سربازی یا دانشگاه

saragon

عضو جدید
سلام دوستان عزیز لطفا منو راهنمایی کنی ارشد مخابرات بخونم یا امریه سربازی برم به نظر شما کدومش بهتره

saragon

عضو جدید
نمی دونم الان کارای امریه ام رو درست کردم می ترسم بعد از ارشد این امکان پیش نیاد که امریه بگیرم

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
نمی دونم الان کارای امریه ام رو درست کردم می ترسم بعد از ارشد این امکان پیش نیاد که امریه بگیرم

دیگه این قسمتشو من نمیدونم ولی شنیدم هرچی مدرک بالاتر باشه سربازی راحتتره احتمال امریه هم بیشتره....اینکه بین درس خوندنم فاصله بیفته خوب نیست

saragon

عضو جدید
من هم نظرم اینه که درس بخونم ولی خانواده میگن سربازی مهمه انجام بده بعد درس بخون

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
من هم نظرم اینه که درس بخونم ولی خانواده میگن سربازی مهمه انجام بده بعد درس بخون

خوب بگو بعدا میرم... خودتون ببینین کدوم رو اول انجام بدید موفق ترین......حالا بیشترم تحقیق کنین...بچه ها هم میان نظر میدن

saragon

عضو جدید
به نظر خودم اگه سربازی رفته باشم شرایط کار فراهم میشه ولی دکترا هم رفته باشی باز سربازی نداشته باشی نمی تونی بری سر کار

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بودم اول ارشدو میگرفتم بعدش میرفتم سربازی
چون خودم لیسانسو گرفتم بعدش رفتم خدمت چندماهی هست که از خدمت برگشتم اما ...

سیامک ترکاشون

متخصص مباحث اجرایی عمران
کاربر ممتاز
من بودم اول ارشدو میگرفتم بعدش میرفتم سربازی
چون خودم لیسانسو گرفتم بعدش رفتم خدمت چندماهی هست که از خدمت برگشتم اما ...

با سلام:
دوست عزیز بعنوان یک فرد باتجربه می گویم :
اول بروید سربازی وکار را تمام وخیال خود را راحت کنید-امریه وغیر ان -دردی را دوا نمی کند-دوسال ارتباط شما با درس قطع می شود-وقت برایتان نمی ماند -حتی تا دکتری ادامه بدهید:
شاید در طول این مدت حتی مازاد را معاف کنند-نشود هم با درجه بالاتر در مراکز شهرها از شما استفاده می کنند-وامریه نیاز ندارید.
خود من این مشکل بسرم امد ویک ترم ارشد دانشکده را در 40 سال قبل باان مشکلات تعدادکم دانشگاهها-خواندم-ولی دراثر توصییه خانواده ودوستان!-وازدواج در تبریز(دانشگاه محل تحصیل) -نشان به ان نشان-که نه تنها ارتباطم بادرس قطع شد. -وقتی سربازی تمام شد-چون متاهل شده بودم وفرزند اول متولد شد-رفتم سرکار درحوالی تبریز-وصبح 6مرفتم شب 7 برمی گشتم-ودیگرهیچگاه نتوانستمدراثر فشار کار وتامین معاش- ارشد نیمه تمام را باتمام برسانم.
بعد هم برای ادامه کار به مناطق دیگر رفتم .وارتباطم با دانشگاه تبریز کامل قطع شد.
این واقعیتی بود که برای زندگی خود من پیش امد. ناشکر نیستم .وخدارا شکر می کنم.فقط خواستم بدانید-دوسال فاصله واحیانا ازدواج وکار امکان ادامه را از شما بسیار احتمال دارد برای همیشه بگیرد.
من اگر امکان برگشت به جوانی را داشتم ویا در موقعیت شما-اول ارشد وحتی دکتری را تمام می کردم بعد سزبازی-البته این را بعنوان یک توصییه از براذری بزرگتر از لحاظ سنی گفتم.موفق باشید.
:gol:

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام:
دوست عزیز بعنوان یک فرد باتجربه می گویم :
اول بروید سربازی وکار را تمام وخیال خود را راحت کنید-امریه وغیر ان -دردی را دوا نمی کند-دوسال ارتباط شما با درس قطع می شود-وقت برایتان نمی ماند -حتی تا دکتری ادامه بدهید:
شاید در طول این مدت حتی مازاد را معاف کنند-نشود هم با درجه بالاتر در مراکز شهرها از شما استفاده می کنند-وامریه نیاز ندارید.
خود من این مشکل بسرم امد ویک ترم ارشد دانشکده را در 40 سال قبل باان مشکلات تعدادکم دانشگاهها-خواندم-ولی دراثر توصییه خانواده ودوستان!-وازدواج در تبریز(دانشگاه محل تحصیل) -نشان به ان نشان-که نه تنها ارتباطم بادرس قطع شد. -وقتی سربازی تمام شد-چون متاهل شده بودم وفرزند اول متولد شد-رفتم سرکار درحوالی تبریز-وصبح 6مرفتم شب 7 برمی گشتم-ودیگرهیچگاه نتوانستمدراثر فشار کار وتامین معاش- ارشد نیمه تمام را باتمام برسانم.
بعد هم برای ادامه کار به مناطق دیگر رفتم .وارتباطم با دانشگاه تبریز کامل قطع شد.
این واقعیتی بود که برای زندگی خود من پیش امد. ناشکر نیستم .وخدارا شکر می کنم.فقط خواستم بدانید-دوسال فاصله واحیانا ازدواج وکار امکان ادامه را از شما بسیار احتمال دارد برای همیشه بگیرد.
من اگر امکان برگشت به جوانی را داشتم ویا در موقعیت شما-اول ارشد وحتی دکتری را تمام می کردم بعد سزبازی-البته این را بعنوان یک توصییه از براذری بزرگتر از لحاظ سنی گفتم.موفق باشید.

عزیز دل ، من متوجه نشدم ، اول ارشد بعد سربازی یا اول سربازی بعد ارشد ؟؟

بشخصه دو دلیل تو یادم اومد که گفتم اول ارشد بعد سربازی (البته هردوش واسه الان صدق میکنه نمیدونم تا دو3سال دیگه که ارشدو بخوای بگیری همچین شرایطی میمونه یا نه)
اولین دلیل اینکه : وقتی ارشدو بگیری میتونی با مدرکش با انجام یسری پروژه ها کسری خدمت بگیری ، چندنفر از دوستانم اینکارو کردن و کلی کسری گرفتنو رفتن .
دلیل دوم : الان با لیسانس بری خدمت درجت میشه گروهبان یکی و بدلیل اینکه لیسانسه زیاده باید اسلحه بگیری بری پُست بدی ولی اگه فوق بگیری احتمالا درجت میشه ستوان دوم یا سوم که اونموقه نگهبانیت میشه پاسبخشی یا گروهبان نگهبانی که خیلی خیلی راحتتر از نگهبانی دادن و سرپا ایستادن با اسلحه سر پُسته .
ضمنا با مدرک فوق ارزش بیشتری برات قائل میشن تا پایینترش...

saragon

عضو جدید
سلام و درود بر آقای ترکاشون
منم با عقیده شما موافق هستم ولی بحث امریه من چیزی هست که شاید بعدا بتوانم در همان ارگان مشغول به کار بشوم داداش خودم با ارشد رفته سربازی الان حدودا شیش ماه هست دنبال کار می گرده و کار گیرش نمیاد من نظرم اینه که سربازی رو تمام کنم با استفاده از بند ((پ)) می توانمیه جای خوب برم سر کار
بحث ازدواج رو هم فعلا بهش فکر نمی کنم

saragon

عضو جدید
ابوالفضل جان این حرف شما کاملا درست هست ولی بحث امریه با سر بازی فرق می کنه امریه شما می رین تو یه اداره کار می کنید و کاری به درجه شما ندارن فقط مهم اون کاری هست که شما انجام می دین من از این می ترسم که برم ارشد بخونم بعد بخوام برم سربازی امریه گیرم نیاد بعد مجبورم برم سربازی
ببین شرایط کشور این رو ایجاد می کنه که هر چه زود تر ادم سربازیشو تموم کنه به نظر من این جوری هست الان خودتون می بینید که دانشگاه رفتن شده مثل خوردن یه لیوان اب پس بعد از دوسال ارشد گرفتن و دکترا گرفتن هم اسون میشه

سیامک ترکاشون

متخصص مباحث اجرایی عمران
کاربر ممتاز
عزیز دل ، من متوجه نشدم ، اول ارشد بعد سربازی یا اول سربازی بعد ارشد ؟؟

بشخصه دو دلیل تو یادم اومد که گفتم اول ارشد بعد سربازی (البته هردوش واسه الان صدق میکنه نمیدونم تا دو3سال دیگه که ارشدو بخوای بگیری همچین شرایطی میمونه یا نه)
اولین دلیل اینکه : وقتی ارشدو بگیری میتونی با مدرکش با انجام یسری پروژه ها کسری خدمت بگیری ، چندنفر از دوستانم اینکارو کردن و کلی کسری گرفتنو رفتن .
دلیل دوم : الان با لیسانس بری خدمت درجت میشه گروهبان یکی و بدلیل اینکه لیسانسه زیاده باید اسلحه بگیری بری پُست بدی ولی اگه فوق بگیری احتمالا درجت میشه ستوان دوم یا سوم که اونموقه نگهبانیت میشه پاسبخشی یا گروهبان نگهبانی که خیلی خیلی راحتتر از نگهبانی دادن و سرپا ایستادن با اسلحه سر پُسته .
ضمنا با مدرک فوق ارزش بیشتری برات قائل میشن تا پایینترش...
در پست بالادراخرهم تکرار کردم:دقت کنید ونگاه کنید:
اول کارشناسی ارشد-وحتی توانستی دکتری -وبعد سربازی با انها-یا ارشد (اگر نتوانستی دکتری بگیری). سربازی:کلا یا بعدارشد یا بعد دکتری هرکدام را گرفتی.
زمان ما 8دانشگاه دولتی بیشتر درکل کشور نبود وما بالیسانس که بسیارکم بود-با درجه ستوان دوم خدمت کردیم. ومربی تدریس دردانشگاه هم شدیم.
در زمان ما انقدر مهندس کم بود که از:هند-پاکستان-کره-فیلیپین می اوردند-والبته سطح علمی انها پایین تر از مهندسان ایرانی بود-واغلب زیر دست یک سرمهندس ایرانی!!.
لیسانس ان دوره برابر فوق لیسانس حالا بود. اگر دراقوامتان هست بپرسید تا به صحت عرایضم برسید. قوانین سربازی هم تا دوسال بعد شاید تغیرات کند.وقتی ارشد یا دکتری داشته باشی درمراکز ازت استفاده می کنند نه درصف.یعنی کارمندان متخصص مجانی!..

بالا