سئوالات و مشکلات برنامه نویسی به زبان C و ++C

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
کارای عددی، حل مسئله،
منظورم اینه نمیخوام مثلا برنامه تجاری بنویسیم، صرفا حل مسائل مربوط به رشتم.

آها
خب برنامه نویسی متلب که خیلی راحتتره!
اصلا ساخته شده برای مسایل ریاضی
چرا نمیرید سمت اون؟
حتما مثل بعضی از دوستام که رشته مکانیک بودن و فکر میکردن برنامه نویسی سی پلاس از متلب قوی تره و باید رفت سمت اون، فکر میکنید و میخاید همین کارو بکنید؟

آخرین ویرایش:

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
آها
خب برنامه نویسی متلب که خیلی راحتتره!
اصلا ساخته شده برای مسایل ریاضی
چرا نمیرید سمت اون؟
حتما مثل بعضی از دوستام که رشته مکانیک بودن و فکر میکردن برنامه نویسی سی پلاس از متلب قوی تره و باید رفت سمت اون، فکر میکنید و میخاید همین کارو بکنید؟
تا الان داشتم با متلب کار میکردم، ولی متلب همه جا جواب نمیده،
مثلا خیلی از نرم افزارهای CAE بر پایه ++C یا فرترن توسعه داده شده اند، یا توی بعضی مسائل دیگه متلب جواب نمیده، حتی با استفادا از روش های Vectorization و Parallel Computing،
پس ناچارا باید بتونم با یکی از زبان های General هم کار کنم.

آخرین ویرایش:

alisaadaty

عضو جدید
سلام دوستان
plz help me
یه تابع می خوام بنویسم که یه ماتریس 2*2 رو به عنوان ورودی بگیره(a[2][2] for example) در داخل تابه هر درایه ماتریس رو با عدد 1 جمع کنه(b[j]=a[j]+1) و حاصل رو برابر با ماتریس جدیدی قرار بده همون b و در آخر با استفاده از پوینترها این ماتریس b رو به عنوان خروجی تابع قرار بدهیم و در تابع main ازش بتونیم استفاده کنیم لطفا راهنمایی کنید

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام دوستان
plz help me
یه تابع می خوام بنویسم که یه ماتریس 2*2 رو به عنوان ورودی بگیره(a[2][2] for example) در داخل تابه هر درایه ماتریس رو با عدد 1 جمع کنه(b[j]=a[j]+1) و حاصل رو برابر با ماتریس جدیدی قرار بده همون b و در آخر با استفاده از پوینترها این ماتریس b رو به عنوان خروجی تابع قرار بدهیم و در تابع main ازش بتونیم استفاده کنیم لطفا راهنمایی کنید

نمی دونم درست متوجه منظورتون شدم یا نه
یه آرایه که یه ورودی می گیره یکی بهش اضافه می کنه با اشاره گرها
کد:
#include <stdio.h>
#include <conio.h>
#include <stdlib.h>
void add1(int **b)
{
 for(int i=0;i<2;i++)
  for(int j=0;j<2;j++)
    b[i][j]=b[i][j]+1;
}

void main(void)
{
  int **a;
  a=(int**)malloc(2 *2* sizeof(*a));
  for(int i=0;i<2;i++)
  for(int j=0;j<2;j++)
  {
   printf("\nEnter Number[%d,%d]:",i,j);
   scanf("%d",&a[i][j]);
  }
 add1(a);
 for(i=0;i<2;i++)
  for(int j=0;j<2;j++)
    printf("\na[%d,%d]=%d",i,j,a[i][j]);
 getch();
}

alisaadaty

عضو جدید
Capture.jpg
سلام دوستان
لطفا میشه راهنمایی کنید من این ارور رو چه طور برطرف کنم
برنامه برای محاسبه دترمینان ماتریس 2 در2 است با استفاده از تابع
متشکرم
اگر عکسی که تو سایت باشگاه مهندسین اپلود شده کیفیت لازم رو نداشت از لینک زیر استفاده کنید
http://www.uplooder.net/img/image/50/fc62a26e35699bb45dde2f082d172116/Capture.PNG

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 246533
سلام دوستان
لطفا میشه راهنمایی کنید من این ارور رو چه طور برطرف کنم
برنامه برای محاسبه دترمینان ماتریس 2 در2 است با استفاده از تابع
متشکرم
اگر عکسی که تو سایت باشگاه مهندسین اپلود شده کیفیت لازم رو نداشت از لینک زیر استفاده کنید
http://www.uplooder.net/img/image/50/fc62a26e35699bb45dde2f082d172116/Capture.PNG
موقع فراخوانی تابع فقط اسم آرایه ماتریس رو بنویسید کافیه
کد:
{
	double j, b[2][2];
	b[0][0] = 5;
	b[0][1] = 6;
	b[1][0] = 6;
	b[1][1] = 7;
	j = det2(b);

return 0;

}

starlet.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
کسی جزوه ای چیزی داره ک توش توضیح داده باشه چطور ی برنامه رو کاری کنیم واسه اجراش از درصد بیشتری ازcpuاستفاده کنه؟؟یادم نیست خو:w20:

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام
کسی جزوه ای چیزی داره ک توش توضیح داده باشه چطور ی برنامه رو کاری کنیم واسه اجراش از درصد بیشتری ازcpuاستفاده کنه؟؟یادم نیست خو:w20:

میخواهید Multi Thread یا Parallel Programming کنيد يا موضوع چیز دیگه ایه؟

starlet.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میخواهید Multi Thread یا Parallel Programming کنيد يا موضوع چیز دیگه ایه؟

اینایی ک گفتید رو نمیدونم
من اینو میگم مثلن یه برنامه 10ثانیه طول میکشه تا اجرا شه و خروجی بده مثلن با25درصد قدرت cpu
حالا میخایم برنامه خیلی سریعتر اجرا بشه و خروجی رو تو2ثانیه ب ما بده

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
اینایی ک گفتید رو نمیدونم
من اینو میگم مثلن یه برنامه 10ثانیه طول میکشه تا اجرا شه و خروجی بده مثلن با25درصد قدرت cpu
حالا میخایم برنامه خیلی سریعتر اجرا بشه و خروجی رو تو2ثانیه ب ما بده

ببین دوست گلم
اگر برنامه ای بصورت سريال (پشت سرهم) بخواد اجرا شه، بسته به میزان قدرت پردازشگر و رم زمانش متفاوته.
حالا شما برنامه ای دارید که میتونه بعضی بخشهاش موازی اجرا بشه، همزمان محاسبات بخش هایی انجام بشه، طبيعتاً پردازشگر بیشتر درگير میشه و خروجی هم سريعتر حاصل میشه.
میشه همان Parallel Programming

اگر راه دیگه ای داشته باشه واقعاً نمیدونم و باید سرچ کنم.

شهریاری 2

کاربر ممتاز
ببین دوست گلم
اگر برنامه ای بصورت سريال (پشت سرهم) بخواد اجرا شه، بسته به میزان قدرت پردازشگر و رم زمانش متفاوته.
حالا شما برنامه ای دارید که میتونه بعضی بخشهاش موازی اجرا بشه، همزمان محاسبات بخش هایی انجام بشه، طبيعتاً پردازشگر بیشتر درگير میشه و خروجی هم سريعتر حاصل میشه.

پردازش موازی میشه multi thread . نه؟
اشتباه نمیکنید؟

starlet.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببین دوست گلم

اینی ک گفتید هم واسم سواله ک چیکار میکردیم مثلن تو چند تا خط همزمان عبارتایی چاپ بشه
اگ لینکی چیزی دارید بهم بدید ممنون میشم دوستم
ولی اونی ک میگم ی چیز دیگست اگ توضیح دقیقشو پیدا کردم همینجا میذارمش.

شهریاری 2

کاربر ممتاز
اینی ک گفتید هم واسم سواله ک چیکار میکردیم مثلن تو چند تا خط همزمان عبارتایی چاپ بشه
اگ لینکی چیزی دارید بهم بدید ممنون میشم دوستم
ولی اونی ک میگم ی چیز دیگست اگ توضیح دقیقشو پیدا کردم همینجا میذارمش.

این یه مثال هست از برنامه نویسی موازی در سی پلاس :
http://stackoverflow.com/questions/266168/simple-example-of-threading-in-c

bahar687

عضو جدید
سلام.خدمت همه
من یک کد دارم با سی شارپ..تو یک قسمتش گیر کردم..و میخام 50 بار یک فعالیت برام انجام شه..و نمیتونم اینکارو براش انجام بدم..چه کسی میتونه کمک کنه من براش میل کنم؟؟ .. فرصتم خیلی محدوده..
با سپاس فراوان:(

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام.خدمت همه
من یک کد دارم با سی شارپ..تو یک قسمتش گیر کردم..و میخام 50 بار یک فعالیت برام انجام شه..و نمیتونم اینکارو براش انجام بدم..چه کسی میتونه کمک کنه من براش میل کنم؟؟ .. فرصتم خیلی محدوده..
با سپاس فراوان:(

کد رو بزارید اینجا تا هرکی وقت داره بررسیش کنه:

[h=3]یادگیری C# (بررسی سئوالات و مشکلات)[/h]

شهریاری 2

کاربر ممتاز
شما باید برید به صفحه پیشرفته و روی دکمه "مدیریت ضمیمه ها" بزنید و فایل رو اتچ کنید.
به همین راحتی!

شهریاری 2

کاربر ممتاز
یا اینکه میتونید برنامه رو کپی کنید تا متنشون ببینیم.

bahar687

عضو جدید
کمک

کمک

مشاهده پیوست algorithme 2..kare khodam.jadid.rar

توضیحش اینه که که ما میخایم 50 تا جمعیت اولیه ایجاد کنیم..که تو یه ارایه 150 تایی قرار بگیرند..حالا 50 تای اولش حتما باید (کارخانه) و 100 تای دوم حتما (انبار) باشن..این کد من برای هر بار که ران میشهه جمعیت های مختلف میده اما مشکل اینجاس که هربارش 50 تا تکراریه..و نباید تکرارای باشن..
اگه جایی باید توضیح بدم بفرمایید تا بگم..مرسی..وقتم در حده دوروزه

شهریاری 2

کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 250457

توضیحش اینه که که ما میخایم 50 تا جمعیت اولیه ایجاد کنیم..که تو یه ارایه 150 تایی قرار بگیرند..حالا 50 تای اولش حتما باید (کارخانه) و 100 تای دوم حتما (انبار) باشن..این کد من برای هر بار که ران میشهه جمعیت های مختلف میده اما مشکل اینجاس که هربارش 50 تا تکراریه..و نباید تکرارای باشن..

این کد شما که هزارتا ارایه داره که:D

اینطوری مسئله شما میگه،حداکثر 3 تا آرایه بیشتر نمیخاید.
چرا انقدر عجیب غریبه:D:surprised:

خب باشه من نگاش میکنم. فقط یه زحمتی:
اگه میشه این توضیحاتشو فارسی بنویسید که منم بفهمم کدوم قسمت مربوط به کدوم بخشه.
ممنون. دوباره برام ارسالش کنید.

یه سوال دیگه:
توی یه آرایه از کجا میفهمید که کدوم کارخانه هست و کدوم بازار؟!

درضمن توضیح بیشتری بدید درباره مسئله تون.
هرچی توی کد نگاه میکنم ، بیشتر گیج میشم چرا یه سری کارهارو انجام دادید.
ارایه های زیاد و بدون اسم نامعلوم.

بنظرم بهترین راه این هست که از breakpoint استفاده کنید و ببینید کدوم قسمت کدتون اشتباه داره کار میکنه.
فکر کنم اینطوری سریع تر میرسید به جواب.
چون اولا میگید یه قسمتیش فقط اشکال داره. بعدم خودتون تمام کدتون رو متوجهید. من اگه بخام دوباره یه کدی بنویسم، شاید شمام مثل من انقدر گیج بشید.
ولی همچنان منتظر اصلاح شده کدتون هستم(هم اسم متغیر ها رو درست کنید و هم توضیحات رو فارسی;))

آخرین ویرایش:

N O X

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 250457

من ی نگاه انداختم کدتون رو .
همونطور که جناب شهریاری گفتن واقعا گیج کننده هست کدتون .
اشکال کارتون بنظرم باید از قسمت اخر کدتون باید باشه اونجا که میخواد کدها رو write کنه . یعنی باید finaly و finalz مشکل داشته باشن.که توی هر کدوم از اینام دوباره ی آرایه بکار رفته یعنی ممکن ایراد از اون آرایه ها باشه .
توی قسمت آخر کدتون اونجا که میخواد write کنه من ارایه finaly رو که نگاه کردم وقتی i تغییر میکنه هیچ تغییری تو جواتون ایجاد نمیشه یعنی مثلا وقتی finaly[0,1 جوابش صفر هست واسه finaly(1,1 و یا finaly(2,1 و بیشتر هم همین عدد هست .یعنی با تغییر کردن i هیچ تغییری ایجاد نمیشه واسه همین جوابات تکراری میشه .

ارایه هایی که ابتدای کارتون تعریف کردید رو بگید برای چی هست مثلا شما اصلا از این آرایه final استفاده نکردید .

آخرین ویرایش:

bahar687

عضو جدید
سلام..مرسی که نگاه کردین..چشم توضیحاتشو مینویسم..شما اگه بخاین درستش کنید شاید یجاهایش عوض شه..من الگوریتمشو میذارم براتون...بعد این میخاد برا تو ژنتیک ..جواب اولیه اونه...راستش من همینو برای یک جمعیت اجرا میکنم ولی در دفعات مختلف جواب هر دفه فرق میکنه پس بنظرم کد اصلی درسته..فقط مشکل اینه هر ران 50 تا بده که متفاوت باشن..من سریعا اصلاحیشو میزارم. سپاسگزارم

bahar687

عضو جدید
مشاهده پیوست eslah shode.rar

بله فکر میکنم حق با شما باشه ..اون final[i,j] در واقع برای اینه که بشه 50 تا جمعیت 150 تایو نشون بدم...اگه جایش نامفهومه بفرمایدد..بازم خیلی خیلی ممنونم..خداکنه زود حل شه..مرسی
خواستم الگوریتمو بزارم ولی کپی کردم نشد

آخرین ویرایش:

شهریاری 2

کاربر ممتاز
خانم مهندس توضیحات رو فارسی بنویسید. یعنی فونت فارسی تایپ کنید. اشکالی نداره.
فینگلیش به درد نمیخوره. این الگوریتمم که نوشتید اصلا من از ریاضی سر نمیارم.
ههههههه
عجب مصیبتی شده.:biggrin:
بازم سوالات برنامه نویسی عجیب غریب!

شما بلد نیستید که از breakpoint استفاده کنید؟

شهریاری 2

کاربر ممتاز
وای همه رو فارسی کنم خیلی وقت گیره:cry:..فکر کنم ..نه بلد نیستم..فارسیشون کنم یعنی؟

بزارید من یه فیلم اماده کنم براتون بفرستم تا بتونید خودتون با breakpoint کار کنید.
فکر نکنم کسی بتونه تو این مدت زمان کم کارتون رو انجام بده.

شهریاری 2

کاربر ممتاز
ببخشید اگه حجمش بالاست و کیفیت پایین. چون خونواده خواب بودن، مجبور بودم آروم صحبت کنم.

http://s6.picofile.com/file/8208125834/Desktop.rar.html

راستی میتونید یه دوره خطایابی خوب رو از این سایت ، خریداری کنید:

ProVid.ir

آخرین ویرایش: