سخن برنامه نویسان

Sharif_

مدیر بازنشسته
هرکسی، هر کوت یا حرفی از یک برنامه نویس داره یا یک تجربه ای در برنامه نویسی داره که میتونه به درد بقیه بخوره، میتونه اینجا به اشتراک بگذاره:gol:

Sharif_

مدیر بازنشسته
یک برنامه نویس خوب کسی هست که قبل عبور از یک خیابان یک طرفه، هر دو سمت را نگاه کند.دواگ لیندر
[FONT=georgia, bookman old style, palatino linotype, book antiqua, palatino, trebuchet ms, helvetica, garamond, sans-serif, arial, verdana, avante garde, century gothic, comic sans ms, times, times new roman, serif]Any fool can write code that a computer can understand. Good programmers write code that humans can understand. ~Martin Fowler[/FONT]​

Topcoding

عضو جدید
برای اینکه بتوانی برنامه نویس یک زبان جدید بشوی ، احتیاجی به استاد و کتاب نیست بلکه شروع کن و خودت رو درگیر آن زبان کن(پروژه درموردش بگیر) و هر موقع به مشکل برخوردی به سراغ استاد یاکتاب برو در آن صورت است که هر چه به تو بگویند در ذهنت ثبت خواهد شد(Topcoding@)

RIG

متخصص C#.net
واسه اینکه بتونی تو زمینه برنامه نویسی پیشرفت کنی به نظر من شب بهترین زمان برای یاد گیری هستش چون تمرکز بیشتری داری. البته من نمی گم روزها تلاش نکنی . به این مورد اشاره میکنم که حتما" شب ها وقتی رو برای یادگیری بذارین .مهم ترین نکته (تمرکز):gol:

RIG

متخصص C#.net
راستش تو برنامه نویسی نباید چیزی رو حفظ کنی باید قدرت اطلاعاتی خودتوبالا ببری یا خوب سرچ کنی این مهمه . چیزی به اسم حفظ نداریم باید ببینی و اپدیت باشی و به خاطر بسپاری که چطوری یه روز ازش استفاده کنی . البته ببخشید حلو ایتاد ها این جوری حرف میزنم . اما اون چیزیه که من فهمیدم

abnoos69

عضو جدید
تصمیمات کوچک را با عقل و تصمیمات بزرگ رابا قلبتان بگیرید . ( امید کردستانی). مهارت یافتن در برنامه نویسی هم یه تصمیم بزرگه .این طور نیست ؟؟؟

mamoosh1992

عضو جدید
برای برنامه نویسی باید ریاضیاتت هم خوب باشه چون اکثر برنامه ها با ریاضیات سروکار دارن درضمن خوب رو مسئله ات باید فکر و تمرکز کنی مطمئن باش راه حلی به ذهنت میرسه....

Lets notice and remember that some of us are lucky enough to say the words some other just dream about. Like: dad-mom-home and ...
یادمان باشد بعضی هایمان شانس گفتن کلماتی را داریم که برخی دیگر حسرتش را .مثل : بابا - مامان - خونه و....

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
این جمله از خودمه:

در زمینه همه زبانها مطالعه داشته باش، ولی برو سراغ اونی که هیچکس نگاهشم نمیکنه..... ;)

3erERFAN

عضو جدید
بهتر اینه که چند جوی جدای آب باشیم یا یه دریا؟
برنامه نویسی هم همینه.... انتخاب یه زبان مناسب و عمق دادن به دانسته هامون از اون زبان.... نه یادگیری سطحی چند زبان..... البته آشنایی خوبه:)

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
توی برنامه نویسی هیچوقت نترس . اگه جسور نباشی و ایده هاتو دنبال نکنی<هیچوقت برنامه نویس خوبی نمیشی

heil

عضو جدید
1- قدرت تحلیل بالا

2- پشت کار

3- بهترین روش برا رفع یک مشکل ، استفاده از روش آزمون و خطاست

!Truth

عضو جدید
دوست دارم تو نت پد ++ خودم مثل یه مرد کد بزنم تا اینکه درگیر رفع اررورای ترلیک و بقیه کامپوننتای دات نتم باشم /خودم/
:biggrin: همین طوره دات نت خیلی بازی درمیاره.
من توی VB6 خیلی راحت تر بودم تا توی دات نت.

Ponio

عضو جدید
1- قدرت تحلیل بالا

2- پشت کار

3- بهترین روش برا رفع یک مشکل ، استفاده از روش آزمون و خطاست

مورد اول که اشاره کردی ، بزرگترین مشکل منه ...
چجوری میتونم توانایی تحلیل مسئله رو تو ذهنم بالا ببرم ؟
من در حال حاضر کار کردن کلی با چند زبون رو بلدم و اصولشونو میدونم ، ولی تو حل و تحلیل مسائل مختلف مشکل دارم و توشون میمونم :(
چیکار کنم ؟:cry:

marzieh.ahmad

عضو جدید
من در حال حاضر کار کردن کلی با چند زبون رو بلدم و اصولشونو میدونم ، ولی تو حل و تحلیل مسائل مختلف مشکل دارم و توشون میمونم :(

سلام
باید اول از همه با نمونه های کوچک شروع کنی و چند نمونه از تحلیل های اصولی که دیگران انجام دادند رو بخونی. در ضمن به نظر من روی یک زبان تمرکز کنی بهتره.

rezasouri

عضو جدید
سلام،من از کجا برای یاد گیری برنامه نویسی اغاز کنم من رشته مهندسی برق قدرت هستم

iris-f

عضو جدید
یک برنامه نویس خوب کافیه که کار با آیتم های برنامه رو یاد داشته باشه و در ادامه کافی ست که کد های مورد نیازشو همیشه copy و paste کنه ;)
ولی تجزیه تحلیل مسئله شوخی بردار نیست.

RIG

متخصص C#.net
همین که داری به مشکلت فکر میکنی یعنی داری تحلیل میکنی.!
اینکه همه کسایی که دس به پروژه میشن تحلیل قویی دارن یعنی اینکه دارن میرن به دنبال تحلیل . اینو بدون که تا بخش اول پروژه تو حل نشه تحلیل بخش دوم رو نداری!
باید گام به گام بری جلو. شما میخای از اول تا اخر برنامه رو حفظ باشی! اینجوری نیست. یعنی هیچکی نمیتونه جز اینکه قبلا" یکبار اینکار رو کرده باشی و اونم درصدی بهت کمک مینکه. شروع کنی خودت خود به خود تحلیلش دست میاد

turboogle

متخصص برنامه نویسی #C
سلام.
شما درس برنامه نویسی رو پاس میکنید.
که احتمالا زبان سی خواهد بود.
همون رو ادامه بدید.
با C++/QT هم اشنا شید و باهاش کار کنید.
همین کافیه.
دیگه فقط باید در بستر صنعتی کار قرار بگیرید که کم کم تو پروژه قوی شید.

ator67

عضو جدید
یک مقاله در مورد تاریخچه برنامه نویسی در ایران میخواستم