[ روش برخورد با کارگران ]

Bana8

عضو جدید
دوباره سلام

من تاحالا با کارگرها کار نکردم و دقیقا نمیدونم شرایطشون چیه

فکر کنید میخواهیم شروع کنیم به ساخت یه ساختمون چند طبقه

1- قبل از هرچیز متوسط حقوق هر کارگر در روز برای کارهای ساختمونی چقدره ؟ ( کارگر ساده )
2- کارفرما از ساعت چند تا چند حق داره از کارگر کار بکشه ؟
3- تهیه غذای کارگر با خود کارگر هست یا کارفرما ؟
4- کارگر کجا باید دستشویی بره ؟ :biggrin:

یه نکته دیگه اینکه من برای ابزار آلات و مصالح یه خونه اجاره کردم همون نزدیکی و به همین خاطر دیگه لازم نیست سر زمین نگهبان باشه
و واسه همین دیگه نیاز به ساخت اتاق نگهبانی نیستش دیگه فکر کنم :que:

همه مصالح رو میزارم تو حیاط اون خونه و کم کم میارم سر زمین ( شدنیه اینکار ؟ )

Shiny Moon

عضو جدید
حداقل ميزان حقوق هر كارگر رو برو از يكي از شعب تامين اجتماعي بپرس....فك كنم بين 360 تا 420 باشه
قانون كار ميگه ساعت كار كارگر در هفته 44 ساعته بيشتر از اين اضافه كاري محسوب ميشه
غذا توافقيه ولي مجبور نيستي پرداخت كني

aaj6551

عضو جدید
مزد روزانه کارگز از 25000تا 28000تومان می باشد
حداکثر ساعت کار بدون استراحت 8 ساعته و به ازای بیشتر از 8 ساعت باید اضافه کار بهش بدی
تهیه غذا با خود کارگره
یک دستشویی موقت باید بسازی برای کارگران
اگه تو کارگاه مصالح و میلگرد داری باید نگهبان هم بزاری

Bana8

عضو جدید
ممنون از اطلاعاتی که دادید . به نظرتون روزی 25 زیاد نیست ؟ 18 تومن خوبه ولی 25 هزار تومن خیلی زیاده و منم در روز حتی انقدر درامد ندارم :que:

middbox

کاربر بیش فعال
دوباره سلام

1- قبل از هرچیز متوسط حقوق هر کارگر در روز برای کارهای ساختمونی چقدره ؟ ( کارگر ساده )

یه نکته دیگه اینکه من برای ابزار آلات و مصالح یه خونه اجاره کردم همون نزدیکی و به همین خاطر دیگه لازم نیست سر زمین نگهبان باشه
و واسه همین دیگه نیاز به ساخت اتاق نگهبانی نیستش دیگه فکر کنم :que:

همه مصالح رو میزارم تو حیاط اون خونه و کم کم میارم سر زمین ( شدنیه اینکار ؟ )

دوست عزیز تاپیکات جالبه ( دیروزیه تاپیک دیدم یکی از بچه های تازه وارد عمران میگفت بحثها همش تخصصیه و برای ما چیزی نیست) تاپیکایی که شما میسازید دقیقا برای همون افراد مناسبه و من از این بابت واقعا خوشحالم ، گرچه شما تخصصتون عمران نیست ولی واقعا خواسته یا ناخواسته برای تالار مفید هستید...
ممنونیم..........

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نگفتی چه کارگری میخوای ؟ ایرانی ؟ افغانی ؟! ایرانی که اداره کاریه اگه پیدا کنی ، افغانی اگه روزمزدی برداری روزی 23-4 هست به بالا ولی اگه ثابت برداری تا روزی 18-19 هم باهات کنار میاند .. برای شروع کار هم 1 نگهبان و یه کارگر داشته باشی کافیه :)

Bana8

عضو جدید
ممنون . کارو که خواستم شروع کنم از عکس های ساختمون مجازی تا عکس های واقعی سر زمین و برآورد هزینه ها و ... همه اش رو تو سایت قرار میدم

کارگر هم فرقی نمیکنه چه ایرانی چه افغانی هرچی باشه خوبه . فقط اگه زیر 20 تومن باشه بهتره چون خیلی زیاد میشه اینجوری
مخصوصا واسه من که کار اولمه و سرعتم کمه و خیلی آشنا نیستم به اصول کار . البته من از خدام بود حتی روزی 50-40 تومن هم به کارگرها
بدم ولی خوب اینجوری دیگه صرف نمیکنه چون به جای اینکه سود ساختمون سازی رو کارگر ببره شرکت های مصالح سازی و مصالح فروشی میبرن

سخت ترین کارو کارگر داره اما سودشو کسای دیگه ای میبرن

آخرین ویرایش:

mahdi_1168

عضو جدید
سوال 1 تا 3 توافقیه
4 - یک دستشویی موقت با توجه به حجم کاری که دارید لازم است.
یک نگهبان هم برای ساختمان اجاره شده و محل پروژه واجب است.

MASOUDSDG

عضو جدید
سلام دوست عزيز ميخواستم يه سفارشي بهت بكنم كه خيلي مهمه چون من خودم سال گذشته ساختمون سازي داشتم واين اشتباه كردم هنوز هنوزه گرفتارشم حتما با كارگرات قرارداد ببند وحتما ساختمونت بيمه بي نام بكن چون دنيا هزار جوره

MASOUDSDG

عضو جدید
سلام دوست عزيز مي خواستم يه نصيحت بهت كنم چون من خودم سال گذشته ساختمون سازي داشتم ويه اشتبهي كردم كه هنوز گرفتارشم حتما با كارگرات قرارداد ببند وحتما ساختمونت بيمه بي نام بكن

mahdi_1168

عضو جدید
سلام.
واقعا بیمه بی نام یکی از واجبات کار است. برای من هم اتفاقی سر کار بوجود آمد چون بیمه داشتم ضرر نکردم.
وقتی بیمه داشتی و قرارداد هم بستی خیالت راحت است. البته با کارگر روزمزد فکر نکنم بشه قرارداد محکمی بست.

Javid64

عضو جدید
نگفتی چه کارگری میخوای ؟ ایرانی ؟ افغانی ؟! ایرانی که اداره کاریه اگه پیدا کنی ، افغانی اگه روزمزدی برداری روزی 23-4 هست به بالا ولی اگه ثابت برداری تا روزی 18-19 هم باهات کنار میاند .. برای شروع کار هم 1 نگهبان و یه کارگر داشته باشی کافیه :)
رفیق افغانی 18 -19 تومنی دیگه توی مسکن مهرم کار نمیکنه!

reza2011

عضو جدید
دوباره سلام

من فقط سخت ترين سئوالت رو كه سئوال آخر هست جواب ميدم :biggrin: ... واسه دستشويي از يكي از اون 2 تا بشكه اي كه خريدي استفاده كن خسييييس ... :biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

reza2011

عضو جدید
چند نكته مهم :

اول يادت باشه تا حد امكان كارگر افغاني پيدا كن ...

دوم يادت باشه كارگرت اگر ايرانيه متاهل نباشه چون دم به ساعت ازت پول ميخواد

سوم اينكه كارگر از ساعت 8 صبح تا 5 عصر كه ميشه 8 ساعت به اضافه يك ساعت نماز و نهار واست كار ميكنه .

اگر ساعت نهار ازشون كار بكشي اضافه كار حساب ميشه .

اگر بعد از ساعت 9 شب ازشون كار بكشي اضافه كاريش 2 برابر حساب ميشه نسبت به اضافه كاري روز

روز جمعه كلا اضافه كاري حساب ميشه ...

سعي كن كارگرت اهل هيچ برنامه اي نباشه ...

خلاصه روزاي سختي در پيش داري ... به پا سرت رو زير آب نكنن ..:biggrin:

Bana8

عضو جدید
سلام من یه چند روز نبودم و درگیر اجاره خونه بودم . ممنون از راهنمایی هایی که کردید

واقعا کار کردن با کارگرها واسم سخته چون هم سنم کمه هم خیلی زرنگ نیستم
اگه بتونم کارگر هم سن خودم پیدا کنم خیلی خوب میشه

mamal engineer

عضو جدید
سلام ها

سلام ها

ممنون از اطلاعاتی که دادید . به نظرتون روزی 25 زیاد نیست ؟ 18 تومن خوبه ولی 25 هزار تومن خیلی زیاده و منم در روز حتی انقدر درامد ندارم :que:

با عرض سلام . من سرپرست کارگاه هستم و سن و تجربه هم کمه
می خواستم سوال کنم سرپرست کارگاه با سابقه 9 ماه حدودا حق الزحمه چقدر استبا مدرک کاردانی ممنونم

mamal engineer

عضو جدید
سلام به نظر من باید با کارگر روز های اول کاملا خشک و مقرراتی باشی
و بعدا باهاش دوس شی تا کارات رو انجام بد من این کارو انجام دادم حواب داد
با اینکه سنم هم از کارگرا کمتر هست

hamed abedpour

عضو جدید
من ترم پنجم حدود دو ماهه که میرم سر ساختمون.به نظرم اصلا نباید دوستی ایجاد کرد فقط در خد سلام و کار کردن

6663Ta6Dare

عضو جدید
چندتا کاگر و کجا ؟

چندتا کاگر و کجا ؟

سلام من تو گرفتن کارگر تو مراحل مختلف همیشه مشکل دارم که کجا چندتا کارگر میخواد کسی که تجربه داره بیاد کمک کنه خدا خیرش بده چند روز دیگه باید مرحله اجرای بتن مگر رو انجام بدم تو یه زمین 200 متری به نظر شما تو این مرحله چندتا کارگر بگیرم ؟ خودمم کار میکنم 2 تا کارگر بسه ؟ با خودم میشه 3 تا کارگر

middbox

کاربر بیش فعال
سلام من تو گرفتن کارگر تو مراحل مختلف همیشه مشکل دارم که کجا چندتا کارگر میخواد کسی که تجربه داره بیاد کمک کنه خدا خیرش بده چند روز دیگه باید مرحله اجرای بتن مگر رو انجام بدم تو یه زمین 200 متری به نظر شما تو این مرحله چندتا کارگر بگیرم ؟ خودمم کار میکنم 2 تا کارگر بسه ؟ با خودم میشه 3 تا کارگر

با یه اوستا صحبت کن واست کار کنه خودش کاگر داره هر چندتا نیاز داشته باشه با خودش میاره ، اصلا یه اوستا باید اکیپ داشته باشه عزیز....;)

6663Ta6Dare

عضو جدید
با یه اوستا صحبت کن واست کار کنه خودش کاگر داره هر چندتا نیاز داشته باشه با خودش میاره ، اصلا یه اوستا باید اکیپ داشته باشه عزیز....;)
سلام ممنون ولی به دلیل کمبود بودجه و اینا میخوام کارهای کوچیک مثل همین اجرای بتن مگر رو خودم انجام بدم اگه تجربه ای دارید لطفا کمک کنید
میخوای چند روزه تمومش کنی؟ کار کجا هست؟ من پیمانکاری شو میکنم.
به نظر شما یه پیمانکار برای همچین کاری حدودا چقدر میگیره ؟ زیربنای زمین 150 متره تو شهرستانه

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
سلام، اجرای بتن مگر رو با 3 کارگر می شه انجام داد، 1 نفر بسازه، 1نفر بپاشه و 1 نفر هم پخش کنه!
اما اگر 4 نفر باشین، سرعتتون بالا می ره!

6663Ta6Dare

عضو جدید
سلام ممنون از کمک به نظر شما با 4 تا کارگر تو 1 روز میشه کارو تموم کرد ؟

6663Ta6Dare

عضو جدید
به راجتی میشه اینکار رو کرد

ممنون
در مورد قیمت چی به نظرتون با این مشخصاتی که دادم قیمتش حدودی چقدر در میاد ؟
این قیمت یک میلیون و دویست که دوستمون گفت به نظرت غیر طبیعی نیست واسه همچین کار ساده ای ؟

به نظر خودم که حدود 160-180 درمیاد :surprised:

بالا