روش نوین محاسبات و مبانی طراحی تاسیسات

plamber

عضو جدید
سلام
از مهندسین و دانشجویانی که این کتاب رو تابه حال دیدن مطالب خوبی داره من جلد حرارت مرکزی این کتاب رو سال 86 توی نمایشگاه کتاب تهران خریدم ازون به بعد هرچی دنبال جلد تهویه مطبوع این کتاب بودم بیدا نکردم از دوستان اگه کسی میدونه این کتاب توی تهران بیدا میشه یا نه خیلی کتاب کاربردی هستش.اینم عکسش.

DSC00002.jpg

امید27

عضو جدید
سلام دوستان شرمنده من یه پمپ دارم که مدل اون 315-100 هست و دور(N) اون 1450 هست و توان(P) اون 22 و سطح مقطع خروجی 3in هست که من Hهد پمپ و Qدبی اونو میخوام کسی هست راهنماییم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

nazi.s

عضو جدید
سلام دوستان شرمنده من یه پمپ دارم که مدل اون 315-100 هست و دور(N) اون 1450 هست و توان(P) اون 22 و سطح مقطع خروجی 3in هست که من Hهد پمپ و Qدبی اونو میخوام کسی هست راهنماییم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ي سوال، مطمينيد كه قطر رانش يا سطح مقطع خروجي 3 اينچ هست؟
بريد اينجا، جدول دوم، رديف اول، به مشخصاتي كه داديد خيلي نزديك هست، فقط قطر رانش را 4 اينچ گذاشته نه 3 اينچ.

moatamed

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
کاربر ممتاز

سلام
البته در نام گذاری این پمپها عدد اول نشاندهنده قطر خروجی پمپه پس قطعا شما استباه میکنید اگر مدل پمپ 315-100 هست حتمن خروجی ان چهاراینچه
اگه به کانالوگ شرکت پمپیران مراجعه کنید برای پمپ مذکور با الکتروموتور 22 کیلو وات شما میتونین دو قطر پروانه داشته باشین 310 میلیمتر و 319 میلیمتر که هرکدوم روی هد و دبی پمپ تاثیر میگذاره
مثلا در قطر 310 م م از دبی 90 تا 180 مترمکعب درساعت میتونه بترتیب هد 33 تا 22 متر اب رو ایجاد کنه
و در قطر پروانه 319 از دبی 90 تا 180 متر مکعب در ساعت میتونه بترتیب هد 36 تا 26 متر رو ایجاد کنه

pimi

عضو جدید
دوست عزیز این روش شماره گذاری برای اکثر پمپهای زمین end suction متداول میباشد. و از آنجا که نمودار عملکرد هر پمپ توسط سازنده در کاتالوگهای فنی موجود میباشد با مراجعه به سایت سازنده پمپ امکان بدست آوردن H و Q در نقطه عملکرد پمپ میسر خواهد بود.