سرفصل های آزمون کارشناسی ارشد

علیرضا حبشی

عضو جدید
سلام امیدوارم کسی بتونه منو راهنمایی کنه برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال 92 میخوام سرفصل های دروس رو بدونم کمکم کنید:biggrin:

mahdi0063

عضو جدید
سلام برای سرفصل ها میتونی به ساین موسسه ماهان یا پارسه مراجعه کنی و سرفصل ازمون مورد نظرتو دانلود کنی موفق باشی

ABI_MO

عضو جدید
سلام به همه دوستان
آقا من چند وقت پیش برای لیست منابع که سرچ می کردم یه لینک پیدا کردم که تعداد تست های 5 سال آخر کنکور رو به تفکیک مبحث هر درس تو یه جدول مشخص کرده بود .
مثلا برای ریاضی 1 نوشته بود که مثلا از مبحث انتگرال سال 87 2 تست، 88 1 تست، 89 3 تست .... و مبحث های دیگه ... تا آخر .

الان هرچی می گردم پیداش نمی کنم ، کسی این جدول ها رو نداره ؟ یا نمیدونه کجا میشه دانلود کرد ؟

ممنون

pedram132

عضو جدید
سلام به همه دوستان
آقا من چند وقت پیش برای لیست منابع که سرچ می کردم یه لینک پیدا کردم که تعداد تست های 5 سال آخر کنکور رو به تفکیک مبحث هر درس تو یه جدول مشخص کرده بود .
مثلا برای ریاضی 1 نوشته بود که مثلا از مبحث انتگرال سال 87 2 تست، 88 1 تست، 89 3 تست .... و مبحث های دیگه ... تا آخر .

الان هرچی می گردم پیداش نمی کنم ، کسی این جدول ها رو نداره ؟ یا نمیدونه کجا میشه دانلود کرد ؟

ممنون

سایتای آموزشی مثل مدرسان شریف داره.من تو سایتش از روی تحلیل ازمونش یه همچنین چیزی که شما میگید رو دیدم

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سر فصلهای آزمون کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

مکانیک سیالات
خواص سیال – استاتیک سیالات – مباحث دینامیکی – آنالیز ابعادی و تشابه – جریان داخلی – جریان پتانسیل و لایه مرزی

ترمودینامیک
کار وحرارت – قانون اول- قانون دوم- آنتروپی – برگشت ناپذیری – سیکل های توان و تبرید – روابط ترمودینامیکی – مخلوط ها و محلول ها – واکنش های شیمیایی – تعادل شیمیایی – جریان داخل شیپوره ها
انتقال حرارت

مقدمه ای بر انتقال حرارت –هدایت حرارتی – هدایت یک بعدی و دایم – هدایت دو بعدی و دایم – هدایت غیر دایم – مقدمه ای بر جابجایی – جابجایی داخلی- جابجایی خارجی
جابجایی طبیعی – مبدل های حرارتی – مقدمه ای بر تشعشع-تشعشع بین سطوح

استاتیک

تجزیه نیرو به مولفه های آن در مختصات قایم دو بعدی و سه بعدی- برآیند نیروهای متقارب – برآیند نیروها به وسیله مولفه های آنها – تعادل نقطه مادی – گشتاور نیرو حول یک نقطه در مختصات دو بعدی و سه بعدی – تبدیل سیستم نیرو به یک نیرو و گشتاور – تعادل اجسام صلب – تعادل جسم تحت سه نیرو – قاب ها – خرپا –مرکز سطح – قضیه گلدن پایوس – دیاگرام نیروی برشی و گشتاور خمشی – ممان اینرسی – کار مجازی
مقاومتمصالح
تنش محوری – تغییر مکان محوری – کرنش- قانون هوک –کرنش حجمی –استوانه جدار نازک – پیچش – خمش – برش-تحلیل تنش –تغییر مکان تیرها – روش انرژی – کمانش ستون
طراحی اجزاء
تحلیل تنش – مواد نرم و ترد – تمرکز تنش – نظریه های شکست استاتیکی – نظریه خستگی – طراحی اتصالات رزوه ای و پرچی – طراحی اتصالات جوشی- طراحی فنرها – طراحی محور ها – یاتاقان های غلتشی – روانسازی و یاتاقان های لغزشی – طراحی چرخدنده های ساده و مارپیچ – چرخ دنده های مخروطی و حلزونی – کلاچ – ترمز – اجزای مکانیکی انعطاف پذیر
دینامیک
آشنایی با دینامیک – سینماتیک ذرات – سینتیک ذرات – سینتیک مجموه ذرات – سینماتیک اجسام صلب در صفحه و فضا – سینتیک اجسام صلب در صفحه و فضا
ارتعاشات
ارتعاشات آزاد – ارتعاشات واداشته هارمونیکی – ارتعاشات گذرا – سیستم ها با دو یا چند درجه آزادی – خواص سیستم های نوسانی –معادله لاگرانژ
دینامیکماشین
تعاریف و مقدمات- حرکت شناسی سازو کار های صفحه ای – درجه آزادی ساز و کارهای صفحه ای – مراکز آنی چرخش ساز و کارهای صفحه ای – سرعت شناسی با استفاده از مراکز آنی چرخش – سرعت شناسی و شتاب شناسی ساز و کارهای صفحه ای - ساز و کارهای صفحه ای معادل – نیرو شناسی ساز و کارهای صفحه ای – ترازمندی اجرام چرخان – ترازمندی اجرام آرو – چرخ لنگر – بادامک و پیرو – مجموعه چرخدنده های معمولی – مجموعه چرخدنده های خورشید صفحه‌ای – مجموعه چرخدنده های خورشید فضایی
کنترل
انواع مدلسازی – فضای حالت –تابع تبدیل – فرمول میسون – تحلیل پاسخ گذاری سیستم های درجه 1 و 2 – پایداری- معیار راوس هرویتس- نوع سیستم و خطای ماندگار – فیدبک و اثرات فیدبک – مکان هندسی ریشه ها- پایداری در حوزه فرکانس – معیار پایداری نایکوییست – دیاگرام بود – حد فاز و بهره – معیار پایداری بود – طراحی کنترل کننده
ریاضی عمومی
تابع – حد- پیوستگی- مشتق- کاربرد مشتق – دنباله و سری – انتگرال – کاربرد انتگرال – ماتریس – منحنی ها- رویه ها – حد و پیوستگی و مشتق پذیری توابع چند متغیره – جبر خطی – بهینه سازی توابع چند متغیره – میدان های برداری – انتگرال چند گانه – انتگرال منحنی الخط – انتگرال سطح – قضیه های انتگرال و کاربرد آن ها
ریاضی مهندسی
سری های فوریه – محاسبه سری ها با استفاده از سری فوریه – انتگرال گیری و مشتق گیری از سری فوریه – رابطه پارسوال – قضیه همگرایی- شرایط دیریکله – محاسبه ضریب فوریه بدون انتگرال گیری – انتگرال فوریه – محاسبه انتگرالهای معین با استفاده از انتگرال فوریه – تبدیل فوریه و خواص آن و کاربرد های تبدیل فوریه – اعداد مختلط – نگاشت – خواص حد و پیوستگی و مشتق تابع مختلط – توابع تحلیلی – معادلات ریمان – توابع هارمونیک – تابع تکین – بسط لران – معرفی قطب – نقطه ویژه اساسی- نقطه حذف شدنی- محاسبه مانده در نقاط تکین منفرد – محاسبه انتگرالهای مختلط – محاسبه انتگرال های معین با استفاده از انتگرال مختلط – معادلات دیفرانسیل با استفاده از مشتقات جزیی مرتبه اول –معادلات دیفرانسیل با استفاده از مشتقات جزیی مرتبه دوم-
استاندارد سازی – تشخیص نوع دوم معادلات درجه دوم – حل دالامبر معادله موج – ل معادله موج و حرارت در مختصات دکارتی و قطبی – حل معادله لاپلاس در مختصات دکارتی و قطبی و کروی- حل معادله لاپلاس با استفاده از نگاشت همدیس - معادلات دیفرانسیل با استفاده از مشتقات جزیی با استفاده از سری های فوریه – تبدیل فوریه و تبدیل لاپلاس

معادلاتدیفرانسیل
معادلات دیفرانسیل معمولی - معادلات دیفرانسیل مرتبه اول – معادلات دیفرانسیل مرتبه دوم و بالاتر – حل معادلات با استفاده از سری ها – دستگاه های معادلات دیفرانسیل خطی – تبدیل لاپلاس