زیبا ترین ایه ای از قران که تا به حال خوانده اید

smart man

عضو جدید
یه آیه خطاب به همه مردم دنیا (اعم از مسلمان و غیر مسلمان):
لیس للانسان الّا ما سعی
یه آیه برای منی که ادعای مومن بودن می کنم:
قالت الاعراب آمنا قل لم تومنوا ولکن قولوا اسلمنا
و آیه آخر که خیلی امیدوار کننده است:
الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا فلا خوف علیهم و لا هم یحزنون

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر سال روز تولدم که می شه می رم
از خدا کادو بگیرم
برای همین قران رو بازش می کنم
اون صفحه ای رو که می یاد به دقت می خونم
بعد هم تفسیرش

خیلی با حاله
جواب خیلی از سوالام رو می گیرم
خودم کف می کنم:heart:

phalagh

مدیر بازنشسته
از خدا کادو بگیرم
بعد هم تفسیرش

خیلی با حاله
چه جالب. من سر سال تحويل اين كار رو ميكنم. قبل تحويل سال قران ميخونم. بعد ميبندمش و انگشتم رو ميزارم روش همينطور كه ثانيه ها جلو ميرن دعا ميخونم. به محض اينكه سال تحويل شد قرآن رو باز ميكنم و اولين آيه رو به عنوان آيه اي براي اون سال زندگيم قرار ميدم.

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
از خدا کادو بگیرم
بعد هم تفسیرش

خیلی با حاله
یکی از ایات را که یادتونه برامون بگید:gol::gol::gol:

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه جالب. من سر سال تحويل اين كار رو ميكنم. قبل تحويل سال قران ميخونم. بعد ميبندمش و انگشتم رو ميزارم روش همينطور كه ثانيه ها جلو ميرن دعا ميخونم. به محض اينكه سال تحويل شد قرآن رو باز ميكنم و اولين آيه رو به عنوان آيه اي براي اون سال زندگيم قرار ميدم.
چه زیبا:heart:یکیش را برامون بگید مثلا ایه امسالی را:que:

seyed_01

عضو جدید
نقل هست پیامبر اکرم (ص) در جمع اصحاب نشسته بودند که پیامبر (ص)پرسید رحمت آورترین آیه قرآن چیست هر کس آیه ای را که به نظرش میرسید تلاوت کرد نوبت به خود حضرت رسید که آیه 115 سوره هود را خواند:

:gol:...ان الحسنات یذهبن السیات ...
... به درستی که خوبی ها بدی ها (و آثار آنها) را از بین میبرد
.:gol:

setare.a

عضو جدید
فاذا سالک عبادی فانی قریب اجیب دعوت داع اذا دعان
عشق منه این آیه

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
نقل هست پیامبر اکرم (ص) در جمع اصحاب نشسته بودند که پیامبر (ص)پرسید رحمت آورترین آیه قرآن چیست هر کس آیه ای را که به نظرش میرسید تلاوت کرد نوبت به خود حضرت رسید که آیه 115 سوره هود را خواند:

:gol:...ان الحسنات یذهبن السیات ...
... به درستی که خوبی ها بدی ها (و آثار آنها) را از بین میبرد
.:gol:
امید بخش ترین ایه قران را میدانید کدام است؟

mahdi271

عضو جدید
(( كم من فئته قليله غلبت فئه كثيره باذن ا... ))
این آیه رو دوست دارم دارم چون نهضت امام حسین از پیروی کرد.
چون جوان های سال 57 با این آیه زمستان رو بهار کردن.
چون تو 8 سال جنگ اینو معنی کردیم و ثابت کردیم.
تو صدر اسلام هم شهدای بدر و احد هم این آیه رو ثابت کردن برای همین دوست دارم این آیه رو.

hale a.a

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چنذ تا آيه هست كه خيلي دوست دارم اما متاسفانه عربيش يادم نيست!
يكي اينه:آيه الكرسي (كه كنكور به اون وحشتناكي رو فقط با همين آيه رد كردم)
2-آيه اي هست كه ميگه:هر كس به شما بدي كرد به او خوبي كنيد تا دوست و خويش شما گردد...
3-شايد چيز هايي باشد كه شما فكر مي كنيد خوب است در حاليكه براي شما ضرر دارد و...
البته كل قران قشنگه و انتخاب يه ايه سخته ولي خب...

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همه آیاتی که دوستان گفتن و همه آیات قرآن قشنگ و زیباست...

ولی آیه ای که تا عمر دارم یادم نمیره آیه ایه که در ادامه میگم. به خاطر شرایط خاصی که در اون زمان داشتم، توی سفری که خدا قسمت کرده بود رفتیم مکه آرزوی یک همسر خوب داشتم و واقعاً از ته دل از خدا میخواستم. روز آخری که اونجا بودیم و به نوعی آخرین نمازی که در خانه خدا میتونستم بخونم، نماز صبح، امام جماعت این آیه رو با اون صوت قشنگش و در اون فضای قشنگ خوند و مو به بدن من سیخ شد و اشکم در اومد...

"و من آیاته ان خلق لکم من انفسکم ازواجاً لتسکنوا الیها و جعل بینکم موده و رحمه، ان فی ذلک لایات لقوم یتفکرون" روم آیه 21

حالا من که بنده دربه داغونشم ولی این رو شک نکنیم که خدا هرچیزی رو که از ته قلب بخواهیم بهمون میده...

n-engfood

عضو جدید
این آیه خاطرات قشنگی رو برام تداعی میکنه. وقتی مدینه بودم و خیلی داغون برادرم برام اس ام اسش کرد:
احسب الناس ان یترکوا عن یقولوا آمنا و هم لا یفتنون( عنکبوت 2)
آیا مردم میپندارند همین که گفتند ایمان آورده ایم به حال خود رها شده و ایمانشان آزموده نمیشود

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضیاتون می دونید که من متحول شدم. تحولی در من صورت گرفته که البته هنوز کامل نشده. قصه ی تحول من خیلی عجیب و طولانیه. خواب، تفکر، ترس، عمل، مردم و ... تو این تحول سهمی داشتن برای خودشون. ولی آیاتی هم بودن که از چونی قصش می گذرم چون اون قدر قصش عجیبه که بهم می گین توهم فانتزی زدم. فقط اون آیات رو براتون می نویسم:

- و ایشان را کار هایی است جز این که آنها را انجام می دهند (63)
- ننالید امروز که شما از عذاب ما یاری نشوید. (65)
-به درستی که آیتهای ما خوانده می شد بر شما پس شما بر پاشنه ی خود بر می گشتید. (66)

سوره ی مومنون

به خداوندی خدا قسم، اگر اون قصه ی عجیب و باور نکردنی هم پیش نمیومد، این آیات چنان موی بر اندام انسان سیخ می کنن که نمی تونه، متحول نشه! چه برسه اون کاری که خدا باهام کرد. خیلی کار قشنگی بود. خدایا هزاران هزار بار تو را سپاس. به خاطر همه چی. :gol::gol::gol:

كربلايي حسام

اخراجی موقت
سلام
قران همة‌اش زیباست
اما بعضی ایه‌هاش رو من خیلی دوست دارم فعلا اولیش رو میگم

کل من علیها فان
و یبقی وجه ربک ذوالجلال و الاکرام

سوره مبارکه الرحمن

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
من سوره های ضحی و انشراح را خیلی دوست دارم . در این سوره ها خداوند به پیامبر خود دلداری داده و امید بخش ترین ایه قران هم در سوره ضحی است:

و لسوف یعطیک ربک فترضی
به زودی پروردگارت آن‌قدر به تو عطا خواهد کرد که راضی شوی.

در حدیثى از امام باقر ع از پدرش زین العابدین ع از عمویش" محمد بن حنفیه" از پدرش امیر مؤمنان ع مى خوانیم: رسول اللَّه فرمود: روز قیامت من در موقف شفاعت مى ایستم، و آن قدر گنهكاران را شفاعت كنم كه خداوند گوید: ا رضیت یا محمد؟!:" آیا راضى شدى اى محمد"؟! من مى گویم: رضیت، رضیت:" راضى شدم، راضى شدم"! سپس امیر مؤمنان ع رو به جمعى از اهل كوفه كرده و افزود شما معتقدید امیدبخش ترین آیات قرآن آیه" قُلْ یا عِبادِیَ الَّذِینَ أَسْرَفُوا عَلى أَنْفُسِهِمْ لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ" است (اى كسانى كه نسبت به خود زیاده روى كرده اید از رحمت خدا نومید نشوید). گفتند: آرى ما چنین مى گوئیم. فرمود:" ولى ما اهل بیت مى گوئیم امیدبخش ترین آیات قرآن آیه ی " وَ لَسَوْفَ یُعْطِیكَ رَبُّكَ فَتَرْضى " است.

این بالاترین اكرام و احترام پروردگار نسبت به بنده خاصش محمد ص است كه مى فرماید: آن قدر به تو مى بخشیم كه راضى شوى، در دنیا بر دشمنان پیروز خواهى شد و آئین تو جهان گیر خواهد گشت، و در آخرت نیز مشمول بزرگترین مواهب خواهى بود. بدون شك پیغمبر اكرم ص به عنوان خاتم انبیاء و رهبر عالم بشریت خشنودیش تنها در نجات خویش نیست، بلكه آن زمان راضى و خشنود مى شود كه شفاعتش در باره امتش نیز پذیرفته شود، به همین دلیل در روایات آمده است كه این آیه امیدبخش ترین آیات قرآن مجید و دلیل بر پذیرش شفاعت آن حضرت است.

اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها بعدد ما احاط به علمک:gol::gol::gol:

sepiiid88

عضو جدید
مومنان حقيق آنانند كه چون ذكري از خدا شود دلهاشان ترسان و لرزان شود و چون آيات خدا را بر آنها تلاوت كنند بر مقام ايمانشان بيفزايد و به خداي خود در هر كار توكل مي كنند.. انفال2

اي انسان البته با هر رنج و مشقت(در راه طاعت و عبادت حق بكوش)كه عاقبت حضور پروردگار خود ميروي... انشقاق6

بگو هرگز جز آنچه خدا براي ما خواسته به ما نخواهد رسيد اوست مولاي ما و البته اهل ايمان در هر حال بايد بر خدا توكل كنند... توبه51
من كلا هر آيه اي كه در مورد توكل به خدا هست رو دوست دارم چون با تمام وجود بهش اعتقاد دارم:smile:
همچنين آية الكرسي اين چند تا آيه از سوره ماعون هم خيلي دل من رو لرزوند:

پس واي بر آن نمازگزاران
كه دل از ياد خدا غافل دارند
همانان كه(اگر طاعتي كنند)به ريا و خودنمايي كنند
و زكات و احسان را (از فقيران و هر خير كوچك را حتي قرض را هم از محتاجان)منع كنند...
:gol::gol::gol:

shahriar_18

عضو جدید
وَ لَوْ شاءَ اللَّهُ ما أَشْرَكُوا وَ ما جَعَلْناكَ عَلَيْهِمْ حَفيظاً وَ ما أَنْتَ عَلَيْهِمْ بِوَكيلٍ (انعام-107)
و اگر خدا مي‌خواست مردم را از شرك باز مي‌داشت و [اي پيامبر(ص)] ما تورا نگهبان مردم قرار نداديم و تو وكيل آنها نمي‌باشي.

hamidreza.m

عضو جدید
یه موقعی با این آیه خیلی حال میکردم:

وَاصْبِرْ لِحُكْمِ رَبِّكَ فَإِنَّكَ بِأَعْيُنِنَا وَسَبِّحْ بِحَمْدِ رَبِّكَ حِينَ تَقُومُ

gagas

عضو جدید
ایحسب الانسان ان یترک سدی؟ آیاانسان خیال می کند به حال خودش رهاشده است؟:gol:

قیامت 36(این ایه راامام علی بسیارزیادتلاوت می کردوهنگام تلاوت آن به شدت می گریست):cry:

یاایها الانسان! ماغرک بربک الکریم؟ ای انسان چه چیزتورابه خدای بزرگوارت مغرورکرد؟:gol:
انفطار1

mohsen198848

عضو جدید
«و لسوف یعطیک ربک فترضی»
«و پروردگارت آنقدر به تو عطا خواهد کرد که راضی شوی»