روش تهیه پلیمر در آزمایشگاه

lovex5050

عضو جدید
سلام
ممنونم از اینکه کمک می کنید تا به سوالاتم پاسخ دهید.
مهدی جان باز هم من را شرمنده خودت کردی.
اگر کسی روش تهیه انواع پلیمر را در آمایشگاه داره کمک کنه ممنون مثل همیشه

tiyam

عضو جدید
salam man nemidonam che jor polimeri mikhi vali ye polimer khili ason mitonam vasat sharh bedam age mikham pm bezar ta sharh kamelesho vasat begam
ok polimer nitro selolozke khili ham rahateh ok
chizaey degeh ham khasti daram
ok

REZA.F

کاربر بیش فعال
سلام دوست عزیز.
به نظر من سوالتو باید یه کم بیشتر شرح بدی. من خیلی وقت پیش این درسو تو دانشگاه گذروندم. یه چیزایی یادم هست.
ساختن پلیمر تو آزمایشگاه بنا به نوع پلیمر در چند روش (حداقل 4 روش) تولید میشه.
روش بالک یا توده ای و روش امولشن یا امولسیون که در حضور یک امولسیفایر تواید میشه و روش های دیگه که الان حضور ذهن ندارم.
÷لاستیکهای گرمانرم و گرماسخت هر کدوم به یه روش تولید میشن. مثلاً پلی اتیلن با روش بالک با حضور یک شروع کننده (کاتالیست) تحت فشار بالا تولید میشه. اگه پلیمر خاصی رو مد نظر داری بگو شاید بتونم واست پیدا کنم.

sogol

عضو جدید
اطلاعات؟

اطلاعات؟

با سلام
من یک سری اطلاعات کافی و کاربردی در صنعت پلاستیک های پلیمری و قالب های تزریقی میخوام
در یک شرکت تولیدی مستر بچ کار میکنم چون گرایش خودم صنایع غذایی بوده ولی الان خیلی به پلیمر علاقه مند شدم لطفا اگه کتاب خوبی میدونید بهم معرفی کنید.....گرچه خودم یه سری مقاله خوندم ولی خیلی جای مطالعه داره
ممنون از لطفتون

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
کتابی رو در زمینه لاستیک ها در تالار کتاب های مهندسی شیمی قرار داده ام.

lovex5050

عضو جدید
دستور کار ساخت هرنوع پلیمیر در آزمایشگاه

دستور کار ساخت هرنوع پلیمیر در آزمایشگاه

دستور کار ساخت هرنوع پلیمیر در آزمایشگاه اگه کسی می ودنه کمک کنه

tiyam

عضو جدید
نیترو سلولز:50cc HNO3&50CC H2SO4مخلوط کن 5گرم سلولز (پنبه) در دمای 30-35داخل اسید بنداز بعد از 45 دقیقه سلولز رو با اب انقدر بشور تاPHسلولز از اون حالت اسیدی بیرون بیاد .برای اطمینان تست شعله رو انجام بده .اگه کامل و خیلی سریع سوخت درست انجام دادی.موفق باشی

REZA.F

کاربر بیش فعال
با سلام
من یک سری اطلاعات کافی و کاربردی در صنعت پلاستیک های پلیمری و قالب های تزریقی میخوام

سلام.
به نظر من بهترین کتاب در مورد روش های تزریق و اکستروژن و دستگاههای مربوطه و یه شناخت کلی از پلیمرها تو کتابهای (مهندسی پلاستیک پروفسور کرافورد ترجمه دکتر کوکبی) و (تکنولوژی پلیمرها نوشته ذکتر وحید حدادی اصل) هست که دومی یه رفرنس خوب برای کل پلیمرها (پلاستیک و لاستیک و کامپوزیت و چسب و ...) رو در سطح عمومی در اختیارت میزاره. برو بخون حتماً بیشتر از پلیمر خوشت میاد!
کتابهای لاتین هم در مورد پلاستیک و قالبها و ... هست. مثل برن هارد (bernhard)

REZA.F

کاربر بیش فعال
یا الله! خوش آومدی! کجا بودی؟
سلام برادر.
مهندس جان خیلی دوست دارم هر روز بیام بالا و از معلومات دوستان خصوصاً شما و آقا مهدی بیشتر استفاده کنم. ولی متاسفانه یا خوشبختانه تا پایان سال باید درسمو تموم کنم. یه مقدار سنگین گرفتم تا تموم بشه. 9 ترمه شدم. از یه طرف دیگه شب کار ثابتم. ان شا الله فرصت بشه حالا حالاها در کنار هم با شما لذت میبریم.

REZA.F

کاربر بیش فعال
روشهای آزمایشگاهی

روشهای آزمایشگاهی

خوب همونطور که گفتم 4 روش اصلی در آزمایشگاه پلیمر رو تولید میکنن. بالک، تعلیقی، محلولی یا سولوشن و چهارم امولشن. البته روشهای دیگری هم مثل آنیونی و کاتیونی و.. هست ولی با کاربرد کم.
هر کدوم از این روشها کاربرد خاص و برتری و معایبی نسبت به هم دارند. مثلا مشکل فرآیند کردن در بالک رو سولوشن برطرف میکنه. ویا مشکل هدر رفتن حلال یا باقی موندن اون در پلیمر رو روش تغلیقی برطرف میکنه. تنها دو پلیمر پلی متا متاکریلات و احتمالاً نایلون رو میشه به هر 4 روش تولید کرد.
ولی در کل روش امولشن برای فرایند کردن پلیمرهاییی با Tg بالا و سخت مثل PVC بهتره.

منتظر ادامش باش.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
برات همیشه و همه جا ارزوی خوشبختی و موفقیت می کنم. این هم جمله زیبای شما:
بشه حالا حالاها در کنار هم با هم لذت ببریم.

نيلوفر قوامي

عضو جدید
مثلا اگه بخوايم يه كوپليمر با مونومر 1 ( 75% ) ( جرم مولكولي 72.06 ) و مونومر 2 ( 25% ) ( جرم مولكولي 207.25 ) و شبكه ساز tmpta و اغاز گر aps سنتز كنيم ، چي كار بايد كنيم ؟

روزمهر

عضو جدید
با سلام
در یک شرکت تولیدی مستر بچ کار میکنم چون گرایش خودم صنایع غذایی بوده ولی الان خیلی به پلیمر علاقه مند شدم لطفا اگه کتاب خوبی میدونید بهم معرفی کنید.....گرچه خودم یه سری مقاله خوندم ولی خیلی جای مطالعه داره
ممنون از لطفتون
باسلام
خیلی خوشحال شدم که آخر یه دوست که در زمینه ساخت مستربچ کارکرده پیدا کردم من خیلی دلم میخوات اطلاعاتی در زمینه ساخت مستربچ ها داشته باشم تحقیقاتی که تا الان کردم فهمیدم از پیگمنت،یک نوع واکس که نمی دونم چیه و فکرکنم یک نمک و یک رزین یا گرانول که پایه الی را تشکیل میده اما دقیقا اسم مواد و روش تولید و درد اونا را نمیدونم ممنون میشم اگر به من کمک کنید.

gity

عضو جدید
سلام به همگی
آیا می شه کوپلیمر PE و PS ساخت؟ (آماری یا بلاک )

hzma

عضو جدید
سلام من مکانیسم روش تهیه یک پلیمر را میخوام که تو ازمایشگاه چجوری درست میشه؟

1818155

عضو جدید
سلام
میشه مراحل کامل یک بچ پلی پروپیلن را تشریح کنید به ترتیب: در صورت امکان اگر فیلم خاصی هم دارید قرار دهید.
سپاس

1818155

عضو جدید
سلام و درود
من مراحل انجام یک بچ در پلیمریزاسیون پلی پروپیلن را میخواستم.
پلیمریزاسیون من در خصوص نسل سوم کاتالیزور های زیگلر ناتا می باشد.
مراحلی شامل پرچ کردن، محاسبه مقدار تیل و مقدار کاتالیست مصرفی ، محاسبه و نحوه استفاده نسبت تیاتنیم به MgCl2 و....
لطف اگر اطلاعات خاصی دارید و کمکی میتوانید انجام دهید مرا راهنمایی بفرمایید.
سپاس و بدرود

بالا