روش تولید مستربچ

eli047

عضو جدید
سلام
یک سری اطلاعات در زمینه ی تولید مستربچ ها میخواستم. همچنین فرمول پلیمرهایی که تولید میشه را میخوام
اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم کمکم کنه.

eli047

عضو جدید
چرا کسی جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلا قسمت مهندسی پلیمر فعال نیست:mad:

چرا کسی جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلا قسمت مهندسی پلیمر فعال نیست:mad:

مستربچ ها می تونن برای مصارف و اهداف مختلفی ساخته بشن. مثلا مستربچ های رنگی برای اضافه کردن رنگ به پلیمر و یا مستربچ های نسوز کننده. پلیمرهای مختلفی هم برای ساخت مستربچ استفاده می شه، مانند PE, PP, EVA, PC, ABS, PA, PVC

خیلی خلاصه بخام بگم، روش کلی تولید مستربچ به این صورت هست که بر حسب اینکه چه مستربچی میخان درست کنن، پلیمر پایه رو انتخاب می کنن. برحسب فرمول، پلیمر رو در داخل توربومیکسر می ریزن و تا دمای مشخصی گرمش می کنن، بعد افزودنی ها رو با ترتیب مشخصی بهش اضافه می کنن. بعد این مخلوط رو از داخل اکسترودر پلتایزر (همون گرانول کننده) عبور میدن تا به فرم گرانول دربیاد. این گرانول رو خنک می کنن و بعد بسته بندی می کنن.

یادمه یه کتابی داشتم که اطلاعات مربوط به مستربچ ها رو داشت، سعی می کنم پیداش کنم و براتون بزارم.

eli047

عضو جدید
خیلی ممنون بابت اطلاعاتی که دادین، اگه اطلاعات جزئی تر هم دارین در اختیارم بزارین ممنون میشم، منتظر کتابتون هم هست.

h.fshirazi

عضو جدید
سلام دوست عزیز، من اطلاعات کافی در زمینه ی تولید مستربچ ها دارم ، برای چه منظوری میخای؟

ایمیل من hfs_74@yahoo.con

sasan110

عضو جدید
سلام دوست عزیز، من اطلاعات کافی در زمینه ی تولید مستربچ ها دارم ، برای چه منظوری میخای؟

ایمیل من hfs_74@yahoo.con
دوست گرامی من اموزش تهیه تولید pvc از طریق حلال را میخواهم جهت روکش کردن دستکش پارچه ای روش غوطه وری لطفا اگر اطلاعات دارید کمک کنید ادرس ایمیل من mojtaba1360550@yahoo.com

JAFAREI

عضو جدید
من درباره افزودنی های که بغیر از پیگمنت به پایه پلیمر ی اضافه میکنن ( اکه میکنن ) برای تولید مستربچ اطلاعات میخاستم . بخصوص برا پخش بهتر پیگمنت در پلیمر. مرسی

pixxy

عضو جدید
من درباره افزودنی های که بغیر از پیگمنت به پایه پلیمر ی اضافه میکنن ( اکه میکنن ) برای تولید مستربچ اطلاعات میخاستم . بخصوص برا پخش بهتر پیگمنت در پلیمر. مرسی
دوست عزیز سوالتون خیلی کلیه. باید مشخص باشه چه پلیمری و چه پیگمنتی. اصول علمی این کار براساس پارامترهای حلالیت پلیمر و پیگمنت هست. در واقع پلیمر باید بتونه پیگمنت رو توی خودش حل کنه . این قابلیت حل شدن توسط یه عدد به نام پارامتر حلالیت هیلدبراند مشخص میشه که واسه اکثر پلیمرها و پیگمنت ها توی کتابا اومده. عدد هر دو باید به هم نزدیک باشه تا حل بشن البته معمولا این اتفاق نمیافته و بنابراین باید یه افزودنی به سیستم اضافه کنییم که پارامتر حلالیتش بین این دو باشه و به حل شدن پیگمنت در پلیمر کمک کنه. اگه این افزودنی نباشه پلیمر و پیگمنت مخلوط نمیشن و اگر هم بشن بعد از میکسینگ دوفازی میشن. خلاصه شما دو تا راه داری یکی اینکه این کلیدواژه هایی که بهتون دادم رو دنبال کنید و براساس فرمولهایی که وجود داره نوع و مقدار افزودنی ها رو محاسبه کنید و دوم اینکه پلیمرتون رو از بازار تهیه کنید و همونجا از فروشنده بپرسید واسه این پلیمر چه پیگمنت و افزودنی رو استفاده میکنن!
من واسه فهمیدن همین مفاهیم ساده حدود یکسال وقت گذاشتم و مطالعه کردم البته با پارامتر حلالیت آشنایی داشتم ولی نمیدونستم واسه این کار ازش استفاده میشه.به هر حال امیدوارم مفید باشه.

giti7

عضو جدید
[h=2][/h]
سلام دوستان
کسی گزارش کاراموزی تولید رنگ مستربچ داره؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید​