[ روش برخورد با کارگران ]

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اطلاعات نسیه میدی به آدم :) مصالح چقدر فاصله داره ؟ دستی میخوای بسازی یا با بتونیر ؟ همه 150 متر مربع و میخوای بریزی یا فقط شناژ داری ؟ نقشه داره ؟ تو گوده ؟! درست حسابی آمار بده خوب :)

6663Ta6Dare

عضو جدید
طبق نقشه کلاف های فونداسیون 90 سانتی هست. کلاف های بتون مگر هم باید 1 متر و 10 باشه

مصالح هم نزدیکه و احتمالا بتن رو دستی بسازیم

کارگر هم اینجا فکر کنم 25 هزار تومنه و 3 تا کارگر با خودم 4 تا نفر میشیم

75 هزار تومن پول کارگر میشه یا شایدم 90 تومن

گودبرداری زمین هم 80 سانته

فقط میمونه مصالح به نظرت 150 متر زمین با ردیف های 1 متر و 10 سانتی بتن مگر حدودا چقدر پول مصالحش میشه ؟

MKH004

عضو جدید
سلام.کار کردن با کارگر ساختمونی قلق خودشو داره.چون اگه بهش سخت بگیری جلوی روت کار میکنه پشت سرت خرابکاری.جوری باید رفتار کرد که به شان گارگر هم بر نخوره هم باعث سوئ استفاده اون نشه.
استفاده از نگهبان خیلی واجبه. شما میتونی یه نگهبان بگیری که روزا برات کار کنه و شبا هم نگهبانی بده.

amirabbasian

عضو جدید
من نميدونم اينكار دوستمون به كجا رسيده ولي اگر در حال حاضر همچين پروژه اي در حال انجام باشه يك روزه ميشه انجامش داد
البته اينكار بيشتر كنترات ميگيرن ولي اگر كارگرات ثابت باشن ميشه روزمزد باهاشون كار كرد
دوتا كارگر بعلاوه يك اوستاكار ميتونه كافي باشه يكي بسازه يكي بياره و اوستاكار پخش كنه و صاف كنه
كنترات فك كنم حدود 250هزار دربياد برات و روز مزد هم ميشه 180 تومان كه شايد به روز دوم هم بشكه

Parvix

عضو جدید
[ برخورد با کارگر ]

[ برخورد با کارگر ]

آقا من شروع میکنم با اجازه از دوستان ...

بیاید راجع به برخورد مناسب و درست با کارگر در کارگاه نظر بدید...

مثلا ....

کارگر: مهندس چند ساله کار میکنی ؟

جواب شما چیه ؟؟؟؟
(سوالی که اکثر کارگرا از مهندسای جوون می پرسن تا دستشون بندازن ... )

یا

اگه یه کارگر کاری که ازش خواستی رو انجام نداد ...

برخورد شما چیه ؟

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز

مثلا ....

جواب شما چیه ؟؟؟؟

یا

برخورد شما چیه ؟

میگم تو درست کارتو بکن این فضولی ها به تو نیومده ..... هه :D

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز

مثلا ....

جواب شما چیه ؟؟؟؟

یا

برخورد شما چیه ؟

توو کارگاه اگه کارگر پرو داشته باشی ببخشیدا باید مثه زهرمار باشی تا هر وقت میبینتت دورو برت آفتابی نشه چه برسه بخواد دستت بندازه!!!
واسه این کارم کافیه نخندیو یکم دادو بیداد کنیو از کاراشون ایراد بگیری باهاشون دستوری حرف بزنی:mad:
من خودم به شخصه راضی به این نوع رفتار نیستم ولی بعضی کارگرا جنبه رفتار خوب رو ندارن اگه پرو بشن دیگه نمیتونی ازشون کار بکشی و این ضعف ماست اگه کم بیاریم
و ما باید از ازون کارگاه بریم

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
توو کارگاه اگه کارگر پرو داشته باشی ببخشیدا باید مثه زهرمار باشی تا هر وقت میبینتت دورو برت آفتابی نشه چه برسه بخواد دستت بندازه!!!
واسه این کارم کافیه نخندیو یکم دادو بیداد کنیو از کاراشون ایراد بگیری باهاشون دستوری حرف بزنی:mad:
من خودم به شخصه راضی به این نوع رفتار نیستم ولی بعضی کارگرا جنبه رفتار خوب رو ندارن اگه پرو بشن دیگه نمیتونی ازشون کار بکشی و این ضعف ماست اگه کم بیاریم
و ما باید از ازون کارگاه بریم

---------------------------------
دقیقا درسته
اما بعضی اوقات لازمه که یه تعریفی ازشون کنیم تا یکم بهتر کار کنن اما نباید باهاشون شوخی کرد وگرنه نمیشه جلوشون وایساد
یا اگر می بینی که استاد کار به حرفت گوش نمیده باید یکم ازش تعریف کنی بعد بگی حرف منم همینه ولی میگم اینجوری بشه بهتره به هر حال خودت اینکاره ای و از این حرفا بهش بزنی...اونوقتشه که مثل موم تو دستته
من که خودم جواب گرفتم ازینکار
موفق باشید

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
---------------------------------
دقیقا درسته
اما بعضی اوقات لازمه که یه تعریفی ازشون کنیم تا یکم بهتر کار کنن اما نباید باهاشون شوخی کرد وگرنه نمیشه جلوشون وایساد
یا اگر می بینی که استاد کار به حرفت گوش نمیده باید یکم ازش تعریف کنی بعد بگی حرف منم همینه ولی میگم اینجوری بشه بهتره به هر حال خودت اینکاره ای و از این حرفا بهش بزنی...اونوقتشه که مثل موم تو دستته
من که خودم جواب گرفتم ازینکار
موفق باشید

دقیقا. اتفاقا این ترفند نه تنها برای کاگرا و استادکارا بلکه تقریبا رو همه جواب میده :)

reza2011

عضو جدید
در مورد رفتار با كارگر من تجربه شخصي خودمو ميگم :

به هيچ وجه با كارگر نبايد گرم و صميمي شد ... چون روز اول بهت ميخنده روز دوم دستشو ميندازه گردنت و روز سوم با بيل مياد سر وقتت .. :)

بايد يك رفتار سرشار زا سياست باهاش داشته باشي ... موقع كار جدي ... وقتي ميبيني كارشو خوب انجام ميده اشكال نداره يك كم هم باهاش خوب برخورد كن .. اونم انسانه بهش محبت كن ولي نه زيادتر از حد ديدي داره بهت نزديك ميشه دوباره گوشش رو بپيچوون خلاصه يك رفتار كاملا غير پيش بيني كه اون حساب كاار دستش بياااد ... ضمنا اگر كارگري خوب برخورد كرد و كارشو خوب انجام داد يك راهي كه ميشه اونو به خودت نزديك تر كني اينه كه مسئوليت هاي بهتر بهش بدي ... مثلا ازش بخواي رفتار بقيه رو زير نظر بگيره و براي اينكار واسش اضافه كاري هم رد كن .. خيلي خوبه كه اينجوري به خودت نزديكش ميكني .. ولي هميشه رفتارت جوري باشه كه طرف از مسئوليت خودش كوتاهي نكنه ...

از روز اول بايد بدوني با كارگر چجور برخورد كني چون اگر ندوني كار خراب ميشه و ديگه كنترلي نميتوني روي كارگرت داشته باشي ...

از روز اول يادش بده كه هر چيزي رو برميداره سر جاش بزاره و نظم رو هميشه رعايت كنه ... بهش ياد بده كه وقت كار واكمن گوش نده يا با موبايل حرف نزنه ... وقت كار با ساير كارگرا شوخي نكنه ... اگر يك كارگر خراب توو 1000 تا كارگر خوب قرار بگيره بهت قول ميدم بعد از يك هفته 500 تا از اون 1000 تا رو خراب بكنه ... پس هواست باشه كارگر خراب رو سريع بندازش بيرون تا بقيه رو خرااب نكرده ...

كارگري كه استخدام ميكني تا حد امكان متاهل نباشه ايراني هم نباشه چون اين 2 گروه سر گرفتن حقوق خيلي حساسن و ميتونن مشكل آفريني كنن ...

كلا كارگراي افغاني ظرفيتشون خيلي بالاتر از ايراني هاست . اينم تجربه شخصي خودم ... :)

saleh-sinava

عضو جدید
در مورد رفتار با كارگر من تجربه شخصي خودمو ميگم :

به هيچ وجه با كارگر نبايد گرم و صميمي شد ... چون روز اول بهت ميخنده روز دوم دستشو ميندازه گردنت و روز سوم با بيل مياد سر وقتت .. :)

بايد يك رفتار سرشار زا سياست باهاش داشته باشي ... موقع كار جدي ... وقتي ميبيني كارشو خوب انجام ميده اشكال نداره يك كم هم باهاش خوب برخورد كن .. اونم انسانه بهش محبت كن ولي نه زيادتر از حد ديدي داره بهت نزديك ميشه دوباره گوشش رو بپيچوون خلاصه يك رفتار كاملا غير پيش بيني كه اون حساب كاار دستش بياااد ... ضمنا اگر كارگري خوب برخورد كرد و كارشو خوب انجام داد يك راهي كه ميشه اونو به خودت نزديك تر كني اينه كه مسئوليت هاي بهتر بهش بدي ... مثلا ازش بخواي رفتار بقيه رو زير نظر بگيره و براي اينكار واسش اضافه كاري هم رد كن .. خيلي خوبه كه اينجوري به خودت نزديكش ميكني .. ولي هميشه رفتارت جوري باشه كه طرف از مسئوليت خودش كوتاهي نكنه ...

از روز اول بايد بدوني با كارگر چجور برخورد كني چون اگر ندوني كار خراب ميشه و ديگه كنترلي نميتوني روي كارگرت داشته باشي ...

از روز اول يادش بده كه هر چيزي رو برميداره سر جاش بزاره و نظم رو هميشه رعايت كنه ... بهش ياد بده كه وقت كار واكمن گوش نده يا با موبايل حرف نزنه ... وقت كار با ساير كارگرا شوخي نكنه ... اگر يك كارگر خراب توو 1000 تا كارگر خوب قرار بگيره بهت قول ميدم بعد از يك هفته 500 تا از اون 1000 تا رو خراب بكنه ... پس هواست باشه كارگر خراب رو سريع بندازش بيرون تا بقيه رو خرااب نكرده ...

كارگري كه استخدام ميكني تا حد امكان متاهل نباشه ايراني هم نباشه چون اين 2 گروه سر گرفتن حقوق خيلي حساسن و ميتونن مشكل آفريني كنن ...

كلا كارگراي افغاني ظرفيتشون خيلي بالاتر از ايراني هاست . اينم تجربه شخصي خودم ... :)

یه سوال دارم......تا حالا خودتون کارگری کردین؟

reza2011

عضو جدید
نه متاسفانه ... يعني اي كاش اين كار رو در زمان دانشجويي ميكردم ...

و اي كاش به جاي اين همه درسهاي بي محتوا 3-4 واحد واحد عملي اجراي ساختمان بزارن يا آموزش ديوار چيني يا جوشكاري ...

يك مدير پروژه داشتيم سنش تقريبا 43-44 سال بود چند سال پيش ... خودش ديوار چيني ميكرد حتي بهتر از بنا ... جوشكاري بلد بود - برش با دستگاه هوابرش رو بلد بود ... توي سرماي زمستون يادمه رفت بالاي تاور كه بلوك ها رو با كابل ببنده ... خلاصه آدم لذت ميبرد از اين همه تجربه اين شخص ...

من فكر ميكنم واقعا اين ضعف من مهندس هست كه خودم ديوار نچيدم يا خودم جوشكاري نكردم ... اگر خودت اجرا كننده باشي واقعا ازت حساب ميبرن و ضمنا ارزشت هم نزد كارگر جماعت بالا ميره .. ميگن طرف خودش اين كارست ...

نكته خوبي رو اشاره كردي مهندس ...

كلا مهندس بايد جوري باشه كه پيمانكار ازش حساب ببره ... يادمه يك جا بحثي پيش اومد بين سنگ كار و مهندس سرذپرست كارگاه ... سنگ كاره به حالت تمسخر گفت : مهندس تو اصلا بلدي فرز توو دستت بگيري كه همش مياي دستور ميدي ... اين رفيق ما فرز رو گرفت از دست سنگ كاره شروع كرد به برش سنگ جوري كه پيمانكار دهنش وا موند و از اون به بعد ديگه نديدم كه سنگ كاره بخواد مهندسه رو تمسخر كنه ...

آخرین ویرایش:

ali.j23

عضو جدید
سلام
ببین دوست عزیز مشخص کن وسیله ساخت بتن مگر تو بتن یر یا دستی توسط کارگر ساخته میشه
200 متر زمبنت نواری اجرا میشه یا بصورت رادیه
در نهایت شما حداقل دو تا کارگر با یک بنا نیاز دارید

بالا