سایر اخبار و رویداد های والیبالی

میلیشیا

عضو جدید
کاربر ممتاز
والیبال ناگهان عاشقمان کرد!

والیبال ناگهان عاشقمان کرد!

سینه فوتبال همیشه جایی چاک می‌خورد و ستبر می‌شد و پیش می‌آمد که در قیاس هزینه‌هایش با تک تک رشته‌های ورزشی، به جمعیت یکصد هزار نفری‌اش در دربی‌ها و بخصوص شادمان کردن مردم در رسیدن به جام‌های جهانی حرف می‌زد. فوتبال، دلخوشی عامه بود، سرگرمی جامعه، تتمه امید مردم برای عرض اندام در عرصه‌های بین‌الملل! فوتبال مدعی جهانی کردن نام ایران بود. فوتبال، همیشه و همه جا از جاذبه‌هایش برای کشیدن مردم به ورزشگاه‌ها حرف می‌زد. ورزشگاه‌هایی که این روزها خالی شده از جمعیت‌هایی که حتی گاهی حوصله تماشای لیگش را از گیرنده‌های تلویزیونی هم ندارند.

از یک سال قبل، برای این فوتبال «هوو» پیدا شد. از وقتی که والیبال در ورزشگاه‌های دوازده هزار نفری، بیست هزار نفر را داخل سالن دید و بیست هزار نفر را بیرون ورزشگاه. از سال پیش، از وقتی که تماشای قهرمانی آسیا و لیگ جهانی، در برنامه‌های اصلی و روزمره مردم گنجانده شد. از وقتی مردم شهر، در سطح شهر، حرفی به‌جز فوتبال و سیاست و اقتصاد برای زدن و شنیدن داشتند. از وقتی والیبال، «هووی» فوتبال شد.

والیبال را این روزها با حرص، با فریاد، با به هم کوبیدن محکم دست‌ها برهم از شادی و کوفتن پاها بر زمین از خشم، با هیجان و غیظ تماشا کردیم. بردهایش شادی را به خانه‌های‌مان آورد و شکست‌هایش ساعاتی خاموش، ساکت و مغموم‌مان کرد.

والیبال ما را ناگهان عاشق خودش کرد. نه به خاطر زیبایی‌اش، نه فقط برای جهانی شدنش، شاید دلیلی داشت که وجه تمایزش می‌شد با فوتبال. دلیلی مثل سادگی و خالص ماندنش. نه غرق در ثروت هستند، نه توقعی دارند، نه هر روز ناله بی‌پولی‌شان به هوا رفته و نه برای هر روز تمرین و بازی و پیروزی منتی را پتک می‌کنند و بر سر این ملت می‌کوبند! همه اینها برای اینکه عاشق این تازه‌وارد شویم کافی نیست؟

والیبال را دوست داریم، کمی متفاوت‌تر از فوتبال. والیبال را می‌توان عاشقانه دوست داشت. برای پیروزی‌هایش عاشقانه فریاد زد و برای شکست‌هایش از ته دل غمگین شد. فوتبال اما مثل خانی است که یک روز حکومت می‌کند و یک روز در بستر بیماری می‌افتد. زمین خوردن فوتبال غمی از سر ترحم بر همان بیمار را به همراه می‌آورد توام با نفرت و کینه. پیروزی‌هایش هم چند سالی است که مصادف می‌شود با این ناخودآگاه: «هنر کردند!» والیبال اما شادی و غمی خاکی و کوچه بازاری را به ما هدیه داده. چیزی شبیه به خودمان، چیزی عین آنچه کم داشتیم.

ابوالفضل نسایی (تحلیلگر روزنامه ایران ورزشی)

میلیشیا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سید محمد موسوی بازیکن تیم ملی والیبال کشورمان پس از پیروزی مقابل صربستان این عکس را در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر کرد.

در اینستاگرام معروف همراه با ستاره‌های تیم ملی این پیام را نوشته است:
"خدایا شکرت، بالاخره زحمات به بار نشست. بعد از صعود تاریخی."

شادی کادر فنی ایران پس از برد آرژانتین در مقابل آمریکا وصف ناپذیر است. در این میانٰ رامین مهمانپرست سفیر ایران در لهستان نیز حضور دارد.

بهت آمریکایی ها پس از شکست برابر آرژانتین

رمز موفقیت والیبال ایران

مسعود.م

متخصص والیبال باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
با سلام به علاقه مندان به والیبال :gol:

خدا رو شکر رسیدیم به مرحله نهایی
:smile::gol:

جایی که ما در برابر آلمان و فرانسه قرار خواهیم گرفت....

آلمان یکی از تیم های قدرتمند اروپاست که سال گذشته در تهران 3 بر صفر تیم ما رو شکست داد

فرانسه هم که دیگه معرف حضور همه هست تیمی که تا این مرحله عملکرد رویایی رو در رقابت ها داشته...

ان شاء الله در روزهای آینده تحلیلی از هر دو تیم ارائه خواهم داد
:gol:

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
با سلام به علاقه مندان به والیبال :gol:

خدا رو شکر رسیدیم به مرحله نهایی
:smile::gol:

جایی که ما در برابر آلمان و فرانسه قرار خواهیم گرفت....

آلمان یکی از تیم های قدرتمند اروپاست که سال گذشته در تهران 3 بر صفر تیم ما رو شکست داد

فرانسه هم که دیگه معرف حضور همه هست تیمی که تا این مرحله عملکرد رویایی رو در رقابت ها داشته...

ان شاء الله در روزهای آینده تحلیلی از هر دو تیم ارائه خواهم داد

:Dمن می دونم من می دونم ایران به هر دوتاشون می بازه

gharybeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا ... فکر کنم قدر فرصتی که نصیبمون شده بود رو ندونستیم ، میشد بریم جز 4 تا تیم و حتی بریم رو سکو ... اما با این اختلافی که باختیم حالا اگه فرانسه رو هم 3-0 ببریم احتمالا بازم باید بریم برای پنجمی و ششمی ... کاش لااقل یه ست مثل قبل بازی میکردن ، یه ست میگرفتیم

ile

عضو جدید
ای بابا ... فکر کنم قدر فرصتی که نصیبمون شده بود رو ندونستیم ، میشد بریم جز 4 تا تیم و حتی بریم رو سکو ... اما با این اختلافی که باختیم حالا اگه فرانسه رو هم 3-0 ببریم احتمالا بازم باید بریم برای پنجمی و ششمی ... کاش لااقل یه ست مثل قبل بازی میکردن ، یه ست میگرفتیم
هر سه تا تیم 3 بر 0 ببرن، چی تعیین میکنه تیما بالا برن؟

Kaka_s

عضو جدید
هر سه تا تیم 3 بر 0 ببرن، چی تعیین میکنه تیما بالا برن؟

پوئن شماری تعیین میکنه! الان ایران -20 هست. برا اینکه بخواد بیاد باید 3-0 فرانسه رو ببره هیچ باید در مجموع با اختلاف 18 ببره فرانسه رو!!!! بعید میاد بتونه اما امیدواریم. امشب شل گرفتن بازیو بچه ها

• Like
واکنش ها: ile

mars

کاربر بیش فعال
پوئن شماری تعیین میکنه! الان ایران -20 هست. برا اینکه بخواد بیاد باید 3-0 فرانسه رو ببره هیچ باید در مجموع با اختلاف 18 ببره فرانسه رو!!!! بعید میاد بتونه اما امیدواریم. امشب شل گرفتن بازیو بچه ها
خدایش بد بازی کردن
چه سرویس های میزدن
ولی امیدی نیست

ile

عضو جدید
تیم آلمان قد بلند بود، تاکتیک مربی مون ضعیف بود! اون تاکتیک جواب نداد! بازیکنای ایران اون قدر هم ضعیف نیستن که با این نتیجه ببازن! خوب بکار گرفته نشدن!

Kaka_s

عضو جدید
تیم آلمان قد بلند بود، تاکتیک مربی مون ضعیف بود! اون تاکتیک جواب نداد! بازیکنای ایران اون قدر هم ضعیف نیستن که با این نتیجه ببازن! خوب بکار گرفته نشدن!

یه مشکل دیگمون این بود که ما 14 بازیکن داشتیم اما تو کل تورنمنت نهایت از 11 نفر استفاده کردیم که تازه از اونا هم 7و8 نفر بیشتر بازی کردنو این تیمو خسته کرد و از طرف دیگه راحت آنالیز شده بودیم. اما آلمان مدام تغییر میداد و اتفاقا بازیکناش همه تو سطح هم بودن. تیم شگفت انگیزی نبود صربتانی که ما بردیم قوی تر بود ولی بنظرم از اولش بچه ها شل گرفتن و انگیزه لازمو نداشتن. واقعا حیف شد

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اصلا باورم نمیشه آخه مگه میشه یه همچین چیزی؟؟؟؟
به نظر من مشکل اصلی تیم اونجایی بود که تیم آلمان داشت با تمام وجودش بازی میکرد چون میدونست این بازی آخرین بازیشه ولی ایران بدترین بازیشو تو این تورنومنت انجام میداد...

parsa913

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایران به مربی ضعیفش باخت !

نه، قبول ندارم...
این مشکل زمان ولاسکو هم وجود داشت!! ما هنوز توی شادی صعود به جمع 6 تیم و ساده تر بودن قرعه مون نسبت به اون گروه بودیم....
به علاوه اینکه آلمان بخصوص توی ستای 2 و3 فوق العاده بود.... این رو نمیشه انکار کرد!! فقط ست اول اگه شروع خوبی داشتیم میتونستیم براحتی برنده باشیم!!

این سوال و جواب مربی آلمان معلوم میکنه که مربی مقصر نیست اونقدرا:

«خبرنگاری دیگر از هنین پرسید؛ چه دستوراتی به بازیکنان تان داده بودید که چنین سرویس هایی به زمین ایران زدند؟
سرمربی آلمان پاسخ داد: خب مربی همیشه برای بازی برنامه دارد ولی مهم این است که بازیکن آن برنامه را اجرا کند. مربی نمی تواند معجزه کند. دستوراتش را به بازیکنان می دهد و کنار زمین منتظر می ماند تا بازیکنان کاری را که از آنها خواسته شده، انجام بدهند. نهایتا هم می تواند امیدوار بماند یا دعا کند که بازیکنانش دستوراتش را اجرا کنند. (همینجا هنین با دست به کواچ اشاره کرد و رو به حضار با حالت دعا گفت: خدای من دریافت! خواهش می کنم اسپک!) خب وقتی بازیکن اجرا نمی کند، مربی چکار می تواند بکند؟»

بنظر من بچه ها فکر کردن بازی مثل لهستان میشه که بتونن به بازی برگردن... البته همین طور هم شد ولی امان از اتفاقات...... بازیکن آلمان دیگه توی زمین خالی هم نمیتونه 9 تا سرویس اونجوری بزنه!!

در کل به نظر من تیم های ما بخصوص والیبال که حالا از لحاظ قدرت توی سطح بالایی هستن نیاز به روانشناسای قوی دارن!!

ما امشب نیاز داریم فرانسه رو 3-0 ببریم با 18 پوئن اختلاف مثلا 3 تا 25-19 !!!
غیر ممکن تر از حذف امریکا بدست آرژانتین نیست ولی خیلی بعیده
....
نیازه که مثل بازی با آرژانتین با قدرت و انگیزه و اعتماد بنفس و ......... بازی کنیم!!

آخرین ویرایش:

mirza_seraj

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسب مقام ششم مبارکِ
ایشالا در بازی های آسیایی جبران میکنن !

• Like

ile

عضو جدید
نه، قبول ندارم...
این مشکل زمان ولاسکو هم وجود داشت!! ما هنوز توی شادی صعود به جمع 6 تیم و ساده تر بودن قرعه مون نسبت به اون گروه بودیم....
به علاوه اینکه آلمان بخصوص توی ستای 2 و3 فوق العاده بود.... این رو نمیشه انکار کرد!! فقط ست اول اگه شروع خوبی داشتیم میتونستیم براحتی برنده باشیم!!

این سوال و جواب مربی آلمان معلوم میکنه که مربی مقصر نیست اونقدرا:

«خبرنگاری دیگر از هنین پرسید؛ چه دستوراتی به بازیکنان تان داده بودید که چنین سرویس هایی به زمین ایران زدند؟
سرمربی آلمان پاسخ داد: خب مربی همیشه برای بازی برنامه دارد ولی مهم این است که بازیکن آن برنامه را اجرا کند. مربی نمی تواند معجزه کند. دستوراتش را به بازیکنان می دهد و کنار زمین منتظر می ماند تا بازیکنان کاری را که از آنها خواسته شده، انجام بدهند. نهایتا هم می تواند امیدوار بماند یا دعا کند که بازیکنانش دستوراتش را اجرا کنند. (همینجا هنین با دست به کواچ اشاره کرد و رو به حضار با حالت دعا گفت: خدای من دریافت! خواهش می کنم اسپک!) خب وقتی بازیکن اجرا نمی کند، مربی چکار می تواند بکند؟»

بنظر من بچه ها فکر کردن بازی مثل لهستان میشه که بتونن به بازی برگردن... البته همین طور هم شد ولی امان از اتفاقات...... بازیکن آلمان دیگه توی زمین خالی هم نمیتونه 9 تا سرویس اونجوری بزنه!!

در کل به نظر من تیم های ما بخصوص والیبال که حالا از لحاظ قدرت توی سطح بالایی هستن نیاز به روانشناسای قوی دارن!!

ما امشب نیاز داریم فرانسه رو 3-0 ببریم با 18 پوئن اختلاف مثلا 3 تا 25-19 !!!
غیر ممکن تر از حذف امریکا بدست آرژانتین نیست ولی خیلی بعیده
....
نیازه که مثل بازی با آرژانتین با قدرت و انگیزه و اعتماد بنفس و ......... بازی کنیم!!
قبول دارم یک سری مسایل دست مربی نیست، مثلا زمانی که بازیکن حریف مثه یه بمب افکن سرویس میزنه و 7 امتیاز متوالی میگیره هیچ کسی مقصر نیست! ولی توپایی که مثه آب خوردن دفاع میشدن بنظرم تقصیر مربیه، مدافع حریف 2.11 قدشه، یدفه میرزاجانپور قدش 195! این اختلاف 16 سانتی خیلی زیاده !!!!! خوب معلومه همه ی توپای مهاجم دفاع میشه. دیروز اصلا نباید از توپای بلند استفاده میکردن! البته قبل از بازی هم خیلی از تحلیل ها میگفتن ایران با تیم های بلند قد مشکل داره. واقعا دیدیم ایران عاجز بود! یاد برد 7-1 تیم فوتبال آلمان مقابل برزیل افتادم! واقعا به همون راحتی بردن!
من فقط از یه مسئله ای ناراحت شدم، چون میدونم آلمان میره جزو 4 تیم و به همشون 3-0 میبازه. ولی اگه ایران بالا میرفت حداقل 3-0 نمیباخت! قبلا بازی ایران با روسیه و برزیل و لهستان رو دیدیم! درحالیکه تو همین بازیا آلمان به برزیل و روسیه 3-0 باخته!

آخرین ویرایش:

ile

عضو جدید
کسب مقام ششم مبارکِ
ایشالا در بازی های آسیایی جبران میکنن !
بازیای آسیایی که ارزشی نداره! به نظر من باید تمام نفرات ذخیره تو بازیای آسیایی بازی کنن. این مربی اصلا از نیمکت استفاده نکرد!

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بازیای آسیایی که ارزشی نداره! به نظر من باید تمام نفرات ذخیره تو بازیای آسیایی بازی کنن. این مربی اصلا از نیمکت استفاده نکرد!

یعنی چی آسیا ارزش نداره؟؟؟
به نظر من کواچ فراتر از انتظار ظاهر شد هیچکس فکر نمیکرد انقدر بتونه خوب نتیجه بگیره فکر میکنم تیم میتونه نتایج خیلی بهتر از اینو بگیره شاید تنها مشکل تیم در حال حاضر توقع بالای مردم از تیم و احساس غرور بازیکناست اگر این دوتا مشکل حل بشه شک نکنین که تا سالیال سال این تیم میتونه تو جهان حرف برای گفتن داشته باشه اولین کاریم که مربی باید بکنه اینه که یه جایگزین مناسب برای معروف پیدا کنه چون اختلافش با پاسور دوم تیم خیلی زیاده...

• Like

amir.18.99

عضو جدید
یه مشکل دیگمون این بود که ما 14 بازیکن داشتیم اما تو کل تورنمنت نهایت از 11 نفر استفاده کردیم که تازه از اونا هم 7و8 نفر بیشتر بازی کردنو این تیمو خسته کرد و از طرف دیگه راحت آنالیز شده بودیم. اما آلمان مدام تغییر میداد و اتفاقا بازیکناش همه تو سطح هم بودن. تیم شگفت انگیزی نبود صربتانی که ما بردیم قوی تر بود ولی بنظرم از اولش بچه ها شل گرفتن و انگیزه لازمو نداشتن. واقعا حیف شد
با شما موافقم...
ولی خب به اینم توجه کنید که امریکا..ارژانتین....اون کشورهای عجوبه نیومدن بالا.. بازی با لهستان رو که تو کشور خودشون بود و که 2_0 عقب بودیم تونستیم 2_2 کنیم.. در اخر درسته باختیم ولی به نظر من حق برنده شدن رو داشتیم..... کشورهای دیگه با اون همه تجربه نتونستن بیان بالا...
به نظر من تا همین جاشم عالی بودیم...
ولی فکر نمیکنم که بتونیم ببریم اونم چی 3_0..
فقط باید دعا کنیم که ببرن..

آخرین ویرایش:

مسعود.م

کاربر ممتاز
سلام به دوستداران والیبال:gol:

خب بازی دیشب رو باختیم....

دقیقا همون مشکلی که در بازی با لهستان دچارش شدیم دیشب هم گریبانگیر تیم ما شد... اشکال در دریافت اول...

و هنوز بعد از گذشت ساعت ها از بازی همچنان متحیرم که چطور کواچ حتی یک امتیاز به پوریا فیاضی فرصت نداد! باید واقعیت رو پذیرفت که فرهاد قائمی دیشب در دریافت اول واقعا ضعیف بود...

اصلا باید به این موضوع فکر کرد که در تفکرات کواچ جایی برای تعویض قائمی وجود داره؟

مشکل دوم تیم ما ضعف لیبرو هست... فرهاد ظریف متاسفانه نوسان داره... و وقتی اسپکرهای ما خوب کار نمیکنند و روند خط حمله تیم ما خوب نیست با دریافت های ناقص مشکل تیم ما رو دو چندان میکنه! و باز هم متحیرم که چطور کواچ که اطلاعات بازی از طریق آنالیزور به دستش میرسه عبدالرضا علیزاده رو به زمین نفرستاد!

کواچ تنها یک تعویض رو در مواردی که تیم در دریافت اول به مشکل میخوره انجام میده اون هم جابه جایی میلاد عبادی پور با مجتبی میزاجانپور هست در حالی که دریافت عبادی پور ضعبف تر از میرزاجانپور هست...

باید این نکته رو قبول کنیم که کواچ در مواقع حساس بازی به جای این که کمک حال تیم ما باشه در جریان بازی حل میشه! که البته این موضوع طبیعی هست چون تجربه حضور در این مراحل رو به عنوان سرمربی نداشته همون طور که بازیکن های ما اولین تجربه رو دارند... ولاسکو وقتی تیم ما دچار مشکل دریافت اول میشد تعویض های متنوعی انجام میداد و حتی بعضا یک دریافت کننده به تیم اضافه میکرد...

نکته بعد که در تیم ما به وضوح دیده میشه مشکل روحی و تاثیرش در عملکرد بازی تیمی هست که میشد فدراسیون والیبال یک روانشناس حاذق رو همراه تیم ملی به لهستان اعزام کنه ...

به هر حال همه منتظر بازی امشب هستند هر چند که انصافا کار تیم ما واقعا دشواره اون هم مقابل تیم فوق العاده آماده فرانسه... اما فراموش نکنیم ما در مرحله اول در یک دست با اختلاف 11 امتیازی فرانسه رو شکست دادیم پس این توان رو داریم که بتونیم برنده از زمین خارج بشیم...

توکل بر خدا

parsa913

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستداران والیبال:gol:

خب بازی دیشب رو باختیم....

دقیقا همون مشکلی که در بازی با لهستان دچارش شدیم دیشب هم گریبانگیر تیم ما شد... اشکال در دریافت اول...

و هنوز بعد از گذشت ساعت ها از بازی همچنان متحیرم که چطور کواچ حتی یک امتیاز به پوریا فیاضی فرصت نداد! باید واقعیت رو پذیرفت که فرهاد قائمی دیشب در دریافت اول واقعا ضعیف بود...

اصلا باید به این موضوع فکر کرد که در تفکرات کواچ جایی برای تعویض قائمی وجود داره؟

مشکل دوم تیم ما ضعف لیبرو هست... فرهاد ظریف متاسفانه نوسان داره... و وقتی اسپکرهای ما خوب کار نمیکنند و روند خط حمله تیم ما خوب نیست با دریافت های ناقص مشکل تیم ما رو دو چندان میکنه! و باز هم متحیرم که چطور کواچ که اطلاعات بازی از طریق آنالیزور به دستش میرسه عبدالرضا علیزاده رو به زمین نفرستاد!

کواچ تنها یک تعویض رو در مواردی که تیم در دریافت اول به مشکل میخوره انجام میده اون هم جابه جایی میلاد عبادی پور با مجتبی میزاجانپور هست در حالی که دریافت عبادی پور ضعبف تر از میرزاجانپور هست...

باید این نکته رو قبول کنیم که کواچ در مواقع حساس بازی به جای این که کمک حال تیم ما باشه در جریان بازی حل میشه! که البته این موضوع طبیعی هست چون تجربه حضور در این مراحل رو به عنوان سرمربی نداشته همون طور که بازیکن های ما اولین تجربه رو دارند... ولاسکو وقتی تیم ما دچار مشکل دریافت اول میشد تعویض های متنوعی انجام میداد و حتی بعضا یک دریافت کننده به تیم اضافه میکرد...

نکته بعد که در تیم ما به وضوح دیده میشه مشکل روحی و تاثیرش در عملکرد بازی تیمی هست که میشد فدراسیون والیبال یک روانشناس حاذق رو همراه تیم ملی به لهستان اعزام کنه ...

به هر حال همه منتظر بازی امشب هستند هر چند که انصافا کار تیم ما واقعا دشواره اون هم مقابل تیم فوق العاده آماده فرانسه... اما فراموش نکنیم ما در مرحله اول در یک دست با اختلاف 11 امتیازی فرانسه رو شکست دادیم پس این توان رو داریم که بتونیم برنده از زمین خارج بشیم...

توکل بر خدا

راجع به فیاضی باید سر تمرین بررسی کرد!! ولی بنظر من اختلافی که بین فیاضی و قائمی هست خیلی کمتر از اختلاف پاسورهامونه.... با این حال بنظرم اگهتوی بازی با پورتوریکو، آرژانتین و استرالیا چند پوئن از فیاضی استفاده میشد دیشب میشد ازش استفاده کرد........

راجع به علیزاده هم فراموش نکنین که فکر کنم بازی با آرژانتین مصدوم شد...
شهرام محمودی هم بعد از مصدومیت اصلا آماده نیست...
حمزه هم که مصدوم بود!!

پس قبول کنین دست کواچ خالیه!! یادمه پارسال که تو لیگ جهانی قائمی مصدوم شد ولاسکو هم نتونست کاری بکنه...
همونجوری که بازی با ایتالیا و امریکا تعویض های کواچ جواب داد یه بازی هم ممکنه جواب نگیره!! همین مسئله راجع به ولاسکو هم بود... حذف از المپیک جلوی آرژانتین یادتون هست؟؟

همین عبادی پور رو اگه کواچ تو لیگ جهانی بازی نمیداد جلوی لهستان تو مواقع حساس به مشکل میخوردیم!!

تو دوره کواچ از لحاظ پیشرفت بازی به بازی و کیفیت فنی تک تک بازیکنا بهتر شدن ولی قبول دارم از لحاظ آنالیز تیم حین بازی ضعیف شدیم!! اونم ضعف آنالیزوره... دوره ولاسکو هم وقتی سیچلو نبود مشکل داشتیم!! کاش میشد سیچلو دوباره بیاد....

روانشناس هم موافقم!!

ایشالا امشب ببریم تا خاطره خوب یادمون بمونه از این بازیا!! حالا 3-1 یا 3-2 هم شد طوری نیست.............فقط یه جوری نشه 2-3 تا پوئن کم بیاریم!! اونجوری خیلی زور میگه!!

مسعود.م

کاربر ممتاز
راجع به فیاضی باید سر تمرین بررسی کرد!! ولی بنظر من اختلافی که بین فیاضی و قائمی هست خیلی کمتر از اختلاف پاسورهامونه.... با این حال بنظرم اگهتوی بازی با پورتوریکو، آرژانتین و استرالیا چند پوئن از فیاضی استفاده میشد دیشب میشد ازش استفاده کرد........

راجع به علیزاده هم فراموش نکنین که فکر کنم بازی با آرژانتین مصدوم شد...
شهرام محمودی هم بعد از مصدومیت اصلا آماده نیست...
حمزه هم که مصدوم بود!!

پس قبول کنین دست کواچ خالیه!! یادمه پارسال که تو لیگ جهانی قائمی مصدوم شد ولاسکو هم نتونست کاری بکنه...
همونجوری که بازی با ایتالیا و امریکا تعویض های کواچ جواب داد یه بازی هم ممکنه جواب نگیره!! همین مسئله راجع به ولاسکو هم بود... حذف از المپیک جلوی آرژانتین یادتون هست؟؟

همین عبادی پور رو اگه کواچ تو لیگ جهانی بازی نمیداد جلوی لهستان تو مواقع حساس به مشکل میخوردیم!!

تو دوره کواچ از لحاظ پیشرفت بازی به بازی و کیفیت فنی تک تک بازیکنا بهتر شدن ولی قبول دارم از لحاظ آنالیز تیم حین بازی ضعیف شدیم!! اونم ضعف آنالیزوره... دوره ولاسکو هم وقتی سیچلو نبود مشکل داشتیم!! کاش میشد سیچلو دوباره بیاد....

روانشناس هم موافقم!!

ایشالا امشب ببریم تا خاطره خوب یادمون بمونه از این بازیا!! حالا 3-1 یا 3-2 هم شد طوری نیست.............فقط یه جوری نشه 2-3 تا پوئن کم بیاریم!! اونجوری خیلی زور میگه!!

آقای کواچ چند ماه که سر تمرینات تیم حضور داره منتها هنوز یک ست کامل به فیاضی بازی نداده... اگر تو تمرینات مشکلی داره خب میتونست تو این مدت بازیکن جدید دعوت کنه مثلا سعید شیرود که اتفاقا ساعدهای واقعا خوبی داره... و یا از حامد تاری وردی استفاده کنه که زمانی تو تیم نوجوانان با امیر غفور و مجتبی میرزاجانپور مثلث رویایی رو روی تور تشکیل داده بودند... فراموش نکنیم که فرهاد قائمی اسپک هایی رو هم که میزنه برندگی لازم رو نداره...فیاضی تو بازی رویایی سال های گذشته ما با لهستان در جام جهانی - نه قهرمانی جهان - با عملکرد به یاد ماندنیش باعث شد لهستان آماده با زاگومنی - کورک و از همه مهمتر سرمربی نامدارش آناستازی در برابر تیم ما شکست بخوره که اتفاقا تنها شکستش تو اون مسابقات که در نهایت قهرمانش شد بود

عبدالرضا علیزاده هم کاملا سرحال و تو شرایط مسابقه است:smile:

حالا این بحث طولانی که کواچ خوبه یا بد بمونه برای بعد از مسابقات... مشکلی که سرمربی تیم ما در حال حاضر داره این هست که نمیتونه تو شرایط حساس تصمیمات صحیحی بگیره...

حذف از المپیک جلوی آرژانتین؟ اگر منظورتون استرالیا هست که متاسفانه دلیلش بیشتر به بازیکن ها برمیگشت تا ولاسکو...
در حالی که بازی دیشب مجموعه ای از اشتباهات بازیکن و سرمربی عامل شکست ما بود... بارها کواچ فیاضی رو کنار نیمکت اورد منتها نمیدونم چرا هر بار بعد از چند دقیقه منصرف میشد... هرچند اصلا مقایسه ولاسکو با کواچ قیاس مع الفارقه!!

عبادی پور رو وقتی میبینیم تو دریافت اول ضعف داره میتونیم به عنوان پشت خط زن ازش استفاده کنیم کاری که ولاسکو با رحمان داوودی انجام داد...
مشابه همین کار رو امریکا در مرحله مقدماتی با ما انجام داد و اندرسون پشت خط زن رو با کلارک عوض کرد و تونست با ساعدهای اندرسون 2 ست رو از ما بگیره....

به این میگن تغییر تاکتیک...

وقتی اطلاعات بازی از طریق پخش مسابقات میگه فرهاد ظریف 25 درصد موفقیت داشته در مقابل لیبرو لهستان 100 درصد آمارش بوده چطور میشه اطلاعات تو تلویزیون مسابقات جهانی اعلام میشه بعد به کواچ نمیرسه؟

البته مشکلاتی هم در اردوهای تیم ملی بوده که تو عملکرد تیم ما در این مسابقات بی تاثیر نبوده که الان جای بیانش نیست....

ان شاء الله که امشب با ارائه یک بازی زیبا فرانسه رو شکست بدیم و به نیمه نهایی صعود کنیم:gol:

ile

عضو جدید
یعنی چی آسیا ارزش نداره؟؟؟
به نظر من کواچ فراتر از انتظار ظاهر شد هیچکس فکر نمیکرد انقدر بتونه خوب نتیجه بگیره فکر میکنم تیم میتونه نتایج خیلی بهتر از اینو بگیره شاید تنها مشکل تیم در حال حاضر توقع بالای مردم از تیم و احساس غرور بازیکناست اگر این دوتا مشکل حل بشه شک نکنین که تا سالیال سال این تیم میتونه تو جهان حرف برای گفتن داشته باشه اولین کاریم که مربی باید بکنه اینه که یه جایگزین مناسب برای معروف پیدا کنه چون اختلافش با پاسور دوم تیم خیلی زیاده...
آخه فاصله ی تیم های آسیایی با ایران خیلی زیاده، ایران با شرکت در این بازیا داره به این تیما افتخار میده تا بازی با کیفیت سطح اول جهانی رو تجربه کنن!
من فقط به عملکرد کواچ در بازی با آلمان انتقاد دارم، نه کل عملکردش در مربی گیری ایران! واقعا ایران در اون حدی نیست که اونطور آسون به آلمان ببازه!