[ سند های PDF که نمیتوان فونت آن را خواند ] آموزش

ar1100

عضو جدید
با سند های پی دی اف که نمیتوان فونت آن را خواند باید چه کرد؟؟؟؟تهيه شده توسط : رضا زاهدی نژاد
نقل قول:
چند وقت پیش مقاله ای از سایت سیویلیکا خریداری نمودم . که با خطا ی برنامه آکروبات باز می شد :

و فونت ها هم مثل زیر نمایش داده میشد :

طبیعتا با نرم افزارهای دیگر پی دی اف این فایل را باز کردم که هیچ کدام موفق نبودند.حتی برنامه ویرایشگر تصویری فتوشاپ!!!در گام بعدی کلیه فونت های سیستم را در کنترل پانل با فونت های جدید جایگزین کردم چون احتمال میدادم شاید فونت سیستم خراب شده باشد که این احتمال هم اشتباه بود.پس میتوان نتیجه گرفت مشکل فایل پی دی اف هست!ولی چطور میتوان آن را درست کرد .طی جستجویی که داشتم فهمیدم که میتوان با نرم افزار کورل نوشته ها را باز گردانید :

پس نرم افزار بالا را نصب کنید.سپس وارد برنامه کورل شد و از منوی فایل open را انتخاب کرده بعد از باز شدن پنجره همانند تصویر زیر ok را فشار دهید :
بعد از باز شدن پنجره پایین لیستی از فونت های از دست رفته و فونت های جایگزین نمایش داده میشود .برای نمایش درست فونت های پی دی اف ابتدا هر کدام از فونت های از دست رفته در لیست را انتخاب کنید و سپس گزینه ی substitute font with و با انتخاب show all font فونت معادل جایگزین در لیست را انتخاب کنید .

بعد از انتخاب تمامی فونت های جایگزین ok را فشار دهید.توجه کنید که حتما نام فونت های جایگزین را بر اساس نام فونت های از دست رفته انتخاب کنید .برای مثال در تصویر زیر فونت بدر در قسمت جایگزین بر اساس این نام در قسمت فونت از دست رفته انتخاب شد است.​

موفق و پیروز باشید.

:)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ehsan_l

عضو جدید
ممنون خیلی کاربردی بود... خیلی با این مشکل مواجه شده بودم ... بسیار تشکر
:gol:

بالا