سردخانه چگونه طراحی میشود؟

saeedqh

عضو جدید
لحظات همه به خیر ونیکی
در این تاپیک هدفم اینه با همکاری شما مهندسین پرتلاش روند وبه طور کلی چگونگی طراحی یک سردخانه را مورد بررسی قرار بدیم
امید دارم که با همکاری وپیگیری شما این تاپیک موفق بشه
لازم به ذکره که فک کنم بنده از همه شماها تجربه م کمتر باشه
پس اگه جایی از حرفام ایراد داشت یا اطلاعاتم درست نبود با کمال میل راهنمایی شما رو پذیرا هستم
موفق باشید

سلام یه سر به آدرس زیر برید.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/471217-فايل-پروژه-براي-طراحي-يك-سردخانه-بزرگ

saeedqh

عضو جدید
با سلام به مهندسين عزيز
يه سالن 200 متر مربعي با ارتفاع سقف 3 متر دارم. كه سقفش ايرانت و ديواره هاش سيمان خورده
ميخوام به سردخانه ميوه تبديلش كنم. بايد چيكار كنم ؟
صفر تا صد رو توضيح بدهيد ممنون ميشم.

با سلام یه سر به آدرس زیر بزنید.

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/471217-فايل-پروژه-براي-طراحي-يك-سردخانه-بزرگ

zahraeng

عضو جدید
سلام من دارم یه سردخونه طراحی میکنم تو انتخاب ائاپراتو ر مشکل دارم نمیدونم te رو تز کجا بیارم. کسی میتونه راهنماییم کنه؟ خیلی فوری نیاز دارم...

HVAC/R

عضو جدید
سلام من دارم یه سردخونه طراحی میکنم تو انتخاب ائاپراتو ر مشکل دارم نمیدونم te رو تز کجا بیارم. کسی میتونه راهنماییم کنه؟ خیلی فوری نیاز دارم...

سلام
te دمای تبخیر مبرد در اواپراتوره که باید از دمای محیط که می خواهیم به اون برسیم پایین تر باشه. مثلا می خواهیم سردخونه ای طراحی کنیم که دمای سالن سردخانه منفی10 درجه باشه، te باید از منفی10 پایین تر باشه که به اختلاف بین دمای تبخیر و دمای محیط دلتاتی میگیم حالا اینکه چقدر پایین تر باشه یا به عبارت دیگه دلتاتی چقدر باشه بستگی به رطوبت محیط داره اگه بخواهید رطوبت نسبی محیط نود درصد باشه دلتاتی 5 درجه در نظر بگیرید. اگر رطوبت نسبی 80درصد می خواهید دلتاتی 6تا7 درجه و برای رطوبت نسبی 75درصد، دلتاتی 7تا9 درجه.
اگر بخواهید رطوبت نسبی محیط کم باشه باید دلتاتی را افزایش بدید.
در کاربردهای با دمای پایین دلتاتی را معمولا خیلی زیاد نمی گیرند چون هرچه دلتاتی بیشتر شود دمای تبخیر و در نتیجه فشار مکش کمپرسور کمتر می شود که باید کمپرسور بزرگتری انتخاب کرد در کاربردهای دما پایین مثل تونل انجماد دلتاتی را 5درجه در نظر بگیرید

zahraeng

عضو جدید
سلام
te دمای تبخیر مبرد در اواپراتوره که باید از دمای محیط که می خواهیم به اون برسیم پایین تر باشه. مثلا می خواهیم سردخونه ای طراحی کنیم که دمای سالن سردخانه منفی10 درجه باشه، te باید از منفی10 پایین تر باشه که به اختلاف بین دمای تبخیر و دمای محیط دلتاتی میگیم حالا اینکه چقدر پایین تر باشه یا به عبارت دیگه دلتاتی چقدر باشه بستگی به رطوبت محیط داره اگه بخواهید رطوبت نسبی محیط نود درصد باشه دلتاتی 5 درجه در نظر بگیرید. اگر رطوبت نسبی 80درصد می خواهید دلتاتی 6تا7 درجه و برای رطوبت نسبی 75درصد، دلتاتی 7تا9 درجه.
اگر بخواهید رطوبت نسبی محیط کم باشه باید دلتاتی را افزایش بدید.
در کاربردهای با دمای پایین دلتاتی را معمولا خیلی زیاد نمی گیرند چون هرچه دلتاتی بیشتر شود دمای تبخیر و در نتیجه فشار مکش کمپرسور کمتر می شود که باید کمپرسور بزرگتری انتخاب کرد در کاربردهای دما پایین مثل تونل انجماد دلتاتی را 5درجه در نظر بگیرید

مثلا دمای سالن نگهداریم 0 دمای تبخیر رو 10- در نظر بگیرم خوبه؟ رطوبت نسبی هم 85%
اگر اینجا 10- کمتر گرفتم تو سالن های دگ هم همین نسبت رو رعایت کنک برای انتخاب اواپراتورها؟
دمای محیط بیرون هم 48 درجه هست.برای کندانسور هم 10 درجه بالاتر بگیرم 58 خوبه؟

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متاسفانه در باب طراحی سردخانه مطالب خیلی کم هستند به همین خاطر نوشته های این فایل رو از اینترنت جمع آوری کردم و همشون رو به صورت تفکیک شده در یک فایل قرار دادم.امیدوارم مورد استفاده دوستان علاقه مند قرار بگیرد در این پست نسبتا" حجیم 10 فایل متفاوت پروژه طراحی سردخانه بعلاوه جزوه آموزشی انتخاب اجزا مانند اواپراتور و خود جزوه دست نویس طراحی سرد خانه ((دانشگاه آزاد ساری)) همراه با جداول آب و هوایی شهرهای ایران رو قرار دادم. 3 تا ازپروژه ها دارای نقشه های اتوکدی می باشند. لطفا پسورد فایل رو به صورت دستی وارد کنید.
حجم فایل: 26 مگابایت
پسورد فایل: www.petromech.blogfa.com

http://s5.picofile.com/file/8125449650/prozhe_sard.zip.html

scorched

عضو جدید
ارائه ی طرح

ارائه ی طرح

بخشید که سوالمو اینجا پرسیدم.سلام خدمت همه ی دوستان.من قراره یک طرحی رو روش کار کنم به یه سری اطلاعات در زمینه ی برق نیازدارم.اگه دوستان پاسخ بدن بسیار سپاسگزارم:حداقل سرعت چرخش یک ژنراتور(حتی در حد آزمایشگاهی)برای اینکه حداقل میزان برق راتولید کرده وحتی کوچترین لامپ رو روشن کنه چقدره؟ممنونم.

babak6229

عضو جدید
پروژه طراحی سردخانه خودمه.امیدوارم مفید واقع بشه

پیوست ها

• بسم الله الرحمن &.rar
    113.1 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • نقشه.rar
    818.5 کیلوبایت · بازدیدها: 2

vahid.rp

عضو جدید
متاسفانه در باب طراحی سردخانه مطالب خیلی کم هستند به همین خاطر نوشته های این فایل رو از اینترنت جمع آوری کردم و همشون رو به صورت تفکیک شده در یک فایل قرار دادم.امیدوارم مورد استفاده دوستان علاقه مند قرار بگیرد در این پست نسبتا" حجیم 10 فایل متفاوت پروژه طراحی سردخانه بعلاوه جزوه آموزشی انتخاب اجزا مانند اواپراتور و خود جزوه دست نویس طراحی سرد خانه ((دانشگاه آزاد ساری)) همراه با جداول آب و هوایی شهرهای ایران رو قرار دادم. 3 تا ازپروژه ها دارای نقشه های اتوکدی می باشند. لطفا پسورد فایل رو به صورت دستی وارد کنید.
حجم فایل: 26 مگابایت
پسورد فایل: www.petromech.blogfa.com

http://s5.picofile.com/file/8125449650/prozhe_sard.zip.html

سلام.کسی این فایل رو دان کرده؟؟؟fvhd من دانلود نمیشه!
اگه میشه بهم برام میل کنید
vrafiei93@gmail.com

vahid.rp

عضو جدید
سلام.کسی راجع به ابعاد پالت و مقدار وزنی که میتونه تحمل کنه اطلاع داره؟برای میوه جات و ..
استاندارد خاصی داره؟

OMID ALAIE

عضو
سلام.کسی راجع به ابعاد پالت و مقدار وزنی که میتونه تحمل کنه اطلاع داره؟برای میوه جات و ..
استاندارد خاصی داره؟

سلام.
ابعاد داخلی برای باکس پالت استاندارد 157*100*120سانتی متر و ابعاد خارجی هم 175*110*130 طرفیت وزنی باکس پالت برای محصولات مختلف هم متفاوته..البته این استاندارد ها تو ashrae هم هست.

OMID ALAIE

عضو
دو تا فایل مربوط به انتخاب قطر لوله برای مبرد آمونیاک و هالوکربن

پیوست ها

• R06_02SI.pdf
    993.8 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • R06_03SI.pdf
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 1

AMIN4EVER

عضو
سلام

دوستان لطفا یک جزوه در مورد سردخانه آمونیاکی بهم بدید

در مورد اپراتوری سردخانه آمونیاکی و وظایف اپراتور سرداخانه امونیاکی هم اگر چیزی داشتید لطفا برام بزارید

ممنونم

akamjo

عضو جدید
سلام با تشکر از شما . مقاله
سردخانه چگونه طراحی میشود؟ بسیار جالب و حاوی نکاتی بود که مورد استفاه قرار گرفت . اگر کتابی در ارتباط طراحی سرد خانه بخصوص در ارتباط ساختمان ان و خود سیستم سردخانه را معرفی بفرمایید ممنون میشوم با سپاس فراوان از شما این ایمیل بنده هست akamjo@gmail.com

mersad20

کاربر فعال
به نظرم یکی از بهترین منابع کتاب روجی داست ترجمه اقای مهندس حاجی سقطی هست