زلزله....

مهرناز*

عضو جدید
الان اینو دیدم حالم خراب شد:cry:
سلام زلزله
دیروز که آمدی من و لیلا و حمید روزه کله گنجشکی بودیم

فرصت افطار را هم ندادی

عجله ات برای چه بود ؟

khosroshahiy

مدیر بازنشسته
شکستن سکوت گاه سختترین نوع حرف زدن هست.

دوستانی که در محل حادثه بوده اند عمده مطالب ارسالی بابک(sarp) را تایید می کنند
اگه دوستی آشنایی دارید که مورد اعتماده کمکهاتونو به اونا بدید ببرند اگه نه به سایتهای خود جوش مورد اعتماد مراجعه کنید. اگه هیچکدوم نشد به هلال احمر بدید به قول علی دایی شاید به دست آسیب دیده ها رسید.

مراتب سپاس و قدردانی خود را از هموطنانی که تو این مدت با کمکهاشون با تبلیغاتشون با هم یاریشون حمایت کردند و خواهند کرد اعلام داشته و سپاسگذار مهر و محبتت تک تک هموطننان عزیز هستیم

می گویند هلال احمر خوب عمل نکرده فقط چادر و پتو داده اما مردم از جای جای نقاط ایران برای کمک آمده اند

عمده لوازمی که میگن مورد نیازه:

دمپایی برای بچه ها
لباس زیر
لوازم بهداشتی مورد نیاز خانومها
نان
پتو
لباس گرم
تن ماهی
بیسکوت
کنسرو
خرما
فانوس چراغ باطری خور همراه با باطری
می گن از لحاظ مسائل روحی روانی هلال احمر اصلا خوب کار نکرده.
یاشا هموطن ساغ اول

hiva13

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این زلزله چرا دست از سر ما برنمیداره................اینم شدید بود که:cry:

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پدر علم زلزله‌شناسی ایران گفت: وقوع پس لرزه ها در مناطق زلزله زده اهر و ورزقان عادی بوده و گسل های دیگر را فعال نمی کند.

بهرام عکاشه در گفتگو با مهر با اشاره به دلایل وقوع پس لرزه های زیاد در منطقه زلزله زده آذربایجان شرقی اظهار داشت: وقوع این پس لرزه ها در مناطق ورزقان و اهر عادی است و گاهی دیده می شود پس لرزه ای تا یک ریشتر کمتر از زلزله اصلی رخ می دهد.

وی افزود: در این زلزله دو گسل اصلی منطقه فعال شد و باید توجه داشت آن منطقه آبستن حوادث طبیعی به خصوص زلزله است.
با وقوع زلزله اصلی تا مدتی گسل دچار شکستگی می شود که این موضوعی طبیعی است. عمق کم این زلزله نیز در میزان خسارت و تلفات آن موثر بود.

پدر علم زلزله شناسی ادامه داد: روستاهای ایران در برابر زلزله های بالای پنج ریشتر آسیب پذیر هستند و در صورتی که این زلزله شب رخ می داد چند هزار نفر کشته می شدند.
با توجه به قدرت این زلزله تا حدود سه ماه دیگر اهالی این مناطق با پس لرزه روبرو خواهند بود.اهالی باید بیشتر مراقب سازه های صدمه دیده باشند.

عکاشه با اشاره به اینکه این پس لرزه ها گسل های دیگر را فعال نمی کند، خاطر نشان کرد: موضوع مهم در آن منطقه گسل تبریز است. این گسل در صورت فعال شدن زلزله بالای ۷ ریشتر همراه خواهد داشت و با فاجعه ای بزرگ روبرو خواهیم شد.
تبریز ۳۰۰ سال قبل به دلیل فعالیت این گسل یک بار با خاک یکسان کرد و قبل از وقوع فاجعه ای دیگر باید با مقاوم سازی خانه ها پیشگیری کرد.

Mesut.It

عضو جدید
چند روزه که همه بیرون میخوابن صبحها منظره میدان آذربایجان و فرودگاه با چادرهای رنگارنگ دیدنی است.........

داشتم گیم بازی دیدم همه فرار کردن ... من زیاد احساس نکردم... دیگه بیاد من دیگه نمیرم بیرون ...خودمو آماده کردم...

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
اه
عجب زلزله شدیدی بود 5 ریشتر!!!
چقدرم طول کشید

فکر کنم 7-8 ثانیه بود!!!

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
:confused:این سایته چرا وا نمیشه واسه من ؟؟؟؟

من ویبره گرفتم

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام من برای اطلاع رسانی زلزله دو ویدیو درست کردم لینکش رو پایین می دم یوتیوب هم گذاشتم لطفا هرجا که می تونین شر کنین تا همه ببینن تا به زلزله زده ها کمک کنند
http://www.4shared.com/video/PYdwNLEa/zel_1_0001_mpeg4.html این به زبان ترکیه
http://www.4shared.com/video/r6HuGsUo/zel2_0001_mpeg4.html برا هم وطن هایی که ترکی بلد نیستند
هرچه بیشتر اطلاع رسانی کنیم کمک بیشتری بهشون می رسه
لینک یکی از اونا در یوتیوب :
http://youtu.be/Ihi9QWNf1OQ

آخرین ویرایش:

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بارش باران در مناطق زلزله زده از عصر فردا

:(

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به مواج شدن دریای خزر طی 48 ساعت آینده گفت : از عصر فردا شاهد بارش باران در مناطق زلزله زده خواهیم بود.

عبدالرضا امیدوار شهری در گفتگو با مهر افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی از فردا در آذربایجان شرقی و مناطق زلزله زده شاهد افزایش ابر خواهیم بود. این افزایش ابر از عصر فردا همراه با رعد و برق و بارندگی پراکنده و وزش باد خواهد بود.

وی افزود : این وضعیت تا روز یکشنبه نیز ادامه خواهد داشت و شاهد بارندگی پراکنده در این مناطق خواهیم بود.

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
:(
مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به مواج شدن دریای خزر طی 48 ساعت آینده گفت : از عصر فردا شاهد بارش باران در مناطق زلزله زده خواهیم بود.

عبدالرضا امیدوار شهری در گفتگو با مهر افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی از فردا در آذربایجان شرقی و مناطق زلزله زده شاهد افزایش ابر خواهیم بود. این افزایش ابر از عصر فردا همراه با رعد و برق و بارندگی پراکنده و وزش باد خواهد بود.

وی افزود : این وضعیت تا روز یکشنبه نیز ادامه خواهد داشت و شاهد بارندگی پراکنده در این مناطق خواهیم بود.

:(زمین خیس بشه شدت زلزله بیشتر نمیشه؟

بالا