سنسور فشار 2 سیمه برای کنترل دور موتور(اینورتر)

حسینلویی

عضو جدید
با عرض سلام / من یه سنسور فشار 2 سیمه با خروجی جریان دارم که میخام به یک اینورتر وصل کنم به این صورت که وقتی فشار افزایش یافت سرعت موتورم رو کاهش بده/ در حالت عادی که وصل میکنم به این صورت است که وقتی فشار افزایش میابد سرعت هم متناسب با آن افزایش می یابد / حالامن میخام بر عکس این کار روبرام انجام بده/ لطفا" در این مورد منو کمک کنید/ باتشکر

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اگه مدل درایو رو مشخص میکردید بهتر میشد راهنمایی کرد ولی در کل :

برای این کار باید سراغ پارامترهایی برید که مربوط به Analog Input ها باشن در اونجا دنبال پارامترهایی با نام Minimum Reference و Maximum Reference و یا مشابهش بگردید در حالت عادی اونا باید بترتیب برابر پارامترهای Minimum Ai و Maximum Ai و باشن این رویه رو برعکس کنید . ضمن اینکه این دو پارامتر آخری معمولا برای تنظیم مقدار سنسورها بکار میرن بطور مثال بوسیله این دو پارامتر میتونید ترانسدیوسرهای 0 تا 20 و یا 4 تا 20 رو به درایو متصل کنید . اگه مدل درایو رو خیلی کامل بگید یعنی علاوه بر برند تایپ اونو از روی Name plate بصورت کامل بخونید و اینجا بنویسید خیلی بهتر , و دقیقتر میشه راهنمایی کرد.

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
با عرض سلام / من یه سنسور فشار 2 سیمه با خروجی جریان دارم که میخام به یک اینورتر وصل کنم به این صورت که وقتی فشار افزایش یافت سرعت موتورم رو کاهش بده/ در حالت عادی که وصل میکنم به این صورت است که وقتی فشار افزایش میابد سرعت هم متناسب با آن افزایش می یابد / حالامن میخام بر عکس این کار روبرام انجام بده/ لطفا" در این مورد منو کمک کنید/ باتشکر

با سلام
با استفاده از یه mini PLC LOGO! Siemens یا .... میشه این کار رو کرد
با یه برنامه ساده میشه این بر عکس بودن رو تعریف کرد

حسینلویی

عضو جدید
مارکش "ال اس" و مدلش هم IG5A تکفاز به سه فازه 3.7KW / اگه ممکنه شماره دقیقش پارامترش را بگید / ممنون از لطفتون

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
مارکش "ال اس" و مدلش هم IG5A تکفاز به سه فازه 3.7KW / اگه ممکنه شماره دقیقش پارامترش را بگید / ممنون از لطفتون

چون من با درایو LS کار نکردم بصورت قطع نمیتونم بگم پس شما مطالب زیر رو امتحان کنید و لطف کنید ما رو از نتیجه حاصله مطلع کنید .

تو پارامترهای بالا جای I13 , و I15 رو عوض کنید البته میدونید که فرکانس ما 50 هرتزه! یعنی I13=50 و I15=0
البته در صورتی که خروجی ترانسدیوسر شما 20-4 میلی آمپر باشه و اگه 20-0 بود I12 رو برابر 0 قرار بدید .

بالا