سربازی یا فوق لیسانس؟؟

alikaro

عضو جدید
سلام
یه سوال هست که ذهن منو درگیر خودش کرده
ممنون میشم کمک کنید :
من دانشجو ترم 6 صنایع گرایش تولید صنعتی هستم
میخواستم بدونم اول برم سربازی بهتره یا اول فوق بخونم؟
:confused:
:redface:

lopht

عضو جدید
به نظرم خدمت بری خیلی بهتره...
دوره لیسانس که تموم شد آدم باید یه کا واسه خودش داشته باشه و بعد بره فوق لیسانس..
خدمت هم لازمه یه کار خوب تو ایرانه..
پس خدمت رو برو و یه کار مناسب داشته باش بعئش واسه فوق اقدام کن...
تو این شرایط این عاقلانه ترین راهه به نظرم

mohammadlak1372

عضو جدید
مشاوره از دوستان صنايعي

مشاوره از دوستان صنايعي

سلام دوستان من ترم 5 هستم .به نظر شما اول سربازي برم يا اول ارشد بخونم بعد برم سربازي ؟ لطفا اگه ميتونيد آينده اي از هر دو انتخاب رو شرح بدين .با تشكر پيشاپيش از همه ي مهندسان صنايع

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

به نظر من وقتی درستون تموم شد اگه برید سربازی بعد 2 سال بخواید دوباره برای ارشد بخونید خیلی براتون سخت میشه . چون از فضای درس خوندن دور شدید

mohammadlak1372

عضو جدید
سلام

به نظر من وقتی درستون تموم شد اگه برید سربازی بعد 2 سال بخواید دوباره برای ارشد بخونید خیلی براتون سخت میشه . چون از فضای درس خوندن دور شدید

ولي خوب از طرفي اينكه ميگن توي رشته ي ما تجربه حرف اولو ميزنه اينكه دو سال زودتر برم وارد بازار كار بشم بهتر نيست ؟

younoss

عضو جدید
سلام
چرا آزموون آزمایشی سنجش واسه رشته صنایع برگزا نمیشه؟ اگه کسی میدوونه، کمک کنه. اگه بخوای شرکت کنی رشته صنایع توو رشته های پیش فرض سایت وجوود نداره...

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولي خوب از طرفي اينكه ميگن توي رشته ي ما تجربه حرف اولو ميزنه اينكه دو سال زودتر برم وارد بازار كار بشم بهتر نيست ؟

صد در صد خوبه

من فقط از اون بعد گفتم که برای ادامه تحصیل کارتون سخت میشه

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
رک و راست بگم اگر واقعا از نظر اطلاعاتی و تجربی رزمه ای فعال و بارز دارید که ارشد بخونید چون بعد از اون میتونید سربازی به راحتی به اتمام برسونید و بعدشم جذب کار بشید این عمل برای پارتی هم صدق میکنه . ولی اگر ندارین بهتر اینکه اول سربازی برید چون بعد از سربازی یکی از شرایط کار رو پشت سر گذاشتین چون دو شرط خیلی مهم برای هر کاری 1- سابقه کار 2- سربازی مگر سربازی برای کارهای دولتی اهمیت داره
البته این تجربه ای هست که از دوست و اشنا ها بدست اوردم

mohammadlak1372

عضو جدید
رک و راست بگم اگر واقعا از نظر اطلاعاتی و تجربی رزمه ای فعال و بارز دارید که ارشد بخونید چون بعد از اون میتونید سربازی به راحتی به اتمام برسونید و بعدشم جذب کار بشید این عمل برای پارتی هم صدق میکنه . ولی اگر ندارین بهتر اینکه اول سربازی برید چون بعد از سربازی یکی از شرایط کار رو پشت سر گذاشتین چون دو شرط خیلی مهم برای هر کاری 1- سابقه کار 2- سربازی مگر سربازی برای کارهای دولتی اهمیت داره
البته این تجربه ای هست که از دوست و اشنا ها بدست اوردم

ازتون ممنونم اما من اين شكليم .دوره هاي ايزو 9001 و 18001 رو گذروندم احتمالا بيشتر هم بشه .در باره يكاراي فرعيه مهندسي صنايع هم مطالعه دارم مثلا مهندسي ارزشو اينا . از لحاظ روابط عمومي هم بسيار قوي هستم .اما تا حالا تجربه ي جديه كار نداشتم اما اگه خدا بخواد ازين ترم به بعد دنبالش ميوفتم. به نظر شما فعال و. بازر هستم ؟ برم سربازي يا ارشد بخونم ؟

hamid051

کاربر ممتاز
ازتون ممنونم اما من اين شكليم .دوره هاي ايزو 9001 و 18001 رو گذروندم احتمالا بيشتر هم بشه .در باره يكاراي فرعيه مهندسي صنايع هم مطالعه دارم مثلا مهندسي ارزشو اينا . از لحاظ روابط عمومي هم بسيار قوي هستم .اما تا حالا تجربه ي جديه كار نداشتم اما اگه خدا بخواد ازين ترم به بعد دنبالش ميوفتم. به نظر شما فعال و. بازر هستم ؟ برم سربازي يا ارشد بخونم ؟

خوبه رزمه قوی دارید فقط یک بعد دیگه هست که باید در نظر بگیرید من بیشتر اطرافیانمو که میبینم که فوق گرفتن و بیکارن یا حداقلش اینکه مثلا در دانشگاههای علمی کاربردی و پیام نور درس میدن بخاطر اینکه نتونستن برای خودشون سابقه کار جور کنن شما اگر بتونی حداقل 1 سال سابقه کار بگیری خیلی از مشکلات پیش رویت حل و فصل میشه اگر تونستی تا پایان درست سابقه کار بدست بیاری خب با خیال راحت میتونی تصمیم بگیری که سربازی بری یا ارشد بخونی چون اینها زیاد دیگه برات مشکل ساز نمیشه اگر ارشد بخونی که خیالت راحت سابقه کار داری رو شاید در شرکت های خصوصی بتونی 2 سال اتی که داری ارشد میخونی رو کار کنی اگر سربازی بری بازم مطمئنی که بعد از برگشت اگر همت خوبی داشته باشی هم درس ادامه بدی هم سر کار دائم بری و استخدام بشی
به نظرم الان بهتر دنبال سابقه کار باش چون الان من خودم فقط 3 تا پست مدیریت فروش رو از دست دادم فقط بخاطر نداشتن سابقه کار برات خیلی سخت که کارها از دست بدی

mohammadlak1372

عضو جدید
خوبه رزمه قوی دارید فقط یک بعد دیگه هست که باید در نظر بگیرید من بیشتر اطرافیانمو که میبینم که فوق گرفتن و بیکارن یا حداقلش اینکه مثلا در دانشگاههای علمی کاربردی و پیام نور درس میدن بخاطر اینکه نتونستن برای خودشون سابقه کار جور کنن شما اگر بتونی حداقل 1 سال سابقه کار بگیری خیلی از مشکلات پیش رویت حل و فصل میشه اگر تونستی تا پایان درست سابقه کار بدست بیاری خب با خیال راحت میتونی تصمیم بگیری که سربازی بری یا ارشد بخونی چون اینها زیاد دیگه برات مشکل ساز نمیشه اگر ارشد بخونی که خیالت راحت سابقه کار داری رو شاید در شرکت های خصوصی بتونی 2 سال اتی که داری ارشد میخونی رو کار کنی اگر سربازی بری بازم مطمئنی که بعد از برگشت اگر همت خوبی داشته باشی هم درس ادامه بدی هم سر کار دائم بری و استخدام بشی
به نظرم الان بهتر دنبال سابقه کار باش چون الان من خودم فقط 3 تا پست مدیریت فروش رو از دست دادم فقط بخاطر نداشتن سابقه کار برات خیلی سخت که کارها از دست بدی

واقعا از راهنماييت ممنونم .اما من چون هنوز هيچ تجربه اي ندارم به نظر شما چه جور كاري گير بيارم ؟اصن چطوري كار گير بيارم .؟ من هيچ پارتيي ندارم. در ضمن تو قم زندگي ميكنم

hamid051

کاربر ممتاز
واقعا از راهنماييت ممنونم .اما من چون هنوز هيچ تجربه اي ندارم به نظر شما چه جور كاري گير بيارم ؟اصن چطوري كار گير بيارم .؟ من هيچ پارتيي ندارم. در ضمن تو قم زندگي ميكنم

در اولویت اول شما اگر کار مربوط به درستون رو پیدا کنید خیلی مفید است - از طریق استاد های دانشگاه و یا اموزش دانشگاه یا جراید و روزنامه ها میتوانید شغل مربوطه را پیدا کنید - یا اینکه به سایت کاروزی مراجعه کنید و بعد از ثبت نام و پیگیری های مربوطه با معرفی شرکت مربوطه به ان شرکت مراجعه کنید و یا مدیر عامل ان شرکت صحبت کنید و برای سابقه کار درخوایت کنید البته این راه اخری زیاد جواب نمیده چون کاراموزی حقوق و مزایا نمیخواد اما سابقه کار چرا مگر اینکه شما خودت صرف نظر کنی از حقوق که این کار هم غیر قانونی پس بهتر اینکه از طریق دانشگاه یا کاریابی ها یا روزنامه و مطبوعات مجازی و حقیق پیگیری کنی

mohammadlak1372

عضو جدید
در اولویت اول شما اگر کار مربوط به درستون رو پیدا کنید خیلی مفید است - از طریق استاد های دانشگاه و یا اموزش دانشگاه یا جراید و روزنامه ها میتوانید شغل مربوطه را پیدا کنید - یا اینکه به سایت کاروزی مراجعه کنید و بعد از ثبت نام و پیگیری های مربوطه با معرفی شرکت مربوطه به ان شرکت مراجعه کنید و یا مدیر عامل ان شرکت صحبت کنید و برای سابقه کار درخوایت کنید البته این راه اخری زیاد جواب نمیده چون کاراموزی حقوق و مزایا نمیخواد اما سابقه کار چرا مگر اینکه شما خودت صرف نظر کنی از حقوق که این کار هم غیر قانونی پس بهتر اینکه از طریق دانشگاه یا کاریابی ها یا روزنامه و مطبوعات مجازی و حقیق پیگیری کنی

آقا ممنون .

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
.
.
.

سلام!!

دوست عزیز شما مد نظره خودت چیه؟!!

خودت نظرت چیه؟!!

هدف؟!!

ببین اگر واقعا علاقه دارید که درس رو ادامه بدید و به درجات بالا برسی که صد در صد شروع به خوندن برای ارشد کن!!

اما اگر به جهت عقب انداختن سربازی بخواین ارشد بخونید بحثش جداست!!

متعاقبا شما اگر واقعا ادامه تحصیل بدید برای سربازی هم میتونه کمکتون باشه!!

بستگی به موقعیت و شرایط جغرافیایی محل زندگیتون داره ، ممکنه امریه بشید و توی فیلد و رشته خودتون کار کنید!!

یا بعدا بخاطر تخصصتون دعوت به کار بشید!!

پس به نظر من اگر قصد ادامه تحصیل دارید به بعد از سربازی موکولش نکنید ، چون همینطور که دوستان دیگه گفتم یکم بعدش سخت میشه درس خودن!!

اخه شما وقتی از سربازی میاین می بینین 2 سال از عمرتون رفته و شما حتی سابقه کاری کسب نکردید و تازه دغدغه شغل و زندگی پیدا میکنید و درس و ادامه ی اون رو جز گزینه های بعدی قرار میدید!

موفق باشی دوست من ... ;)

mohammadlak1372

عضو جدید
.
.
.

سلام!!

دوست عزیز شما مد نظره خودت چیه؟!!

خودت نظرت چیه؟!!

هدف؟!!

ببین اگر واقعا علاقه دارید که درس رو ادامه بدید و به درجات بالا برسی که صد در صد شروع به خوندن برای ارشد کن!!

اما اگر به جهت عقب انداختن سربازی بخواین ارشد بخونید بحثش جداست!!

متعاقبا شما اگر واقعا ادامه تحصیل بدید برای سربازی هم میتونه کمکتون باشه!!

بستگی به موقعیت و شرایط جغرافیایی محل زندگیتون داره ، ممکنه امریه بشید و توی فیلد و رشته خودتون کار کنید!!

یا بعدا بخاطر تخصصتون دعوت به کار بشید!!

پس به نظر من اگر قصد ادامه تحصیل دارید به بعد از سربازی موکولش نکنید ، چون همینطور که دوستان دیگه گفتم یکم بعدش سخت میشه درس خودن!!

اخه شما وقتی از سربازی میاین می بینین 2 سال از عمرتون رفته و شما حتی سابقه کاری کسب نکردید و تازه دغدغه شغل و زندگی پیدا میکنید و درس و ادامه ی اون رو جز گزینه های بعدی قرار میدید!

موفق باشی دوست من ... ;)

با تشكر .براي من فرقي نميكنه ارشد بخونم يا سربازي .هيچ كاري برام سخت نيست . در مورد همين امريه كه گفتين .يه كم اطلاعات به من ميدين كه شرايطش چيه ؟ خيلي ممنون

myp2000

عضو جدید
از دانشگاه آزاد لنجان هستید ؟ ! ؟ ! ؟ !
به نظره من اول برو سربازی ، بعد یه جا دسته خودتو بند کن ، بعد واسه ارشد بخون..................

Candyman

کاربر فعال
با سلام .
با توجه به اینکه خدمت الان 21 ماه شده و تو این مدت واقعا نمیتونید درست و حسابی جایی کار بکنید یا انرژی و امیدی معمولا برای تحصیل و خوندن درسها نمیمونه...چون جو و محیط و بالاخره خیلی چیز ها تو این حالت روحی شما تاثیر میزاره .

این به شرایط شما بستگی داره .سربازی شما رو از حال و هوای درس بیرون میبره .و هیچ ارتباطی با دنیا و روزگاری که تو دانشگاه داشتید نداره و شما درگیر کارهای هجو و بیخود نظامی میشید که اصلا به شما نه چیزی یاد میده و نه شما رو برای آینده کاری آماده میکنه و فقط یک کارت پایان خدمت هست .
به نظر من فوق لیسانس بخونید .در حین فوق لیسانس و همون لیسانس تو یک شرکتی یا کارخونه ایی مشغول به کاره پاره وقت برای پر کردن رزومه و تجربه کاری بشید .کار مفید .

بعد خدمت .

آخرین ویرایش:

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
با تشكر .براي من فرقي نميكنه ارشد بخونم يا سربازي .هيچ كاري برام سخت نيست . در مورد همين امريه كه گفتين .يه كم اطلاعات به من ميدين كه شرايطش چيه ؟ خيلي ممنون

امریه مربوط به ارگان هایی هست که از طریقی به دولت وصل هستن!

البته برای رشته های مهندسی ، صنایع دفاع خیلی خواهان این کاره!

البته تحت شرایط خیلی خاص از قبیل شرط معدل ، رشته و گرایش خاص و مصاحبه های تخصصی ...

باید دنبال و پیگیرش باشین!

در اطراف خودتون بپرسید که آیا هست و شرایطش چیه؟!!

البته بعضی جاها بعد از قبولی شما در تمام مراحل شرایط کاری رو واستون تعریف میکنند که دل سردتون میکنه!

،

در هر حال سعی کنید با نفراتی که این کار رو کردن مشورت کنید!:warn:

aminaghta

عضو جدید
دوست عزیز نمیدونم خبر داری یا نه به احتمال خیلی زیاد سزبازی تو سال 93 ، 24 ماه خدمت میشه ! به نظر من تو این اوضاع سربازی بهتر از ارشد مگه اینکه بعد از سال 92 فارغ التحصیل میشی که اون موقع ارشد بری بهتره چون هم میتونی اگه دانشگاه معتبر قبول بشی کسری خدمت بگیری با کار تحقیقاتی و هم اینکه بعد از سربازی خیلی اراده میخواد که برگردی سمت درس

sed ali

کاربر ممتاز
دوست عزیز نمیدونم خبر داری یا نه به احتمال خیلی زیاد سزبازی تو سال 93 ، 24 ماه خدمت میشه ! به نظر من تو این اوضاع سربازی بهتر از ارشد مگه اینکه بعد از سال 92 فارغ التحصیل میشی که اون موقع ارشد بری بهتره چون هم میتونی اگه دانشگاه معتبر قبول بشی کسری خدمت بگیری با کار تحقیقاتی و هم اینکه بعد از سربازی خیلی اراده میخواد که برگردی سمت درس

اره اینکار رو میشه کرد /
سربازی واجب تره بعدا میتونی درس بخونی
بستگی به ادمش داره
در مجموع الان من ارشد رو بیخیال شدم و سربازیمو ادامه دادم و رفتم دنبالش تا خرداد هم تسویه حساب می کنم واستید ببینید عاقبت من چی میشه !! یه درس عبرت براتون باشه. ;)

بنظرم اگر بتونید با انجام کار تحقیقاتی بتونی سربازی انجام بدی خوبه وگرنه بهتره اول سربازی برید .
راستی یادتون باشه الان از بس افسر گرفتن (لیسانسه ) اونها رو مجبورن به جای سرباز صفر بکار ببرن .
من خودم توجایی که خدمت میکنم تقریبا مسئول سربازا و نیروی انسانیش هستم و کارای دفتر مدیر واجد رو انجام میدم . این چند وفته سرباز نداریم همش دنبال اینم که سرباز دیپلم و زیر دیپلم بگیرم . چون اصلا لیسانسه فایده ای نداره . یه فوق دیپلم گرفتیم بهش ماشین تحویل دادیم .

بالا