زندگی یک رهبر

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
رهبر انقلاب:

انتظار یعنی این آینده حتمی و قطعی است؛ بخصوص انتظارِ یک موجود حىّ و حاضر؛ این خیلی مسئله‌ی مهمی است. اینجور نیست که بگویند کسی متولد خواهد شد، کسی به وجود خواهد آمد؛ نه، کسی است که هست، وجود دارد، حضور دارد، در بین مردم است.

در روایت دارد که مردم او [حضرت صاحب الزمان عجّل الله تعالى فرجه الشّريف] را میبینند، همچنانی که او مردم را میبیند، منتها نمیشناسند.

در بعضی از روایات تشبیه شده است به #حضرت_یوسف که برادران او را میدیدند، بین آنها بود، در کنار آنها بود، روی فرش آنها راه میرفت، ولی نمیشناختند. یک چنین حقیقت بارز، واضح و برانگیزاننده‌ای؛ این کمک میکند به معنای انتظار.

١٣٩٠/٤/١٨

شهید یوسف الهی

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
مقام معظم رهبری:

احساس حقارت خیلی خطرناک است/ همه‌ی دنیا می‌گویند ایران کشور عزیز و مقتدری است و دشمنان از نفوذ جمهوری اسلامی ناراحتند/ آن‌وقت برخی در دانشگاه یا در روزنامه با "خودکم‌بینی" می‌گویند ما چیزی نیستیم و منزوی هستیم/ حالا خودتان را کم می‌بینید، چرا دیگر ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی را کم می‌بینید؟

94/8/20

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
یاران حضرت عشق کجاییند؟ این عمار؟

یاران حضرت عشق کجاییند؟ این عمار؟

~ [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]پوتیـن (رئیس جمهور روسیه) :[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]من مسیح را ندیدام ، اما تعاریف او را در انجیل شنیده و خوانده ام ، من مسیح را در رهبری ایران دیده ام.

[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]دکوئیــار (دبیر کل اسبق سازمان ملل) :[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]من مدرک دکترای علوم سیاسی دارم و سی سال کار سیاسی کرده ام ، چند سال است دبیر کل سازمان ملل هستم ، تا کنون شخصیتی به سیاست مداری و هوشمندی او ندیده ام .

[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]کوفی عنان :[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]شخصیت معنوی آقای خامنه ای چنان مرا گرفت که از خود پرسیدم چرا شخصیتی مثل من دبیر کل سازمان ملل باشد ، با دیدنش همه را فراموش کردم .

[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]کاندولیزا رایس ( وزیرسابق امور خارجه آمریکا ومشاور ارشد جرج بوش ) :[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]رهبر ایران می‌تواند نقشه‌هایی را که بهترین ذهن‌ها ، با صرف بیش‌ترین بودجه‌ها ، در زمانی بسیار طولانی کشیده و مجریانی ماهر اجرای آن را به عهده گرفته‌اند ، با یک سخنرانی یک‌ ساعته خنثی کند .

[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]سید حسن نصر الله (دبیر کل حزب الله لبنان) :[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]ما با شخصیتی عظیم و استثنایی رو به‌ رو هستیم که بسیاری در میان امت ، چیزی درباره او نمی‌دانند و کمتر کسی با این شخصیت آگاه هستند ما می دانیم که این رهبر در میان امت و حتی در ایران چقدر مظلوم است حتی در بارزترین و روشن‌ترین بعد در شخصیت ایشان یعنی بعد رهبری و سیاسی ایشان مظلوم است . شما در برابر شخصیتی قرار داری که دشمنان ، او را محاصره کرده اند و دوستان نیز حق او را آن‌گونه که باید ادا نمی‌کنند .

[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]سید حسن نصرالله در مورد بوسیدن دست رهبری گفت:[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]من با بوسیدن دست حضرت آیت الله خامنه ای خواستم به همه بگویم شما که مرا مرد سال جهان عرب می دانید این را نیز بدانید که رهبر من حضرت آیت الله خامنه ای است و من افتخار می کنم که شاگرد ایشان هستم .[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]روزی آقای خامنه ای از سفر آمده بودند و به خدمت امام خمینی رسیدند. همین که امام ، آقای خامنه ای را دیدند گفتند:[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]وقتی شنیدم هواپیمای شما در فرودگاه نشست ، خیالم راحت شد. سپس فرمودند: هرموقع که شما به سفر می روی من مضطرب هستم تا برگردی ، خیلی سفر نرو !![/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]امام خمینی (ره) :[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]" الحق ایشان (آقای خامنه ای) شایستگی رهبری را دارند" .

[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]عده ای به " آیت الله بهجت " گفتند:[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]آقای خامنه ای جوان است برای رهبر شدن ! آیت الله بهجت در جواب آن عده فرمود: همان یک بارکه گفتند حضرت علی علیه السلام جوان است و ایشان را از خلافت منع کردند ، برای هفت پشتمان کافی است .

[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]مرحوم محمد تقی بهلول نقل کرده است من در طول مدت عمرم ، امرا و صاحب منصبان زیادی را دیده ام اما کسی را به لحاظ بی رغبتی به مقام و منصب دنیایی ، همپای " آقا " ندیده ام . وقتی در زندگی روزمره او را از نزدیک می بینم حس می کنم که ذره ای میل به دنیا طلبی در او وجود ندارد .

[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]علامه عظیم الشان حضرت آیت الله حسن زاده آملی، جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می کنند ، حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می فرمایند: " اینکار را نکنید " . علامه حسن زاده می فرمایند: "اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی کردم".

[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]روزی بعد از ملاقات آیت الله خامنه ای با " آیت الله بهاءالدینی " ، از ایشان می پرسند که آیا دیروز مقام معظم رهبری به اینجا آمده بودند؟ ایشان در جواب می فرمایند: بله چند دقیقه خورشید در اینجا تابید و رفت ، او چون خورشید دارای خیر وبرکات است.

[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]ﺍﮔﺮ ﻣﯽ ﺩﺍﻧﺴﺘﻨﺪ! ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻭﺍﺑﺴﺘﮕﺎﻥ ﻭ ﻣﺮﺗﺒﻄﺎﻥ ﺑﺎ ﺣﻀﺮﺕ ﺁﯾﺖ ﺍﻟﻠﻪ ﺑﻬﺠﺖ ﻧﻘﻞ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ:[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]ﺑﺎﺭ ﺍﻭﻝ ﮐﻪ ﻣﻘﺎﻡ ﻣﻌﻈﻢ ﺭﻫﺒﺮﯼ ﺑﻪ ﻗﻢ ﺗﺸﺮﯾﻒ ﺁﻭﺭﺩﻩ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﺣﻀﺮﺕ ﺁﯾﺖ ﺍﻟﻠﻪ ﺑﻬﺠﺖ ﻧﯿﺰ ﻫﻤﭽﻮﻥ ﺳﺎﯾﺮ ﻣﺮﺩﻡ ﺩﺭ ﺧﯿﺎﺑﺎﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﺟﻤﻌﯿﺖ ﺍﺳﺘﻘﺒﺎﻝ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﭘﯿﻮﺳﺘﻪ ﺑﻮﺩﻧﺪ.ﻣﺎ ﺑﻪ ﺍﯾﺸﺎﻥ ﻋﺮﺽ ﮐﺮﺩﯾﻢ: ﺁﻗﺎ ﮐﺎﺵ ﺷﻤﺎ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﺷﺮﺍﯾﻂ ﺳﻨﯽ ﻭ ﺟﺴﻤﯽ ﺑﻪ ﺧﯿﺎﺑﺎﻥ ﺗﺸﺮﯾﻒ ﻧﻤﯽ ﺁﻭﺭﺩﯾﺪ.ﻓﺮﻣﻮﺩﻧﺪ: "ﺍﮔﺮ ﻣﺮﺩﻡ ﻣﯽ ﺩﺍﻧﺴﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﺍﺳﺘﻘﺒﺎﻝ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺳﯿﺪ ﭼﻪ ﺍﺭﺯﺵ ﻭ ﺛﻮﺍﺑﯽ ﺩﺍﺭﺩ ﻫﯿﭻ ﮐﺲ ﺩﺭ ﺧﺎﻧﻪ ﺍﺵ ﻧﻤﯽ ﻣﺎﻧﺪ!"

[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]ﺣﻀﺮﺕ ﺁﯾﺖ ﺍﻟﻠﻪ ﮐﺎﻇﻢ ﺻﺪﯾﻘﯽ ﻧﻘﻞ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ: ﺷﺨﺺ ﻣﻮﺛﻘﯽ ﺍﺯ ﻣﺮﺗﺒﻄﺎﻥ ﺑﺎ ﺣﻀﺮﺕ ﺁﯾﺖ ﺍﻟﻠﻪ ﺑﻬﺠﺖ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﻨﺪﻩ ﻧﻘﻞ ﮐﺮﺩﻧﺪ: ﺷﺒﯽ ﺁِﯾﺖ ﺍﻟﻠﻪ ﺑﻬﺠﺖ ﺩﺭ ﻋﺎﻟﻢ ﺭﻭﯾﺎ ﻣﯽ ﺑﯿﻨﻨﺪ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺟﺎﯾﯽ ﺗﻤﺎﻡ ﻋﻠﻤﺎﯼ ﺑﺰﺭﮒ ﺟﻤﻊ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻭ ﺣﻀﺮﺕ ﺣﺠّﺖ(ﻋﺞ)ﻧﯿﺰ ﺗﺸﺮﯾﻒ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﻭ ﻧﺸﺴﺘﻪ ﺍﻧﺪ.ﻧﺎﮔﻬﺎﻥ ﺣﻀﺮﺕ ﺁﻗﺎﯼ ﺧﺎﻣﻨﻪ ﺍﯼ ﺍﺯ ﺩﺭ ﻭﺍﺭﺩ ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ ﻭ ﺣﻀﺮﺕ ﺑﻪ ﺍﺣﺘﺮﺍﻣﺸﺎﻥ ﺍﺯ ﺟﺎﯼ ﺑﺮ ﻣﯽ ﺧﯿﺰﻧﺪ ﻭ ﺟﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﯾﺸﺎﻥ ﺑﺎﺯ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ! (ﯾﻌﻨﯽ ﺣﻀﺮﺕ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﺳﺘﻨﺪ ﺍﺣﺘﺮﺍﻡ ﺍﯾﺸﺎﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻧﺰﺩ ﺧﻮﺩﺷﺎﻥ ﺑﻪ ﺳﺎﯾﺮﯾﻦ ﺑﻔﻬﻤﺎﻧﻨﺪ.)

[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]ﺭﻭﺯﯼ ﺷﺨﺼﯽ ﻧﺰﺩ ﺁﯾﺖ ﺍﻟﻠﻪ ﺑﻬﺠﺖ ﺷﺮﻭﻉ ﺑﻪ ﮔﻼ‌ﯾﻪ ﺍﺯ ﻣﺴﺆﻻ‌ﻥ ﻧﻤﻮﺩ.ﻫﻤﯿﻦ ﮐﻪ ﮔﻼ‌ﯾﻪ ﻭ ﺑﺪ ﮔﻮﯾﯽ ﻫﺎ ﺭﺍ ﺧﻮﺍﺳﺖ ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﺣﻀﺮﺕ ﺁﻗﺎﯼ ﺧﺎﻣﻨﻪ ﺍﯼ ﻧﯿﺰ ﺑﮑﺸﺎﻧﺪ ﻓﻮﺭﺍً ﺣﻀﺮﺕ ﺁﯾﺖ ﺍﻟﻠﻪ ﺑﻬﺠﺖ ﮐﻪ ﺳﺮﺷﺎﻥ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﺑﻮﺩ، ﺳﺮ ﺭﺍ ﺑﺎﻻ‌ ﺁﻭﺭﺩﻩ ﻭ ﺑﺎ ﻧﮕﺎﻩ ﺗﻨﺪﯼ ﺑﻪ ﺁﻥ ﺷﺨﺺ ﻓﺮﻣﻮﺩﻧﺪ: "ﺷﻤﺎ ﺑﻬﺘﺮ ﺍﺯ ﺍﯾﺸﺎﻥ ﺭﺍ ﺳﺮﺍﻍ ﺩﺍﺭﯾﺪ؟ﻣﺎ ﮐﻪ ﻧﺪﺍﺭﯾﻢ![/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif].[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]پایان نامـــــه:
حالا چرا "أین عمــار؟" ...؟
... ما فرزندان خوبی نیستیم، فقط ادعا داریم.
[/FONT]​
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]
[/FONT]​
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]"حاج حسین شریعتمداری[/FONT]​

منبع:مقرموعود

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
ولی فقیه

ولی فقیه

مــــن نمی گویـم " ولی فقیه " معصوم است،
اما ملتـی که به امــر خــــدا بـه امــر ولی فقـیه اعتمــاد می کنــند،

خـــدا اجازه اشـتباه به آن رهــــبر را نمی دهـــــد و بـه نوعــــی بـه او معصومیت می بخــــــشد.

شهید دکتر مصطفی چمران

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
چه چیزی حصرت خدیجه را شیفته پیامبر(ص) کرد ؟

چه چیزی حصرت خدیجه را شیفته پیامبر(ص) کرد ؟

* به‌مناسبت ۱۰ربیع‌الاول ۲۵عام‌الفیل:

سالروز ازدواج حضرت محمدرسول‌الله(ص) و حضرت ام‌المؤمنین خدیجه‌ی کبری(س)

‌‌‌
رهبر انقلاب:
«او [پیامبر] درست کردار بود. در دوران #جاهلیت - همان‌طور که گفتیم - تجارت می‌کرد؛ به شام و #یمن می‌رفت؛ در کاروانهای تجارتی سهیم می‌شد و شرکایی داشت. یکی از شرکای دوران جاهلیتِ او بعدها می‌گفت که او بهترین شریکان بود؛ نه لجاجت می‌کرد، نه جدال می‌کرد، نه بار خود را بر دوش شریک می‌گذاشت، نه با مشتری بدرفتاری می‌کرد، نه به او زیادی می‌فروخت، نه به او دروغ می‌گفت؛ درست کردار بود. همین درست کرداری حضرت بود که جناب خدیجه را شیفته او کرد. خود #خدیجه هم بانوی اوّل مکه و از لحاظ حسب و نسب و ثروت، شخصیت برجسته‌ای بود.»

بیانات در خطبه‌های نمازجمعه تهران، ۱۳۷۹/۰۲/۲۳

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
رهبر انقلاب، صبح امروز:

بنده همیشه به دست‌اندرکاران #انتخابات می‌گویم پایتان را جای قرص بگذارید و آن جای قرص #قانون است. مُرّ قانون را رعایت کنید. به نهادهای قانونی اهانت نشود. یک نهاد قانونی را نباید مورد افترا یا اهانت قرار بدهیم. نه اینکه اشتباه نمی‌کند اما این دلیل نمی‌شود تضعیف کنیم. این باب اگر باز شود هرج و مرج خواهد شد/ اذهان عمومی را مشوش نکنند. بگذارید مردم همچنان که حق است با شوق و ذوق و نشاط بروند سمت انتخابات. مردم را به انتخابات بدبین نکنند.
٩٤/١٠/٣٠

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سیاستمدار آمریکایی اعتراض می‌کند که چرا مردم «#مرگ_بر_آمریکا» می‌گویند
این‌طور عمل می‌کنید؛ این گذشته‌ی شما است؛ این سابقه‌ی شما است
می‌خواهید مردم چه بگویند؟!/ بله، در دیدارهای خصوصی لبخند می‌زنند، دست می‌دهند و حرف‌های چرب و نرم می‌زنند؛ این برای دیدارهای دیپلماتیک است و ارزشی ندارد.

۹۴/۱۱/۲۸

photo_2016-02-18_22-13-08.jpg

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
بسيارى از عبادات بايد بين خود انسان و خدا بماند: دعا، شب‌زنده‌دارى، نافله، سحرخيزی...
مبادا انسان برای اينكه ديگران ببينند، كارى را انجام دهد كه اين عمل شرک‌آلود و حرام است.

۷۱/۱۲/۰۴

بالا