ریسندگی فرش ماشینی

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
سلام

كاملا" درست است

سوال بعدي مربوط به حداقل ازدياد طول نخ جوت مورد مصرف در پود فرش چه مقدار است ؟

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
سلام

البته نوع الياف و كمپاني مربوط خيلي تاثير گذار است
ولي متوسط طول 120 ميليمتر
و حد ريسندگي حدود 90 مناسب است

arash1969

عضو جدید
سلام
حداقل ازدیاد طول نخ جوت باید 2% باشه که فعلاً تقریباً تمام نخ های جوت موجود در بازار (بنگلادش ) خیلی همت کنن 1.5% تا 1.8% رو میتونن پر کنند !!!!!!!!!!!!!،
دوستانی که اطلاعات تکمیلی درباره ازدیاد طول ، استحکام ، کیفیت نخ و الیاف جوت دارند در همین تاپیک قرار بدهند.:)

ramin hajeb

متخصص ریسندگی الیاف کوتاه
سلام
حداقل ازدیاد طول نخ جوت باید 2% باشه که فعلاً تقریباً تمام نخ های جوت موجود در بازار (بنگلادش ) خیلی همت کنن 1.5% تا 1.8% رو میتونن پر کنند !!!!!!!!!!!!!،
دوستانی که اطلاعات تکمیلی درباره ازدیاد طول ، استحکام ، کیفیت نخ و الیاف جوت دارند در همین تاپیک قرار بدهند.:)
با سلام . ی مقاله تو فسمت مقالات نساجی هست که در مورد الیاف جوت و مشخصات اونه،مقاله کاملی هست.یا علی

majnon64

عضو جدید
سلام

البته نوع الياف و كمپاني مربوط خيلي تاثير گذار است
ولي متوسط طول 120 ميليمتر
و حد ريسندگي حدود 90 مناسب است

تشکروخسته نباشید
آقای محبتی من رشتم الکترونیکه راجب دستگاه های نساجیم نمیدونم وندیدم
درمورد جابجایی قطعات رنگی ازچندبازو مختلف به یک بازو تحقیق میکنم
میخام بدونم آیا شماوسیله ای برای همچین کاری درکارخانه دارید یا اصلا دیدید؟
چطوری کار میکنه؟

دستگاه های فرش بافی یا پارچه چطوری تارهای رنگی متفاوت رو در نقطه خاص مدنظر قرار میدن؟
دریک کلام میخام چندین سیم متفاوت ولی سایزیکسان رو تحویل یک بازوی دیگه ای بدم
راستی اگه موردی داشتی دوستان لطفا برام ایمیل کنن

ممنوم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

*lemon*

کاربر فعال مهندسی نساجی
تشکروخسته نباشید آقای محبتی من رشتم الکترونیکه راجب دستگاه های نساجیم نمیدونم وندیدمدرمورد جابجایی قطعات رنگی ازچندبازو مختلف به یک بازو تحقیق میکنممیخام بدونم آیا شماوسیله ای برای همچین کاری درکارخانه دارید یا اصلا دیدید؟چطوری کار میکنه؟دستگاه های فرش بافی یا پارچه چطوری تارهای رنگی متفاوت رو در نقطه خاص مدنظر قرار میدن؟دریک کلام میخام چندین سیم متفاوت ولی سایزیکسان رو تحویل یک بازوی دیگه ای بدمراستی اگه موردی داشتی دوستان لطفا برام ایمیل کنن.ممنوم
سلام دوست عزیز .در نساجی و بالاخص بافندگی مکانیزمهای مختلفی برای انتخاب و قرار دادن تار و پود و رنگهای مختلف در پارچه یا فرش و غیره وجود داره . اگر بتونی بیشتر در مورد ایده ات توضیح بدی بیشتر میتونم کمکت کنم . یعنی کمی درمورد تحویل سیمهای رنگی به بازوی مورد نظر و شرایط سیمها و بازو و ... یک کمی بیشتر توضیح بده

آخرین ویرایش توسط مدیر:

majnon64

عضو جدید
سلام
ممنونم که ج دادید فک میکردم که این تایپک دیگه تاریخ گذشته است کسی ج نمیده
"سر کلاف سیم ها رو به چندبازو داده شده و یک بازوی اصلی هم دارم که بازوی لیحم کننده است
این بازو در عرض برد(صفحه لحیم کاری)حرکت میکنه درهر نقطه یکی ازبازوهای دیگه باید سیمش رو تحویل این بازو بده
سیم ها همگی ازهمه لحاظ یکسانند فقط تفاوت رنگی دارند که هر رنگی را برای ولتاژ خاصی استفاده میکنم."
این چیزی هست که خودم به فکرم رسیده وروش کار میکنم ولی اصل پروژه اینه که من چندسیم رنگی متفاوت رو تحویل یک بازوی لیحم کننده بدم
بازم ممنونم

*lemon*

کاربر فعال مهندسی نساجی
سلام
ممنونم که ج دادید فک میکردم که این تایپک دیگه تاریخ گذشته است کسی ج نمیده
"سر کلاف سیم ها رو به چندبازو داده شده و یک بازوی اصلی هم دارم که بازوی لیحم کننده است
این بازو در عرض برد(صفحه لحیم کاری)حرکت میکنه درهر نقطه یکی ازبازوهای دیگه باید سیمش رو تحویل این بازو بده
سیم ها همگی ازهمه لحاظ یکسانند فقط تفاوت رنگی دارند که هر رنگی را برای ولتاژ خاصی استفاده میکنم."
این چیزی هست که خودم به فکرم رسیده وروش کار میکنم ولی اصل پروژه اینه که من چندسیم رنگی متفاوت رو تحویل یک بازوی لیحم کننده بدم
بازم ممنونم
خواهش میکنم .
چندتا سوال :
1. طول و عرض برد مورد نظرت چقدره .؟
2. محدوده اطراف بردت باز هست ؟
3. سیستمت تکی هست یا اینکه میخوای چندتا از این سیستم رو کنار هم پیاده کنی ؟

majnon64

عضو جدید
خواهش میکنم .
چندتا سوال :
1. طول و عرض برد مورد نظرت چقدره .؟
2. محدوده اطراف بردت باز هست ؟
3. سیستمت تکی هست یا اینکه میخوای چندتا از این سیستم رو کنار هم پیاده کنی ؟

سلام دوست عزیز بازم تشکر

طول برد درحالت صنعتی نامحدوده
عرض برد مدنظر نیست چون باید بتونه روی هر برد با هر اندازه ای مانور (جواب)دهد
اطراف برد کاملا آزاد نیست نصف فضای اطرافش آزاده(پشت بازو) است
بله تکی هست
بازو فقط امکان حرکت به چپ و راست وعقب رو داره که همون فضای خالی برد فضای آزاد برای بازو میشه
چون قسمت لیحم کاری شده با دستگاه دیگه ای که بعد از بازو میاد پوشیده میشه
حالا نمیدم تونستم به چیزی که تو ذهن شماس جواب بدم یا نه!؟

*lemon*

کاربر فعال مهندسی نساجی
سلام دوست عزیز بازم تشکرطول برد درحالت صنعتی نامحدودهعرض برد مدنظر نیست چون باید بتونه روی هر برد با هر اندازه ای مانور (جواب)دهداطراف برد کاملا آزاد نیست نصف فضای اطرافش آزاده(پشت بازو) است بله تکی هستبازو فقط امکان حرکت به چپ و راست وعقب رو داره که همون فضای خالی برد فضای آزاد برای بازو میشهچون قسمت لیحم کاری شده با دستگاه دیگه ای که بعد از بازو میاد پوشیده میشهحالا نمیدم تونستم به چیزی که تو ذهن شماس جواب بدم یا نه!؟
یه چیزایی گرفتم . یه سوال دیگه واسم پیش اومد : شما گفتید "این بازو در عرض برد(صفحه لحیم کاری)حرکت میکنه درهر نقطه یکی ازبازوهای دیگه باید سیمش رو تحویل این بازو بده" . حالا این نقاطی که شما میگید همگی ثابت هستند و مشخص و رنگ سیمهای اونها هم ثابته یا اینکه نقاط میتونن هر نقطه از برد و سیم اونها هر رنگی غیر از رنگ تعریف شده(ثابت)باشه؟ نمیدونم متوجه منظورم شدید یا نه ؟!

majnon64

عضو جدید
یه چیزایی گرفتم . یه سوال دیگه واسم پیش اومد : شما گفتید "این بازو در عرض برد(صفحه لحیم کاری)حرکت میکنه درهر نقطه یکی ازبازوهای دیگه باید سیمش رو تحویل این بازو بده" . حالا این نقاطی که شما میگید همگی ثابت هستند و مشخص و رنگ سیمهای اونها هم ثابته یا اینکه نقاط میتونن هر نقطه از برد و سیم اونها هر رنگی غیر از رنگ تعریف شده(ثابت)باشه؟ نمیدونم متوجه منظورم شدید یا نه ؟!

نه نقاط ثابتند نه سیم ها
در نقاط متفاوت بسته مداری که قراره پیاده شه به رنگ های متفاوت نیاز هست

majnon64

عضو جدید
مهندس کجا رفتی؟
یهو غیبت زد طرحی ،ایده ای به ذهنتون رسید؟
راه کاری دارین؟

*lemon*

کاربر فعال مهندسی نساجی
مهندس کجا رفتی؟
یهو غیبت زد طرحی ،ایده ای به ذهنتون رسید؟
راه کاری دارین؟

سلام مهندس .
ببخشید . چند روز هستش توی کارخونه یه مشکلی پیش اومده درگیر اونم .
دارم روی طرحت کار میکنم . میخوام ببینم با یکی از سیستمهای موجود در نساجی میشه طرحتو پیاده کرد یا خیر . یه چیزایی از طرحت همخونی داره باهاش و یه چیزاییش فرق میکنه . باید بیشتر بررسی کنم .

majnon64

عضو جدید
سلام مهندس .
ببخشید . چند روز هستش توی کارخونه یه مشکلی پیش اومده درگیر اونم .
دارم روی طرحت کار میکنم . میخوام ببینم با یکی از سیستمهای موجود در نساجی میشه طرحتو پیاده کرد یا خیر . یه چیزایی از طرحت همخونی داره باهاش و یه چیزاییش فرق میکنه . باید بیشتر بررسی کنم .

خسته نباشی ممنونم و منتظر

j2005n

عضو جدید
سوال
نموداری برای مقدار جمع شدگی نخ فرش در رینگ (در اثر تاب )بر حسب نمره داریم؟
برای ماکزیمم سرعت شیطانک فلزی در رینگ چطور؟

ramin hajeb

سوال
سلام.در مورد بخش دوم سوالتون،ی مقاله براکر brackerهست که بهش اشاره شده اما در کل بهتر است که سرعت خطی شیطانک بیشتر از 34 متر بر ثانیه نشه(البته با پیشرفت علم متالوژی مواد این سرعت به بیش از 40m/s هم رسیده البته ی مقوله دیگه بر سرعت شیطانک هست که بهشring load میگن که با توجه به قطر عینکی و نمره شیطانک محدودیت وجود داره که تو همون مقاله مذکور کامل و به همراه جدول اشاره شده.بابت کوتاه بودن جواب پوزش میخوام(بعلت کمبود وقت و مراجعه و مطالعه شما به مقاله مذکور).

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
سوال

سلام

نمودار خاصی ندارد ولی در نخ فرش فاکتور تاب متریک حدود 75 -80 بستگی به نوع الیاف مناسب است

در مورد سوال دوم هم در بورشور های شیطانک کمپانی های براکر و یا راینسفورس کاملا" مشخص شده است

majnon64

عضو جدید
سلام مهندس محبتی
من چند وقت پیش دراین تاپیک دنبال یه ایده میگردم که متاسفانه هنوز
پیداش نکردم اگه میشه لطفا صحفه قبل این تایپک رو بخونید اما واسه دوستمون
lemon مطرح کردم
ممنون میشم راهنمایی کنید

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
سلام

این ایده باید حضوری با حضور بچه های الکترونیک قید بشه و بررسی بشه که دقیق بفهمیم هدف چی هست ؟

آخرین ویرایش:

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
یک سوال جدید در رابطه با ریسندگی طرح می کنم

رابطه طول ماسوره با قطر عینکی در دستگاه رینگ چی است ؟

ramin hajeb

یک سوال جدید در رابطه با ریسندگی طرح می کنم

رابطه طول ماسوره با قطر عینکی در دستگاه رینگ چی است ؟
با سلام.قطر عینکی = 5/1 * طول ماسوره.
البته ماکسیمم هست.بعبارتی طول ماسوره را تقسیم بر 5 کنید ، ماکسیمم قطر عینکی میباشد.
یا علی
با اجازه ی سوال هم من از دوستان داشته باشم: قطر بالن گیر چه رابطه ایی با قطر عینکی داره؟

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
با سلام.قطر عینکی = 5/1 * طول ماسوره.
البته ماکسیمم هست.بعبارتی طول ماسوره را تقسیم بر 5 کنید ، ماکسیمم قطر عینکی میباشد.
یا علی
با اجازه ی سوال هم من از دوستان داشته باشم: قطر بالن گیر چه رابطه ایی با قطر عینکی داره؟

سلام

درست است البته کامل آن به صورت زیر است :
طول ماسوره < یا = 5 X قطر عینکی
قطر بالن گیر = تقریبا" قطر عینکی + 2 میلیمتر

qerenfil

عضو جدید
با سلام وخسته نباشید به همه مخصوصا سید جلیل مجتبی
از دوستان کسی فیلم یا انیمیشن اساس کار ماشینهای بافندگی مخصوصا فرش رو داره یا میتونه لینکی معرفی کنه؟
ممنون

qerenfil

عضو جدید
سلام

در چه سطح کاری نیاز داری ؟
در سطح آشنایی (تصویری)در این حد که نخ خاب رو چی میکشه میاره و از لابلای چله ها چه جوری رد میکنه و بعد چه جوری رنگ دیگه میاد و در تمام این مدت وضعیت وضعیت چله ها چه جوریه.صاف و کشیده هستند یا نه خم میشن که نخ خاب بیاد بگذره و ....
والله من از فرش و بافندگی سررشته ندارم برای همین هم ممکنه سوالاتم ناشیانه باشه. به هر حال لطف میکنید.

masud j

عضو جدید
درصد روغن وانتی استاتیک جهت الیاف پلی استر تولید داخلی فرش ماشینی چقدره وکدام شرکت بهتر جواب داده

sjm

متخصص ریسندگی و فرش
سلام
با توجه به شرایط سالن و ماشین آلات حودود 2.5 الی 4 لیتر میکس روغن و انتی برای 1 تن الیاف مناسب است

amir_sam_20

عضو جدید
دوستان سلام.من تولید کننده مواد نساجی (آنتی استاتیک ها و روغن ها و ...) هستم.اگر در این بخش سوال و همکاری باشه در خدمتم.

09125662360 سید امیر موسوی-روناس شیمی

tahernejad 534

عضو جدید
با سلام حرکت دارد برای اینکه کاتس جلوی خود را در یک نقطه گود نکند بلکه به صورت یکنواخت بر روی کاتس حرکت کند