ساده‌ترین جدول تناوبی جهان+تصاویر

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=1]

[/h]
» سرویس: علمي و فناوري - علمي
کد خبر: 92051508293
سه‌شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۲:۰۶

یک طراح گرافیک اهل لندن به نام «آلیزون های»(Alison Haigh) ساده‌ترین جدول تناوبی جهان را خلق کرد.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این جدول هر عنصر توسط تصویری از ساختار الکترونیکی‌اش و نه با اعداد و حروف نمایش داده شده است.

نقاط حاضر بر روی جدول تناوبی مزبور نماینده‌ الکترون‌ها‌ هستند؛ بنابراین، هیدروژن که دارای عدد اتمی 1 است، با یک نقطه منفرد در گوشه سمت چپ بالا مشاهده می‌شود.

در این جدول عنصر مصنوعی رادیواکتیو Copernicium نیز مشاهده می‌شود که دارای عدد اتمی 112 است و نخستین بار در سال 1996 توسط دانشمندان آلمانی ساخته شد.

انتهای پیام

ساده‌ترین جدول تناوبی جهان

تعدادی از فلزهای انتقالی حاضر در جدول تناوبی

Copernicium

maryam72

عضو جدید
درود
بستگی به کاربردش داره
اما در کنار جداول دیگه ای که موجودن میتونه کمک خوبی باشه;)

درود.نمیدونم من فکر میکنم نشون دادن تعداد الکترون ها و شکل ظاهری اتم ها خیلی کارو سخت میکنه نسبت به زمانی که فقط با ارقام سرکار داشته باشیم. همیشه زبان ریاضیات فهمش ساده تره. این طور نیست؟

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درود.نمیدونم من فکر میکنم نشون دادن تعداد الکترون ها و شکل ظاهری اتم ها خیلی کارو سخت میکنه نسبت به زمانی که فقط با ارقام سرکار داشته باشیم. همیشه زبان ریاضیات فهمش ساده تره. این طور نیست؟
ریاضیات ابزار کار ه و اگه نباشه نمیشه خیلی رو مسئله ای مانور داد
یه مسئله ای که هست اینه که تاحالا کسی یه اتم تنها رو ندیده (فکر میکنم اینطور باشه)
البته باید اضافه کنم که این ریختی که برای عناصر درست کردن اشتباه محض ه (از نظر فیزیکی)
چون دیگه مدل سیاره ای برای الکترون منسوخ شده و با روی کار اومدن فیزیک کوانتوم و اصل عدم قطعیت و امواج احتمال و اینا مدل بور (اگه اشتباه نکنم) رفته پی کارش
اینو دقیقا تو یه مقاله ای که در مورد علت سقوط نکردن الکترون ها بر روی هسته ی اتم رو توضیح میداد خوندم.