سایر اخبار و رویداد های والیبالی

ع رشیدی

کاربر فعال
:cry:بازی با المان رو باختیم...خیلی تعجب کردم،اصلا انگار بچه ها انگیزه نداشتن!ضعیف ظاهر شدن.
امیدوارم با تلاش و لطف خدا بازی امشب رو ببریم.

ile

عضو جدید
دیگه صعود و رتبه ی تیم اصلا مهم نیست! فقط امیدوارم 2تا بازی باقی مونده رو زیبا بازی کنن! طوری نشه که تماشاچی بعد از دو ساعت تماشای بازی فکر کنه وقتش تلف شده !

آخرین ویرایش:

ع رشیدی

کاربر فعال
اره فکر نکنم صعود کنیم،ولی شیرینی برد این بازی ها تلخی باخت بازی دیشب رو کمتر میکنه.

parsa913

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای کواچ چند ماه که سر تمرینات تیم حضور داره منتها هنوز یک ست کامل به فیاضی بازی نداده... اگر تو تمرینات مشکلی داره خب میتونست تو این مدت بازیکن جدید دعوت کنه مثلا سعید شیرود که اتفاقا ساعدهای واقعا خوبی داره... و یا از حامد تاری وردی استفاده کنه که زمانی تو تیم نوجوانان با امیر غفور و مجتبی میرزاجانپور مثلث رویایی رو روی تور تشکیل داده بودند... فراموش نکنیم که فرهاد قائمی اسپک هایی رو هم که میزنه برندگی لازم رو نداره...فیاضی تو بازی رویایی سال های گذشته ما با لهستان در جام جهانی - نه قهرمانی جهان - با عملکرد به یاد ماندنیش باعث شد لهستان آماده با زاگومنی - کورک و از همه مهمتر سرمربی نامدارش آناستازی در برابر تیم ما شکست بخوره که اتفاقا تنها شکستش تو اون مسابقات که در نهایت قهرمانش شد بود

من نمیگم فیاضی خوبه یا بده ولی به هر حال بعد از اون برهه ای که خوب بازی میکرد دچار افت شد و اواخر کار ولاسکو رفته بود تیم ب!! با این حال قائمی خیلی باکیفیت تر از فیاضیه ولی خب گفتم که توی بازیای ساده بهتر بود به اونم بازی میداد....

یه چیز دیگه هم اینکه نباید یه جوری عنوان کرد که کواچ به ذخیره ها بازی نمیده... این بازی آخر با فرانسه از ذخیره هایی که از ست دوم بازی کردن به جز فیاضی همه به اندازه کافی بازی کرده بودن.... معروف و مهدوی، موسوی و تشکری و غلامی، غفور و شهرام، میرزاجانپور و عبادی پور، قائمی، ظریف و علیزاده هم تا قبل از مصدومیت بازی کرده بود.... این یعنی 12 نفر از 13 نفر که آمار بالاییه... ولی خب ما به سبک ولاسکو که مبتنی بر تعویضهای زیاد بود عادت داریم در حالی که کواچ این روش رو استفاده نمیکنه!! یادمه اون موقع هم که ولاسکو تعویض میکرد وقتایی هم که جواب عکس میداد همه میگفتن اشتباه ولاسکو بود....

عبدالرضا علیزاده هم کاملا سرحال و تو شرایط مسابقه است:smile:

ولی مصدومه و شما توی بازی با فرانسه هم دیدین که همه عوض شدن بجز لیبرو....

حالا این بحث طولانی که کواچ خوبه یا بد بمونه برای بعد از مسابقات... مشکلی که سرمربی تیم ما در حال حاضر داره این هست که نمیتونه تو شرایط حساس تصمیمات صحیحی بگیره...

کواچ انتخاب مناسبی بود... هر مربی ضعفایی داره و کواچم مستثنی نیست!! مشکلی که شما میگین قابل حله ولی باید منشأ اون رو درست پیدا کرد... من احساس میکنم مشکل از تیم آنالیزه که در لحظه اطلاعات صحیحی نمیده... یادتون باشه وقتی ولاسکو بود مدام سیچلو به کمک داده های نرم افزاری به ولاسکو راهنمایی میداد... یه بارم که سیچلو 2-3 بازی نبود خود ولاسکو گفت به مشکل میخوریم!!

حذف از المپیک جلوی آرژانتین؟ اگر منظورتون استرالیا هست که متاسفانه دلیلش بیشتر به بازیکن ها برمیگشت تا ولاسکو...
در حالی که بازی دیشب مجموعه ای از اشتباهات بازیکن و سرمربی عامل شکست ما بود... بارها کواچ فیاضی رو کنار نیمکت اورد منتها نمیدونم چرا هر بار بعد از چند دقیقه منصرف میشد... هرچند اصلا مقایسه ولاسکو با کواچ قیاس مع الفارقه!!

شاید شما اون بازی رو فراموش کردی!! درخواست ولاسکو برای 2بازی با استرالیا اونم فقط 1ماه قبل از بازی انتخابی!! دو بازی که ما 3-0 بردیم و باعث شد نه تنها بازی اصلی رو دست کم بگیریم بلکه استرالیا بخاطر شناختش از ما کاملا موفق بشه!!

عبادی پور رو وقتی میبینیم تو دریافت اول ضعف داره میتونیم به عنوان پشت خط زن ازش استفاده کنیم کاری که ولاسکو با رحمان داوودی انجام داد...
مشابه همین کار رو امریکا در مرحله مقدماتی با ما انجام داد و اندرسون پشت خط زن رو با کلارک عوض کرد و تونست با ساعدهای اندرسون 2 ست رو از ما بگیره....

به این میگن تغییر تاکتیک...

وقتی اطلاعات بازی از طریق پخش مسابقات میگه فرهاد ظریف 25 درصد موفقیت داشته در مقابل لیبرو لهستان 100 درصد آمارش بوده چطور میشه اطلاعات تو تلویزیون مسابقات جهانی اعلام میشه بعد به کواچ نمیرسه؟

این کار مستلزم شناخت زیاد از تیم و بازیکنهاست که هنوز فرصتش برای کادر فنی جدید فراهم نشده... مربی امریکا هم این قضیه رو بعد از چند سال تازه برای اولین بار اجرا کرد که روبروی ایران جواب داد و روبروی فرانسه نه!!
باز میگم بنظر من تیم آنالیزمون قوی نیست!!

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
فکر کنم اگه بازی با آلمان هم بازیکنان ذخیره تو بودند مثل بازی دیشب میتونستیم یه کارایی بکنیم
ولی باز تا همینجا هم بچه ها گل کاشتن الان مهم بازی با روسیه است
دمشون گرم

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مقابل آلمان انگار کور و چلاغ بودن ....
.
.
.
.
از بس مجریای ورزشی ایران هی میگفتن کارشاخی کردیم و اله و بله .... اونام ولکردن بازیو و هوا برشون داشت ...
آلمان متوسط بازی کردی اما یکنواخت و با برنامه .

کلا ایرانیا عادت دارن تا به مرحله ای برسن که تا حالا نبودن - در حالیکه هیچی تموم نشده - مینوازن تو بوق و شیپور که ما فلان کردیم و ......

mirza_seraj

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدایش دمِ والیبالیا گرم
خدایش افتخار دارِ که قدرتهای قدیمی والیبال رو بردن
واقعاً تو ورزشهای گروهی دیگه والیبال اثبات شدس
ان شاء الله کسب تجربه کنن و تو میادینی این چنینی بتونن کار کنن

پ . ن 1 : با لهستان اون جوری برگشتن ولی بازی با آلمان چون که از ابتدای بازی، بازی رو دستِ کم گرفتن به نظر نتونستن
ولی باز دمشون گرم و در بلاشون بخورِ تو سر تیم امید که رسماً ...

پ . ن 2 : یعقوب کریمی رو بردن ... همین - دو تا .... بردن یکی یکی بدتر

مسعود.م

متخصص والیبال باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
آ
من نمیگم فیاضی خوبه یا بده ولی به هر حال بعد از اون برهه ای که خوب بازی میکرد دچار افت شد و اواخر کار ولاسکو رفته بود تیم ب!! با این حال قائمی خیلی باکیفیت تر از فیاضیه ولی خب گفتم که توی بازیای ساده بهتر بود به اونم بازی میداد....

یه چیز دیگه هم اینکه نباید یه جوری عنوان کرد که کواچ به ذخیره ها بازی نمیده... این بازی آخر با فرانسه از ذخیره هایی که از ست دوم بازی کردن به جز فیاضی همه به اندازه کافی بازی کرده بودن.... معروف و مهدوی، موسوی و تشکری و غلامی، غفور و شهرام، میرزاجانپور و عبادی پور، قائمی، ظریف و علیزاده هم تا قبل از مصدومیت بازی کرده بود.... این یعنی 12 نفر از 13 نفر که آمار بالاییه... ولی خب ما به سبک ولاسکو که مبتنی بر تعویضهای زیاد بود عادت داریم در حالی که کواچ این روش رو استفاده نمیکنه!! یادمه اون موقع هم که ولاسکو تعویض میکرد وقتایی هم که جواب عکس میداد همه میگفتن اشتباه ولاسکو بود....

ولی مصدومه و شما توی بازی با فرانسه هم دیدین که همه عوض شدن بجز لیبرو....

کواچ انتخاب مناسبی بود... هر مربی ضعفایی داره و کواچم مستثنی نیست!! مشکلی که شما میگین قابل حله ولی باید منشأ اون رو درست پیدا کرد... من احساس میکنم مشکل از تیم آنالیزه که در لحظه اطلاعات صحیحی نمیده... یادتون باشه وقتی ولاسکو بود مدام سیچلو به کمک داده های نرم افزاری به ولاسکو راهنمایی میداد... یه بارم که سیچلو 2-3 بازی نبود خود ولاسکو گفت به مشکل میخوریم!!

شاید شما اون بازی رو فراموش کردی!! درخواست ولاسکو برای 2بازی با استرالیا اونم فقط 1ماه قبل از بازی انتخابی!! دو بازی که ما 3-0 بردیم و باعث شد نه تنها بازی اصلی رو دست کم بگیریم بلکه استرالیا بخاطر شناختش از ما کاملا موفق بشه!!

این کار مستلزم شناخت زیاد از تیم و بازیکنهاست که هنوز فرصتش برای کادر فنی جدید فراهم نشده... مربی امریکا هم این قضیه رو بعد از چند سال تازه برای اولین بار اجرا کرد که روبروی ایران جواب داد و روبروی فرانسه نه!!
باز میگم بنظر من تیم آنالیزمون قوی نیست!!

فرهاد قائمی در دریافت اول واقعا توانمنده منتها تنها مشکلش این هست که در روی تور وقتی تعداد مدافعین بیش از یک نفر باشه به مشکل میخوره....با پوریا فیاضی هم تقریبا در یک سطح هستند منتها تفاوتشون این هست که فیاضی در زدن اسپک با سرپنجه های دفاع خوب بازی میکنه...

ولاسکو سیستم کاریش این بود... یک تورنمنت غفور رو باری اولین بار به جای بازارگرد استفاده کرد یک بار فیاضی رو رو کرد تورنمنت بعد قائمی... بعد میرزاجانپور.... بعد داوودی و....این روند همین طور ادامه داشت و اواسط حضور فیاضی کمی افت کرده بود منتها زمان ورود کواچ ستاره متین ورامین بود...

منتها الان متاسفانه روند مدیریت در تیم ملی برعکس شده و به جای مربی بازیکن تصمیم میگیره... به این دلیل هست که پاسور توانمندی مثل وادی یا دریافت کننده کننده خوبی مثل شیرود در تیم جایی ندارند... باید مدتی بگذره تا کواچ بتونه روی تیم مدیریت قاطع داشته باشه منتها این زمان به بهای از دست دادن مدال لیگ جهانی و قهرمانی جهان تموم شد

بازم تکرار میکنم علیزاده آماده است منتها به همون دلیلی که لیبرو فرانسه عوض نشد ظریف هم تغییر نکرد!

آمار نشون میده عبدالرضا علیزاده در دریافت اول یا Reception عملکرد بهتری داره و فرهاد ظریف در توپگیری درون زمین یا Dig توانمندتره... مربیان بزرگ وقتی این امار رو میبنند به تناوب از هر دو لیبرو استفاده میکنند این یک تاکتیک والیبال مدرن هست

بله نسبت به لورنزو برناردی قطعا همین طوره منتها در مقایسه با دانیل بانیولی مربی نامداری که سوابق درخشانی با تیم های ملی بزرگ جهان داره و سال گذشته در لیگ کشورمون هم با متین قهرمان شد این طور نیست! نکته ای که خود فدراسیونی ها هم حالا به اون اذعان دارند!

دوست عزیز ما بازی به آرژانتین که به شکست از این تیم با حذف از المپیک بود نداشتیم حداقل به تاثیرگذاری بازی با استرالیا نداشتیم!

بازی با استرالیا در دوران ولاسکو یک استثنا بود... همه کارشناسان کشورمون هم به ان اذعان کردند...

مربی امریکا مدت هاست از این شیوه استفاده میکنه... در لیگ جهانی هم عامل موفقیت امریکا تغییر متناوب تاکتیک بود.... در حالی که تیم ما فقط تعویض میکنه و تاکتیک تیمی تغییری نمیکنه!

چرا ما تو لحظات حساس کم میاریم؟ الان همه میگن گروزر چه بازیکن خوبی بود! در حالی که در بازی نیمه نهایی لیگ جهانی همین مطالب درباره تیلور ساندر گفته میشد و بهش لقب پرنده امریکایی دادند...

متاسفانه تیم ما جایی که باید نتیجه بگیره کم میاره... نکته ای که آندره زورزی مفسر مشهور فدراسیون جهانی هم به اون اذعان داشت

صحیح تر این هست که تصمیم گیری سرمربی در لحظات حساس بر طبق آنالیز نیست
:gol:

parsa913

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرهاد قائمی در دریافت اول واقعا توانمنده منتها تنها مشکلش این هست که در روی تور وقتی تعداد مدافعین بیش از یک نفر باشه به مشکل میخوره....با پوریا فیاضی هم تقریبا در یک سطح هستند منتها تفاوتشون این هست که فیاضی در زدن اسپک با سرپنجه های دفاع خوب بازی میکنه...

ولاسکو سیستم کاریش این بود... یک تورنمنت غفور رو باری اولین بار به جای بازارگرد استفاده کرد یک بار فیاضی رو رو کرد تورنمنت بعد قائمی... بعد میرزاجانپور.... بعد داوودی و....این روند همین طور ادامه داشت و اواسط حضور فیاضی کمی افت کرده بود منتها زمان ورود کواچ ستاره متین ورامین بود...

منتها الان متاسفانه روند مدیریت در تیم ملی برعکس شده و به جای مربی بازیکن تصمیم میگیره... به این دلیل هست که پاسور توانمندی مثل وادی یا دریافت کننده کننده خوبی مثل شیرود در تیم جایی ندارند... باید مدتی بگذره تا کواچ بتونه روی تیم مدیریت قاطع داشته باشه منتها این زمان به بهای از دست دادن مدال لیگ جهانی و قهرمانی جهان تموم شد

بازم تکرار میکنم علیزاده آماده است منتها به همون دلیلی که لیبرو فرانسه عوض نشد ظریف هم تغییر نکرد!

آمار نشون میده عبدالرضا علیزاده در دریافت اول یا Reception عملکرد بهتری داره و فرهاد ظریف در توپگیری درون زمین یا Dig توانمندتره... مربیان بزرگ وقتی این امار رو میبنند به تناوب از هر دو لیبرو استفاده میکنند این یک تاکتیک والیبال مدرن هست

بله نسبت به لورنزو برناردی قطعا همین طوره منتها در مقایسه با دانیل بانیولی مربی نامداری که سوابق درخشانی با تیم های ملی بزرگ جهان داره و سال گذشته در لیگ کشورمون هم با متین قهرمان شد این طور نیست! نکته ای که خود فدراسیونی ها هم حالا به اون اذعان دارند!

دوست عزیز ما بازی به آرژانتین که به شکست از این تیم با حذف از المپیک بود نداشتیم حداقل به تاثیرگذاری بازی با استرالیا نداشتیم!

بازی با استرالیا در دوران ولاسکو یک استثنا بود... همه کارشناسان کشورمون هم به ان اذعان کردند...

مربی امریکا مدت هاست از این شیوه استفاده میکنه... در لیگ جهانی هم عامل موفقیت امریکا تغییر متناوب تاکتیک بود.... در حالی که تیم ما فقط تعویض میکنه و تاکتیک تیمی تغییری نمیکنه!

چرا ما تو لحظات حساس کم میاریم؟ الان همه میگن گروزر چه بازیکن خوبی بود! در حالی که در بازی نیمه نهایی لیگ جهانی همین مطالب درباره تیلور ساندر گفته میشد و بهش لقب پرنده امریکایی دادند...

متاسفانه تیم ما جایی که باید نتیجه بگیره کم میاره... نکته ای که آندره زورزی مفسر مشهور فدراسیون جهانی هم به اون اذعان داشت

صحیح تر این هست که تصمیم گیری سرمربی در لحظات حساس بر طبق آنالیز نیست:gol:

مشکل حمله ای که شما میگین کلا توی تیم ما هست و منحصر به قائمی نمیشه (هرچند این ضعف در مورد قائمی موقعی که منطقه 5 دریافت میکنه شدید تره!!)... به نظر من یه مشکل اصلی ما که زمان ولاسکو هم بود ضعف در حمله (و تا حدودی هم سرویس) هست... آماری هم که پایان مرحله 3 اعلام شد توی دفاع اول بودیم و توی دریافت، پاس و توپ گیری دوم!! ولی توی سرویس و حمله 6ام..... تیم باید بازیکنی مثل همین گروزر یا اون شماره 9 فرانسه داشته باشه که هرجا کار مشکل شد پاسور از اون استفاده کنه... وقتی این بازیکن توی تیم نباشه مشکل درست میشه. مثلا امسال زایتسف و آتناسویچ در حد خودشون نبودن که نتیجه ش شد حذف ایتالیا و صربستان!! ما پشت خط زن هامون همیشه مطمئن نیستن... مثلا غفور یه بازی مثل بازی با برزیل و روسیه توی لیگ جهانی فوق العاده ست و یه بازی هم دو تا در میون خراب میکنه!!

قبول دارم تعویضای کواچ فقط جایگزینی بازیکن بوده (البته به جز بازی با امریکا!!) و حتی گاهی همون تعویض بازیکن رو هم انجام نداده..... ولی از نظر من با توجه به افت بازیکنای کلیدی توی فصل قبل حالا یا بدلیل مصدومیت یا دلایل دیگه (مثل غفور و حمزه و قائمی) و هم بدلیل تغییر کادر فنی در لحظات آخر نتایج تیم ملی خیلی فراتر از انتظار بود..... بنظرم اینکه بگیم با ولاسکو مدال لیگ جهانی و قهرمانی جهان رو میاوردیم فقط یه احتماله!! همون طوری که این احتمال وجود داشت که با ولاسکو بدتر نتیجه بگیریم!!

اگه قرار بوده بازیکنی از لیگ دعوت شه وظیفه دستیاران ایرانی بوده وگر نه کواچ که تا اومد بازیکنای معرفی شده رو برداشت و رفت اردو و حتی فرصت نداشت بازیکنای تیم ب رو ببینه!!

راجع به بازی استرالیا هم اونقدری که من یادمه خیلیها کادر فنی رو هم مقصر میدونستن....

در کل اون چیزی که من از کادر فنی جدید دیدم بهبود کیفیت فنی بازیکنها خارج از بازی و ضعف آنالیز حین بازی بود (هرچند شما دومی رو جور دیگه ای تفسیر میکنی!!) پس باید با حوصله نواقص رو اصلاح کرد!!

مسعود.م

کاربر ممتاز
مشکل حمله ای که شما میگین کلا توی تیم ما هست و منحصر به قائمی نمیشه (هرچند این ضعف در مورد قائمی موقعی که منطقه 5 دریافت میکنه شدید تره!!)... به نظر من یه مشکل اصلی ما که زمان ولاسکو هم بود ضعف در حمله (و تا حدودی هم سرویس) هست... آماری هم که پایان مرحله 3 اعلام شد توی دفاع اول بودیم و توی دریافت، پاس و توپ گیری دوم!! ولی توی سرویس و حمله 6ام..... تیم باید بازیکنی مثل همین گروزر یا اون شماره 9 فرانسه داشته باشه که هرجا کار مشکل شد پاسور از اون استفاده کنه... وقتی این بازیکن توی تیم نباشه مشکل درست میشه. مثلا امسال زایتسف و آتناسویچ در حد خودشون نبودن که نتیجه ش شد حذف ایتالیا و صربستان!! ما پشت خط زن هامون همیشه مطمئن نیستن... مثلا غفور یه بازی مثل بازی با برزیل و روسیه توی لیگ جهانی فوق العاده ست و یه بازی هم دو تا در میون خراب میکنه!!

قبول دارم تعویضای کواچ فقط جایگزینی بازیکن بوده (البته به جز بازی با امریکا!!) و حتی گاهی همون تعویض بازیکن رو هم انجام نداده..... ولی از نظر من با توجه به افت بازیکنای کلیدی توی فصل قبل حالا یا بدلیل مصدومیت یا دلایل دیگه (مثل غفور و حمزه و قائمی) و هم بدلیل تغییر کادر فنی در لحظات آخر نتایج تیم ملی خیلی فراتر از انتظار بود..... بنظرم اینکه بگیم با ولاسکو مدال لیگ جهانی و قهرمانی جهان رو میاوردیم فقط یه احتماله!! همون طوری که این احتمال وجود داشت که با ولاسکو بدتر نتیجه بگیریم!!

اگه قرار بوده بازیکنی از لیگ دعوت شه وظیفه دستیاران ایرانی بوده وگر نه کواچ که تا اومد بازیکنای معرفی شده رو برداشت و رفت اردو و حتی فرصت نداشت بازیکنای تیم ب رو ببینه!!

راجع به بازی استرالیا هم اونقدری که من یادمه خیلیها کادر فنی رو هم مقصر میدونستن....

در کل اون چیزی که من از کادر فنی جدید دیدم بهبود کیفیت فنی بازیکنها خارج از بازی و ضعف آنالیز حین بازی بود (هرچند شما دومی رو جور دیگه ای تفسیر میکنی!!) پس باید با حوصله نواقص رو اصلاح کرد!!

به طور کلی فرهاد قائمی در زدن اسپک با دو دفاع دچار مشکل میشه که طبیعی هست چرا که توپ هایی که براش ارسال میشه ارتفاع کمی از روی تور دارند برخلاف گروزر - زایتسف - ولازلی - آتناسویچ - اندرسون و... دلیلش هم مشخص هست چون فرهاد دریافت کننده قدرتی هست و نه بازیکن پشت خط زن...

در مورد امیر غفور هم دلیلش این هست که متاسفانه از زمانی که در تیم نوجوانان بازی میکرد بیشتر توپ رو به زاویه میزنه تا مسیر مستقیم... و البته مثل شهرام محمودی در مواقع لزوم و در بیشتر موارد دقت رو به کار نمیبره... برخلاف مثلا زایتسف که علاوه بر این موارد با سرپنجه های دفاع هم خوب بازی میکنه...

میتونم بپرسم که تغییر تاکتیکی که اشاره کردید در بازی به امریکا چی بود؟

من نمیگم با ولاسکو مدال میگرفتیم حتی با وجود اشاره به توانمندی بانیولی نگفتم این اتفاق می افتاد... اما در بحث فنی حداقلش در نیمه نهایی لیگ جهانی وقتی دریافت اول فرهاد قائمی - که در شرایط معمولی 65 درصد هست - یکدفعه میشه 45 درصد شاهد تعویضش می بودیم... به هر حال بازیکن یک روزی خوبه یک روزی هم به دلایلی نمیتونه توانایی های خودش رو ارائه بده... فرهاد هم از این قاعده مستثنی نیست! دقیقا همین مشکل رو در بازی رده بندی با ایتالیا داشتیم به عقب تر برگردیم در دو بازی آخر لیگ جهانی با لهستان و در برابر آلمان در این مرحله از قهرمانی جهان...
مشکلی یکی هست ضعف در دریافت اول فرهاد قائمی که بار اصلی دریافت تیم ما رو به دوش میکشه... منتهی کواچ فقط میرزاجانپور رو تغییر میده! اون هم در شرایطی که اغلب امتیازاورترین بازیکن ما بوده و عبادی پوری به زمین میاد که در دریافت اول چه بسا درصد موفقیت کمتری هم داره... این مشکل سرمربی تیم ماست... که نمیتونه در شرایط حساس تصمیم درستی بگیره... و متاسفانه ما از یک موضوع چندین بار ضربه خوردیم!
وقتی امار لیبرو ما و لهستان در دو دست اول 75 درصد تفاوت داره چرا لیبرو تعویض نمیشه؟ میدونید آمار 25 درصدی برای بازیکن آزاد یعنی چی؟ یعنی فاجعه!
چرا بهترین دریافت کننده هر تیم بازیکن آزاد هست در والیبال تفاوت 5 درصدی در دریافت اول هم نتیجه یک بازی رو رقم میزنه چه برسه به 75 درصد!

در بحث مدیریتی هم با توجه به اخباری که از اردوی تیم ملی دارم در حال حاضر در بحث دعوت به تیم ملی بازیکن تصمیم میگیره نه سرمربی! و این رو هم به دلیل ضعف مدیریتی کواچ میدونم که اتفاقا نقطه قوت ولاسکو همین موضوع بود...

کواچ ده ها بازی رسمی و تدارکاتی انجام داده نباید الان به این شناخت رسیده باشه که در مواقع نیاز جایگزین فرهاد قائمی چه کسی هست؟

چون خودم آنالیزور هستم میدونم که این موضوع در تیم ملی در چه وضعیتی قرار داره... و با شناختی که از تیم آنالیز دارم قطعا در این موارد سرمربی رو مقصر میدونم و نه تیم آنالیز رو...

آخرین ویرایش:

mirza_seraj

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
معلوم بود که حسابی تحلیل رفتن
توانشونو نگه داشتن برا بازی های سنگین پیش رو با مالدیو و هنگ کنگ

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شاید اگر از مرحله دوم بالا نیومده بودیم همه راضی تر بودن با این بازی های بد تو مرحله 3 همه نا امید شدن...

ع رشیدی

کاربر فعال
باز تلاش بچه ها عالی بود نسبت به گذشته پشرفت خوبی داشتن،تبریک میگم.بالاخره تیم ما هنوز اول راهه و باید تجربه های زیادی کسب کنه.
من فکر میکنم استفاده از بازیکنای ذخیره تونست یه فرصت خوبی رو براشون ایجاد کنه که توانایی هاشون رو نشون بدن،بالاخره ما بازی های اسیایی رودر پیش داریم و بازیکنای اصلی باید رفع خستگی کنن و انرژی بیشتری رو ذخیره کنن.
"به امید موفقیت های بیشتر"

mirza_seraj

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

mirza_seraj

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

البته خودش گفت که در حال بپر بپر روی سکو بودِ و آرنجش برخورد کرده
اونم برای دلجویی و معذرت خواهی این حرکتو انجام داده

کیومرث هاشمیو ...

parsa913

عضو جدید
کاربر ممتاز

البته خودش گفت که در حال بپر بپر روی سکو بودِ و آرنجش برخورد کرده
اونم برای دلجویی و معذرت خواهی این حرکتو انجام داده

کیومرث هاشمیو ...

بیخودی به ملت گیر میدن... شما نیمه های پر رو ببینین:razz:

مسعود.م

کاربر ممتاز
سعید معروف' شامگاه روز جمعه در برنامه زنده تلویزیونی (ورزش از نگاه دو) افزود: امسال پس از رقابتهای لیگ جهانی چندین پیشنهاد از باشگاه های ایتالیا، روسیه و ترکیه داشتم ولی هیچکدام از آنها به اندازه پیشنهاد زنیت کازان ایده آل نبود.

وی اظهار کرد: پیشنهاد زنیت کازان در اول فصل جاری و بعد از عقد قراردادم با تیم شهرداری ارومیه به من اعلام شد ولی چون در قبال تیم ارومیه تعهد داشتم این پیشنهاد را رد کرده و به فراموشی سپردم.

معروف ادامه داد: ولی این پیشنهاد در نیم فصل از سوی زنیت کازان قوت گرفت و با توجه به عقد قرارداد دو ساله و تضمین برای ماندن در فصل آینده تصمیم من را برای رفتن جدی تر کرد.

وی افزود: تیم زنیت کازان یکی از تیم های مدعی قهرمانی لیگ روسیه است و چهار روز قبل نیز قهرمان جام حذفی روسیه شده است و به احتمال زیاد میزبانی بازی های نهایی جام باشگاه های اروپا را بر عهده می گیرد.

معروف گفت: تمام این اتفاقات می تواند یک بازیکن را برای پیوستن به این تیم معتبر اروپایی وسوسه کند و در نهایت متوجه شدم که کفه رفتن ترازو سنگین تر از ماندن در لیگ ایران است.

وی افزود: درست یا غلط بودن این تصمیم نیاز به گذشت زمان دارد ولی آنچه که برایم مشخص شده این است که فکر می کنم رفتن من به روسیه یک اتفاق بسیار خوب در زندگی شخصی و ورزش حرفه ای من به شمار می رود.

معروف گفت: روزی که این پیشنهاد به من اعلام شد به هیچ وجه فکر نمی کردم شرایطی پیش بیاید که به لیگ اروپا بپیوندم و فکر نمی کردم این کار شدنی باشد و همانطور که برای هواداران ارومیه دل کندن از من سخت است مطمئنا برای من هم جدا شدن از تیم شهرداری ارومیه دشوار بود.

کاپیتان ارومیه ای تیم ملی کشورمان افزود: رفتن به تیم زنیت کازان تصمیم ساده ای برای من نبود و حدود دو هفته کارهای کارشناسی و جلسات متعددی صورت گرفت و من اصرار داشتم که در باید این نقل و انتقال یک معامله دو سر برد باشد.

معروف گفت: نکته بسیار من مهم این بود من امسال با باشگاه شهرداری ارومیه قرارداد داشتم و بعد از چندین سال اغلب بازیکنان بومی ارومیه به اضافه چندین بازیکن ملی پوش کنار هم جمع شده بودند و این پیشنهاد در حالی از سوی زنیت کازان به من اعلام شد که همه پیش بینی می کردند که امسال تیم شهرداری ارومیه جشن قهرمانی برگزار می کند.

وی گفت: البته قهرمانی قابل تضمین نیست چون به جز شهرداری ارومیه تیم های مطرح دیگری نیز در لیگ ایران وجود دارند و امیدوارم شهرداری ارومیه بدون من نیز بتواند به این مهم دست یابد.

معروف گفت: شخص شهردار ارومیه و مدیرعامل باشگاه شهرداری ارومیه کمک شایانی در جریان نقل و انتقال و صدور مجوز من داشتند و من به خوبی می دانستم که آقای یوسفی (مدیر عامل باشگاه) قطعا با این کار مورد مواخذه قرار می گیرد.

وی گفت: مطمئنم تیم شهرداری ارومیه با انسجام خوبی که دارد در جمع چهار تیم برتر لیگ خواهد بود و از مسئولان و بخصوص هواداران که در سرما و گرما همواره مشوق بازیکنان تیم محبوبشان بودند نهایت تشکر و قدردانی را داریم و بدانند که این تصمیم برای من بسیار سخت و دشوار بود.

معروف گفت: مطمئنم سالن شش هزار نفری حتی بدون سعید معروف پر از تماشاگر می شود و امیدوارم در آینده بتوانم دینم را به والیبال ارومیه ادا کنم ولی وجدانم راحت است که در نیم فصل اول هر آنچه در توان داشتم به تیم شهرداری ارومیه خدمت کرده ام و در آینده نیز در خدمت والیبال شهرم خواهم بود.

وی گفت: من شخصا اعتقاد داریم که مردم ارومیه آنقدر والیبال بلد هستند که جدایی من را از این تیم ایراد نگیرند به جز یک عده معدودی که مطمئنم مخالفان این جدایی باید تکلیفشان را با خود معلوم کنند چرا که در این تصمیم اکثریت آراء باید در نظر گرفته شود و متاسفانه در برخی صفحات اجتماعی توهین هایی به من شده است که باعث تاسف است.

معروف گفت: مسائل مالی به هیچ وجه نقشی در تصمیم برای جدایی از تیم ارومیه و پیوستن به زنیت کازان نداشت چرا که ما تا دو سال قبل درآمد چندانی از والیبال نداشتیم و من با عشق فراوانی که به والیبال دارم حتی اگر پولی هم در کار نباشد به این رشته ورزشی ادامه می دهم و تمامی ملت ایران که در بازی های ملی یار و یاور بازیکنان بودند تشکر می کنم.

منبع - ایرنا

مسعود.م

کاربر ممتاز
پاسور سابق تیم ملی ایتالیا بعنوان جانشین سعید معروف برای عقد قرارداد به ارومیه سفر می کند.

والریو ورمگیلو پاسور ایتالیایی برای عقد قرارداد با تیم شهرداری ارومیه هفته آینده به ارومیه سفر می کند.

این درحالی است که این پاسور 39 ساله ایتالیایی سابقه رویارویی با تیم ملی والیبال ایران را در سال 2010 در مسابقات جام جهانی ژاپن کارنامه دارد.

این پاسور کهنه کار سابقه بازی در تیم های مسینا، سیسیلی ترویسو، سالرنو، فالکونارا، پادووا، لویی بانکای ایتالیا و تیم های روسی زنیت کازان و فاکل نووی را در کارنامه دارد.

در کارنامه ورزشی وی افتخاراتی همچون کسب مدال نقره و نایب قهرمانی با تیم ملی ایتالیا در المپیک 2004 آتن، کسب مدال نقره و نایب قهرمانی در مسابقات جهانی 2003 ژاپن، کسب مقام قهرمانی مسابقات قهرمانی اروپا در سال های 2003 برلین و 2005 رم، بهترین پاسور جام باشگاهای اروپا 2006/2005، بهترین پاسور جام باشگاهای اروپا 2012/2011، قهرمان مسابقات جام باشگاه های اروپا با تیم زنیت کازان روسیه 2012/2011 دیده می شود.

احد یوسفی مدیرعامل شهرداری ارومیه درباره جذب این بازیکن گفت: این بازیکن از رزومه خوبی برخوردار است و همین فصل را درکوپرا پیاچنزا بازی می کرد که با مذاکرات مستقیم صورت گرفته با فدرسیون والیبال ایتالیا و باشگاه کوپرا پیاچنزا رضایت نامه این بازیکن را دریافت کردیم تا او بتواند در مقابل تیم نوین کشاورز تهران برای شهرداری ارومیه به میدان برود.

گفتنی است کوپرا پیاچنزا آخرین تیمی است که این پاسور کهنه کار با آن قرارداد داشته است.

منبع - ندای ارومیه

پ.ن: اخرین بازی ورمیگلو یعنی بازی پیاچنزا - ترنتینو تو سری A ایتالیا رو که دیدم انصافا با وجود سنش هنوز توانمندی های بالایی داره

مسعود.م

کاربر ممتاز
پیروزی قاطعانه یاران معروف در زمین تیم والیبال پیاچنزا

تیم والیبال زنیت کازان روسیه در نخستین بازی خود از مرحله پلی آف لیگ قهرمانان اروپا در زمین پیاچنزا ایتالیا به بردی مقتدرانه دست یافت. دور نخست از مرحله پلی آف رقابتهای لیگ قهرمانان والیبال اروپا پنجشنبه شب برگزار شد که در یکی از این بازی‌ها تیم زنیت کازان روسیه که سعید معروف کاپیتان تیم ملی ایران را در ترکیب داشت در زمین پیاچنزا ایتالیا به برتری قاطعانه 3 بر صفر دست یافت. در این دیدار شاگردان آلکنو به ترتیب با امتیازات 25 بر 22، 25 بر 22 و 25 بر 19 برنده شدند.

ماکسین میخائیلوف، ستاره سرشناس والیبال روسیه با کسب 17 امتیاز ستاره میدان بود. لئون، بازیکن جوان و کوبایی تیم کازان هم 13 امتیاز در این بازی کسب کرد و پرکار ظاهر شد.
در پایان این بازی ولادیمیر آلکنو سرمربی تیم کازان عنوان کرد: من انتظار نداشتم که حریف در این سطح بازی کند. البته تیم ما با حضور متئو اندرسون می‌تواند بهتر از این بازی کند.

منبع - خبرگزاری مهر

پ.ن: خودم بازی رو دیدم سید واقعا با پاس های خوبش کار دفاع روی تور تیم حریف رو برای شناسایی مهاجم دچار مشکل کرده بود...
میخائیلف - لئون - با سید هماهنگی خوبی داشتن مخصوصا میخائیلف - ستاره والیبال روسیه - که با پاس های سید ما اسپک هاش تماشایی تر شده بود:smile:

بخش هایی از بازی زنیت با دینامو موسکو رو که دیدم نگرانیم برطرف شد و امیدوار شدم چرا که پاس های سرعتی پشتی که به اپلیکف بازیکن سرعتی زنیت داده میشد نشان از هماهنگی بالای سید با بازیکن های سرعتی زنیت داشت