سئوالات و مشکلات در نصب SQL Server

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
salam
agar dar registeri berid va meghdar sp ro 1 konid dorost mishe va ehtiaj be nasb mojadad nist.
agar khastid begid ke daghightar begam.

دوست عزیز ممنون از راهنماییتون، خواهشاً فقط فارسی تایپ بفرمایید :gol:

fsadeghi7

عضو جدید
مشکل حروف فارسی

مشکل حروف فارسی

با سلام من یه drop down list دارم که به یه فیلد جدول در sqlserver2008R2 بایند شده و یه GridView دارم که براساس انتخابی که در دراپ انجام میده اطلاعات در آن بایند میشن و باید نمایش داده بشن. 1-ویندوزم فارسیه. 2-collation دیتا بیسم روی Arabic_CI_AS هست. 3-نوع فیلدم هم nvarchar(50 ) هست. 4-وقتی اطلاعات رو وارد می کنم فارسی وارد میشه(کیبوردم فارسیه). وقتی برنامه رو run می کنم اطلاعات در دراپ نمایش داده میشه اما وقتی باتن سرچ رو می زنم رکورد هایی که در آن ها از حروف های مشکل داری مثل ک و ی و... استفاده شده نمایش داده نمیشن.اما اگر این ها رو به صورت عربی وارد کنم نشون می ده .ضمن اینکه از یه فایل dll که برای حل این مشکل طراحی شده بود استفاده کردم اما فایده ای نداشت. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

fsadeghi7

عضو جدید
حل مشکل حروف ک و ی در Sql Server

حل مشکل حروف ک و ی در Sql Server

با سلام من یه drop down list دارم که به یه فیلد جدول در sqlserver2008R2 بایند شده و یه GridView دارم که براساس انتخابی که در دراپ انجام میده اطلاعات در آن بایند میشن و باید نمایش داده بشن. 1-ویندوزم فارسیه. 2-collation دیتا بیسم روی Arabic_CI_AS هست. 3-نوع فیلدم هم nvarchar(50 ) هست. 4-وقتی اطلاعات رو وارد می کنم فارسی وارد میشه(کیبوردم فارسیه). وقتی برنامه رو run می کنم اطلاعات در دراپ نمایش داده میشه اما وقتی باتن سرچ رو می زنم رکورد هایی که در آن ها از حروف های مشکل داری مثل ک و ی و... استفاده شده نمایش داده نمیشن.اما اگر این ها رو به صورت عربی وارد کنم نشون می ده .ضمن اینکه از یه فایل dll که برای حل این مشکل طراحی شده بود استفاده کردم اما فایده ای نداشت. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
سلام
مشکلم این طوری حل شد: collation =Arabic-CI-AS و نوع فیلد ها نباید یونیکد باشند. یعنی مثلا روی varchar max(50) گذاشتم. ضمن اینکه تنظیمات Region and Language ویندوز هم باید روی Persian باشه.

farzad178

عضو جدید
با سلام من به sql نیاز دارم که در قسمتfeatureشامل 3گزینه ی زیر باشد
Instance feature
1-Database engine service
2- Sql server replication
Shared feature
3- Management tools basic

elyas_sh82e

عضو جدید
سلام
1 - وقتی SQL و Visual Studio هر دوتا رو سیستم نصب میشن سیستم سنگین میشه دلیلش چیه؟
2 - وقتی اول SQL رو نصب می کنم بعد Visual Studio ، اجبارا Visual رو درایو C نصب میشه دلیلش چیه؟

farzad178

عضو جدید
با سلام sql server 2008 r2 x64 sp1رو دانلود کردم اما اجازه نصب روی ویندوز 64 بیتی مجازیو نداد
ناگفته نماند که قبل از اینMicrosoft-SQL-Server-2008-R2-RTM-Express-x64اینو دانلود کردم که managementنداشت
بعدش SQLManagementStudio_x64رو دانلود کردم که در قسمتfeature فقط دو تا گزینه داشت
یکی کمک کنه واقعا خسته شدم

negin17h

مدیر تالار
سلام
1 - وقتی SQL و Visual Studio هر دوتا رو سیستم نصب میشن سیستم سنگین میشه دلیلش چیه؟
2 - وقتی اول SQL رو نصب می کنم بعد Visual Studio ، اجبارا Visual رو درایو C نصب میشه دلیلش چیه؟

همراه با نصب SQL یکسری بخش هایی از ويژوال به صور ت پیش فرض نصب میشه و ويژوال چون مسیر نصب آن ها را در سی می بینه اجازه تغییر به شما نمیده. کلاً ويژوال و استودیو برنامه های نسبتاً سنگینی هستند.

با سلام sql server 2008 r2 x64 sp1رو دانلود کردم اما اجازه نصب روی ویندوز 64 بیتی مجازیو نداد
ناگفته نماند که قبل از اینMicrosoft-SQL-Server-2008-R2-RTM-Express-x64اینو دانلود کردم که managementنداشت
بعدش SQLManagementStudio_x64رو دانلود کردم که در قسمتfeature فقط دو تا گزینه داشت

نسخه 64 بیتی SQL رو باید نصب کنید. من معمولاً از نسخه Enterprise استفاده میکنم و خودم هم ویندوز 64 بیتی دارم و مشکلی نیست. تمام SQL های نصبی قبلی را کامل حذف کنید و مجدد تلاش کنید :gol:

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا از developer edition استفاده کنید یا enterprise edition .

farzad178

عضو جدید
همراه با نصب SQL یکسری بخش هایی از ويژوال به صور ت پیش فرض نصب میشه و ويژوال چون مسیر نصب آن ها را در سی می بینه اجازه تغییر به شما نمیده. کلاً ويژوال و استودیو برنامه های نسبتاً سنگینی هستند.

نسخه 64 بیتی SQL رو باید نصب کنید. من معمولاً از نسخه Enterprise استفاده میکنم و خودم هم ویندوز 64 بیتی دارم و مشکلی نیست. تمام SQL های نصبی قبلی را کامل حذف کنید و مجدد تلاش کنید :gol:
ممنون مهندس اخه یه جا خوندم که نسخه ی enterprise فقط روی ویندوز سرور نصب میشه در صورتی که ویندوز مجازی من اکس پی
دیگه اینکه اگه ویندوزمو پاک کنم ودوباره نصب کنم میتونم SQLServer2008R2SP1-KB2528583-x64-ENU رو نصب کنم؟

negin17h

مدیر تالار
ممنون مهندس اخه یه جا خوندم که نسخه ی enterprise فقط روی ویندوز سرور نصب میشه در صورتی که ویندوز مجازی من اکس پی
دیگه اینکه اگه ویندوزمو پاک کنم ودوباره نصب کنم میتونم SQLServer2008R2SP1-KB2528583-x64-ENU رو نصب کنم؟

فکر میکنم در مورد اکس پی به سرویس پکش نگاه میکنه اما خب من واقعاً روی اون تست نکردم چون SQL 2008 رو روی سون و ویندوز سرورهای 2003 و 2008 نصب کرده بودم :gol:

taghdir2009

عضو جدید
با سلام من متاسفانه مشکل دارم در راه انداختن موتور دیتابیس (sql server 2008enterprise r2)و این ارور رو میده ونمیتونم کانکت بشم و درضمن تمام مراحل رو مثل آموزش نصب انجام میدم اما در مرحله راه اندازی موتور دیتابیس مشکل دارم در ضمن ویندوز من 7 هستش.طبق آموزش connect to server
قسمت server type:database engine هست و در قسمت (server name :(localلوکالو خود اموزش کفته وارد کن با پرانتزو در قسمت authication:windowsauthicationرو گفته وارد کن که این ارور رو میده.در جای server name حتی یوزر خودم هم وارد می کنم نمیره و ارور میده
ارور:
lTITLE: Connect to Server
------------------------------

Cannot connect to (local).

ADDITIONAL INFORMATION:

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server) (Microsoft SQL Server, Error: 2)

For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdN...2&LinkId=20476

ممنون میشم کمکم کنید

negin17h

مدیر تالار
با سلام من متاسفانه مشکل دارم در راه انداختن موتور دیتابیس (sql server 2008enterprise r2)و این ارور رو میده ونمیتونم کانکت بشم و درضمن تمام مراحل رو مثل آموزش نصب انجام میدم اما در مرحله راه اندازی موتور دیتابیس مشکل دارم در ضمن ویندوز من 7 هستش.طبق آموزش connect to server
قسمت server type:database engine هست و در قسمت (server name :(localلوکالو خود اموزش کفته وارد کن با پرانتزو در قسمت authication:windowsauthicationرو گفته وارد کن که این ارور رو میده.در جای server name حتی یوزر خودم هم وارد می کنم نمیره و ارور میده
ارور:
lTITLE: Connect to Server

Cannot connect to (local).

ADDITIONAL INFORMATION:

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server) (Microsoft SQL Server, Error: 2)

For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdN...2&LinkId=20476

ممنون میشم کمکم کنید

شما احتمالاً با یوزری که برای windows authentication تعریف کردید لاگین نمی کنید. سرور را روی (local) قرار بدید و اگر در زمان نصب از mixed mode استفاده کردید، بذارید رو اهراز هویت sql و یوزر رو sa و پسورد رو بزنید. برای ویندوزی و بدون اطلاعات کاربری و رمز عبور باید با یوزری که در هنگام نثب اضافه کردید کار کنید :gol:

skygirl66

عضو جدید
سلام دوستان.من با وجود اینکه net framework 3/5 . رو نصب کردم در همان ابتدای کار وقتی DVD نصب را قرار می دهم با اینخطا روبرو میشوم؟شما برای رفع این خطا چه پیشنهادی می دهید؟setup eror1.JPG

negin17h

مدیر تالار
سلام دوستان.من با وجود اینکه net framework 3/5 . رو نصب کردم در همان ابتدای کار وقتی DVD نصب را قرار می دهم با اینخطا روبرو میشوم؟شما برای رفع این خطا چه پیشنهادی می دهید؟مشاهده پیوست 115631

من این خطا رو نگرفتم اما به نظرم بد نیست دات نت رو repair کنی و حتی دات نت 4 رو نصب کنی، شاید مشکلت حل شه :gol: البته اگر SQl 2012 داشته باشی اگر نه، همون دات نت 3.5 رو repair کن شاید جواب بده.

mohandes.it

عضو جدید
مشکل در نصب sql server 2008

مشکل در نصب sql server 2008

سلام
دوستان من میخوام این برنامه رو نصب کنم
ولی همون اول کار یه ارورر میاد
و من بلد نیستم چطور برطرفش کنم
عکس ارورر رو میزارم...لطفا کمک کنین
2.jpg

iaidin

عضو جدید
سلام
دوستان من میخوام این برنامه رو نصب کنم
ولی همون اول کار یه ارورر میاد
و من بلد نیستم چطور برطرفش کنم
عکس ارورر رو میزارم...لطفا کمک کنین
مشاهده پیوست 133555
دوست عزیز عکسی که گذاشتید کیفیت نداره و چندان مشخص نیست.
تا اونجایی که من فهمیدم نیاز به dot net framework با ورژن خاص داره که روی سیستم شما نصب نشده است.

targol1368

عضو جدید
سلاام
من هر کاری می کنم SQL نصب نمیشه
تا فردا باید پروژم رو کامل کنم و تحویل بدم
ممنون میشم کسی بتونه کمکم کنه
کسی هست؟:(

K-MCH

عضو جدید
سلام

سوال من در مورد sql server هست که نمیتونم جدول ها رو به هم ارتباط بدم. گزینه data base diagram رو که میزنم پیغام خطا میده که " ماژول مورد نظر پیدا نشد! " ..

ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

vanday67

عضو جدید
ارتباط بین جدول ها را درست برقرار میکنین؟
کلید عمومی یا مشترک شون را درست بررسی کردین؟

mrr771

عضو جدید
مشکل در نصب SQL Server 2008 ( پیغام Installation Media )

مشکل در نصب SQL Server 2008 ( پیغام Installation Media )

با سلام

بعد از کلیک واسه نصب پنجره زیر باز میشه:

26-06-2013 23-51-55.jpg

whitemoon

عضو جدید
خطا در نصب sql server 2008 روي XP تحت شبكه

خطا در نصب sql server 2008 روي XP تحت شبكه

با سلام به دوستان هميشه در صحنه
موقع نصب sql server 2008 روي ويندوز XP تحت شبكه با خطاهاي زير مواجه ميشوم.
لطفا منو راهنمايي بفرماييد
ممنونم
eror sql.jpg

masome sa

عضو جدید
سلام ..
یه فایل mdf دارم detach کردم بردم تو visul stadio پوشه Data Diagram نیاورده باید چکا کنم

مرسی

negin17h

مدیر تالار
با سلام به دوستان هميشه در صحنه
موقع نصب sql server 2008 روي ويندوز XP تحت شبكه با خطاهاي زير مواجه ميشوم.
لطفا منو راهنمايي بفرماييد
ممنونم
مشاهده پیوست 167855

دوست عزیزم میشه بگید چه نسخه ای رو میخواستید نصب کنید؟ فکر کنم Enterprise رو ی XP جواب نده ، فکر می کنم :gol:

negin17h

مدیر تالار
سلام ..
یه فایل mdf دارم detach کردم بردم تو visul stadio پوشه Data Diagram نیاورده باید چکا کنم

مرسی

Detach ؟ وقتی Attach نیست چجوری میخواید دیاگرام رو بیاره؟

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نصب sql server 2008 r2 بصورت silent

نصب sql server 2008 r2 بصورت silent

سلام
من وقتی میخام sql رو به صورت silent نصب کنم باز تمامی مراحل رو نشون میده میخام هیچی نشون داده نشه ؟؟
مقدار QUIET="True" گذاشتم

iaidin

عضو جدید
سلام
من وقتی میخام sql رو به صورت silent نصب کنم باز تمامی مراحل رو نشون میده میخام هیچی نشون داده نشه ؟؟
مقدار QUIET="True" گذاشتم
دوست من اگر میخواهید با استفاده از ستاپ اسکویل برای پایگاه داده و برنامتون را نصب کنید و ... پیشنهاد میکنم از Sql Express استفاده کنید.
من ازش استفاده کرده ام و بدون مشکل تا حالا روی کلاینتها کاربران تونستند نصب و از برنامه هام استفاده کنند.
اگر با استفاده از ویژوال استادیو ستاپ میسازید کافیه توی قسمت نیازمندیهای ستاپ تیک sql Express را بزنید و بقیه کارها را به ویژوال استادیو واگذار کنید!

poorchista66

عضو جدید
سلام دوستان
میشه در مورد فعال سازی اولیه sql server 2008 یا 2012 و اینکه هدف از هر مرحله چیه توضیحاتی ارائه بدین؟؟
مثلا برای چی در قسمت server type: گزینه database engine یا sql sever compact edition باید فعال بشه؟ تفاوتشون چیه؟
چرا وقتی server name گزینه (local) باشه من نمیتونم به بانک وصل بشم؟؟
و توضیحاتی از این دست که استاد تا میاد شروع کنه از این بحثا میگذره و مستقیم بحث جداول رو شروع میکنه؟
منبعی هست که با جزییات از 0 تا 100 در مورد نصب و راه اندازی انواع ورژن sql آشنا بشم؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کاملی داشته باشید،چون خیلی وقته با این مسائل مشکل دارم......:gol::gol: