سخت ترین رشته های دانشگاهی

yunes20

عضو جدید
سلام با اين كه رشته من كنترل هستش . اما قبول دارم كه مخابرات سخت ترين رشته هست . حد اقل براي من كه سخته

linux_0011

عضو جدید
اگه هدفتون کمک به بچه هایی هست که میخوان انتخاب رشته کنن با این بحث بدتر سردرگم میشن.بعدشم ما فقط تو رشته خودمون تخصص داریم و از سختی بقیه رشته ها اطلاعی نداریم.بهتره به جای اینکه بگیم چه رشته ای سخته بگیم اولا به چی علاقه دارین وثانیا توی چی استعداد

• Like
واکنش ها: hirt

ehsan momeni

عضو جدید
برق و مكانيك رو قبول دارم ولي عمران و كامپيوتر و البته صنايع جز راحت ترين رشته هاي مهندسي هستن. مهندسي پزشكي هم كم از برق نداره بين رشته هاي راحت تر هم ميشه به نساجي و شيمي و معدن اشاره كرد.

khandam migire vaghti migi computer joze asunast bebinam ta be hal neshasti beshini sare ye algorithm mah ha fkr koni sare chand ta errore barname mah ha fkr konii chejuri migi com asune barax age tu com hushe riazi o piade sazie algorithme ghavi na kheiliiiiiiiiiii ghavi nadashte bashi hich fayedeyi nadare.
pas nagu com joze asunast.

s_h_a_h_a_b

عضو جدید
هر درسی سخته اما بعضی درسها اونقدر گسترده هستن نمیشه جمع بندی کرد
رشته مکانیک هم چون دربرگیرنده چند رشته هستش خیلی سخته
خدا پشت وپناه همه درس خوانها شه
موفق باشید
:)

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دروووووود
به نظر من اصلا نمیشه گفت که چه رشته ای از همه سخت تره....
هر رشته ای سختیه خاصه خودشو داره...
مثلا بنظر من که مهندسی شیمی میخونم درس انتقال جرم سخت ترین درس کل رشته های مهندسیه....
و فقط کسیکه جرم پاس کرده این رو میفهمه.....:(

mehrdad_ati

عضو جدید
خوب دوستهتهای گل مهندسم شما ظاهرا اسم رشته ی پزشکی به گوشتون نخورده ! که زجر آور ترین 7 سال زندگیتون رو براتون به همراه میاره (و احتمالا 4+2 سال زجر آور تر بعدش هم هست) : درس های فوق سخت - واحد های عملی کلافه کننده - کشیک های بیمارستان - سر و کله با دکتر و بیمار و ... . دیوونه نشید سر 7 سال هنر کردید ! .

اصلا یه موضوع دیگه هم هست که خیلی راحت میشه فهمید چه رشته ای از همه سخت تره : اون رشته ای که دانشجو هاش حتی وقت این رو ندارند که بیان همچین جاهایی و بگند رشتشون سخت هست !!!!! خدایی هم وقتش رو ندارند . منم ترم بوقی ام :دی

امیدوارم هر رشته ای که میخونید دوسش داشته باشید و براتون سخت نباشه .

موفق باشید .

yunes20

عضو جدید
سلام . من که از این تاپیکها یه چیزی را فهمیدم . اونم اینکه همه ی رشته ها سختن. ام خداییش رشته ی زندگی سخترین رشته هاست.

shayanss

عضو جدید
من نمی گم رشتم سخته چون بی استعدادیه خودم رو تو رشتم نشون دادم

به نظر من سخت ترین رشته ادبیاته ....

hirt

عضو جدید
خوب دوستهتهای گل مهندسم شما ظاهرا اسم رشته ی پزشکی به گوشتون نخورده ! که زجر آور ترین 7 سال زندگیتون رو براتون به همراه میاره (و احتمالا 4+2 سال زجر آور تر بعدش هم هست) : درس های فوق سخت - واحد های عملی کلافه کننده - کشیک های بیمارستان - سر و کله با دکتر و بیمار و ... . دیوونه نشید سر 7 سال هنر کردید ! .

اصلا یه موضوع دیگه هم هست که خیلی راحت میشه فهمید چه رشته ای از همه سخت تره : اون رشته ای که دانشجو هاش حتی وقت این رو ندارند که بیان همچین جاهایی و بگند رشتشون سخت هست !!!!! خدایی هم وقتش رو ندارند . منم ترم بوقی ام :دی

موفق باشید .
حاجی تیکه میندازی به چند صد ( شاید هزار ) مهندس که هر روز میان اینجا؟!؟ اولا باید بهت بگم که اکثر مهندسا کلی از کاراشون با کام هست و این وسط نت رل خیلی مهمی رو داره برای یادگیری بیشتر و بهتر. واحد عملی رو ما هم داریم. تنها تفاوت ما شما اینکه شما با آدما کلنجار میرید ما با یه مشت شی بی جان. به قول انیشتین ما چیزی رو که تو کاغذ نوشته رو حفظ نمی کنیم بلکه چیزایی که رو کاغذ نیست رو خلق می کنیم. شما صد در صد درست میگی درس حفظی ( زورکی هم باشه چه بدتر! ) سخت یاد گرفتنش.

WOMIS

عضو جدید

موفق باشید .
حرفتونو قبول دارم چون دوست خاهرم که لیسانس حقوق داره وتازه پزشکی قبول شده میگه: تازه فهمیدم حقوق خیلی آسونه
منم به خاطر همین پزشکی نزدم ولی حالاکه دارو قبول شدم به من میگن داروسازی هم سخته:(
موفق باش دکتر

muhamedro

عضو جدید
دوستان مطمئن باشید تمام رشته ها جلوی ریاضی محض زانو میزنن......:cry::cry::cry:

طلا.

عضو جدید
اصلا رشته ها رو نمیشه از نظر سختی تفکیک کرد چون بستگی به استعداد و توانایی هر شخص بستگی داره و مهمتر ازهمه به علاقه اگه درس رو با علاقه بخونین براتون هم جذاب و هم اسون میشه و نتیجه بهتری می گیرین :) موفق باشید.

majid hamidi

عضو جدید
مشكل ما اينكه هيچي در مورد رشته ها نمي دونيم تو برق درس سختش مداره تو مكانيك ارتعاشاتولي در كل كامپيوتر اصلا رشته نيست.............

A_Amir

عضو جدید
من مخابرات میخونم ولی فکر میکنم رشته های انسانی از همه سخت تر باشه ....
بازم بازم .... سختی در برابر علاقه دیده نمیشه !

jhangard

کاربر بیش فعال
ریاضی محض
فیزیک

قطعا سخت ترین رشته های دانشگاهی در تمام دنیا هستند.

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز

حامدیا

اخراجی موقت
من خودم ارشد شیمی میخونم .. ....شیمی که با سختی که داره به نظرم ولی واقعا غرقش بشی واقعا شیرینه .....هر کسی هم اگه رشته ای انتخاب میکنه بر اساس علاقه هست دیگه اگه من به رشته ای علاقه نداشته باشم و دوست نداشته باشم یاد بگیرم آسون ترین رشته ها هم برام سخت میشه ........علاقه علاقه ..سخت کجا بود ... اون که میگه عمران و میکانیک سخته بابا دیگه این حرف و نزن

Geodesian

عضو جدید
هر رشته ای سختی خودش رو داره ولی با مرور درسای هر رشته میشه تقریبا قضاوت کرد.
مخصوصا با بررسی هم نیاز و پیش نیاز ها
من خودم رشتم عمران - نقشه برداریه شاید به نظر نیاد ولی درسای واقعا سنگینی داره
بیشترین دروس ریاضی رو نسبت به همه رشته های مهندسی داره(ریاضی 1و2، معادلات، ریاضی منهدسی، محاسبات عددی، آمار، هندسه دیفرانسیل)
تو ذرسای تخصصی هم یه سری درس ها واقعا سنگینه مثل سرشکنی و محاسبات (که جز 7 درس مشکل رشته های مهندسیه) تئوری خطاها، نقشه برداری ژئودتیک.ژئودزی2 و محاسبات(4 واحدی کاملا ریاضی) ژئودزی فیزیکی(سنگین ترین درس دوره کارشناسی)
البته درس آبکی هم داریم.

8828

عضو جدید
کی گفته مهندسی شیمی آسونه . حداقل یه نگاه به چک لیست دروسش بکنید می فهمید .
البته همه رشته ها سخته چون به طور تخصصی می خونیش . به نظرم مکانیک از همش سخت تره

saeedmse

عضو جدید
سلام
میخواستم در رابطه با سخت ترین رشته های دانشگاهی صحبت کنیم تا به کسانی که تازه میخوان وارد دانشگاه بشن و انتخاب رشته کنن یه کمکی کرده باشیم
هر رشته شرایط خاص خودشو داره و اصولا این بحث ها دلیلی نداره.
به نظر من رشته های مهندسی شیمی و مکانیک مخصوصا در مقاطع تحصیلات تکمیلی از سایر رشته های مهندسی پیچیده تر میشند. دلیلش هم ماهیت سیستمهای مورد بحث اونا و مدلسازی اوناست. سطح ریاضیات مباحث بالاست و فرضیات زیادی لازمه تا بتونیم مبحثی رو بیان کنیم.

MOHANDES_HASSANI

عضو جدید
سلام
من از سایت mit خوندم سخت ترین رشته های دانشگاهی
مهندسی مخابرات گرایش میدان و مهندسی مکانیک گرایش سیالات میباشند
میتونید خودتون هم مراجعه کنید .:D

kimia63

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
همه رشته های دهن پرکن به نظر سخت میان ولی وقتی با علاقه وارد میشی شیرینیشو با عمق وجودت حس میکنی

amini.am08

عضو جدید
رشته ی برق -گرایش مخابرات میدان سخت نیست ولی جذابه...
بقیه ی رشته ها مثل مکانیک، عمران، مواد، شیمی، کامپیوتر نرم افزار همشون خیلی سختند... مخصوصاً مکانیک

ashkanhpb

کاربر بیش فعال
بابا این که پرسیدن نداره همه می دونن و میگن که برق و مکانیک از سخت ترین رشته ها هستن دیگه هر کی تو رشتش چه سختی کشیده فرق میکنه البته مهندسی کامپیوتر هم خیلی گستردس واقعا می تونه تو رشته های سخت جا بگیره . نقل قولهام جسارت نشده باشه چون من خودم تازه می خواهم به دانشجویی مشرف بشم و زیاد اطلاع ندارم اما در مورد کامپیوتر نظر خودمه چون تخصصی رو کامپیوتر کار کردم.

بالا