ساخت نسل جدید موتورهای جت در ایران(مهم همه توجه کنند)

t2_gsm2

عضو جدید
از دوستان توصیه کردن با سازمان هوا فضای ایران مکاتبه کنم ولی طی 3 مرحله ارسال ایمیل در طول یک هفته به نتیجه نرسیدم یعنی حتی جواب سلام هم ندادن:)
با تشکر ;)
تمامی پیشناهادات شما عزیزان را انجام یدم و نتیجه رو اعلام میکنم:cool:

hosein_mesgarha

عضو جدید
سلام .اين تاپيك برام خيلي جالب بود .ترجيح دادم اولين پستم رو اينجا بدم.
دوست عزيز معمولا طرحهاي بزرگ در نگاه اول به دروغ يا اغراق شبيه ميشن.
و بسياري از ايده هاي بزرگ همينجوري و به خاطر اين واكنشها براي هميشه فراموش ميشن.
خيلي خودموني پيشنهاد مي كنم هركاري مي كنيد و پيش هر فرد و مجموعه و ارگاني كه ميريد، اگه واقعا به كارتون ايمان داريد، بخاطر عكس العملها نااميد نشيد و كار خودتونو بكنيد.

اما در مورد حرفاتون ،خدائيش قبول كنيد كه باور تحول در صهعت هوايي بدون دونستن هيچ جزئياتي، براي همه سخته.

راستي خيلي مواظب باشيد كه طرحتون رو حتي تا آخرين مراحل ،كامل به كسي نديد.

ضمنا تجربه نشون داده ،مراكز نظامي قابل اعتماد تر از ساير مراكز دولتي و خصوصيه.
بهرحال اميدوارم به نتيجه مطلوب(توي ايران)برسيد.

t2_gsm2

عضو جدید
با سلام
تشکر فراوان از دوست عزیزم اقای hosein_mesgarha :gol:
تمامی راهنمایی های شما را مطالعه نمودم و سعی در انجام این تجربیات خواهم داشت با سپاس از شما:gol:

:)دکتر نوبهاری از اساتید برجسته دانشگاه های تهران طی مکاتبه ای که داشتم راهنمایی فرمودن با استاد فرشچی ارتباط برقرار و مکاتبه نمایم

(نقل قول)::redface:
بسم الله الرحمن الرحيم
با سلام

آقاي دكتر فرشچي يكي از بهترين و معتمدترين اساتيد دانشكده هستند كه زمينه تخصصي ايشان پيشرانش است. در صورت نياز از ايشان كمك بگيريد.

:gol:
از دوستان در مورد این استاد گرامی در مورد زمینه های فکریشون اطلاعاتی دارند؟:que:

t2_gsm2

عضو جدید
:)اساتید گرامی که با ایشان مکاتبه نمودم از دوستان خواهش میکنم در صورت داشتن ایمیل اساتید برتر این رشته معرفی نمایند تا مکاتبات خودم رو اغاز نمایم با تشکر فراوان از شما عزیزان:gol:

Department of Aerospace Engineering, Sharif University of Technology
(H. Haddadpour)

(M. Farshchi)

(K. Mazaheri)

(S.M.B. Malaek)

(Hadi Nobahari)

(M.R. Soltani)

( افشین Banazadeh )

(M. Taeibi - Rahni)

( سید حسن Pourtakdoust )

( K. قربانیان)

( مسعود Darbandi )

(K. Hejranfar)

آخرین ویرایش:

t2_gsm2

عضو جدید
با سلام
در مورد ارتباط با اساتید بالا باید بگم بعضی از اساتید راهنمایی های ارزنده ای به من کردن و با وجود مشفله کاری از این کارشون سپاسگزاری میکنم ;)

seyyedi

عضو جدید
دوستان سلام
دوست عزیز من کمابیش پیگیر این بودم که بتونم جایی رو پیدا کنم که بدرد ارائه طرحتون بخوره
یکی از دوستان انجمن میلیتاری در جواب سوال من گفت که :
"اين مهندس عزيز ميتونن به بخش تحقيقات صنايع دفاع واحد نخبگان مراجعه كنند. در همونجا واحد ثبت اختراعات موجود داره كه ميتونه قبل از ارائه به ثبت برسونه.

در صورتي كه طرح توجيه علمي و عملي داشته باشه كليه هزينه ها به اضافه پاداش درخور توجهي تعلق ميگيره. در صورتي كه بسازه تا چند ده برابرش رو پرداخت خواهند كرد."

ولی خوب این جور که معلومه و بوش میاد اینجا یکم سابقه اذیت کردن هم دارن و پرس و جوی زیادی میکنن که ممکنه برخوردشون صاحب طرح رو دلزده بکنه

علی علی

t2_gsm2

عضو جدید
سلام
با تشکر از دوست عزیزم

دوست من من با ایمان و اعتقاد کامل به طرحم پا به جلو گزاشتم و میخواهم بهترین گزینه رو انتخاب کنم من حتی کمترین نکات امنیتی که به کار بردن اصتلاحات حرفهای هست رو رعایت کردم که به مشکلی برخورد نکنم

من مشکلی در سوال و جواب ندارم حاضرم با اعتماد به نفس کامل طرحم رو به نقد بزارم و هوش و مقدار فکری که رو طرحم گزاشتم به همه نشون بدم فکر نکنم در بشه به طراحی داخلی و خارجی موتوری که نزدیک 2 سال برسی و تفکر روش شده ایرادی گرفت ولی من با تمام وجود حاضرم به تمامی انتقادات گوش دهم ایرادات رو برطرف و دفاعیات خودم رو بکنم

و باز اعتقاد کامل دارم اگه این موتور به مرحله تولید برسه صنعت موتور سازی و هواپیمایی ایران رو متحول میکنه

با تشکر

ایا این مرکزی که گفتین حداقل وسایل ارتباطی (ایمیل ) دارند که مکاتبه کنیم و بعد مراجعه ؟

seyyedi

عضو جدید
دوستان سلام
دوست عزیز من که ایمیل یا تلفنی ندارم ولی میگردم اگه پیدا کردم حتما براتون میزارم

راستی یک پیشنهاد: اگه این طرح شما(یعنی موتور) در قالب یک هواپیما باشه ارزش خیلی بیشتری داره که البته ممکنه نیاز به دوستانی پیدا کنین که بتونن آیونیک مناسبی رو طراحی کنن
و یک نکته این که تجربه نشون داده مراکز نظامی در پذیرش طرح از مراکز دولتی قابل اعتماد تر هستن

علی علی

t2_gsm2

عضو جدید
سلام

تشکر از شما دوست عزیزم :gol:

در مورد پیشنهاد شما میتوانم بگم که اول من فکر طراحی و موتور رو تکمیل کردم و فرم های مختلفی رو در مورد هواپیما دیدم و نظرات و طراح های باز منحصربفردی را دارم ولی چون تحقیقات یا مطالعاتی در این زمینه نکردم حاضرم نظرات و طراح های خودم رو در مورد ساختار هواپیما به محققی ارایه نمایم و هم فکری از سوی من و تخصص و ارایه و کلا افریننده طرح باشند
:)
این رو میتوانم بگم که با ایمان کامل به طرحم دارم حرف میزنم واینو میدونم که کاملا عملی و برترین خواهد بود :smile:
متاسفانه مشکلات فشارهای زندگی بسیار روی من تاثیر دارد به نحوی که دارم برای بقا تلاش میکنم و اصلان هم دوست نداشتم طرحم رو ارایه بدم میخواستم میکرو موتور خودم رو بسازم و بعد از ارایه و اثبات تحقیقاتم با پشتیبانی یک سیستم واقعا قوی شروع به ساخت موتور واقعی کنم ولی تقدیر در دستان من نیست :(

از شما به خاطر برادری که در حق من میکنید تشکر میکنم ;)
من منتظر شماره یا هر وسیله ارتباطی یا حداقل اسمی از فرد معتبری در این سیستم از شما هستم که بتونم در صورت مراجعه کمی اطلاعات داشته باشم :gol:

t2_gsm2

عضو جدید
سلام
دوستان گرامی من در جهت ارایه طرحم به جشنواره خوارزمی باید چگونه عمل کنم ایا طرح من جزو طرح های خاص و ویزه محسوب میشود؟

صابر.

عضو جدید
سلام. من دوباره دارم دخالت میکنم. باز دوباره ببخشید ولی فکر کنم دکتر عالی زاده که تخصص خودشون روی سیستم های پیشران هست بتونه به شما کمک کنه. ایشون رئس مرکز تحقیقات سپاه هستش. خیلی مرد بزرگیه و بسیار صمیمی . یه ارتباط باهاش بگیر.:eek:

t2_gsm2

عضو جدید
سلام
دوست من میشه ایمیل یا هر وسیله ارتباظی دیگری که میشه باهاشون ارتباط برقرار کرد و اطلاع دارید بگید با سپاس از توجه شما

sadegh_asemooni

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من تازه عضو این سایت شدم و امیدورام الان که به شما جواب میدم دیر نشده باشه!:redface:

من از دانشجویان هوافضای امیرکبیر هستم اگر خواستید میتونم کمکتون کنم.
ای میل و شماره ی دفتر تعدادی از اساتید جلوبرنده ی دانشکدمونو برات میذارم.
اگه بازم کمک خواستی بهم بگو! ;)

دکتر برومند:
Email: boromand@aut.ac.ir

Tel:+982164543280

دکتر طوسی:
Email: tousi@aut.ac.ir
Tel:+982164543283

دکتر سراج:
Email: seraj@aut.ac.ir
Tel:+982164543205

دکتر تابع جماعت:
Email: sadegh@aut.ac.ir
Tel:+982164543212

t2_gsm2

عضو جدید
دوست عزیزم مرسی
ولی بعد 2 سال فهمیدم که تو ایران اینجور چیزارو نمی فهمن .....
چه خوب که نمیفهمن .....
ببین اگه میفهمیدن داریم امثال من چی میگیم چه میکردن با بشریت ...
روی هم رفته ایران اگه بخواد اینجوری بره جلو فردا پس فردا نان و اب چینی هم وارد میشه
میگین نه تماشا کنید :gol::gol::gol::gol:

sadegh_asemooni

عضو جدید
دوباره سلام
دوست عزیز خب خودت میدونی تکنولوژی موتور چقدر پیچیدست!
و میدونی تو ایران تقریبا اصلا تو این زمینه وارد نشدیم!:razz:
تازه تو زمینه ی رم جت!!!:surprised:
اگه صنعت بخواد رو موتور سرمایه گذاری داشته باشه مطمئنا روی موتورهای توروبوفن هزینه میکنه ، جون الان صنعت هوایی شدیدا حریصه برای ساخت هواپیمای مسافربری.
اینارو نگفتم که سست بشی! :cry:
اتفاقا گفتم که سفت تر بشی!
اصلا همه ی اینارو خودت میدونستی!:redface:
خب عزیز برای اینکه کارت به نتیجه برسه بیشتر تحمل و تلاش داشته باش!
با اساتیدی که بهت معرفی کردم(مخصوصا دکتر برومند) حتما تماس داشته باش.
مطمئن باش قابل اعتمادن و کمکت میکنن!;)

موفق باشی:gol:

Mova_aircraft

عضو جدید
سلام
امروز توی یک همایش با اتحادیه هوا فضا بودم . مدیر این اتحادیه می گفت می توانید پروژه را در اینجا آورده وبه نام خودتون ثبت کنید .
همچنین در مرکز تحقیقات و فناوری های ریاست جمهوری این کار را میکنند وبه خود شما ثبت می کنند .
این اتحادیه برای شرکتهای خصوصی تاسیس شده وحدود 1 سال هم ثبت شده.

امیدوارم موفق باشید

parsscience

عضو جدید
سازمان بسیج دانشجویی با ثبت پروژه بعد آنرا به ارگان مربوطه ارجا می دهد که امنیت آنرا بسیار بالا میبرد
من تاکید میکنم مستقیما به وزارت دفاع مراجعه نکنید!
من امیدوارم شما در پروژه ی خود مسائل مربوط به سیالات دما بالا را در نظر گرفته وبا CFD عملکرد موتور را بخوبی شبیه سازی وتحلیل کرده باشید

موفق سربلند و پیروز باشید

Skabirian

عضو جدید
جواب:

جواب:

ساخت نسل جدید موتورهای جت در ایران:eek:

سلام
ابتدا از انتخاب این عنوان برای این پست معذرت میخوام ;)

ولی می تونم توضیح بدم به لطف خدا من طراحی یک نوع جدید از موتورهای جت را کردم که تقریبا خیلی کم به موتور رم جت شباهت داره ولی الان نمیدونم چطور و به کی مراجعه کنم که هم خیالم راحت باشه از نظر اجرا و هم امنیت طرحم خیلی سخته انتخاب کنم که چیکار کنم به کسی اطمینان ندارم چون خیلی زحمت کشیدم:cry:

در مورد طرحم هم به این اندازه بگم که در صورت اجرا صنعت هوا فضای ایران را تحت تاثیر قرار میدهد و بعد از سالها ما هم می توانیم یک مدعی بلامناضع در این ضمینه باشیم :cool:

این موتور میتونه در سرعت های هایپرسونیک و ورود مولکول های هوا با سرعت های بالای 4 یا 5 ماخ بسیار خوب و بدون مشکلی کار کنه:surprised:

دوستانی که اشنایی دارن و می توانند واقعا راهنماییم کنند خواهش میکنم به من کمک کنند:( چون در شرایط بدی هستم خیلی سخته واقعا در این مرحله نمیدونم چیکار کنم کمکم کنید عزیزان:redface:
:gol:

تماس :
یا در این پست راهنماییم کنید که خیلی ممنون میشم
یا با ایمیلم :t2_gsm2@yahoo.comوt2gsm2@gmail.com
یا با موبایلم :09149123230 و09354228820
ادرسم :تبریز شهرک مرزداران

سلام
من سیاوش کبیریان دانشجوی دانشگاه مالک اشتر شاهین شهر هستم.
یه راهی به نظرم میرسه:
اگه هنوز مایل به ادامه کارت هستی و میتونی بیای شاهین شهر دانشگاه ما،:eek::eek:یه چند تا از اساتید را میشناسم که کمک بسیار زیادی به این طرح خواهند کرد:
استاد دکتر محمد حسین مقدس،استاد دکتر میرزا بزرگ ،استاد بزارزاده،استاد دکتر مستوفی زاده و ....
مطمئن باشید اگه راهی باشه اینا بهت کمک میکنن و اگه طرحت حرفی برای گفتن داشته باشه راهنماییت میکنن.;);):):)
البته این حرفها را به دوستم روح الامین درگاهی هم زده ام.:cool::cool:

منتظر جوابت میمونم اگه طرحت نتیجه داد خبرم کن:
Skabirian@gmail.com

آخرین ویرایش:

445milad

عضو جدید
خوب چی شد 9سال میگذره ایران که متحول نشد میخواستی بری خارج هر چی شبکه علمی خارجی هم نگاه کردم تلبلیع روغن موتور بود یا روغن اختراع کردی یا تو رویا بودی :w21:

:w29:

آخرین ویرایش: