سرنوشت گیاه پزشک و گیاهپزشکی

sahar91

عضو جدید
خوش بخال اکثر شماها که تکلیفتون معلومه.راستش من تا ترمای اول که بودم میگفتم ارشد رو هم میخونم الانم گیاهپزشکی هستم دانشجوی ممتازم اما یه مدتیه پشیمون شدم از ادامه دادن این رشته چون فکر میکنم این همه درسای سختی که میخونیم در قبال اینده ی این رشته که اینده نداره عمر هدر دادنه.اگه دوست داشتین نظرتونو بگین که درست فکر میکنم یا اشتباه ؟

s_ganj2003

عضو جدید
همگی سلام و خدا قوت:w40:

من چند روزی بیشتر نیست که در این کوچه پس کوچه های باشگاه می گردم...
ولی چون خودم فارغ التحصیل گیاه پزشکی هستم و برام مهم بود در مورد ارشد این رشته اطلاعات بدست بیارم...خیلی گشتم....میگن چون بچه های گیاه اکثرا هنوز دانشجو هستند صحبتی از ارشد نیست ولی بالاخره چی؟:que:

می خواین بخونین یا نه؟:whistle:
به هر حال این محفلم گفتیم باشه بیایم صحبت کنیم ببینیم چه کنیم...با کارشناسیش که کاری نمیشه کرد بیاین ببینیم با ارشدش میشه؟:surprised::w19:
کمک کنید هر چی اطلاعات و حرف و سخن در مورد ارشد و شاخه هاش هست بگین تا بلکه هدفی یافت بشه حتی برای یکی از ماها...

همگی در پناه حق.......
یا علی

سلام ، بهتر است رشته تحصیلی خود را در کارشناسی ارشد تغییر بدهید چون من با کارشناسی ارشد حشره شناسی اون چیزی که میخواستم نشد .
موفق باشید .

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام ، بهتر است رشته تحصیلی خود را در کارشناسی ارشد تغییر بدهید چون من با کارشناسی ارشد حشره شناسی اون چیزی که میخواستم نشد .
موفق باشید .

هدف و مقصود و علاقه ی آدما با هم فرق داره دلبندم، شما چه چیزی میخواستی که نشد؟

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوش بخال اکثر شماها که تکلیفتون معلومه.راستش من تا ترمای اول که بودم میگفتم ارشد رو هم میخونم الانم گیاهپزشکی هستم دانشجوی ممتازم اما یه مدتیه پشیمون شدم از ادامه دادن این رشته چون فکر میکنم این همه درسای سختی که میخونیم در قبال اینده ی این رشته که اینده نداره عمر هدر دادنه.اگه دوست داشتین نظرتونو بگین که درست فکر میکنم یا اشتباه ؟

اشتباه فکر میکنی! اگر درس بخونی و به جایی نرسیدی مطمئن باش عمرت هدر نمیره! زندگی مسیره نه مقصد ...
فقط یک جا عبارت عمر هدر رفتن معنی پیدا میکنه:
اگر میتونستی پولی بدست بیاری و نیاوردی!
پول! پول! پول!
و بنظرم پول هیچ ارزشی نداره!

تو عمق این رشته بری بهت شعور و معرفت و ... نشون میده!
این شعور و معرفت و لذت و درک و رضایت قلب رو کمتر رشته های فنی ای مثل ... و ... نشون میدن! با اینکه شاید آینده شغلی بهتری داشته باشن.

موفق باشید .

انشالله هر جا هستی و هر کاری میکنی موفق موفق موفق باشی
اما اگر میخواستی میشدی ... من نظرم رو میگم
شاید علاقه نداشتی و نخواستی ...

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز سم شناسی زیر شاخه چه رشته ایه

دو تا سم شناسی داریم !!! یک سم شناسی کشاورزری که مختص سم برا مبارزه با افت گیاه اینا !!!
یک سم شناسی پزشکی که اثر سم های مصرفی و تاثیر رو انسان بیشتر بررسی میکنه !!!!

gmaissam

عضو جدید
من یه شرکت کشاورزی و،درکنارش سم فروشی هم زدم ...کار اصلیمو قرار دادم بروی تحقیقات بروی بیماریها وآفات ودرحال حاضر کمبودها...ولی ناامیدی وجودمو گرفته چرا؟؟؟
-طرف بیسواده ولی 15سالهه سم فروشی میکنه با یک مدرک کشاورزی قرضی وهمه اونو میشناسن
-الان همه دنبال جنس ارزونن وجنسهای با کیفیت کشک
-کشاورزی نیم سالانست یعنی نهایت 6ماه کارداری
کافیه یه چیز بگی وعمل کنه..اون موقع است که باختی چرا؟چون بعدش حتی اگه خود کشاورز به جای درخت کمبود آهن بگیره از کشاورز همسایش میپرسه شما به درختت چی دادی خوب شد میگه کلات آهن اون موقع ممکنه کشاورز کلات آهن مصرف کنه!!!
یه جایی باغی مسمومیت شوری گرفته بود ویه نفر پیشنهاد داده بود آهک ک ک ک ک ک ک ک ک بزنن پس فرداش کل اون منطقه آهک زده بودن به خاک وپی اچ خاک پله های ترقی رو بیشتر پیموده بود بعدشهم کمبود آهن
رفیق من ارشد آزاد خونده ودکترا هم آ قبول شده تو مغزه باباش کار میکنه عمده فروشی!!!
یه چیزو بدنید این رشته تجربه بیشتر نیاز داره تا کتاب این رشته از پزشکی هم پیچیده تره ،میخاید ادامه بدید که چی بشه ،ت جهد کشاورزی استخدامتون کنند زهی خیال باطل...لیسانس تموم شد اگه میخاید تو این رشته فعالیت کنید بسم الله بچسبید به تجربه اندوزی وگرنه فوق ودکترا بازیه ..گول این بازیو نخورید اینقدر بازار بیماری شناسی وحشره شناسی اشباعه که منوشما توش گمین...به خدا اگه دیپلم بودیم کار بیشتر گیرمون میومد سنتونو بالا نبیرید اول کار بعد فوق ودکترا..یک کشاورز برای ماهایی که مدرک داریم هیچ ارزشی قایل نیست مگر اینکه ما با مشکلات آشنا باشیم در واقع لمسش کرده باشیم وبه چشممون آشنا باشه

بزارید یه تجربه کوچیک بگم
بابام همیشه تو باغش علف هرز زیاد داشت بسیار زیاد.... قسم میخورم از اواخر خرداد تا شهریور ماه هرروز مشغول از بین بردن علف هرز به هر طریقی بودند مشکلات زیادتر میشد بحث سفیدک سطحی دراثر تراکم علف هرز پیش میومد یا سس که امانمونو بریده بود .میگفتم پدرمن سم پاشی کن میگفت پسرجان رانداپ نیم لترشم تو 20لیتر آب ریختم ولی خشک نکرده(دوز 2.5 درصد)
امسال خودم دست به کار شدم یه کتاب مطالعه کردم وبا خصوصیات علف های هرز آشنا شدم بعد هم علفکش های مناسب ومطالعه ویزگی هی آن
بالاخره فقط با یکبار سم پاشی با دوز 200سی سی یعنی یک درصد تونستم علف های هرز سمج مانند شیرین بیان تلخه بیان مرغ قیاق سلمه تره رو یکجا کنترل کنم . وپدرم حتی یک کارگرم نگرفت... موضوع گوش به گوش چرخید ومن 5 کارتن سممو فروختم
کسی برای علمتون تره هم خرد نمی کنه در حال حاضر اگه تونستید علمتونو عملی کنید سود کردید وعمرتونو هدر ندادید وگرنه حتی از پس مشکلات کشاورزی خودتون هم بر نمآیید چه برسه به دیگران

ببخشید تند حرف زدم منمن مثل شما ناراحتم از بیکاری وسردرگمی
وقتی یه بیسواد هم میتونه سم بفروشه چه نیازی به گیاه پزشکه یا وقتی یه افغانی درباغات پسته مشاورزه میده من چیکاره ام به من حتی برای ارتقا سم فروشیم وامم ندادن...

gmaissam

عضو جدید
تو این رشته مهم نیست آزادی باشی یا دولتی یا صنعتی رفته باشی یا هرچی دیگه...فقط وفقط مهارتت نه علمت علم پیش شرط مهارتته ... دقیقا مثل پزشکی

سارا..

عضو جدید
سلام من کاربر تازه واردم می خواستم درباره ی اینده ی شغلی این رشته بگید چون من می خوام برای فوق تغییر رشته بدم؟ واقعا اینده ی خوب ی داره یانه

katrein

عضو جدید
سلام. پس رشته مونو ادامه بدیم؟؟؟؟؟؟؟ منم فارغ التحصیل گیاهپزشکی هستم.
منتها تصمیم دارم ارشد رو مدیریت کشاورزی بخونم. موندم والا عمرمون الکی داره به هدر میره . . . . . تنها رشته ای که همیشه بازار کار داره پرستاری هست به نظرم.تعداد بیکاری تو پرستاری کمه

سحرم کجا بود............../؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ما ارشدشم دیدیم خبری نبود از کار و.....
با سابقه کار چند ساله بازم خبری نیست یه کلینیک زدم که از اینم پشیمونم
بی خیال دست گذاشتی رو دلم ........

shahed.n

عضو جدید
اينم واسه كسايي كه ميخان تا دكترا پيش برن:smile:

مشخصات كلي برنامه آموزشي دوره دكتري (Ph.D)
رشته سم شناسي

مشخصات كلي برنامه آموزشي دوره دكتري (Ph.D) رشته سم شناسي
1 مقدمه
نقش روز افزون داروها و سموم در زندگي روزمره انسانها و علوم بخصوص داروسازي، پزشكي، صنايع، كشاورزي و محيط زيست و.... لازم مي نمايد دانش و فن آوري در رشته سم شناسي نيز متحول شود بنابراين ايجاب مي نمايد كه برنامه آموزشي رشته دكتراي تخصصي (Ph.D) سم شناسي نيز متناسب با اين تغييرات متحول شده و پاسخگوي نيازهاي جامعه باشد.
2 تعريف رشته
سم شامل هر ماده شيميايي و غير شيميايي مي شود كه در صورت مواجهه موجودات زنده با آن، آثار و عوارض سوء بدنبال داشته باشد. رشته دكتراي سم شناسي شاخه اي از علوم طبيعي و مجموعه اي هماهنگ از فعاليت هاي پژوهشي و آموزشي مي باشد كه به منظور رفع نيازهاي آموزشي، پژوهشي و خدماتي مراكز مرتبط از جمله دانشگاهها، مراكز تحقيقاتي، صنايع (دارويي، شيميايي، غذايي و....) مراكز درمان مسمومين بيمارستانها، آزمايشگاه هاي سم شناسي و سنجش غلظت خوني داروها، مراكز پزشكي قانوني، مراكز اطلاع رساني داروها و سموم و آزمايشگاه هاي كنترل غذا و دارو و سازمانهاي مرتبط تشكيل شده است.
3 فلسفه تدوين برنامه
در دنياي حاضر، همزمان با رشد روز افزون علوم، صنعتي شدن جوامع، و معرفي انواع مواد شيميايي، احتمال تماس انسان با سموم و امكان بروز مسموميت ها و بيماريهاي گوناگون افزايش يافته است. از آنجا كه حفظ سلامت انسان و محيط زندگي وي از حقوق اصلي او محسوب مي شود، در راستاي تحقق عدالت اجتماعي بر مد نظر گرفتن اين حق اساسي تاكيد مي شود. دانشمندان مسلمان و ايراني در شناخت محيط زندگي و داروها و سموم پيشقدم بوده اند ودر اين برنامه بر روح حاكم بر فرهنگ غني ملي در زمينه هاي بوم شناختي تاكيد مي شود. از آنجا كه تشخيص خصوصيات داروها و سموم از جنبه هاي قانوني نيز كاربردهاي تعيين كننده دارد بر جنبه هاي Moral و اخلاق پزشكي نيز تاكيد مي شود. همچنين از نيازهاي اساسي انسانها تمايل به رشد و تعالي است و انسانها فطرتا طالب شناخت بهتر خلقت هستند. لذا در اين برنامه بر افزودن اطلاعات، ايجاد نگرشهاي لازم و تقويت جنبه پژوهشگري و دستيابي به نهانهاي خلقت تكيه مي شود و سعي ميگردد با بكارگيري شيوه هاي جديد و قديم تعليم و تربيت، در جهت افزايش قدرت تفكر، استقلال، تصميم گيري و افزايش توان حرفه اي فراگيرندگان با توجه به نيازهاي جامعه و اولويت هاي ملي گام برداشته شود.
4 ماموريت
ماموريت اصلي تربيت دانش آموختگاني است كه مي توانند در نظام هاي بهداشتي، آموزشي، پژوهشي، برنامه ريزي و خدماتي مربوط به داروها و سموم ها انجام وظيفه كنند. با تربيت اين نيروها توان پژوهشي و آموزشي در رشته سم شناسي پيشرفت خواهد داشت. همچنين تشخيص و پيشگيري از مسموميتها، استفاده از آنتي دوتها، سنجش شدت سميت سموم، شناسايي و اندازه گيري سموم و داروها در مايعات بيولوژيك و غير بيولوژيك، امور مربوط به مراكز اطلاع رساني داروها و سموم و سم شناسي قانوني، و استفاده از متدها و تكنيكهاي جديد تحقيقات سم شناسي مقدور خواهد بود.
5 چشم انداز
در يك دنياي در حال تغيير و تحول و پيشرفت، متخصصين سم شناسي نقش موثر و كارآمدي در ارتقاي سطح علمي در مقطع آموزش و پژوهش و پاسخ گويي به نيازهاي در حال تحول خدمات بهداشتي جامعه را با همكاري ساير متخصصين گروه پزشكي خواهند داشت. اميد مي رود با اجراي موفق اين برنامه آموزشي سطح علمي در اين رشته ارتقا يافته و در حد استانداردهاي بين المللي باشد و كشور و جامعه را با پيشرفت هاي علمي دنيا هماهنگ نمايد. مطابق استانداردهاي بين المللي، متخصصين سم شناسي علاوه بر جايگاه هاي آموزشي بايد جايگاه هاي واقعي خود را در مراكز مختلف پژوهشي و خدماتي جامعه كسب نمايند. از جمله مي توان به خدمات تخصصي در صنايع داروسازي، مراكز درمان مسمومين در بيمارستانها، سازمان حفاظت محيط زيست، آتش نشاني، شهرداري، آزمايشگاههاي تشخيص طبي بيمارستانها، صنايع آفت كش سازي، مراكز اطلاع رساني داروها و سموم و مشاوره در درمان مسموميت ها، سم شناسي قانوني، موسسات و مراكز تحقيقاتي سم شناسي و.... نام برد. تحقيقات در زمينه پي بردن به مكانيسم اثر سموم و طراحي تركيبات آنتي دوت بايد پيشرفت نمايد. مسائل مربوط به سوء استفاده هاي داروئي و روشهاي سم زدايي بايد متحول گردد. تشخيص مسموميتهاي مزمن و عوارض درگير كننده آنها و روشهاي پيشگيري از آنها هنوز نيازمند تحقيق و فعاليت هاي علمي است. شناخت عوارض ناخواسته داروها و بخصوص مكانيسم سميت داروها و سموم نيازمند كار بيشتر است. روشهاي شناسايي و تعيين مقدار داروها و سموم در خون و مايعات بيولوژيك به تحول نياز دارد. عوارض مزمن سموم شيميايي و آفت كش ها و همچنين آثار مزمن سلاح هاي شيميايي و سموم محيطي هنوز نيازمند تحقيق و پيگيري است. ابزار و متدهاي تحقيق در اين علم نيز بايد متحول گردند و از همه روشهاي رايج داخل و خارج بدني از جمله تكنيكهاي بيوشيميايي، سلولي و مولكولي بايد استفاده گردد. لذا اميد مي رود كه اين رشته بتواند لااقل در ده سال آينده جايگاه واقعي خود را از لحاظ رفع نيازهاي حرف وابسته در سطح ملي كسب نمايد.
6 نقش و وظيفه
دانش آموختگان علم سم شناسي نقش هاي آموزشي، پژوهشي، و خدماتي در حيطه علم سم شناسي را در سطوح عالي خواهند داشت.
وظايف آموزشي شامل تدريس در دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي و انتقال علوم تئوري و عملي اين رشته به دانشجويان همگام با پيشرفت هاي جهاني در سطح عمومي و تخصصي مي باشد.
از جنبه پژوهشي بايد تحقيقات بنيادي و كاربردي در علوم سم شناسي را در مراكز تحقيقاتي و دانشگاهها رهبري و يا همكاري نمايند. در قسمت تحقيقات بنيادي مي توان به بررسي مكانيسم هاي بيوشيميايي، سلولي و ملكولي اثرات سموم با استفاده از نوآوري و برپايي متدهاي تحقيقاتي جديد اشاره نمود. در قسمت كاربردي بايد با تشخيص بموقع مشكلات مرتبط به سم شناسي در جامعه به انجام پژوهشهاي لازم براي رفع آن نيازها اقدام نمايند. مثلا ارزيابي ريسك تماس با سموم و مشخص نمودن آثار و عوارض آنها و پيشگيري از آثار زيان بار سموم در سطح پايه و باليني ازجمله پژوهشهاي كاربردي در اين رشته هستند.
در قسمت خدماتي مي توانند در بيمارستانها با مشاوره هاي تخصصي، پزشكان را در امر درمان بيماران دچار مسموميت هاي حد و مزمن راهنمايي نمايند. همچنين مي توانند با بعهده گرفتن مسئوليت مراكز اطلاع رساني داروها و كنترل سموم به كادر پزشكي و عموم مردم، راهنمايي و مشاوره لازم را ارائه نمايند. در قسمت تشخيص مسموميتهاي حاد باليني، مي توانند مسئوليت آزمايشگاه هاي سم شناسي و تعيين غلظت خوني داروها در انسان را بعهده داشته باشند و با درنظر گرفتن تاريخچه هاي تماس با سموم در شناسايي مسموميتهاي مزمن نيز موثر باشند. همچنين در مراكز سم شناسي قانوني در تشخيص و شناسايي سموم و اظهارنظر كارشناسي فعاليت نمايند. همچنين در سازمانها و موسسات مرتبط با علم سم شناسي در سطوح پايه و باليني فعاليت نمايند.
لذا براي دانش آموختگان اين رشته بر مبناي نقش و وظايف ذكر شده بايد اهداف زير درنظر گرفته شود.
7 اهداف
از فارغ التحصيلان اين رشته انتظار مي رود اطلاعات عالي و تخصصي در جنبه هاي مختلف علم سم شناسي داشته باشند و نيازهاي جامعه را در اين ارتباط حل نمايد.
اهداف آرماني:
الف – برنامه ريزي آموزشي براي رسيدن به كيفيت مقبول و مورد انتظار در علم سم شناسي براساس استانداردها و نياز جامعه
ب – ايجاد تسهيلات و محيط رقابت و تفكر براي دانشجويان مستعد در نيل به دانش عالي در سم شناسي
د – ارتقاي سطح بهداشت و سلامت جامعه
اهداف كلي:
الف – برآوردن نيازهاي عمومي و تخصصي آموزشي براي فهم بهتر علم سم شناسي و عوامل مرتبط با اين علم
ب – آشنايي تخصصي با پژوهش هاي علمي و عملي در حيطه سم شناسي
اهداف پاياني:
دانش آموختگان اين رشته بايد داراي آگاهي و مهارت كامل در موارد زير باشند:
1) شناسايي منابع تماس با سموم در محيط زيست
2) تعيين خصوصيات جذب، توزيع، متابوليسم و حذف سموم در موجودات زنده
3) تعيين اثرات سموم شامل آثار حاد، مزمن و تحت مزمن براي مواد شيميايي موجود در محيط، داروها، افزودني هاي غذا، آفت كش ها، داروها، و حلالها و غيره
4) تعيين مكانيسم و شدت سميت با انجام تست هاي داخل بدني و خارج بدني و تكنيك هاي جديد
5) روشهاي شناسايي و تعيين مقدار سموم و داروها در مايعات بيولوژيك و غير بيولوژيك
6) پيشگيري از مسموميت ها و اطلاع رساني
7) تشخيص آزمايشگاهي مسموميتها
8) ارائه مشاوره به پزشكان در امر درمان مسموميت ها
9) آشنايي با مراجع و رفرانس هاي سم شناسي
10)طراحي و اجراي پژوهش در زمينه سموم
11)توان شناخت مسائل مرتبط با سم شناسي از قبيل مشكلات زيستي و سلامتي در سطح ملي
12)توان آموزش تئوري و عملي علوم سم شناسي در سطوح عمومي و تخصصي به دانشجويان
8 استراتژيهاي تدوين برنامه
اين برنامه مبتني است بر:
استراتژي تلفيقي (دانشجو يا استاد محوري برحسب نوع درس و شرايط)، استفاده از فنون جديد يادگيري و ياددهي و پژوهش، آموزش در محيط كار واقعي، تحليل وظايف حرفه اي آينده، شناخت علوم و ابزارها و تكنيكهاي تخصصي جديد.
همچنين در اين برنامه برحسب شرايط از فنوني نظيركار و تمرين عملي در محيط آزمايشگاه و فيلد، كار در گروه هاي كوچك، طرح و حل مسئله، شيوه هاي آموزشي ماجولر و خودآموزي، استفاده از كامپيوتر، سخنراني، ارائه سمينار و فعاليت هاي آموزشي نظري توسط فراگيرنده، demonstration و evidence based approach استفاده خواهد شد.
9 شرايط و نحوه پذيرش دانشجو:
مدارك علمي مورد قبول: داشتن يكي از مدارك دانشنامه دكتري عمومي داروسازي يا دكتري عمومي پزشكي، كارشناسي ارشد (فوق ليسانس) در رشته هاي داروسازي، سم شناسي، و داروسازي
شرايط جسماني: داشتن سلامت رواني و جسماني (دو عدد گوش، دو عدد چشم، دو عدد دست، دو عدد پا) بنا به تائيد پزشك.
مباحث امتحان ورودي و درصد آنها: سم شناسي 45 %، داروشناسي 35 %، روشهاي دستگاهي 10 %، بيوشيمي 10 %.
برای دکتر بیماری های گیاهی حتی در دانشگاه آزاد جایی نیست من خودم برای تدریس رفتم دانشگاه آزاد مشهد بعد از کلی صحبت در مورد واحد های قابل ارایه گفتن رشته شما به درد ما نمی خوره.

fati.sh8775

کاربر بیش فعال
سلام به همگی:gol:
میدونید این سوالیو که میخوام بپرسم تکراریه ولی جواب نگرفتم پس بازم میپرسم .کدوم از این رشته ها رو ارشد شرکت کنم؟ بیماری ،بیوتکنولوژی ،حشره شناسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
چاره ای جز ادامه ندارم.وقتم ندارم. از سر درگمیم نمیدونم چکار کنم .لطفا راهنماییم کنید مرررررسی:)

fati.sh8775

کاربر بیش فعال
سلام:gol:
سوووووووووووووووووووووووووووووووال:que:
کدوم ارشد خوبه؟میخام شرکت کنم ،گفتم که چاره ای ندارم لطفا راهنماییم کنید .:cry:بیماری ،حشره یا بیوتکنولوژی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟میگن حشره ظرفیت تکمیله پس یعنی واقن واقن بیخییالش شم؟؟؟گیرم بیخیال این ، اون دوتا رو بهم بشناسونید.پیللللللللیز.:)

Phyto

مدیر تالار
سلام:gol:
سوووووووووووووووووووووووووووووووال:que:
کدوم ارشد خوبه؟میخام شرکت کنم ،گفتم که چاره ای ندارم لطفا راهنماییم کنید .:cry:بیماری ،حشره یا بیوتکنولوژی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟میگن حشره ظرفیت تکمیله پس یعنی واقن واقن بیخییالش شم؟؟؟گیرم بیخیال این ، اون دوتا رو بهم بشناسونید.پیللللللللیز.:)
فعلا بیوتک بیشتر رو بورسه!

fati.sh8775

کاربر بیش فعال
دستت در نکنه فیتو ;)،داشتم نا امید مشدم، یهو گفتم شاید بی جواب بمونم.ووووووووووووووووولی فقط همین!!!!!!!!!!!!!!!!!:surprised:

mahmood.A

عضو جدید
سلام من اولین باره اومدم تو این سایت:biggrin:
ب نظرتون ارشد بیوتکنولوژی بهتر نیست؟؟؟؟

mahmood.A

عضو جدید
من ارشد بیو میخوام برم
رشتم گیاهپزشکیه :smile:
بنظرت میتونم؟؟؟؟
بازار کارش کجها هستش؟؟

Phyto

مدیر تالار
دستت در نکنه فیتو ;)،داشتم نا امید مشدم، یهو گفتم شاید بی جواب بمونم.ووووووووووووووووولی فقط همین!!!!!!!!!!!!!!!!!:surprised:

سلام من اولین باره اومدم تو این سایت:biggrin:
ب نظرتون ارشد بیوتکنولوژی بهتر نیست؟؟؟؟

من ارشد بیو میخوام برم
رشتم گیاهپزشکیه :smile:
بنظرت میتونم؟؟؟؟
بازار کارش کجها هستش؟؟

علی الحساب یه نگاهی به این تاپیکا بندازید:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/251468-كارشناسي-ارشد-بيوتكنولوژي-كشاورزي

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/407093-بيوتكنولوژي‌-كشاورزي‌

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/379209-بیو-تکنولوزی-بخونم-یا-اصلاح

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/381299-کلاس-کنکور-←-بیوتکنولوژی

fati.sh8775

کاربر بیش فعال
کنکورو اینا

کنکورو اینا

غافل گیر شدم یهویی ! اطلاعاتو سیو کردم:w27:
فقط یه چیز دیگه،منابع همشون به صورت پکیج هست یا اینکه باید از این ور اون ور جم کنم؟تازه از کی؟:question: هست کسی یا گروهی که تمام منابع معتبرو برام ارسال کنه؟

mahmood.A

عضو جدید
سلام من مدرسان شریف ثبت نام کردم پکیج منابع کنکور +مکمل چند روز دیگه بدستم میرسه+14آزمون در طول سال+مشاوره. ب شما هم پیشنهاد میکنم...

mahmood.A

عضو جدید
آخ یادم رفت اگه بخواید ثبت نام کنید هزینش 750000 تومن هستش:confused:

mahmood.A

عضو جدید
خودمم خاطره خوشی از آزمون آزمایشی ندارم!:razz: اما حداقل منابع استاندارد و مکمل درسی و مشاوره در اختیارمونه

mahmood.A

عضو جدید
گرایشها و موقعیتهای شغلی کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی در کشاورزی

رشته بيوتكنولوژي يك رشته جديد است و مي‌توان گفت كه در حال حاضر يكي از بهترين رشته‌هاي دانشگاهي در ايران هم از نظر رشته و هم از نظر بازار كار محسوب مي‌شود. البته بي‌شك مدتي زمان خواهد برد تا فارغ التحصيلان اين رشته، جايگاه واقعي خود را پيدا كنند، اما اين به معناي آن نيست كه موقعيت شغلي براي فارغ التحصيلان اين رشته مهيا نباشد. چون مدت زمان زيادي طول خواهد كشيد تا بازار كار اين رشته اشباع شود. علت ديگر اين است كه زمينه كار بيوتكنولوژي در داخل كشور مساعد است و كارشناسان اين رشته مي‌توانند در زمينه‌‌هاي مختلفي فعاليت داشته باشند. مثلاً در حال حاضر عده‌اي از دانشجويان دوره دكتراي ميكروبيولوژي كه در زمينه بيوتكنولوژي ميكروبي مطالعه دارند، بر روي آب‌هاي شور كشور مثل درياچه اروميه كه امكان رشد موجودات در آن پيچيده و مشكل است، تحقيق مي‌كنند تا با استفاده از روش‌هاي بيوتكنولوژي، محيطي مناسب براي رشد موجودات دريايي در داخل آن فراهم آورند. از طرف ديگر فارغ التحصيلان کارشناسی ارشد اين رشته مي‌توانند به عنوان نيروي انساني متخصص براي مديريت مياني و هدايت امور فني خطوط توليد، مزارع و آزمايشگاه‌ها مشغول به فعاليت شوند. به گفته رئيس موسسه تحقيقاتي بيوتكنولوژي كشور،‌ (علم بيوتكنولوژي علاوه بر رهايي كشور ما از وابستگي به كشورهاي ديگر در عرصه‌هاي غذايي و فناوري، صرفه‌ جويي‌هاي اقتصادي فراواني را نيز در كشور به دنبال دارد و به عنوان يكي از اصلي‌ترين پايه‌هاي توليد غذا و فناوري‌هاي نوين در عرصه‌هاي مختلف در آينده بشمار مي‌رود) اين گفته و گفته‌هاي از اين دست نشان‌دهنده اهميت مسئولين به اين رشته و آينده كاري روشن پيش روي اين رشته و فارغ التحصيلان آن مي‌باشد. محدوده كارايي اين رشته بسيار گسترده است، اما اگر بخواهيم به طور دسته‌بندي شده به نقش و توانايي فارغ التحصيلان اين رشته اشاره كنيم، كارايي اين افراد در سه شاخه قرار مي‌گيرد و اين افراد در اين زمينه‌ها مهارت داشته و مي‌توانند نقش و توانايي خود را در موارد ذيل ايفا كنند: - تحقيق در زمينه بيوتكنولوژي (كشاورزي، پزشكي و ...) - تدريس دروس مربوط به بيوتكنولوژي و علوم وابسته در آموزشگاه‌ها و دانشكده‌ها - برنامه‌ريزي و هدايت امور اجرايي در زمينه بيوتكنولوژي (كشاورزي، پزشكي و ...)

fati.sh8775

کاربر بیش فعال
مرررررررسی محمود ;) یه کوچولو دردو دل.:smile:
شک نکن بیو رتبه میاری چون محکم گفتی من بیو میخوام :w11:. من!!!!!!!!!!!،یکم به بیو شک دارم ،نمیدونم چرا از آیندش میترسم!واسه شرایط ادامش و حتی انتخاب صد در صدش !همش میگم بیو آره بیو نه!ترجیح میدم بیو بخونم تا بیماری ولی واقن به مباحث حشره علاقه دارم بخصوص سم و کنه کاری به اشباع بودنو بیکاری تهش ندارم چون تمام رشته های گیاهپزشکی آخرشون یه موضوعه هر کدوم از مدارکو بگیریم میتونیم همه کارای مربوط به کشاورزیو باش انجام بدیم .اما اینکه چرا زوم شدم رو بیو به خاطر اینه ک همه چی تمومه،هم حشره داره هم بیماری هم بایوتکنولوژی:w16:
اما خب بازم هیچیو شروع نکردم ،داره وقتم میره ولی به خودم مهلت دادم تا حداقل مث تو کاملا واسه ی رشته مسمم شم و توی ی یونیورسیتی خوب قبول شم:) فک کنم ارزششو داره نه؟؟؟؟؟؟؟من واقن گیج شدم.!!!!!!!

mahmood.A

عضو جدید
سلام عید فطر مبااااااااااااااااااااااااارک:D:D خودم استعدادم تو حشره فوق العادست;) امااااا!!!!:
اولا هر شاخه تو رشته کشاورزی دکتراش بدرد میخوره
ثانیا همونطور ک میدونی حشره اشباعه
ثالثا اگه بتونیم بیو بخونیم واسه دکترا میتونیم مالزی یا استرالیا ادامه بدیم البته تو ایرانم کلاساش هستن اما اساتیدش اکثرا خارجین و بار علمی بالایی ندارن:razz:
رابعا با مدرک دکترا که تو ایران یا مالزی بگیریم در استرالیا بازارکارش عالیه:) یکی از رفیقام دکترای بیو گرفته جدیدا رفته استرالیا حقوقش ماهی7000 دلاره:confused:
گذشته از همه این حرفا اگه ارشد بیو بگیری راحت میتونی دکترا رو سوق بدی بسمت پزشکی(مثل ویروس شناسی در پزشکی) یا ژنتیک
موفق باشیییییییییییییید....