتصال با تريبراك دارد.چك كردن ادواري محل هاي اتصال و محكم بودن پيچها نقش مهمي در تراز دوربين دارد.به اين نكته مهم توجه داشته باشيد هميشه از كاور صفحه اتصال سه پايه استفاده كنيد كه در اثر ضربه از كيفيت صفحه كاسته نشود. در مرحله سانتراژ و زماني كه دوربين به سه پايه متصل است پايه ها را محكم فشار ندهيد زيرا اين كار به پيچهاي اتصال توتال به تريبراك آسيب خواهد زد و زمان سانتراژ روي نقطه بعد چرخش ٣٦٠ درجه توتال از سانتراژ خارج ميشود. اگر بيش از ٥ ميليمتر از سانتراژ خارج شود دستگاه به تعمير نياز خواهد داشت بنا بر اين استفاده از تريبراك و سه پايه اورجينال به كيفيت كار شما خواهد افزود. وقتي كه دستگاه سوئيسي استفاده ميكنيد حتماً از تريبراك و سه پايه اورجينال همون شركت كه در كشور هاي ديگه اسمبل ميشه استفاده كنيد. استفاده از لوازم جانبي فيك مثل اين ميمونه ماشين پورش رو با رينگ پرايد استفاده كنيد

• Like
واکنش ها: mpb
بالا