سنگ مغناطیسی وا عجبا؟!

SEZ

عضو جدید
سلام
من برای یه پروژه مغناطیسی بدجور نیاز به سنگ های مغناطیسی دارم

میخواستم از اساتید بپرسم که سنگ مغناطیسی در چه نواحی پیدا میشه ؟ کوهی،خشک،جنگل،بیابان و... از کجا و چه شکلی داره؟ آیا باید زمین را حفر کرد ؟ چند متر ؟

راستی من اصفهان هستمو اونجا بیشتر بیابانی و کوهستانی هست .

منتظرم
بسیار تشکر

jafartork

عضو جدید
سلام

میخواستم از اساتید بپرسم که سنگ مغناطیسی در چه نواحی پیدا میشه ؟ کوهی،خشک،جنگل،بیابان و... از کجا و چه شکلی داره؟ آیا باید زمین را حفر کرد ؟ چند متر ؟

منتظرم
بسیار تشکر

فک کنم ی چندتا شهاب سنگ پیدا کنی کارت راه بیفته;):D

hisabba2003

عضو جدید
من متوجه منظورت نشدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سنگ مغناظيسي منظورت اينه كه آهن ربا رو جدب كنه؟؟؟؟؟؟
اگه منظورت همين باشه بايد دنبال سنگ مگنتيت بگردي؛ توي اصفهان دفاتر معدن سنگ آهن رو باهاشون تماس بگير هر كدوم مگنتيت داشتن ازشون بگير
اون شهابسنگها كه jafartork گفته كيس خوبي هستش ولي هم كميابه و هم گرون و فكر كنم ايشون براي شوخي گفتن
اگه برميگردوني و مقدار كم بخاي ( در حد 100 تا 200 گرم ) من ميتونم بهت بدم
اگه ذوب آهن هم آشنا داشته باشي شايد بشه تهيه كرد
حالا چقد ميخاي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

REYMOND00

کاربر بیش فعال
سلام

منتظرم
بسیار تشکر
همونطور که دوستمون گفتن شما باید دنبال مگنتیت بگردی...که تو معادن آهن پیداش می کنی...معادن آهنی که تو اصفهان هستن اینا معروفاشن:
ترکمنی:40 ک.م جنوب شرقی انارک
کوه دم :
گرگاب خاوری :شرق گرگاب
گرگاب باختری :غرب گرگاب
خالوحیدر :9 ک.م شمال انارک
چاه سفید :12 ک.م شمال راور
اگه به سیرجان کرمان نزدیکید معدن گلگهر که خیلی معروفم هست می تونید یه سر بزنید
اگه به یزد نزدیکید و منطقه بافق ما اونجا هم معدن اهنای خیلی خیلی خوبی داریم...مکانها هم:
چادرملو :80 ک.م شمال بافق
چغارت : 14 ک.م شمال بافق
ناریگان : 20 ک.م شرق چغارت
سه چاهون :33 ک.م شمال شرق چغارت
تو 10 کیلومتری شمالغرب چغارت هم باید یه ناهنجاری نامنظم داشته باشیم که نمی دونم معدنه یا نه...و با توجه به اینکه رشته تون مرتبط نیست بعید می دونم بتونید خودتون شناسایی کنید...پس باید به فکر رفتن به معدن باشید به نظر من...که نمی دونم همه معادن بدون مجوز اجازه می دن بری داخل یا نه!!شما بیشتر سرچ کن...درباره خود معادن و سایت هاشون...شاید سازمان صنعت و معدن و تجارت شهرتون بتونه کمکی کنه...

8916333058

عضو جدید
سلام دوست عزیز:معادن سنگ آهن نوع مگنتیت همان سنگ مغناطیس مورد نظر شماست که بهترین نمونه آن در سنگان خواف میباشد.اگر موفق نشدید آدرس بدید براتون بفرستم. عابدی 09151613087

reza200054

عضو جدید
سلام
اگر یک تیکه کوچیک بخوای من دارم
از معدنهای مختلف اما در حد نیم کیلویی دارم از هر کدوم
اصفهان هم داره ولی نزدیک شهر نیست
بقیه دوستان کاملا محل معادن را توضیح دادند
dorche5478@yahoo.com
بای

farshchian

عضو جدید
برای چی می خوای؟ اگر توضیح بدی بهتر میشه کمک کرد بهر حال همانطور که دوستان گفتن مگنتیت جذب آهنربا می شود ولی خودش آهنربا نیست. ظاهراً یک سنگی توی طبیعت هست که فکر کنم بهش کهربا می گن و خودش آهنرباست. با یک میدان مغناطیسی قوی می توانید تا حدودی به مواد آهن دار خاصیت مغناطیس موقت بدهید.