زیبا ترین ایه ای از قران که تا به حال خوانده اید

F iona

عضو جدید

• قُلِ اللَّهُمَّ مَالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَن تَشَاء وَتَنزِعُ الْمُلْكَ مِمَّن تَشَاء وَتُعِزُّ مَن تَشَاء وَتُذِلُّ مَن تَشَاء بِيَدِكَ الْخَيْرُ إِنَّكَ عَلَىَ كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ
بگو: بار خدايا ، تويی دارنده ملک، به هر که بخواهی ملک می دهی و ازهر که بخواهی ملک می ستانی هر کس را که بخواهی عزت می دهی و هر کس را که بخواهی ذلت می دهی، همه نيکي ها به دست توست و تو بر هر کاری توانايی
سوره : آل عمران | آیه : 26

آخرین ویرایش:

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یه آیــــــــه هس تو قـرآن که بـــــــدجـــــــــور حیــــــــــرونــــــــم کــــــــرده!!!

"افــسوس که هرکس را فرستادم تا به تو بگویم دوستت دارم و راهی پیش
پایت بگذارم او را به مسخره گرفتی ( یس/30 ) "

به عظمتت قسم حیـــــــــــــرونتـــم خــــداجـون!

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه اش زیباست
نمیشه انتخاب کرد بعنوان زیباترین، فقط چند آیه رو میگم
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
1- بسم الله الرحمن الرحیم
2- الله لا اله الا هوالحی القیوم ...
3- امن الرسول بما انزل الیه ...
4- اذ تصعدون و لا تلعون علی احد ...
5- الله نورالسموات والارض ...
6- سلام قولا من رب الرحیم
7- محمد رسول الله ... (صلی الله علیه و آله)
8- الرحمن
9- ومن یتق الله ...
10- ...
همه آیات زیبان

آخرین ویرایش:

omid20110

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
1.jpg

اميد بخش ترين آيه قرآن كريم :
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
روزي اميرالمؤمنين علي(ع) وارد جمعي شد و از آن ها سؤال کرد:
آيا شما مي دانيد اميدبخش ترين آيه قرآن کريم کدام آيه است؟
هرکس به فراخور حالش آيه اي را عنوان کرد:
برخي گفتند: "خداوند هرگز شرک را نمى بخشد و پايين تر از آن را براى هر کس که بخواهد مى بخشد"
: (آيه 48 سوره نساء)
امام(ع) در پاسخ فرمودند: خوب است، ولى آنچه من مي خواهم نيست.
عده اي ديگر گفتند: "هرکس خلافکار و ظالم باشد ولي استغفار کند، خداوند را بخشنده و مهربان خواهد يافت"
: (آيه 110 سوره نساء)
اما امام(ع) دوباره در پاسخ فرمودند: خوب است ولى آنچه مى خواهم نيست.
تعدادي اظهار داشتند: "اي بندگان من که در حقّ خود اسراف کرده ايد! از رحمت خدا مأيوس نشويد، زيرا او همه گناهان را مي بخشد"
: (آيه 53 سوره زمر)
امام(ع) مجدداً فرمودند: خوب است، اما آنچه مى خواهم نيست.
برخي قرائت کردند: "کساني که اگر کار زشتي انجام دادند و به خودشان ظلم کردند، ياد خداوند مي کنند و براي گناهان خويش استغفار مي کنند و کيست جز خداوند که گناهان را ببخشد"
: (آيه 135 سوره آل عمران)
بعد از اينکه حضرت علي(ع) نظرات آنان را شنيد، فرمود: از حبيبم رسول خدا(ص) شنيدم که فرمودند: اميد بخش ترين آيه در قرآن اين آيه است: "وَأَقِمِ الصَّلاهَ طَرَفِيَ النَّهارِ وَ زُلَفًا مِنَ اللَّيْلِ إِنَّ الْحَسَناتِ يُذْهِبْنَ السَّيِّئاتِ".
: (سوره هود،114)
سپس پيامبر اکرم(ص) ادامه دادند: «يا علي! سوگند به خداوندي که مرا بشير و نذير به سوي مردم مبعوث کرد، وقتي که يکى از شما براى وضو گرفتن بر مي خيزد، گناهانش از جوارحش مىريزد و زماني که به روى خود و به قلب خود متوجه خدا مىشود از نمازش کنار نميرود ، مگر آنکه از گناهانش چيزى نميماند و مانند روزى که متولد شده پاک مىشود، و اگر بين هر دو نماز گناهى بکند نماز بعدى پاکش ميکند، آن گاه نمازهاى پنجگانه را شمرد ...
بعد فرمودند: يا على! جز اين نيست که نمازهاى پنجگانه براى امت من حکم نهر جارى را دارد که در خانه آن ها واقع باشد، حال چگونه است وضع کسى که بدنش آلودگى داشته باشد و خود را روزى پنج نوبت در آن آب بشويد؟ نمازهاى پنجگانه هم به خدا سوگند براى امت من همين حکم را دارد.

( تفاسير مجمع البيان و کنزالدقائق)