[ روشهای درس خواندن ] مطالعه ► بحث و گفتگو

negin.ss

عضو جدید
سلام دوستان
میشه همه روش درس خوندنش رو بگن ؟؟؟ طرز خاصی رو استفاده میکنند؟؟ یا شب امتحانی؟؟

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

سلام و درود بر شما
اگر نظر منو میخایین اینکه هیچ وقت شب امتحانی نباشید
من 3ترم اول همیشه با استاد بودم خیلی خوب بود
ترم4 کمو و بیش با استادا بودم و فقط یسری از درسارو
ترم5 هم که مهمترین درسا بود مثل بتن فولاد که کلا تو فاز کلاس نبودم
حتی سرکلاس بتن نمیرفتم
فولادم تو جو کلاس نبودم
اما موقع امتحان خیلی برام سخت بود
خیلی فشار روحی داشتم
درسته همشونو پاس شدم
اما خیلی بد بود
و تو برنامه ام اینه از ترم بعد همون شیوه 3ترم اول رو در پیش بگیرم

و اینکه حتما خودتون جزوه بنویسید
چون فایده هاش زیاده

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان
در اینکه اگه کل ترم رو با استاد پیش بری خوبه شکی نیست، اما بعضیا مثل خودم نمیتونن اینجوری بخونن! من عادت کردم به نزدیک امتحان (تو فرجه ها) اما روش خودمو هم دارم.
نکته خیلی مهم اینه که سر کلاس باید خوب گوش بدی و سعی کنی حتما خودت جزوه بنویسی و جزوت هم خوب باشه (هر استادی میگه جزوه نمیخواد چرند میگه! جزوه چیزاییه که باید بدونی اما اگه کتاب کنارش باشه که عالیه)
من تو وقت کم مثلا یکی دو هفته فرجه، با توجه به وقت برنامه ریزی میکنم، و روز رو به دو بخش صبح و بعدازظهر تقسیم میکنم و واقعا بش عمل میکنم.
اما نحوه خوندن یه جزوه :
بعد بسم الله! جزوه یا کتاب رو باز میکنی و یه نگاه کلی بش میندازی در حد نهایت 1 دقیقه، اینجوری تقریبا همه جلسات کلاس تو ذهنت یه نیمچه مروری میشه به صورت خود بخود.
بعد میای با توجه به برنامت مشخص میکنی که تا کجا قراره بخونی،
بعدش اون بخش رو یه نگاه اجمالی میکنی، تیترها و سرفصل ها رو میبینی.
مرحله بعد اینه که بسته به تواناییت این بخشی که قراره بخونی رو به دو یا سه بخش (کاملا مشخصه، مثلا سه فصل داری که اولی زیاده و دومی و سومی کمتر، اولی رو یه بخش میکنی و دومی و سومی رو بخش بعد)
((تا اینجا نهایتاً یه ربع وقتت رو میگیره اما بجاش کامل تکلیفت مشخص میشه و در جریان قرار میگیری))
از اینجا کار شروع میشه و شروع میکنی به خوندن هر بخش رو که خوندی یه نیم ساعتی استراحت میکنی و بعد میری سراغ بخش بعد.
اما خوندن اصلی به نظر من باید اینجوری باشه: بار اول رو خوب میخونی، خوبه خوب، ساده از کنار ه مطلبی نمیگذری،
هربخش که تموم شد بعد اینکه نیم ساعت استراحت رو کردی قبل خوندن بخش جدید، بخش قبل رو در حد یک ربع تا نیم ساعت نهایتش، مرور میکنی. (این بخش خوندن سخت ترین بخش کاره که نسبتا بیشترین وقتت رو همین دور اول میگیره)
توی نوبت بعد بر اساس برنامه، مثلا بعداز ظهر همون روز قبل شروع کردن ، در حد نیم ساعت همه چیزایی که صبح خوندی رو مرور میکنی و بعد میری سراغ بخش بعد.
نکته مهم: هیچوقت به دور اول بسنده نکنید چون با این دور تسلط بدست نمیارید!! دور دوم حتما باید توی دستور کارتون باشه...خوبیش اینه که اگه دور اول فرضا 8 ساعت طول بکشه (به شرطی که درست خونده باشید) دور دوم نهایتش 2 تا 3 ساعت طول میکشه و دور سوم اگه وقت کردین نیم تا 1 ساعت. توی دور دوم خیلی از نکاتی که توی دور اول بش توجه نکردین به چشمتون میاد.

اوووووووف چقد حرف زدم. ببخشید دیگه، این روش درس خوندن منه و البته برا کسایی که تو وقت کم میخوان درس بخونن فک کنم جواب بده. من از ترم 5 کارشناسی این روش رو پیش گرفتم و خودم رو از شاگرد هیجدهم کلاس رسوندم به چهارم!! و الانم اولم خدا رو شکر:D
اما با همه این حرفا اگه میتونید پا ب پای استاد پیش برید، اینجوری اون درس رو برا همیشه مسلط میشید

negin.ss

عضو جدید
سلام و درود بر شما
اگر نظر منو میخایین اینکه هیچ وقت شب امتحانی نباشید
من 3ترم اول همیشه با استاد بودم خیلی خوب بود
ترم4 کمو و بیش با استادا بودم و فقط یسری از درسارو
ترم5 هم که مهمترین درسا بود مثل بتن فولاد که کلا تو فاز کلاس نبودم
حتی سرکلاس بتن نمیرفتم
فولادم تو جو کلاس نبودم
اما موقع امتحان خیلی برام سخت بود
خیلی فشار روحی داشتم
درسته همشونو پاس شدم
اما خیلی بد بود
و تو برنامه ام اینه از ترم بعد همون شیوه 3ترم اول رو در پیش بگیرم

و اینکه حتما خودتون جزوه بنویسید
چون فایده هاش زیاده

سلام دوست عزیز من خودم همیشه پا به پای استاد درسا رو می خونم و جالب این که در طول ترم زیاد مشکل ندارم اما پایان ترم انگار اصن نخوندم کلا هنگ می کنم خوشبختانه جزوه هامم کامله چون صدای استاد رو معمولا ضبط می کنم ترم 4 عمران فک می کنم یکی از سخت ترین ترم هایی بود که گذروندم احساس می کردم هر چقد بخومی بازم کمه

negin.ss

عضو جدید
در اینکه اگه کل ترم رو با استاد پیش بری خوبه شکی نیست، اما بعضیا مثل خودم نمیتونن اینجوری بخونن! من عادت کردم به نزدیک امتحان (تو فرجه ها) اما روش خودمو هم دارم.
نکته خیلی مهم اینه که سر کلاس باید خوب گوش بدی و سعی کنی حتما خودت جزوه بنویسی و جزوت هم خوب باشه (هر استادی میگه جزوه نمیخواد چرند میگه! جزوه چیزاییه که باید بدونی اما اگه کتاب کنارش باشه که عالیه)
من تو وقت کم مثلا یکی دو هفته فرجه، با توجه به وقت برنامه ریزی میکنم، و روز رو به دو بخش صبح و بعدازظهر تقسیم میکنم و واقعا بش عمل میکنم.
اما نحوه خوندن یه جزوه :
بعد بسم الله! جزوه یا کتاب رو باز میکنی و یه نگاه کلی بش میندازی در حد نهایت 1 دقیقه، اینجوری تقریبا همه جلسات کلاس تو ذهنت یه نیمچه مروری میشه به صورت خود بخود.
مرحله بعد اینه که بسته به تواناییت این بخشی که قراره بخونی رو به دو یا سه بخش (کاملا مشخصه، مثلا سه فصل داری که اولی زیاده و دومی و سومی کمتر، اولی رو یه بخش میکنی و دومی و سومی رو بخش بعد)
((تا اینجا نهایتاً یه ربع وقتت رو میگیره اما بجاش کامل تکلیفت مشخص میشه و در جریان قرار میگیری))
از اینجا کار شروع میشه و شروع میکنی به خوندن هر بخش رو که خوندی یه نیم ساعتی استراحت میکنی و بعد میری سراغ بخش بعد.
اما خوندن اصلی به نظر من باید اینجوری باشه: بار اول رو خوب میخونی، خوبه خوب، ساده از کنار ه مطلبی نمیگذری،
هربخش که تموم شد بعد اینکه نیم ساعت استراحت رو کردی قبل خوندن بخش جدید، بخش قبل رو در حد یک ربع تا نیم ساعت نهایتش، مرور میکنی. (این بخش خوندن سخت ترین بخش کاره که نسبتا بیشترین وقتت رو همین دور اول میگیره)
توی نوبت بعد بر اساس برنامه، مثلا بعداز ظهر همون روز قبل شروع کردن ، در حد نیم ساعت همه چیزایی که صبح خوندی رو مرور میکنی و بعد میری سراغ بخش بعد.
نکته مهم: هیچوقت به دور اول بسنده نکنید چون با این دور تسلط بدست نمیارید!! دور دوم حتما باید توی دستور کارتون باشه...خوبیش اینه که اگه دور اول فرضا 8 ساعت طول بکشه (به شرطی که درست خونده باشید) دور دوم نهایتش 2 تا 3 ساعت طول میکشه و دور سوم اگه وقت کردین نیم تا 1 ساعت. توی دور دوم خیلی از نکاتی که توی دور اول بش توجه نکردین به چشمتون میاد.

اوووووووف چقد حرف زدم. ببخشید دیگه، این روش درس خوندن منه و البته برا کسایی که تو وقت کم میخوان درس بخونن فک کنم جواب بده. من از ترم 5 کارشناسی این روش رو پیش گرفتم و خودم رو از شاگرد هیجدهم کلاس رسوندم به چهارم!! و الانم اولم خدا رو شکر:D
اما با همه این حرفا اگه میتونید پا ب پای استاد پیش برید، اینجوری اون درس رو برا همیشه مسلط میشید

سلام خیلی ممنونم از توضیح دادن روش درس خوندنتون به نظر جالب میاد ولی من طول ترم درسا رو می خونم و یه حسی دارم که به هیچ دردی نمی خوره :((( اینکه می گید یه دور کافی نیس واسه تسلط قبول دارم ولی معمولا وقت نمیشه یه دور و کامل خوند چه برسه به اینکه مرورش کرد من اونوقت استرس میگیرم :((

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام خیلی ممنونم از توضیح دادن روش درس خوندنتون به نظر جالب میاد ولی من طول ترم درسا رو می خونم و یه حسی دارم که به هیچ دردی نمی خوره :((( اینکه می گید یه دور کافی نیس واسه تسلط قبول دارم ولی معمولا وقت نمیشه یه دور و کامل خوند چه برسه به اینکه مرورش کرد من اونوقت استرس میگیرم :((
دقیقا منم یه ترم سعی کردم پاب پا پیش برم، اما دیدم برا من مناسب نیست، اخرش موقع امتحان که میشد حس میکردم همه خوندن قبلیم بی فایده بوده و این روش رو پیش گرفتم.
خب برا اینکه بتونی به دور دوم برسی باید بیشتر وقت بذاری چون دور دوم واقعا لازمه برای نمره بالا...

negin.ss

عضو جدید
دقیقا منم یه ترم سعی کردم پاب پا پیش برم، اما دیدم برا من مناسب نیست، اخرش موقع امتحان که میشد حس میکردم همه خوندن قبلیم بی فایده بوده و این روش رو پیش گرفتم.
خب برا اینکه بتونی به دور دوم برسی باید بیشتر وقت بذاری چون دور دوم واقعا لازمه برای نمره بالا...

باهاتون موافقم .....
ولی گاهی اوقات تنبلی می کنه ادم ... :biggrin: من به شخصه بعشی وقتا حوصله ی درس خوندن ندارم دلیل این که خواستم روش بقیه رو هم بدونم اینه که می خوام روش درس خوندنمو تغییر بدم
البته تا ااینجا تونستم از نفر 22 برسم به نفر 9 برای من پیشرفت خوبی بود ولی می خوام جزو 5 نفر اول شم:) البته اگه بتونم:(

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
با سلام .........

بنده روشم جهت مطالعه در دوران دانشجویی ............که سایر بچه هایی که تو خوابگاه بودن یاد گرفتم ......... این بود که حین مطالعه خلاصه نویسی می کردیم ........ که در نهایت یک جزوه یا کتاب در چند صفحه خلاصه میشد....... و شب امتحان میشد چند دور کرد اون درس رو ............... به شخصه نمراتم از وقتی از این روش استفاده کردم ......... تغییر کرد.........

روش خلاصه نویسی

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز من خودم همیشه پا به پای استاد درسا رو می خونم و جالب این که در طول ترم زیاد مشکل ندارم اما پایان ترم انگار اصن نخوندم کلا هنگ می کنم خوشبختانه جزوه هامم کامله چون صدای استاد رو معمولا ضبط می کنم ترم 4 عمران فک می کنم یکی از سخت ترین ترم هایی بود که گذروندم احساس می کردم هر چقد بخومی بازم کمه
نه عزیزم 5سختره
چون هم فولاد داری هم بتن هم تحلیل هم راه هم هیدرولیک هم خاک2
کلا 5-6 سخترین ترمای عمران هستن
اما نحوه خوندن یه جزوه :

دور دوم خیلی موثره
منم حتما باید 2دور رو بکنم

اما من تو3ترم اول این احساسو نداشتم
باهاتون موافقم .....
ولی گاهی اوقات تنبلی می کنه ادم ... :biggrin: من به شخصه بعشی وقتا حوصله ی درس خوندن ندارم دلیل این که خواستم روش بقیه رو هم بدونم اینه که می خوام روش درس خوندنمو تغییر بدم
البته تا ااینجا تونستم از نفر 22 برسم به نفر 9 برای من پیشرفت خوبی بود ولی می خوام جزو 5 نفر اول شم:) البته اگه بتونم:(
من تا ترم4 جزو 10-12 تا اول بودم و باید خودمو به5 یا6 نفر اول میرسوندم
اما این دوترم فاتحه معدلم خونده شد

با سلام .........

بنده روشم جهت مطالعه در دوران دانشجویی ............که سایر بچه هایی که تو خوابگاه بودن یاد گرفتم ......... این بود که حین مطالعه خلاصه نویسی می کردیم ........ که در نهایت یک جزوه یا کتاب در چند صفحه خلاصه میشد....... و شب امتحان میشد چند دور کرد اون درس رو ............... به شخصه نمراتم از وقتی از این روش استفاده کردم ......... تغییر کرد.........

روش خلاصه نویسی
من در طول دانشجویی فقط درس فولاد و هیدرولیکمو خلاصه نویسی کردم
خیلی خوب بود

negin.ss

عضو جدید
واقعا ترم 5 سختره؟؟؟ بدبخت شدیم که ما هممون شنیده بودیم ترم 4 یکی از سخت ترین ترماست سیالات خاک؛ مقاومت2 تحلیل ؛بتن
فک میکردیم اگه این ترمو رد کنیم حله برنامه داشتم واسه رتبه اوردن پس فاتحه همشونو باید بخونم ای خدا :( روز ب روز نا امید تر میشه ادم

negin.ss

عضو جدید

روش خلاصه نویسی[/QUOTE]
چه جالب یعنی فقط همین خلاصه ها رو می خوندید؟؟

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا ترم 5 سختره؟؟؟ بدبخت شدیم که ما هممون شنیده بودیم ترم 4 یکی از سخت ترین ترماست سیالات خاک؛ مقاومت2 تحلیل ؛بتن
فک میکردیم اگه این ترمو رد کنیم حله برنامه داشتم واسه رتبه اوردن پس فاتحه همشونو باید بخونم ای خدا :( روز ب روز نا امید تر میشه ادم

اره 5سختره
چون سه تاشاخه جدید بتن -فولاد -راه رو تازه شروع میکنی و داری تحلیل2 وخاک2 ووشاخه آب رو هم تموم میکنی
شما اشتباه منو نکن
تحلیل2 یا خاک2 یا هیدرولیک
(یک کدومشو) بزارین واسه ترمای بعد

روش خلاصه نویسی
چه جالب یعنی فقط همین خلاصه ها رو می خوندید؟؟[/QUOTE]
خلاصه نویسی خیلی خوبه
اما چون درسای ما محاسباتی هستش
باید تمرین زیاد حل بشه
تا شیوه حل دستت بیاد
سر امتحان فولاد یا بتن شما2-3 ساعت وقت داری و 3-4تاسوال طولانی
و کتاب ایین نامه و اشتال که باید دم دستت باشه
و باید قلق حل کردن دستت بیاد چون تو فولاد شما یه فرض میگیری میری جلو اگر درست بود که هیچ اگرنه باید هی از اول شروع کنی
و باید قلق دستت باشه این فرضا رو چجوری بگیری

sahel70

عضو جدید
سلام دوست عزیز،من خودم آدم شب امتحانی خونی خونی(منظور فرجه خون)هستم ورتبه 1 کلاسمونم هستم گوش دادن تو طول ترم و فعالیت کلاسی خ عالیه ولی اکثرا نمیتونیم با استاد پیش بریم
شیوه در خوندندمو میگم و خودم خ ازش نتیجه گرفتم
اول اینکه باید بدونی موضوع درس چی چیه و کدوم قسمتای درس مهم تره
هر فصلو اول یه دور اجمالی میکنی در حدی که بدونی موضوع چی چیه قسمتاییم که متوجه نشدی رد میشی و میرسی به آخر فصل در حین این کار حتما حتما خلاصه برداری هم کردی
میری واسه دور فصله به صورت ریز به ریز میخونیش و از یه خطشم بدون اینکه کامل متوجه شی رد نمیشی کنار جزوت حتما کتاب و جزوه ترم قبلیاتم تو هم دور اول و هم دور دوم میخونی و نکاتو تو جزوه خودت مینویسی
بعضی وقتا تو جزوه سال بالایی ها سوالایی هست که استاد تو امتحان میده چون یه استاد نمی تونه هر سال آبدیت شه بلاخره بعضی سوالا تکراریه و نوع متفاوت نوشتن جزوه دیگه باعث میشه چیزایی رو ببینی که تو جزوه خودت به چشم نمیومده
حالا کتابو خوندی جزوه هاتم تمومه نمونه مثالام حل کردی
من خودم اینجوریم هر فصلو باز میکنم یه کاغذ برمیدارم بالاش مینویسم چیزهایی که باید من از این فصل بدانم و خلاصه مینویسم
بعد شروع میکنم نگاه کردن به فصل میگم اگه من جای استاد بودم چطور سوال میدادم ؟استاد تو جزوه این نمونه مثالو داده حالا اگه بخواد بپیچونتش چی میده؟و............
حتما برو پیش سال بالاییات و نمونه سوالای ترمای قبلو بگیر چون خ دید بهت میده راجع به جزوت و نمونه سوالا
صبح امتحانم یه مرور کلی کن که اگه استاد این سوالو داد باید سر جلسه ذهنم بره سمت این فصل اگه خواست بپیچونه ذهنم بره سمت فلان قسمت
اینجوری ذهنت آماده جستجو کردنه و اگه سوالی دیدی که تازه بود میتونه تجزیه و تحلیل کنه و از اونایی نیستی که تا سوال جدید دیدن هنگ میکنن
خیلی حرف زدم ببخشید ولی دلم نیومد نگم ،فک نکنید اینایی که گفتم فرآیند خ زمان بری هستن رو دور که بیفتی کاری نداره همونطور که گفتم من همه رو تو ایام فرجه ها و روزای قبل امتحان انجام میدم
تمرکز داشتن خ مهمه،یه وقتایی من رو یه مسئله ای دارم فکر میکنم حل که شد نگاه ساعت میکنم میبینم 4 ساعت گذشته وقتی داری میخونی به هیچکس و هیچ چیز توجه نکن
فقط تو هست یوکتاب جلوت
موفق باشی دوست عزیز

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام ... من خودم به شخصه به عنوان تجربه شخصی میگم خدمتتون ، من توی 8 ترم 72 واحد پاس کردم و توی 4 ترم 74 واحد ... اصل موضوع فهم درسه ، من دروس پایه رو نفهمیدم به همین سادگی ، باسه همین الان بی تعارف بگم چهارپای دراز گوش توی سیالات و خاک و ریاضیات پیش من پروفسوره ، ولی دروس تخصصی رو فهمیدم ( دم استادم گرم ) باسه همین توی فولاد و بتن و پی و زلزله هیچ مشکلی نداشتم ... برای همین سعی کنید بفهمید نه اینکه کاتب باشید و کورکورانه مسئله حل کنید .

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من واسه اینده یسری برنامه دارم که میخاستم نظر شما دوستان رو هم بدونم

من ورودی بهمن90 هستم
الانم ترم5 رو تموم کردم
و کلا باید 144 واحد پاس کنم که تا اخر این ترم 89 واحدشو پاس کنم
و همه درسامم با چارت رفتم جلو و هیچ عقب افتادگی ندارم
و تابستون سال بعد باید واسه کنکور بخونم
از طرفی ترم 8 من میفته واسه ترم مهر که مشغول کنکور هستم

حالا میخاستم ببینم به نظر شما من 8ترمه تموم کنم
که ترم آخر پروژه هام داشته باشم واسه کنکورم بخونم

یا بیام و خودمو9 ترمه کنم
و ترم مهرو سبک کنم و پروژه ها رو بندازم ترم 9

از طرفی هم به فکر معدلمم هستم که بهتر بشه

دوستان اگر جواب سوالمو بدید ممنون میشم
پروژه ها چه جوریه؟سنگینه و نیاز به وقت زیاد داره؟
آیا ارزش داره من خودمو به هوای پروژهام و معدلم 9 ترمه کنم؟
15.42 معدل کل منه
بنظرتون خوبه یا بده؟ ارزش داره به فکر ارتقاعش باشم؟
ممنون از لطفتون:gol:

negin.ss

عضو جدید
سلام
من واسه اینده یسری برنامه دارم که میخاستم نظر شما دوستان رو هم بدونم

من ورودی بهمن90 هستم
الانم ترم5 رو تموم کردم
و کلا باید 144 واحد پاس کنم که تا اخر این ترم 89 واحدشو پاس کنم
و همه درسامم با چارت رفتم جلو و هیچ عقب افتادگی ندارم
و تابستون سال بعد باید واسه کنکور بخونم
از طرفی ترم 8 من میفته واسه ترم مهر که مشغول کنکور هستم

حالا میخاستم ببینم به نظر شما من 8ترمه تموم کنم
که ترم آخر پروژه هام داشته باشم واسه کنکورم بخونم

یا بیام و خودمو9 ترمه کنم
و ترم مهرو سبک کنم و پروژه ها رو بندازم ترم 9

از طرفی هم به فکر معدلمم هستم که بهتر بشه

دوستان اگر جواب سوالمو بدید ممنون میشم
پروژه ها چه جوریه؟سنگینه و نیاز به وقت زیاد داره؟
آیا ارزش داره من خودمو به هوای پروژهام و معدلم 9 ترمه کنم؟
15.42 معدل کل منه
بنظرتون خوبه یا بده؟ ارزش داره به فکر ارتقاعش باشم؟
ممنون از لطفتون:gol:

سلام دوست عزیز
من فک می کنم 8 ترمه تموم کن کاراموزی که شدیدا یه چیزه نمره اوره پروژه هم درسته به استادش بستگی داره ولی زیاد سخت نمی گیرند می تونی کنارش درستم بخونی .. یکیاز ترم بالایی هامون مقاومت 2 رو که درس اختیاری رو ترم اخر برداشته بود و رتبه سه رقمی هم اورد رو درسای با ضریب بالا تمرکز کرده بود
بهتره مشورت کنی ببینی کدوم استاد زیاد سخت گیر نیس و با اون برداری

shs1366

عضو جدید
من یه پیشنهاد دارم براتون اگه برای کار کردن درس میخونید همین الان ترک تحصیل کنید برید دنبال یه شغل درست حسابی حالا خیلی از فارغ التحصیلان بیکار پشیمونن از درس خودندنشون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
منم یه پیشنهاد دارم ، توی رشته عمران اگر میخواید درس بخونید و دکتر بشید و برید دانشگاه درس بخونید و درس بدید ادامه تحصیل بدید وگرنه با کارشناسی ارشد و غیره تره هم برای شما خورد نمیکنند جز اینکه توقع خود شما میره بالا

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
من فک می کنم 8 ترمه تموم کن کاراموزی که شدیدا یه چیزه نمره اوره پروژه هم درسته به استادش بستگی داره ولی زیاد سخت نمی گیرند می تونی کنارش درستم بخونی .. یکیاز ترم بالایی هامون مقاومت 2 رو که درس اختیاری رو ترم اخر برداشته بود و رتبه سه رقمی هم اورد رو درسای با ضریب بالا تمرکز کرده بود
بهتره مشورت کنی ببینی کدوم استاد زیاد سخت گیر نیس و با اون برداری
ممنون
من یه پیشنهاد دارم براتون اگه برای کار کردن درس میخونید همین الان ترک تحصیل کنید برید دنبال یه شغل درست حسابی حالا خیلی از فارغ التحصیلان بیکار پشیمونن از درس خودندنشون
http://mwow.in/H

من با نظر شما کمی مخالفم

منم یه پیشنهاد دارم ، توی رشته عمران اگر میخواید درس بخونید و دکتر بشید و برید دانشگاه درس بخونید و درس بدید ادامه تحصیل بدید وگرنه با کارشناسی ارشد و غیره تره هم برای شما خورد نمیکنند جز اینکه توقع خود شما میره بالا
راستش رو ارشد که خیلی حساب باز کردم
و 90 درصد اگر زنده باشم
حتما میخونم
اما نمیدونم به بعدش ایا تواناییشو دارم یا نه