روغن سیلیکون

swb

عضو جدید
سلام دوستان
من در رابطه با روغن سیلیکونی که برای تولید الیاف پلی استر و الیاف هالوی سیلیکونایز استفاده میشه اطلاعات میخوام جمع کنم.کسی هست که بتونه راهنمایی کنه؟

#HAEK#

کاربر فعال مهندسی نساجی
سلام:)
اميدوارم اين به دردت بخوره;)
نرمکن سيليکوني(271-Ma)
از اين ماده به منظور نرم کردن پارچه هاي کتاني،پلي استر پنبه و پلي استر استفاده ميشود.
فرمول شيميايي :
مخلوط اسيد چرب ازت دار پلي گليکول اتر و آمينو سيليکون
ظاهر : خمير گرم روشن
ماهيت کاتيوني : کاتيونيک
PH : 5-7
حلاليت : در آب به هر نسبتب حل مي شود.
خواص :
با اثر زرد کنندگي بسيار کمتر از نرمکن هاي ديگر و با سازگاري بسيار با شوينده هاي تکميلي،تنظيم کننده ضريب اصتکاک ديناميکي و پايين آورنده ضريب اصطکاک استاتيکي بوده و باعث افزايش مقاومت پارچه در مقابل ارتجاع و پاره شدن مي گردد.
کاربرد :
در سيستمهاي pad,exhaustion,sprayقابل استفاده بوده و ميزان مصرف آن نيز طبق فرمول زير محاسبه شده و در آخرين حمام شستشوي الياف در دماي 40-50 درجه سانتيگراد مورد استفاده قرار ميگيرد
Y : مقدار نرم کننده لازم در حمام بر حسب گرم/ليتر
A : درصد سيليکون بر روي پارچه بين 0.1 و 0.3 و مقدار 0.1 کمترين و مقدار 0.3 بهترين کيفيت را دارا مي باشد.
B : درصد اکتيويته در نرمکن =23
W : درصد جذب پارچه
پايداري : در مقابل آب با درجه سختي خيلي بالا مقاوم نمي باشد.
نگهداري : حداقل يک سال در شرايط معمولي قابل نگهداري مي باشد.

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
سلام:)

اميدوارم اين به دردت بخوره;)

نرمکن سيليکوني(271-Ma)

از اين ماده به منظور نرم کردن پارچه هاي کتاني،پلي استر پنبه و پلي استر استفاده ميشود.

فرمول شيميايي :

مخلوط اسيد چرب ازت دار پلي گليکول اتر و آمينو سيليکون

ظاهر : خمير گرم روشن

ماهيت کاتيوني : کاتيونيک

PH : 5-7

حلاليت : در آب به هر نسبتب حل مي شود.

خواص :

با اثر زرد کنندگي بسيار کمتر از نرمکن هاي ديگر و با سازگاري بسيار با شوينده هاي تکميلي،تنظيم کننده ضريب اصتکاک ديناميکي و پايين آورنده ضريب اصطکاک استاتيکي بوده و باعث افزايش مقاومت پارچه در مقابل ارتجاع و پاره شدن مي گردد.

کاربرد :

در سيستمهاي pad,exhaustion,sprayقابل استفاده بوده و ميزان مصرف آن نيز طبق فرمول زير محاسبه شده و در آخرين حمام شستشوي الياف در دماي 40-50 درجه سانتيگراد مورد استفاده قرار ميگيرد

Y : مقدار نرم کننده لازم در حمام بر حسب گرم/ليتر

A : درصد سيليکون بر روي پارچه بين 0.1 و 0.3 و مقدار 0.1 کمترين و مقدار 0.3 بهترين کيفيت را دارا مي باشد.

B : درصد اکتيويته در نرمکن =23

W : درصد جذب پارچه

پايداري : در مقابل آب با درجه سختي خيلي بالا مقاوم نمي باشد.

نگهداري : حداقل يک سال در شرايط معمولي قابل نگهداري مي باشد.

سعید جان منظور از سوال، روغن سیلیکون که برای تولید لیف پلی استر استفاده میشه نه نرم کن سیلیکونی

سوال منم اینه که مگه واسه تولید لیف پلی استر از روغن هم استفاده میشه ؟ و چه خواصی به لیف hallow میده ؟

#HAEK#

کاربر فعال مهندسی نساجی
شرمنده مهندس :)
من اصلا صورت سوالتو درست نخوندم!!
چون عجله داشتم و زود ميخواستم به کاري برسم اينطوري شد ;):gol:

swb

عضو جدید
سعید جان منظور از سوال، روغن سیلیکون که برای تولید لیف پلی استر استفاده میشه نه نرم کن سیلیکونی

سوال منم اینه که مگه واسه تولید لیف پلی استر از روغن هم استفاده میشه ؟ و چه خواصی به لیف hallow میده ؟

سلام
ممنون از جوابهاتون.
بله این روغن برای چرب کردن الیاف بعد از ذوب ریسی بکار میره. لیف سیلیکونایز نرمی فوق العاده ای داره و برای مصارف پرکنی مثل بالش، مبلمان و ... استفاده میشه.

tirana65

عضو جدید
من به اطلاعات کلی درباره نرم کن های سیلیکونی نیاز دارم اگه کمکم کنید بسیار ممنون می شم.

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
من به اطلاعات کلی درباره نرم کن های سیلیکونی نیاز دارم اگه کمکم کنید بسیار ممنون می شم.

سلام
پروژه لیسانسم در مورد تأثیر نرم کن ها روی زیر دست پارچه چاپ شده بود
در مورد نرم کن سیلیکونی که زیر مجموعه نرم کن های نانیونیکه 17 18 صفحه مطلب دارم
اگه عجله نداری تنظیمش کنم برات بفرستم

tirana65

عضو جدید
سلام
خیلی خیلی از لطفتون ممنونم :w27:
من در حد 1-2 صفحه یه مطلب کلی می خوام راستش خیلی عجله دارم:redface:

habibs85

عضو جدید
سلام

سلام من مشغول آزمایش روی نرم کن پارچه هستم می تونی لطف کنی و مطالبتا برام ایمیل کنی habib_salehi2004@yahoo.com