زبان انگلیسی در آزمون کارشناسی ارشد

dash @li

کاربر بیش فعال
دانلود کتاب زبان عمومی ارشد زیر ذره بین (ویژه کنکور ارشد)
[FONT=&quot]دانلود کتاب زبان عمومی ارشد زیر ذره بین (ویژه کنکور ارشد[/FONT][FONT=&quot]) [/FONT]
[FONT=&quot]در فایلی که به پیوست این مطلب هست، بخشهایی از کتاب زبان عمومی ارشد زیر ذره بین که طی یه کار تحقیقاتی یک ساله نوشته شده رو قرار دادم[/FONT][FONT=&quot].

البته این رو توی یه تاپیک دیگه هم گزاشته بودم ولی بازم میزارم
جلد اول کتاب که با همکاری انتشارات نگاه دانش به چاپ رسیده است، مبحث واژگان ارشد رو بطور کامل پوشش می ده:
زبان عمومی ارشد زیر ذره بین
الناز یوسف زاده
هادی جهانشاهی
انتشارات نگاه دانش
تعداد صفحات کتاب: 356
قیمت کتاب: 11.000 تومان

بخشی از مقدمه کتاب:
کتاب با نام “ زبان عمومی ارشد زیر ذره بین” ماحصل تلاشی گسترده بوده و با هدف تحلیل منطقی و نگرشی نو به درس زبان عمومی مشترک میان کلیه رشته ها ارائه گردیده است.
این کتاب بر سه زیر بخش اصلی “پاسخ زبان عمومی کلیه رشته ها و گرایشات”، “تالیف و انتخاب مجموعه تستهایی از لغات ضروری و پرکاربرد” و “راهنمای لغات مهم و پرتکرار در کنکور ارشد” استوار است که پیش از هر فصل دیباچه ای در شرح آن فصل ارائه شده است.
چرا زبان عمومی ارشد زیر ذره بین؟
مولفین این کتاب، این کتاب را نه کتابی تالیفی که بیشتر کتابی تحقیقی با دامنه وسیعی از منابع می دانند. ایده نگارش چنین کتابی با درک روند طراحی سوالات زبان عمومی ارشد طی سالهای گذشته به ذهنمان خطور کرد. بدون تردید با مطالعه این کتاب شما نیز از روند سوالات در طی این سالها آگاه خواهید شد که در صورت ادامه این خط سیر، کمک شایانی به قدرت پاسخ دهی شما به سوالات خواهد نمود.
مهمترین مزیت این کتاب: وجه تحقیقاتی آن است که تاکنون در زمینه زبان عمومی ارشد، کتابی با این ریزبینی به بحث واژگان آن نگاشته نشده بود. همواره دانشجویان این سوال را در ذهن می پرورانند که “برای واژگان کنکور ارشد کدام منبع را مطالعه کنیم؟” منابع متعدد چاپ داخل و خارج از کشور در جهت کمک به این خلاء معرفی می گردند که یکی دیگر از اهدافی که در نوشتن این کتاب راس العین خود قرار دادیم، این جمله معروف بود: “بجای آنکه چندین کتاب بخوانید، یک کتاب را چندین بار مطالعه کنید”.
سعی شده است تا حد ممکن کتاب جامعیت و مانعیت را در بحث واژگان ارشد رعایت نماید. بیش از 3200 مثال از 1600 لغت مهم و پرکاربرد کنکوری می تواند راهگشای عملی شما دانش پژوهان عزیز در بحث واژگان باشد.

مقدمه بخش پاسخ زبان عمومی کنکورها:
در این بخش به "سی و نه" دوره سوالات زبان عمومی از سال 86 الی 91 پاسخ داده شده است. این پاسخها کاملا تشریحی بوده و علاوه بر آن، تحلیل سوالات و ذکر منبع مورد استفاده طراحان برای سوالات نیز برای اولین بار عنوان شده است.
این موضوع به شما کمک خواهد نمود تا با روند طراحی سوالات کنکور کارشناسی ارشد در طی این سالها آشنا شده و از سردرگمی های معمول میان دانشجویان، پیرامون ده تست اول تمامی رشته ها رها شوید.
برای کلیه لغات موجود در گزینه ها، علاوه بر ترجمه کامل، مترادفات انگلیسی آن نیز آورده شده تا کلمات را نه با مترادف فارسی بلکه معانی اصلی آن یاد بگیرید.
جمع آوری مجموعه ای این چنین کامل و با ارائه پاسخ های کاملا تشریحی، به داوطلبان عزیز کمک خواهد نمود در قالب مجموعه ای واحد، نمونه سوالات بسیاری را تمرین نمایند.
چرا پاسخ زبان عمومی سایر رشته ها را می بایست مطالعه نمود؟
سوالات تمامی گروهها و تمامی نوبتهای آزمونی کاملا همگن بوده و از مشابهت بسیاری برخوردارند. با پاسخگویی به سوالات درخواهید یافت که برای مثال گزینه و کلمه ای که در سال مشخصی برای گروه مدیریت طرح شده بود، دو سال بعد مورد سوال گروه مهندسی عمران بود. حتی در سالهایی بوده که
کلمه ای خاص در تمام نوبتهای آزمونی آن سال با معانی مختلف تکرار شده است.
اینها اهمیت مطالعه سایر گروهها را برای شما نشان می دهد و این مرور سوالات سبب ارتقای دامنه لغات شما برای پاسخگویی به سوالات کنکور سالهای آتی خواهد بود.

مقدمه تستهای منتخب و تالیفی
تستهای این بخش جهت مرور نهایی و جمع بندی قرار گرفته است. دلیل عدم ارائه پاسخ تشریحی و ترجمه در این بخش نیز همین موضوع است که می بایست پس از تسلط کامل به مبحث واژگان (شامل ترجمه، مترادف و کاربرد آن در جمله) و پاسخ دهی به سوالات کنکور به این بخش مراجعه نمایید.
سوالات منتخب از منابع مهمی که پیش از این سابقه طراحی سوال از آنها وجود داشته، برگزیده و جهت تثبیت لغات در ذهن شما ارائه شده است. سوالات تالیفی نیز منطبق با روند سالهای اخیر و یادآوری گزینه های پرکاربرد طراحی شده اند تا سنجشی مناسب از دانسته های شما به عمل آید.
در انتهای هر آزمون، معانی کلمات مشکل آن در جدولی برای راحتی خوانندگان محترم گردآوری شده است.

مقدمه راهنمای واژگان کنکور ارشد
این بخش شامل بیش از 1500 لغت بدون در نظر گرفتن تکرار و مشتقات کلمات است. نکته منحصر به فرد آن ذکر معنی فارسی، مترادف انگلیسی، کاربرد کلمه حداقل طی دو مثال و اعلام تعداد دفعات تکرار آن در کنکورهای مختلف از سال 86 تا 91 است.[/FONT]
[FONT=&quot] دانلود

[/FONT]

dash @li

کاربر بیش فعال
دیکشنری زبان مکانیک

دانلود
دیکشنری تخصصی مکانیک

dash @li

کاربر بیش فعال
دانلود دفترچه کلمات زبان تخصصی مکانیک
با سلام
برای دانلود فایل کلمات زبان تخصصی مکانیک روی لینک زیر کلیک کنید . 50صفحه
download

منبع www.alaatash.blogfa.com

dash @li

کاربر بیش فعال
کتاب الکترونیک زبان تخصصی مکانیک ساخت و تولید
این کتاب دارای 16 درسه که می تونید بخونید و از نرم افزار بابیلون برای ترجمه کلمات استفاده کنید.

دانلود

dash @li

کاربر بیش فعال
من ده جا این سوال رو پرسیدم امیدوارم اینجا نتیجه بده .

برای زبان تخصصی کسی اگه فبلا زبان خونده داره از بین کتاب انتشارات سمت و کتاب مدریان شریف و کتاب ماهان و کتاب راهیان ارشد کدومشون بتر از همه اگه کسی قبلا کار کرده و تجربه داره بگه .
خدایی اگه خوندین بگین چون تو اینترنت دیدم یکی گفته بوه راهیان ارشد خوبه همه هم مطلب اونو کپی کردن میگن راهیان ارشد خوبه .
میخوام بدونم واقعا کسی خونده بگه کدومش خوبه

سلام
این کتاب راهیان اولش یک سری متن داره حدود 100 ص بعد گرامر رو توضیح داده بعد اون 15 ص کلمه تخصصی داره بعدشم کنکور های سال قبل رو به صورت آزمون کامل از سال 74 گذاشته به نظرم کتابش خوبه
همه کتاب ها تقریبا همین جوریند فرق زیادی ندارند کتاب زبان تخصصی پارسه رو هم از همین سایت دانلود کنی نیگاه که بوکونی می بینی که چه جورکیه؟!!!!بازم از دیگرون خواستی بپرس .

fayyazjahani

عضو جدید
سلام
این کتاب راهیان اولش یک سری متن داره حدود 100 ص بعد گرامر رو توضیح داده بعد اون 15 ص کلمه تخصصی داره بعدشم کنکور های سال قبل رو به صورت آزمون کامل از سال 74 گذاشته به نظرم کتابش خوبه
همه کتاب ها تقریبا همین جوریند فرق زیادی ندارند کتاب زبان تخصصی پارسه رو هم از همین سایت دانلود کنی نیگاه که بوکونی می بینی که چه جورکیه؟!!!!بازم از دیگرون خواستی بپرس .

کتاب پارسه رو بزار ببینم چجوریه .البته خب قانع شدم همشون یکین ولی خب کتاب های رنگی باشه بهتره

dash @li

کاربر بیش فعال

dash @li

کاربر بیش فعال
کتاب های زبان

کتاب های زبان

سلام.
داداش دستت درد نکنه.فقط یه سوال داشتم
اگه من این کلمات 504 و کلمات تافل رو از بیرون بخرم به صورت کتاب یا جزوس یا اینکه دقیقا مثل همین 2 فایلیه که آپلود کردی؟ یعنی مثال جمله ایی نداره؟

سلام دوست عزیز کتاب های 504 و تافل دو تا کتاب کاملند و یه سری کلمات دارند که اینان و یه سری جملات که کاربرد این کلمات رو در جمله نشون دادند و همونطور که می دونین کلمات زبان در هر جمله باتوجه به جمله معنی خاصی می دهند بنابراین داشتن کتاب خیلی بهتره ولی این کلمات برای دوره کردن و یادآوری می تونین استفاده کنین

آقا امیر دمت گولی دادا.......

dash @li

کاربر بیش فعال
n!hat گفت:
]اگه هر روز ميلتون رو چك مي كنيد اين سايت ميتونه بهتون كمك كنه زبانتون رو تو كلمه تقويت كنيد
http://zabanafza.com/

به نظر من وقت گذاشتن رو زبان براي يه آدم متوسط خيلي جواب خوبي نميده
لغت هاي سال هاي قبل رو هم به اينا اضافه كنيد

ولي اگه بتونيد بالاي 10 درصد بزنيد خيلي كمك مي كنه بهتون.
براي قسمت دوم، متن ها حتما تست هاي سالهاي قبل رو بزنيد از آبان هم شروع كنيد قلق داره.

این رو آقا نیهات گذاشتند البته اگه به اینترنت هر روز کار دارین و به ایمیلتون سر میزنین از این استفاده کنین هم خوبه چون جملات ور هم میده.

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...شنهادی-برای-کنکور-کارشناسی-ارشد-مکانیک/page55

fayyazjahani

عضو جدید
سلام

نه ازت خوشم اومد . ایول ایول
میگم که کتاب رو که میگی کتاب اسمش زبان تخصصی راهیان ارشد هست دیگه؟
تو این کتاب سوال های تخصصی رو که میگی کامل میگه درست یعنی ترجمشم میکنه همه چیو؟
میگم گرامر هم توش کامل سوالاشو جواب داده یعنی آزمون های سالهای همه رو داره؟

الان کتاب زبان تخصصی پارسه رو دیدم که اصلا فارسی نداشت فوق العاده آشغال بود .بدون فارسی بدرد نمیخوره .الان این کتاب راهیان ارشد ترجمه هست دیگه یا نه؟

من خودم دارم کتاب تافل رو میخونم بعدش میخوان یه کتاب hight school رو بخونم بعدش کتاب ذره بین و موندم یه کتاب پیدا کنم گرامر و زبان تخصصی رو با هم داشته باشه و که الان میخواستم بدونم این کتاب که میگی هم گرامر و هم تخصصی باهم داره .اگه باهمه و سوال ها سوال های بالای من جوابش مثبت باشه واجب میشه خریداری بشه

آخرین ویرایش:

fayyazjahani

عضو جدید
به نظر من بجای اینکه برید برای لغات کتاب 504 رو بخرید . اول برید کتاب تافل رو بخونید بعدشم برید کتاب ذره بین رو بخرید خیلی بهتره . چون تافل همه لغاتش مهمه و بعدشم کتاب ذره بین همه لغات تافل و 504 رو داره ولی لغات مهمه 504 رو جدا کرده که خیلی عالی شده .

dash @li

کاربر بیش فعال
نه ازت خوشم اومد . ایول ایول میگم که کتاب رو که میگی کتاب اسمش زبان تخصصی راهیان ارشد هست دیگه؟ تو این کتاب سوال های تخصصی رو که میگی کامل میگه درست یعنی ترجمشم میکنه همه چیو؟ میگم گرامر هم توش کامل سوالاشو جواب داده یعنی آزمون های سالهای همه رو داره؟ الان کتاب زبان تخصصی پارسه رو دیدم که اصلا فارسی نداشت فوق العاده آشغال بود .بدون فارسی بدرد نمیخوره .الان این کتاب راهیان ارشد ترجمه هست دیگه یا نه؟ من خودم دارم کتاب تافل رو میخونم بعدش میخوان یه کتاب hight school رو بخونم بعدش کتاب ذره بین و موندم یه کتاب پیدا کنم گرامر و زبان تخصصی رو با هم داشته باشه و که الان میخواستم بدونم این کتاب که میگی هم گرامر و هم تخصصی باهم داره .اگه باهمه و سوال ها سوال های بالای من جوابش مثبت باشه واجب میشه خریداری بشه
آره گرامر داره و ترجمه هم داره essential gramer in use هم برای گرامر کنکور خوبه ولی همینهم جواب میده.

mahdi_one11

عضو جدید
سلام
خوبید؟
میشه اگه لینک کتای سیالات مانیون یا طراحی شیگلی دارید بهم بدید؟؟؟(هر دو تر جمش)
ممنون میشم
واقعا لازم دارم و کتابمو دزدیدن
خواهش

fayyazjahani

عضو جدید
آره گرامر داره و ترجمه هم داره essential gramer in use هم برای گرامر کنکور خوبه ولی همینهم جواب میده.

دمت گرم بابا تو دیگه کی هستی . بهترین کتابه واسه من .هم زبان تخصصی و هم گرامر

سلام
خوبید؟
میشه اگه لینک کتای سیالات مانیون یا طراحی شیگلی دارید بهم بدید؟؟؟(هر دو تر جمش)
ممنون میشم
واقعا لازم دارم و کتابمو دزدیدن
خواهش

دمه دزده گرم کتاب دزدید :biggrin:

hsdanesh

عضو جدید
واسه زبان عمومی کتاب "زبان عمومی زیر ذره بین" رو من خریدم واقعا فوق العاده است.

mohsen-english

عضو جدید
گرامر زبان عمومی کنکور ارشد

گرامر زبان عمومی کنکور ارشد

برای لغات که واقعا زبان عمومی ارشد زیر ذره بین عالیه همونجور که دوستمون گفت.
برای گرامر هم جلد دوم همون زبان عمومی ارشد زیر ذره بین واقعا براتون مفید خواهد بود.
اینو بگم که جلد دوم بر مینای کنکور ارشد و کلوز تست نوشته شده و خیلی خلاصه، بهترین نکات پرتکرار کنکور رو تو کتاب آورده. پاسخ تمام کلوز تستهای 86 تا 93 همه رشته ها رو هم داره که دیگه با زدن اونا حتما 4 یا 5 تست گرامر رو می تونید بزنید. تو پاسخ ها هم به حدی تشریحی هست که حتی گزینه هایی که جواب نیست و طراح خواسته گمراه کنه رو توضیح داده و رد کرده.
خواستید یه بخشهاییش رو از سایت خود کتاب دانلود کنید قبل از خرید:
http://generalenglish.ir/جلد-دوم-زبان-عمومی-ارشد-زیر-ذره-بین/

آخرین ویرایش:

سارنیا

عضو جدید
سلام به همگی
به نظرتون خوندن readingها چجوری باشه؟؟؟بهترین وعالی ترین شیوه ؟؟؟
آیا اول سوالاتو بخونیم وبفهمیم چی میخواد بعد بریم سراغ ریدینگ یا نه اول متن بعد سوالا؟؟؟؟
مرسی

mohsen-english

عضو جدید
سلام
برخی سوالات نیاز به خوندن کل متن نیست اما برخیش هست. اگه زمان کمی دارید، فقط تستهایی که می شه سریع به جواب رسوند رو پاسخ بدید.
مثلا سوالی که می پرسه مترادف فلان لغت چیه یا مثلا می پرسه it به کدوم کلمه برمی گرده نیاز به خوندن تنها 2 جمله قبل یا حداکثر یک جمله بعد ازکلمه مورد نظر داره...
تکنیکهای کلیش تو جلد اول زبان عمومی ارشد زیر ذره بین اومده.

aydogan

عضو جدید
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]آیا واسه زبان تخصصی کتاب صوتی آمریکایی هست؟[/FONT]
[FONT=&quot]فعلا من دو تا پایینی را دیدم که لعنتی ها بریتیش هستند و از ترس قاطی کردن با لهجه ی آمریکن نمی تونم استفاده بکنم.[/FONT]​
[FONT=&quot]1-Oxford english for electrical and mechanical engineering[/FONT]​
[FONT=&quot]2-Career Paths - Mechanics[/FONT]​

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کتاب essential grammar in use که گفتین خوبه، منظورتون جلد قرمزشه یا آبی؟ چون اون قرمزه 115 تا درس داره ولی اونی که گفتن 145 درس داره جلدش آبیه...

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد گرامر هم مي توانيد از کتاب «English Grammar in Use (Cambridge)»استفاده کنيد. اين کتاب شامل 145 درس کوتاه است که در هر کدام، يک يا چند نکته دستور زبان انگليسي مطرح شده و مثال هاي متعدّدي براي يادگيري هر چه بهتر آنها ارائه شده است.

منبع : http://www.nasir.ir

دوستان
کتاب grammar in use که گفتین، منظورتون جلد قرمزشه یا آبی؟ چون اون قرمزه 115 تا درس داره ولی اونی که گفتن 145 درس داره جلدش آبیه...

r.mob

عضو جدید
سلام دوستان
کتاب essential grammar in use که گفتین خوبه، منظورتون جلد قرمزشه یا آبی؟ چون اون قرمزه 115 تا درس داره ولی اونی که گفتن 145 درس داره جلدش آبیه...

سلام .
کتاب grammar in use کلا دو نسخه مقدماتی و پیشرفته داره. که نسخه پیشرفتش سبز رنگ بود اگه اشتباه نکنم.
من رنگ قرمز یا آبیش رو ندیدم ولی شما اگه برای کنکور میخوای بخونی نسخه مقدماتیش رو بخون.

بالا