زنگ تفریح ... گپ و گفت های خودمونی!

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام روز همگی بخیر

دوستان یه سوال

نظرتون در مورد کنفرانس ها و کنگره های داخلی و بین المللی مقالات فارسی چی هست؟چقدر ارزش و اعتبار داره؟
آیا مقاله ارسال کردین براشون؟و اگر اینچنین بوده تا حالا مشکلی چیزی براتون پیش نیومده؟چه از طرف همایش ها و چه از طرف دانشگاه های خودتون

:w05:

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی

سلام. ببین همایش هایی که به زبان فارسی هست بد نیست. بستگی داره برای کجا بخوای؟
اگر برای دکترا باشهبیشتر علمی پژوهشی بدی چاپ کنی بهتر هست تا این همایش ها. یعنی ده تا مقاله همایش یک طرف.... یک مقاله علمی -پزوهشی یک طرف.
در مورد خارجی هم باید ببینی اون همایش رو وزرات علوم مجوز های اولیشو داده یا از طرف انجمن های علمی اون مجوز ها صادر شده. معمولا اگر در یک همایش یک انجمن علمی برون مرزی هم دخیل باشه همایش بین المللی محسوب میشه... یعنی از برگزار کنندگانش هست و رتبه خوبی داره. لوگوی اون انجمن در فرآخوان یا پوستر باشه نشون دهنده این هست. تازگیا همایش های داخلی را هم بصورت زبان انگلیسی چاپ می کنند..... این اعتبار چندانی نداره و فقط میشه همایش داخلی چون معمولا این ها سایتیشن های خوبی نداره.... ببین باید هدفت رو از اون مقاله بگی. ولی بیشتر همون ISI بنویسی بهتره. همه قبولش دارن و در ارتقا رتبه هم دخیل هست. سوالی بود در خدمتم. :gol:

(M&M)

کاربر بیش فعال
با سلام
درمورد اساتید پردیس کرج دانشگاه تهران کسی اطلاعی داره؟ ( برای مصاحبه دکتری مدنظرم هست)
ممنون میشم اعلام نظر بفرمایید.

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام روز همگی بخیر

دوستان یه سوال

نظرتون در مورد کنفرانس ها و کنگره های داخلی و بین المللی مقالات فارسی چی هست؟چقدر ارزش و اعتبار داره؟
آیا مقاله ارسال کردین براشون؟و اگر اینچنین بوده تا حالا مشکلی چیزی براتون پیش نیومده؟چه از طرف همایش ها و چه از طرف دانشگاه های خودتون
با سلام

بستگی داره برای چه منظوری بخواین بررسی کنید این مقالات رو.
کلا کنفرانس ها در مقایسه با مجلات اعتبار کمتری دارن (باز هم بستگی داره و استثنا هم داره)

اگر برای داخل ایران منظورتونه، خب نه هیچ مشکلی نیست معمولا و بالاخره سابقه کار پژوهشی محسوب میشه براتون
درسته که داخل کشور هم مقالاتی که به زبان انگلیسی و در مجلات معتبر چاپ میشن معتبرتر هستن ولی خب کنفرانس های داخلی و فارسی رو هم قبول دارن

ولی اگر برای خارج از ایران مد نظرتون باشه نه! مقاله زبان فارسی و اون هم کنفرانس داخلی ارزش خاصی نداره

موفق باشید

مانلا

عضو جدید
سلام

سلام

شاید سوالام مسخره باشه .ولی باید بپرسم چون آینده ام وسطه !
در کارشناسی بین گرایشهای گیاه پزشکی و باغبانی کدوم رو انتخاب کنم ؟آیا گرایش دیگه ای رو پیشنهاد میکنین؟
از تهران منطقه هفت تیر تا پردیس کشاورزی و منابع طبیعی کرج چقدر راهه ؟اگر دانشجویی هست که از تهران میره کرج دانشگاه با مترو اتوبوس یا تاکسی لطفا بهم اطلاعات بده چقدر تو راهه و بهترین مسیر از نظر اون چیه.
سطح علمی کشاورزی دانشگاه تهران چه طوریه؟خوبه یا نه اصلا این پردیس ربطی به دانشگاه تهران داره یا نه؟پولیه مجانیه؟ شهریه میگیرن ؟
استاد هم خیلی مهمه .می خوام نظرتو راجع به استادها بدونم.
من به طور تجربی نه علمی توی باغ ۲۷۰۰ متری در رودهن با بابام کار میکردم . درختهای آلبالو گیلاس زردآلو هلو سیب به خرمالو شاه توت گوجه سبز انار نارنج بادام گردو پرورش میدادیم خیار و گوجه فرنگی و توت فرنگی هندوانه و طالبی فلفل سیب زمینی و...گلهای زینتی رز نسترن و دو نوع شمشاد و گیاهان دانه ای و پیازی هم می کاشتیم.
مجبور بودم برای دفع آفات و زمان مناسب آبیاری و ... مرتب تو این سایت و اون سایت بگردم و اطلاعات جمع کنم . آخرین آفتی هم که به درختا حمله کرد پوستخوار مدیترانه ای بود پوستمون هم کنده شد تا دفع آفت کردیم . خلاصه از بیل زدن و کرت بندی گرفته و تا زانو تو کود گاوی رفتن و پیدا کردن کود با فناوری نانو کاری نبوده که به عنوان یه دختر انجام نداده باشم.
این اطلاعات رو دادم شاید کمک کنه . می خوام علاوه بر تجربه در این زمینه تحصیلات دانشگاهی هم داشته باشم و اگر خدا بخواد تا مقطع دکترا پیش برم.
یکی از دوستانم بهم پیشنهاد کرد به جای کشاورزی زیست گیاهی بخونم شما چی فکر می کنید . اطلاعات دقیق بهم بدید . اگر اشتباه کنم برام گرون تموم میشه.

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در کارشناسی بین گرایشهای گیاه پزشکی و باغبانی کدوم رو انتخاب کنم ؟آیا گرایش دیگه ای رو پیشنهاد میکنین؟
از تهران منطقه هفت تیر تا پردیس کشاورزی و منابع طبیعی کرج چقدر راهه ؟اگر دانشجویی هست که از تهران میره کرج دانشگاه با مترو اتوبوس یا تاکسی لطفا بهم اطلاعات بده چقدر تو راهه و بهترین مسیر از نظر اون چیه.
سطح علمی کشاورزی دانشگاه تهران چه طوریه؟خوبه یا نه اصلا این پردیس ربطی به دانشگاه تهران داره یا نه؟پولیه مجانیه؟ شهریه میگیرن ؟
من به طور تجربی نه علمی توی باغ ۲۷۰۰ متری در رودهن با بابام کار میکردم . درختهای آلبالو گیلاس زردآلو هلو سیب به خرمالو شاه توت گوجه سبز انار نارنج بادام گردو پرورش میدادیم خیار و گوجه فرنگی و توت فرنگی هندوانه و طالبی فلفل سیب زمینی و...گلهای زینتی رز نسترن و دو نوع شمشاد و گیاهان دانه ای و پیازی هم می کاشتیم.
مجبور بودم برای دفع آفات و زمان مناسب آبیاری و ... مرتب تو این سایت و اون سایت بگردم و اطلاعات جمع کنم . آخرین آفتی هم که به درختا حمله کرد پوستخوار مدیترانه ای بود پوستمون هم کنده شد تا دفع آفت کردیم . خلاصه از بیل زدن و کرت بندی گرفته و تا زانو تو کود گاوی رفتن و پیدا کردن کود با فناوری نانو کاری نبوده که به عنوان یه دختر انجام نداده باشم.
این اطلاعات رو دادم شاید کمک کنه . می خوام علاوه بر تجربه در این زمینه تحصیلات دانشگاهی هم داشته باشم و اگر خدا بخواد تا مقطع دکترا پیش برم.
یکی از دوستانم بهم پیشنهاد کرد به جای کشاورزی زیست گیاهی بخونم شما چی فکر می کنید . اطلاعات دقیق بهم بدید . اگر اشتباه کنم برام گرون تموم میشه.
شما که اینهمه پشتکار داری بیخودی وقتت رو تو دانشگاه تلف نکن. هر نوع دانش فنی و اطلاعاتی بخوای میتونی از طریق نت و مطالعه آزاد کتابهای مربوطه کسب کنی. بجای اینکه بعد چندین سال که درس خوندی پشیمون بشی و برگردی سر کار اولت, همین حالا فعالیت قبلی رو ادامه بده و برو سمت کاشت گیاهان گلخانه ای و لذت بردن از زندگی.

elmitra_z

عضو جدید
با سلام
کسی اینجا رشته اش ماشین آلات کشاورزی هستش؟ من نیاز به راهنمایی دارم ممنون میشم پاسخ بدین.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام. درمورد رشته که همشون خوبن و خودتون باید با توجه به علاقه و تجربتون تصمیم بگیرید. رفتن به کرج هم با مترو شاید بهتر باشه هرچندبازم چندتا خط باید عوض کرد... ولی دانشکده یه جای سرراسته و جای خوبی قرار داره. پردیس منابع طبیعی دانشگاه تهران هم ربطی به اون پردیس نداره و پولی نیست. اساتیدش هم که بله بهرحال معروفن و احتمالا طراح بعضی سوالات کنکور (تحصیلات تکمیلی) هم باشن!... هرچند برخی از اساتید بسیار معروف و مجرب (رشته خودم که اینطوره) از دنیا رفتن یا بازنشسته شدن.
تجربه خیلی مهمه. ان شاالله موفق باشید. خیلی خوبه.

"Pejman"

مباااااااااااااااااارکه
شیرینی کو پس؟

بفرمایید :gol:

"Pejman"

زلف بر باد مده تا نَدَهی بر بادم
ناز بنیاد مکن تا نکنی بنیادم
مِی مخور با همه کس تا نخورم خون جگرسر مکش تا نکشد سر به فلک فریادم
زلف را حلقه مکن تا نکنی دربندمطُره را تاب مده تا ندهی بر بادم
یار بیگانه مشو تا نَبَری از خویشمغم اَغیار مخور تا نکُنی ناشادم