زنان مدیر بیشتر در معرض افسردگی هستند

love.1982

عضو جدید
کاربر ممتاز
زنان مدیر بیشتر در معرض افسردگی هستندپژوهشگران پس از مطالعه رفتار زنان در موقعیت‌های خاص اجتماعی مثل مدیریت دریافتند که نشانه ابتلا به افسردگی در زنان مدیر بیشتر از مردان است.


به گزارش ایسنا ، پروفسور تیانا پودروسکا، محقق و استاد روانشناسی دانشگاه تگزاس اظهار کرد: زنان با مسئولیت‌های شغلی نظیر قدرت استخدام یا اخراج کارکنان و پرداخت حقوق کارمندان، علائم افسردگی بیشتری را نسبت به زنان معمولی از خود نشان می‌دهند.

پژوهشگران پس از بررسی 1500 زن و 1300 مرد میانسال که از موقعیت شغلی مناسبی برخوردار بودند، دریافتند زنانی که از نظر مالی و موقعیت شغلی جزء بهترین افراد اجتماع هستند، اغلب بیشتر علائم افسردگی را از خود نشان می‌دهند.
تیانا پودروسکا در ادامه افزود: با توجه به نقش مهم اعتماد به نفس و اقتدار در موقعیت‌های مدیریتی اغلب زنان مدیر با در نظر گرفتن این کاراکتر‌های شخصیتی متهم به رفتارهای غیرزنانه می‌شوند که در نهایت پنهان کردن این دوگانگی رفتاری باعث ایجاد استرس شدید در آنان می‌شود.

پژوهشگران ضمن تایید موقعیت شغلی در ایجاد علائم افسردگی زنان افزودند: با توجه به پذیرفته شدن حالت مدیریت مرد یا مرد سالاری در همه جوامع بشری، اغلب زنان مدیر دچار تنش‌های ناخواسته‌ شخصیتی می‌شوند چرا که آنان هم خواهان حفظ طبیعت لطیف زنانه خود هستند و هم باید نقش یک مدیر با اقتدار را بازی کنند.
این بررسی در مجله Social Behavior منتشر شده است.کلمات کليدی: زنان مدیر،افسردگی،زنان
 

Similar threads

بالا