زومبا

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کمتر کسی وجود دارد که داشتــن اندامــی زیبا و ورزیده را نپســندد و یا حتــی اگر در برخورداری از آن تلاشــی نکرده است همواره در فکر تناسب اندام می باشد . یکی از سبـکهای تنـاسب اندام به همـراه شـادی و نشاط حاصـله از آن ورزش زیبا و ریتمیک زومـبا ( سـومبا ) می باشد . ورزش ریتمـــیک زومبا ( سومبا ) برگرفته از انواع حرکتــهای مــوزون کشور آفریقا و آمریکای لاتین می باشد . از تلفیق چهـار سبک ریتم های میرنگه، رگی تون،سالسا، کالیبسو و کومبیا حرکت موزون و ورزش ریتمیــک زومبا ( سومبا ) پدید می آید . در این ورزش حرکتها و تکنیک ها کاملا حســـاب شده است و تآثیر و توجه مستقیمی بــرروی اندامـــهای مختلف ( دست، پا، بازو، ران و ستون فقرات ) شده است . تمامی ماهیچه های حــرکتی ساق پا، رانـها و بازوها و حتـی وریدهای شکمی تحت تآثیر این ورزش وریتـم آن قرار گرفته و از افزایش چربی دراطراف این قسمتها جلوگیری می کند . حرکات و تکنیــک های حرکتی موجب کشــش ماهیچــــه ای شده و شــکل و فرم زیبا و جوانی را با توجـه به اسـکلت و استخوان بندی افراد موجب می گردد .

این ورزش که کامـــلا هـــــوازی می باشد، تمـــرکز بر روی تنفس و توجه بر روی انجام انــــــواع تکنیــــــک های حرکتــی را بــــــالا برده و موجــب کــــــاهش وزن در هـــر سنــی و زیبــایی انـــدام یا هر نـــــوع استخــــوان بندی می گردد در طول مدت انجام این حرکات، فشار خون بالانس بوده وهیچ فشاری بر روی مفاصل ومناطق حسـاس مثل زانوها، آرنجها، مچ دست و پا وارد نمی شود . این حرکـــات با ریلکســـی کامــل و نشاط سرشار حاصل از دم و بازدم مناســــب و فرصـــت کافی برای انجام درست حرکات، موجب چربی سوزی آهسته ولی مستمر گشته و تبدیـل انرژی به جای از دست دادن آن را حاصل می گردد .ناگفته نماند که انجام درست حرکــات و فراگیـــری پایه ای و اساسی این سبک، هنــرجو را قــادر مــی سازد که با انــواع سبــکها و ریتمها ارتباط نزدیــک برقرار کرده ضــمن شناخت اندامهای خود، براحـتی هر نوع سبــک دیگری را با اعتماد به نفس کامل انــجام دهد .

منبع:آسمونی

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
عاقا من امروز رفتم زومبا (جلسه اول)
خیلـــی باحال بود :d

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
ایا ترویج رقص در مملکت اسلامی کار خوبیست؟؟!:D

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من که ندیدمش ولی اون منو باید دیده باشه..:D

:biggrin: لابد
خلاصه امروز همش تو حس "لاتینا" بودم .. یه چند جلسه دیگه برم روی جنیفر لوپز و مارک آنتونی رو کم میکنم :d

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
:biggrin: لابد
خلاصه امروز همش تو حس "لاتینا" بودم .. یه چند جلسه دیگه برم روی جنیفر لوپز و مارک آنتونی رو کم میکنم :d

از این به بعد باید تو شبکه های فسق و فجور دنبالت بگردم پس..
:biggrin:

بالا