روش های آناليز مواد

قاسم معتمدی

عضو جدید
تشخیص فلزات روی شعله

تشخیص فلزات روی شعله

تشخیص فلزات روی شعله
اسپكتروسكوپي

روش اسپكتروسكوپي جذب اتمي (AAS) بر اندازه‌گيري جذب يك خط طيفي با استفاده از يك منبع تابشي – كه خط تيزي نشر مي‌كند - متكي است. هرچه خط نشري توليدي باريكتر باشد براي اندازه‌گيري نمونه‌ها بهتر است. حتي تيزترين خط نشري كه به وسيله‌ي يك اسپكترومتر نوين قابل توليد باشد داراي پهناي معيني مي‌باشد.
پروفسور ناهید پوررضا ، مترجم کتاب (اسپکتروسکوپی جذب اتمی
شیمی تجزیه برای مهندسی مواد

پیوست ها

• 997.pdf
    147.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

8611670474

عضو جدید
سلام
من رشته تحصیلیم کامپیوتر ولی علاقمند شدم تا یک گیاه را از نظر ساختار و مواد تشکیل دهنده و عناصر و ترکیب شیمیایی بررسی کنم.چطور میتوانم

neda1362

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
من رشته تحصیلیم کامپیوتر ولی علاقمند شدم تا یک گیاه را از نظر ساختار و مواد تشکیل دهنده و عناصر و ترکیب شیمیایی بررسی کنم.چطور میتوانم

در درجه اول باید مشخص کنید کدام ترکیب یا کدام ساختار گیاه را می خواهید مورد مطالعه قرار دهید سپس میتوانید در درجه اول از میکروسکوپ نوری سپس میکروسکوپ های الکترونی نظیر میکروسکوپ الکترونی روبشی SEM و میکروسکوپ الکترونی عبوری TEM استفاده نماید و در صورت لزوم به سراغ روشهایی دیگر بروید.

emranemami

عضو جدید
سلام، راستش من امشب برا گرفتن یه فایل(زورکی!) عضو شدم. بعد از دانلود فایل، حیفم اومد از بر و بچه ها تشکر نکنم. این pdf دستگاه های آنالیز امشب واقعا به دادم رسید. ضمنا آقای معتمدی بنده دانشجوی متالورژی صنعتی دانشگاه صنعتی اصفهانم، اگه کاری بود در خدمتم.

neda1362

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام، راستش من امشب برا گرفتن یه فایل(زورکی!) عضو شدم. بعد از دانلود فایل، حیفم اومد از بر و بچه ها تشکر نکنم. این pdf دستگاه های آنالیز امشب واقعا به دادم رسید. ضمنا آقای معتمدی بنده دانشجوی متالورژی صنعتی دانشگاه صنعتی اصفهانم، اگه کاری بود در خدمتم.
عضویتتون تو باشگاه مهندسانو تبریک میگم.

سلام
من می خواستم بدونم برای آزمون دکتری از چه جزوه یا کتابی برای خواندن روشهای نوین آنالیز مواد باید استفاده کنم .
خوشحال می شوم اگر کسی در این زمینه اطلاعاتی دارد . من را راهنمایی کند .
موفق باشید.

AFSHIN110

عضو جدید
جزوه آنالیز مواد شریف

جزوه آنالیز مواد شریف

قاسم جان :gol:خدا خیرت بده منم جزوه آنالیز مواد پیشرفته شریف ;):)رو ضمیمه می کنم تقدیم به همه داوطلبان آزمون دکتری مواد :heart::heart::heart:

پیوست ها

• 5.XRF-WDS Sh Term 2 90-91.pdf
    1.5 مگایابت · بازدیدها: 0
  • آنالیز مواد شری&#1.pdf
    7.4 مگایابت · بازدیدها: 0

balbo

عضو جدید
قاسم جان :gol:خدا خیرت بده منم جزوه آنالیز مواد پیشرفته شریف ;):)رو ضمیمه می کنم تقدیم به همه داوطلبان آزمون دکتری مواد :heart::heart::heart:

خیلی ممنون! ولی اینها خیلی سطح پایین هستن! آنالیز پیشرفته شریف اینه واقعاً؟؟