زلزله شدید بوشهر!!!!!

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر شما زلزله شدید میتونه به نیروگاه اتمی بوشهر اسیب بزنه؟؟
من فکر میکنم که اسیب رو 100% زده اما فکر میکنین چقدر میتونه خسارت وارد کنه
اقای احمدی نژاد ساعاتی پیش اعلام کرد تا 8 ریشتر مشکلی برای نیروگاه پیش نمیاد

میگم نکنه کار امریکاست؟ همون قضیه هارپ و ......

simiar

عضو جدید

زمین لرزه ی ورزقان به کارخانه ی تراکتورسازی خسارت رسوند؟!!!!
سیاستتون یک بام و دو هواست.

nedashiva

کاربر بیش فعال
بجای همدردی بفکر شایعه پراکنی هستین؟؟؟ نیروگاه تا 8 ریشتر هم مقاومه تا الانم خبری مبنی بر صدمه دیدن نیست... پس در مورد چیزی که اطلاع ندارین حرف نزنید لطفا

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
خبر رو که شنیدم، سریع یاد زلزله‌ی اذرباییجان افتادم....
لعنت.... خوشحال بودم و داشتم حال میکردم که یه زلزله شدید اومده و کسی اسیبی ندیده! فکر میکردم که باید بابتش به ترک‌ها تبریک گفت و ازشون شیرینی گرفت!‌:)....
ولی چند ساعت بعد، اخرای شب.... حال هممون گرفته شد.... مشخص شد که زلزله نبوده و فاجعه بوده....

خبرهای بوشهر رو هنوز ندیدم کامل، امیدوارم که به خیر گذشته باشه و تبدیل به چیزی مثل مال تبریز نشه...
در خصوص نیروگاه اتمی هم فکر میکنم که هر ادم عاقی موقع ساختش به این مسئله فکر میکنه بعد میزنه میسازتش! :)...

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز

به نظر من بد باز شدن در نوشابه هم کار آمریکاست .....اصلا دلیل همه بدی ها و فجایع آمریکاست ....

arshida24

عضو جدید
خدا رفتگانش را بیامرزد
اگر آدم با این همه بد بینی بخواد فکر کنه که نمیشه زندگی کرد !!! به قول یکی از دوستان شایعه پراکنی نکنید امتحان الهی بوده...

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واااای خیلی ناراحت شدم وقتی خبرو شنیدم....خدا رفتگان رو بیامرزه و به بازماندگان صبر بده..............:cry:

farzadyar

عضو جدید
خدايشان بيامرزد
من فردا صبح ميرم بوشهر
الكي شايع درست نكنيد
شمايي كه درباره نيروگاه اتمي نظر ميديد چي كاره ايد؟ عمران خونديد؟ از زلزله سر درمياريد؟ فاصله زمين لرزه تا نيروگاه رو مي دونيد چقدره؟
اصلا تا حالا بوشهر رفتيد ؟ نيروگاه رو از نزديك ديديد؟ اصلا ميدونيد طبق چه استانداردي اين نيروگاه ساخته شده كه تز ميديد و ميگيد كه با 6 ريشتر و با فاصله 100 كيلومتر اون آسيب ميبينه؟
الكي چرا اداي آدم هايي كه خيلي مي دونن رو در مياريد؟
واقعا فكر مي كنيد خيلي مي دونيد؟
خداييش با شنيدن اين كه نيروگاه آسيب ديده خوشحال مي شيد كه اينجوري داريد شايعه مي سازيد؟
پس .................

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای خداااااااااااااااااااا آخه هر روز یه گوشه این مملکت باید له شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :wallbash:

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
بجای همدردی بفکر شایعه پراکنی هستین؟؟؟ نیروگاه تا 8 ریشتر هم مقاومه تا الانم خبری مبنی بر صدمه دیدن نیست... پس در مورد چیزی که اطلاع ندارین حرف نزنید لطفا

کدوم شایعه پراکنی؟؟؟ کو شایعه پراکنی داریم گفتگو میکنیم دیگه!!!

خبر رو که شنیدم، سریع یاد زلزله‌ی اذرباییجان افتادم....
لعنت.... خوشحال بودم و داشتم حال میکردم که یه زلزله شدید اومده و کسی اسیبی ندیده! فکر میکردم که باید بابتش به ترک‌ها تبریک گفت و ازشون شیرینی گرفت!‌:)....
ولی چند ساعت بعد، اخرای شب.... حال هممون گرفته شد.... مشخص شد که زلزله نبوده و فاجعه بوده....

خبرهای بوشهر رو هنوز ندیدم کامل، امیدوارم که به خیر گذشته باشه و تبدیل به چیزی مثل مال تبریز نشه...
در خصوص نیروگاه اتمی هم فکر میکنم که هر ادم عاقی موقع ساختش به این مسئله فکر میکنه بعد میزنه میسازتش! :)...

والا فکر نکنم به فکر امنیتش بوده باشن

به نظر من بد باز شدن در نوشابه هم کار آمریکاست .....اصلا دلیل همه بدی ها و فجایع آمریکاست ....

مگه ما میگیم کار امریکا بوده میگیم نکنه کار امریکا بوده !!!

خدايشان بيامرزد
من فردا صبح ميرم بوشهر
الكي شايع درست نكنيد
شمايي كه درباره نيروگاه اتمي نظر ميديد چي كاره ايد؟ عمران خونديد؟ از زلزله سر درمياريد؟ فاصله زمين لرزه تا نيروگاه رو مي دونيد چقدره؟
اصلا تا حالا بوشهر رفتيد ؟ نيروگاه رو از نزديك ديديد؟ اصلا ميدونيد طبق چه استانداردي اين نيروگاه ساخته شده كه تز ميديد و ميگيد كه با 6 ريشتر و با فاصله 100 كيلومتر اون آسيب ميبينه؟
الكي چرا اداي آدم هايي كه خيلي مي دونن رو در مياريد؟
واقعا فكر مي كنيد خيلي مي دونيد؟
خداييش با شنيدن اين كه نيروگاه آسيب ديده خوشحال مي شيد كه اينجوري داريد شايعه مي سازيد؟
پس .................
من فقط میدونم یک سازه هرچقدر هم مقاوم باشه وقتی زلزله بالای 5 میاد سازه مقاومت ثانویه خودشو از دست میده
تو زلزله ورزقان خونه های تبریز کلا ترک برداشتند خونه ای نیست که ترک برنداشته باشه حتی شازه های جدید بتنی

فکر میکنم شما فقط میخاهین مثل بعضی ها همه چیزو خوب نشون بدهین و بگین همه چیز خوب و عالی هست!
ما به فکر تشعشعات رادیواکتیو احتمالی هستیم شما به فکر سیاست خارجی کشور

simiar

عضو جدید
کدوم شایعه پراکنی؟؟؟ کو شایعه پراکنی داریم گفتگو میکنیم دیگه!!!
شایعه که نیست... اما برای بنده جالب بود که در دقایق ابتدایی این زمین لرزه شما به جای اینکه به این فکر باشید که چه بلایی سر مردم منطقه آمده علاقمند بحث در مورد نیروگاه اتمی هستید!! آیا در زمین لرزه ورزقان هم، چنین احساسی داشتید؟!!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
رودرواسی رو بزار کنار .....پارس جنوبی هم منفجر شد! دلایلتم بگو تا استفاده ببریم!چون دلال شما اصولا تماما علمی است و بنیادی!

واقعا جای تاسف هست از اقدام برخی ........زلزله ای با اون درجه ریشتر رخ داده و به جای اینکه با هم میهنان همدردی کنند دست به چه کاری میزنن....واقعا متاسف شدم .....متاسف

جالبه وزیر امور خارجه آمریکا که این همه دشمنی داره با کشور ما در پیامی میگه سازمان اتمی هم گفته وضعیت نیروگاه بوشهر عادی است(جهت اطلاع افرادی که گوش به فرمان اونها هستن)) ......اون وقت این آقا و اشخاص در فضای مجازی بالفور با شنیدن این خبر ناراحت کننده خبر میزنن در مرود نیروگاه بر اساس اظهارات ذهنی و بی اطلاعی خودشون و به جای اینکه با مردم بوشهر همدردی کنن .کاری برای اونها انجام بدن جو رو متشنج میکنن

الحق که جز تاسف از این رفتارها چیزی برای گفتن نیست

آخرین ویرایش:

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
من فقط میدونم یک سازه هرچقدر هم مقاوم باشه وقتی زلزله بالای 5 میاد سازه مقاومت ثانویه خودشو از دست میده
تو زلزله ورزقان خونه های تبریز کلا ترک برداشتند خونه ای نیست که ترک برنداشته باشه حتی شازه های جدید بتنی

فکر میکنم شما فقط میخاهین مثل بعضی ها همه چیزو خوب نشون بدهین و بگین همه چیز خوب و عالی هست!
ما به فکر تشعشعات رادیواکتیو احتمالی هستیم شما به فکر سیاست خارجی کشور

نه اینجوریا نیست...سازه ها مختلف طراحی میشن...مثلا سازه های ژاپن خونه های عادیشون برای زلزله 8ریشتر طراحی میشن
نیروگاه هم تا 8 ریشتر مشکلی براش پیش نمیاد ...اینطوری طراحی شده...

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز
تسلیت به بازماندگان:gol:.......هر 6 ماه یه زلزله فجیع داریم

hasan_g2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان عزیز
از لینک ذیل می تونید صحت یا عدم صحت وقوع زلزله رو تشخیص بدید
لینک مرکز لرزه نگاری کشور وابسته به دانشگاه تهران ...

http://irsc.ut.ac.ir/currentearthq.php?lang=fa

الان هم من دقیقا وسط منطقه هستم و دقیقا پس لرزه هاش رو دارم حس می کنم
این هم از شاهد ، ساعت 4:43 عصر دیروز این تایپک رو توی یک سایت دیگه خودم زدم ...

http://www.iran-pajoh.ir/showthread.php?672-چه-خبر-از-کجا-؟؟؟&p=1454#post1454

باور کنید که پارس جنوبی هیچ چیش نشده ...
باور کنید که به لطف خدا زلزله خسارات فاجعه بار تری رو می تونست به بار بیاره ولی به خیر گذشت ...

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا رحمت کنه رفتگان رو و صبر بده به خونواده هاشون..:gol::gol:

omran1

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

farzadyar

عضو جدید
اما چگونه نيروگاه بوشهر مي تواند لرزه 8ريشتر را تحمل كند؟

براي ايمن سازي نيروگاه اتمي بوشهر در مقابل لرزه هاي احتمالي تمام سازه بر روي ضربه گير هاي لاستيكي ساخته شده است.ضربه گيرهايي كه روي پلاستيك هايي به ضخامت 112 اينچ بنيان گذاشته است. اين لرزه گيرها امكان مقاومت در مقابل زمين لرزه هايي تا 8 ريشتر را فراهم مي كند.
در كنار اين نيروگاه بوشهر از سپرهاي حفاظتي ديگري نيز بهره مي گيرد. اين گونه ملاحظات و تمهيدات ايمني در هيچ صنعتي نظير صنايع هسته اي رعايت نمي شود. گرچه با تكنولوژي موجود امكان ساخت و بهره برداري صد در صد ايمن نيروگاه هاي هسته اي وجود ندارد، آسيب پذيري نيروگاه هاي جديد به مراتب كمتر از آسيب پذيري محتمل در زمينه هاي ديگر استفاده از تمدن صنعتي است
ساير لايه هاي حفاظتي نيروگاه بوشهر
در حال حاضر در سراسر دنيا ايمني نيروگاه هاي هسته اي از جمله نيروگاه بوشهر بر پايه «دفاع در عمق» بنا نهاده مي شود. چنين ديدگاهي طراحان را بر آن وا مي دارد تا سلسله اي از حايل هاي فيزيكي را به صورت پشت سر هم در مسير انتشار مواد راديو اكتيو به محيط مدنظر قرار دهند.
وجود چند لايه حايل فيزيكي از رسيدن مواد راديو اكتيو به پرسنل بهره بردار، محيط پيرامون نيروگاه و مردمي كه در اطراف نيروگاه زندگي مي كنند، جلوگيري مي نمايد. اين حايل ها به ترتيب عبارتند از: شبه سراميكي قرص هاي سوخت، غلاف ميله هاي سوخت، تجهيزات مدار اول، كره فولادي و در نهايت كره بتوني. لازم به ذكر است كه بيش از 98% محصولات شكافت (مواد راديواكتيو) در داخل شبه سراميكي قرص هاي سوخت محبوس مي گردند.
ساختمان بتني رآكتور در مقابل برخورد مستقيم هواپيماي غول پيكر بوينگ 747، هواپيماهاي جنگي و زلزله اي به شدت 8 ريشتر مقاوم بوده و در صورت بروز چنين سوانحي هيچ صدمه‌اي به تأسيسات راكتور و قلب آن وارد نمي‌شود و سيستم كنترل و حفاظت خودكار نيروگاه به راحتي آن را خاموش و به وضعيت ايمن مي‌رساند
جالب اينجا است كه نيروگاه اتمي چرنويل در اتحاد جماهير شوروي كه در سال 1986 منفجر شد، فاقد گنبد بتوني محافظ بود و همين مسئله سبب گسترش مواد راديو اكتيو شد.

در نهايت تمام اين گفته ها به اين نكنه ختم مي شود كه تمام نيروگاه ها تحت نظر آژانس بين المللي انرژي اتمي فعاليت مي كند.هر نيروگاهي در آغاز فعاليت بايد جواز لازم را از آژانس انرژي اتمي را كسب كند.
نيروگاه اتمي بوشهر نيز مانند تمام نيروگاه هاي اتمي اين بازرسي ها را پشت سر گذاشته است و در صورت هرگونه نقص از ادامه كار آن جلوگيري مي شود البته اين در صورتي است كه اين رسانه ها آژانس بين المللي انرژي اتمي را قبول داشته باشند و اعتقاد نداشته باشند كه آژانس بين المللي انرژي اتمي با ايران همدست شده است