زن بودن !!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

دختر شرقی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مسافر کناری مدام خودش را رویم می اندازد ، دستش را در جیبش می کند و در می آورد ، من به شیشه چسبیده ام اما هر قدر جمع تر می شوم او گشادتر می شود .. موقع پیاده شدن تمام عضلات بدنم از بس منقبض مانده اند درد می کنند ….
(* تقصیر خودم بود باید جلو می نشستم !!!!...)
مسافر صندلی پشت زانوهایش را در ستون فقراتم فرو می کند، یادم هست موقع سوار شدن قد چندانی هم نداشت، باید با یک چیزی محکم بکوبم توی سرش، چیزی دم دستم نیست احتمالا فکر کرده خوشم آمده که حالا دستش را از کنار صندلی به سمت من می آورد….
(* تقصیر خودم بود باید با اتوبوس می آمدم !!!!...)
اتوبوس پر است ایستاده ام و دستم روی میله هاست ، اتوبوس زیاد هم شلوغ نیست و چشمان او هم نابینا به نظر نمی رسد ولی دستش را درست در 10 سانت از 100 سانت میله ای که من دستم را گذاشته ام می گذارد .. با خودم می گویم ”چه تصادفی” و دستم را جابه جا میکنم … اما تصادف مدام در طول میله اتفاق می افتد …..
(* تقصیر خودم است باید این دو قدم راه را پیاده می آمدم !!!!...)
پیاده رو آنقدر ها هم باریک نیست اما دوست دارد از منتها علیه سمت من عبور کند ، به اندازه 8 نفر کنارش جا هست ولی با هم برخورد خواهیم کرد … کسی که باید جایش عوض کند ، بایستد ، جا خالی بدهد ، راه بدهد و … من هستم
(* تقصیر خودم است باید با آژانس می آمدم !!!!...)
راننده آژانس مدام از آینه نگام می کند و لبخند می زند … سرم را باید تا انتهای مسیر به زاویه 180 درجه به سمت شیشه بگیرم .. مدام حرف میزند و از توی آینه منتظر جواب است ..خودم را به نشنیدن می زنم … موقع پیاده شدن بس که گردنم را چرخانده ام دیگر صاف نمی شود … چشمانش به نظر سالم می آید اما بقیه پول را که می خواهد بدهد به جای اینکه در دستم بگذارد از آرنجم شروع می کند … البته من باید حواسم می بود و دستم را با دستش تنظیم می کردم ….
(* تقصیر خودم است باید با ماشین شخصی می آمدم !!!!...)
راننده پشتی تا می بیند خانم هستم دستش را روی بوق می گذارد… راه می دهم … نزدیک شیشه ماشین می ایستد نیشش باز است و دندانهای زردش از لبان سیاهش بیرون زده است … “خانم ماشین لباسشوئی نیست ها “…. مسافرهای توی ماشین همه نیششان باز می شود … تا برسم هزار بار هزار تا حرف جدید می شنوم …و مدام باید مواظب ماشین هایی که فرمانهایشان را به سمت من می چرخانند باشم …موقع رسیدن خسته هستم .. اعصابم به کلی به هم ریخته است
(* تقصیر خودم است زن جماعت را چه به بیرون رفتن !!!!...)

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
مظلوم نمایی کافیه

شما ها رو ول کنند دنیا رو روی سر مردان خراب میکنین
من تازه دارم به دستورات خدا اگاهی پیدا میکنم
الان میفهمم که چرا خدا این دستوراتو برای زنها صادر کرده
الان میفهمم و میگم ای ول اوستا کریم!!!!

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما مردها رو خیلی اخ و بد و خرفت تو این متن فرض نکردید؟؟؟؟

دختر شرقی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مظلوم نمایی کافیه

شما ها رو ول کنند دنیا رو روی سر مردان خراب میکنین
من تازه دارم به دستورات خدا اگاهی پیدا میکنم
الان میفهمم که چرا خدا این دستوراتو برای زنها صادر کرده
الان میفهمم و میگم ای ول اوستا کریم!!!!

ممنون !
بسیار منطقی ، به روز ، آگاهانه و صد البته مطابق بود

فرحناز MWM

عضو جدید
اي گفتي........خداييش بعضي جاها هرچي ام مراعات كنيم و كوتاه بيايم تازه بررو ميشن..!!

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
با این که خودم یه خانوم هستم ولی اصلا متن بالا رو قبول ندارم.....حداقل تو این دوره زمونه که اصلا این جوری نیست......شاید تو دهه 60 بعضی از قسمتای این متن مصداق داشت ولی حالا دیگه نه........متاسفم که بگم من برعکس این مطلبو کم نمی بینم اطرافم.........

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
با این که خودم یه خانوم هستم ولی اصلا متن بالا رو قبول ندارم.....حداقل تو این دوره زمونه که اصلا این جوری نیست......شاید تو دهه 60 بعضی از قسمتای این متن مصداق داشت ولی حالا دیگه نه........متاسفم که بگم من برعکس این مطلبو کم نمی بینم اطرافم.........
احسنت چه عجب یکی واقعگرایانه برخورد کرد

As7az

عضو جدید
چقدر مطلب سازنده بود......
خدا این مردا رو از زمین بر داره.....

دیگه لازم نیست بگین مردایی رو که واس دغاع از ناموس دیگران ........................
لازم نیست تهش از خوباشون عذرخواهی کنین......

دختر شرقی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تبریک میگم شما در دنیای زیبا و دست نیافتنی ای زندگی میکنید

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما در این متن این خصوصیات در مورد زن بیشتر به چشم میاد رضاجان

گوشهای ما مخملیه؟؟؟

شما همه مردهای اجتماع رو با یه کپی پیست (حرفی که از خودتون ندارید) میایید میگید ادمهای بوالهوس و چشم دریده و هیز و عوضی و بی حیا هستن.

زنها هم دارن تلف میشن و هیچ نوع ازادی ندارن و نمیتونن به خاطر مردهای خرفت بیان حتی بیرون!

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه اینها هر روز اتفاق میافته ولی نه به این تسلسل!! در کل مطلب رو خیلی قشنگ می رسونه.

دختر شرقی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چقدر مطلب سازنده بود......
خدا این مردا رو از زمین بر داره.....

دیگه لازم نیست بگین مردایی رو که واس دغاع از ناموس دیگران ........................
لازم نیست تهش از خوباشون عذرخواهی کنین......

نه ! چرا مردا رو برداره ؟! این دنیا برای اون ها ساخته شده رفیق
همینقدر که این وقایع به وفور یافت میشن ، مردونگی هم به اتمام نرسیده .. موافقم
به هیچ عنوان قصدم توهین یا جسارت به هیچ مردی نیست .. موضوع اینه که اشتباه یه مرد نباید گردن یه زن بیفته ..

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانم دختر شرقی.

اومدی یه چیزی بنویسی که کمی روشنفکرانه باشه بدجور خراب کردی .به جای دفاع بهتره ادامه ندی .

شما زنهای فمینیست امروزی گرفتن حق رو تو ضایع کردن مرد جماعت و توهین دیدید و یکی دوتا هم نیستید.

تا وقتی که بخواهید با این روال فکر کنید و عمل کنید نه جامعه مردها حاضرن سر سوزنی با شماها راه بیان و نه خود زنان با شما همراهی میکنن.

بهتره به همه احترام بگذارید.

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقا رضا ولش کن بگذار تو جهالت خودش بمونه
کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد اما کسی که خودشو به خواب زده رو

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی چی؟
یعنی مردها.......... اینجوریند................ مثلا با بردن ابروی مردها خوش حال میشوید؟

فرحناز MWM

عضو جدید
واي عجب شير تو شيري شد.......
كوتاه بياين.......صلوات برستيد.........اقايون وخانما به بزرگي خودتون اشتباه طرف مقابل رو ببخشيد!!

As7az

عضو جدید
نه ! چرا مردا رو برداره ؟! این دنیا برای اون ها ساخته شده رفیق
همینقدر که این وقایع به وفور یافت میشن ، مردونگی هم به اتمام نرسیده .. موافقم
به هیچ عنوان قصدم توهین یا جسارت به هیچ مردی نیست .. موضوع اینه که اشتباه یه مرد نباید گردن یه زن بیفته ..

من به عنوان یه مرد کار هیچکدومشون رو قبول ندارم و بت خیلی هاشونم بحث میکنم ولی حرفم اینه که نباس کلی گفت به خیلی از سالماش بر می خوره...

دختر شرقی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خانم دختر شرقی.

اومدی یه چیزی بنویسی که کمی روشنفکرانه باشه بدجور خراب کردی .به جای دفاع بهتره ادامه ندی .

شما زنهای فمینیست امروزی گرفتن حق رو تو ضایع کردن مرد جماعت و توهین دیدید و یکی دوتا هم نیستید.

تا وقتی که بخواهید با این روال فکر کنید و عمل کنید نه جامعه مردها حاضرن سر سوزنی با شماها راه بیان و نه خود زنان با شما همراهی میکنن.

ببینید رضا جان
بنده اگه قرار باشه بین فمینیست و مرد سالاری یکی رو انتخاب کنم !! اطمینان داشته باشید مرد سالاری رو ترجیح میدم (بد رو از بدتر )
فمینسیت هم یه اشتباه بزرگتریه که نیازی نیست تاوان اون رو هم بپردازیم ..
به جای دفاع بهتره ادامه ندم ؟!!!! خیلی جالبین ، شما اگه مذاکره آزارتون میده اجباری ندارید

As7az

عضو جدید
خانم دختر شرقی.

شرمنده اینقدرم بد نگفتن من حرفم اینه تهش بنویسن که بعضیاشون تا حق رعایت شه.....

کاملا مشخصه که به همه مردها کاری نداشتن ......

100% با این مطلب پدر و برادر و .... خودشون هم مورد خطابن پس با همه کار نداشتن....

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید رضا جان
بنده اگه قرار باشه بین فمینیست و مرد سالاری یکی رو انتخاب کنم !! اطمینان داشته باشید مرد سالاری رو ترجیح میدم (بد رو از بدتر )
فمینسیت هم یه اشتباه بزرگتریه که نیازی نیست تاوان اون رو هم بپردازیم ..
به جای دفاع بهتره ادامه ندم ؟!!!! خیلی جالبین ، شما اگه مذاکره آزارتون میده اجباری ندارید

اگه اشتباهی شده بنده معذرت میخوام.
اما متنتون اصلا با نیتی که ازش دم میزنین سازگار نیست.

بااین حال عذر خواهی میکنم.

دختر شرقی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من به عنوان یه مرد کار هیچکدومشون رو قبول ندارم و بت خیلی هاشونم بحث میکنم ولی حرفم اینه که نباس کلی گفت به خیلی از سالماش بر می خوره...
متوجه منظورتون هستم دوست عزیز
منم اینجام تا پاسخگو باشم و اگه بتونم اجازه ندم سوءتفاهمی ایجاد شه

As7az

عضو جدید
اقا رضا ولش کن بگذار تو جهالت خودش بمونه
کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد اما کسی که خودشو به خواب زده رو

این جهالت نیست این بیان دردیه که بعضی از هم جنسای ما برای خانومای سالم ایجاد میکنن......

اگه فردا منم خاطرم از اون روزی که تو تاکسی نشستم و یه دختر خانوم معلوم و الحالی کنارم نشست و از فرط نزدیکی به طور کلی یه ور دستم پخت رو اینجا بذارم میشم جاهل و به همشون توهین کردم؟.....
یا به شبیهاشون؟...

دختر شرقی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این جهالت نیست این بیان دردیه که بعضی از هم جنسای ما برای خانومای سالم ایجاد میکنن......

اگه فردا منم خاطرم از اون روزی که تو تاکسی نشستم و یه دختر خانوم معلوم و الحالی کنارم نشست و از فرط نزدیکی به طور کلی یه ور دستم پخت رو اینجا بذارم میشم جاهل و به همشون توهین کردم؟.....
یا به شبیهاشون؟...

سپاس از اشاره تون
میخواستم همین مطلب رو عنوان کنم که همینقدر که چنین آقایونی وجود دارند ، خانوم های بد هم هستند .. چه بسا آزارشون بیشتر هم هست
اما در اون مورد
اغلب اشتباه به درستی گردن خانوم انداخته میشه .. در حالی که به عکس در این مطلبی که عنوان کردم معمولا چنین نیست

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز

یا به شبیهاشون؟...

این اتفاق برای بنده افتاده.
دختر معلوم الحالی کنار بنده در تاکسی نشسته بود و من خیلی سعی د جمع کردن خودم داشتم .تاکسی هم پر بود. یهو نمیدونم چی شد که این دختر برگشت با صدای بلند گفت اق خودتو جمع کن چرا خودتو به من میچسبونی!

منو میگی داشتم از طرفی شاخ در میاوردم و از طرفی زبانم هم الکن بوداز دفاع از خودم .جالبیش این بود که کیف اداری ام رو بین خودم و ایشون گذاشته بودم تا ایشون راحت باشن.
اما اون روز به طرز مظلومانه ای بنده جلو چند نفر ادم ضایع شدم بدون کوچکترین تقصیر.

As7az

عضو جدید
این اتفاق برای بنده افتاده.
دختر معلوم الحالی کنار بنده در تاکسی نشسته بود و من خیلی سعی د جمع کردن خودم داشتم .تاکسی هم پر بود. یهو نمیدونم چی شد که این دختر برگشت با صدای بلند گفت اق خودتو جمع کن چرا خودتو به من میچسبونی!

منو میگی داشتم از طرفی شاخ در میاوردم و از طرفی زبانم هم الکن بوداز دفاع از خودم .جالبیش این بود که کیف اداری ام رو بین خودم و ایشون گذاشته بودم تا ایشون راحت باشن.
اما اون روز به طرز مظلومانه ای بنده جلو چند نفر ادم ضایع شدم بدون کوچکترین تقصیر.

چه بد خاطره ای......
پس دیگه هدف از زدن این تایپیک مشخص شد....
الحمدا....

وضعیت
موضوع بسته شده است.