روزه خواران امسال بازداشت می شوند

B.R.Z

عضو جدید
احمدی مقدم:
روزه خواران امسال بازداشت می شوند​

15 روز دیگر تا شروع ماه مبارک رمضان باقی مانده است. مانند سال های گذشته، روزه خواری در ملا عام ممنوع است. فرمانده پلیس اعلام کرده امسال روزه خواران در ملاعام، بازداشت می شوند.

سردار اسماعیل احمدی مقدم از برخورد قانونی و معرفی روزه خواران در ماه مبارک رمضان به دستگاه قضایی خبر داد.

او از مردم برای رعایت شئونات اسلامی و دینی در ایام ماه مبارک رمضان سال گذشته تشکر کرد و گفت: "اگر افراد روزه خوار در ماه مبارک رمضان امسال در منظر عموم اقدام به روزه خواری کنند با برخورد قانونی مواجه و تحویل مقامات قضایی خواهند شد."

سال گذشته روزه خواران تا یک میلیون و 300 هزار تومان جریمه می شدند. همچنین پلیس مجاز بود خودرو روزه خواران را توقیف کند.

منبع: خبرآنلاین

:redface::redface::redface:

sarvestan1987

عضو جدید
من احتمالا یه روز در میان روزه بگیرم.ولی وقتی داشتم از تشنگی ظهر ساعت 2 تو مسیر خونه هلاک میشدم باید چیکار کنم؟
تو گرما هم به شدت فشارم پایین میاد.اگه اونجا بیفتم همونایی که بازداشتم میکنن میبرنم بیمارستان؟

• Like
واکنش ها: hirt

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
من احتمالا یه روز در میان روزه بگیرم.ولی وقتی داشتم از تشنگی ظهر ساعت 2 تو مسیر خونه هلاک میشدم باید چیکار کنم؟
تو گرما هم به شدت فشارم پایین میاد.اگه اونجا بیفتم همونایی که بازداشتم میکنن میبرنم بیمارستان؟
بله صد در صد میبرن به بیمارستان

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
از لحاظ علمی و فقهی کسی که احتمال میده که روزه گرفتن واسش ضرر داره و احساس میکنه باروزه گرفتن کلیش دچار مشکل میشه ، سردرد میگیره ،فشارش میوفته و هر چیز غیر طبیعی که سرش میاد روزه براش واجب نیست.
میتونه کله گنجیشکی بگیره که عذاب وجدانم نداشته باشه

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا کشور جالبی داریم، خدا گفته روزه بگیرید که کنترل رو نفستون رو پرورش بدید حالا اگه یک نفری داره جلوی شما چیزی میخوره شما باید ببری بازداشتش کنی یا باید نشون بدی که میتونی جلوی نفست رو بگیری؟
اگه همه رستوران ها و فست فود ها و ... بسته باشند کسی تو خیابون چیزی پیدا نکنه که بخوره به هیچ کس هم اجازه ندیم که چون ما روزه هستیم اونم حق نداره جایی که دوست داره غذا بخوره، اونوقت روزه گرفتن و دین دار بودن که هنری نیست.
باز هم میگم با اجبار و بگیر و ببند فقط مردم رو از دین دور میکنند .

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون کسی که با علم به اینکه ماه رمضونه و مردم روزه هستن میاد جلوی چشم غذا میخوره ایا به غیر از این هست که میخواد بی احترامی کنه و از قصد داره این کارو میکنه؟؟؟یعنی نمیتونه غذاشو جایی خلوت و به دور از چشم جامعه بخوره؟؟؟؟

مهرسا631

عضو جدید
از لحاظ علمی و فقهی کسی که احتمال میده که روزه گرفتن واسش ضرر داره و احساس میکنه باروزه گرفتن کلیش دچار مشکل میشه ، سردرد میگیره ،فشارش میوفته و هر چیز غیر طبیعی که سرش میاد روزه براش واجب نیست.
میتونه کله گنجیشکی بگیره که عذاب وجدانم نداشته باشه

فتوای سال 90 رسید!!!!

مهرسا631

عضو جدید
اون کسی که با علم به اینکه ماه رمضونه و مردم روزه هستن میاد جلوی چشم غذا میخوره ایا به غیر از این هست که میخواد بی احترامی کنه و از قصد داره این کارو میکنه؟؟؟یعنی نمیتونه غذاشو جایی خلوت و به دور از چشم جامعه بخوره؟؟؟؟

آره دیگه وقتی خانوما باید خودشونو بپوشونن که مبادا آقایون زیر بار هوس له نشن! خوب مسلما باید روزه خواران جریمه شده و یا در خفا چیزی بخورن که مبادا روزه داران هوسی نشن، یه وقت روزشونو بخورن!!
عجب دیندارایی داریم!!

ویسا

عضو جدید
واقعا کشور جالبی داریم، خدا گفته روزه بگیرید که کنترل رو نفستون رو پرورش بدید حالا اگه یک نفری داره جلوی شما چیزی میخوره شما باید ببری بازداشتش کنی یا باید نشون بدی که میتونی جلوی نفست رو بگیری؟
اگه همه رستوران ها و فست فود ها و ... بسته باشند کسی تو خیابون چیزی پیدا نکنه که بخوره به هیچ کس هم اجازه ندیم که چون ما روزه هستیم اونم حق نداره جایی که دوست داره غذا بخوره، اونوقت روزه گرفتن و دین دار بودن که هنری نیست.
دوست عزیز این کاملا قابل درکه که نباید جلوی یه آدم روزه دار چیزی بخوری

درسته که خدا میگه یکی از دلایل روزه مبارزه با نفسه اما مگه همون خدا نگفته که جلوی یه آدم روزه دار نباید چیزی بخوریم؟!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
آره دیگه وقتی خانوما باید خودشونو بپوشونن که مبادا آقایون زیر بار هوس له نشن! خوب مسلما باید روزه خواران جریمه شده و یا در خفا چیزی بخورن که مبادا روزه داران هوسی نشن، یه وقت روزشونو بخورن!!
عجب دیندارایی داریم!!
خواهشا بحث روزه رو با حجاب قاطی نکنین و بعد هم نتیجه گیری!
حجاب از نظر شخصی بودنش که 100 درصد تو اسلام واجبه اما از نظر اجتماعیش هم شاید تو میزانش و برخوردش من هم مشکل داشته باشم که دارم ولی فکر نمیکنم آزادی صرفش هم به نفع کسی غیر از هوسبازها باشه
روزه هم فکر نمیکنم مسئله خیلی پیچیده ای باشه.اکثریت ملت با روزه موافقند پس اقلیت باید به این اکثریت احترام گذاشته و متاسفانه زجر دردآور 30 روز پنهانی غذا خوردن رو به خود بدهند!!!!!!

B.R.Z

عضو جدید
روزه خواری در چه صورتی جرم است؟
اگر روزه‌خواری به عنوان یك عمل حرام جنبه علنی به خود بگیرد، برای آن مجازات تعیین می‌شود.

روزه‌خواری به طور مطلق جرم نیست و یک عمل حرام است که تنها از بعد فقهی و اخلاقی مورد نکوهش است، منتها اگر این عمل حرام جنبه علنی به خود گیرد، جامعه در قالب حقوق جزا از خود عکس‌العمل نشان می‌دهد.
‌ در جامعه اسلامی کسی که عمل روزه‌خواری را انجام می‌دهد یکی از ارزش‌های مسلمانان را نادیده گرفته و عفت و اخلاق عمومی را جریحه‌دار کرده که مستوجب تعزیر است.
مطابق ماده 638 قانون مجازات اسلامی: "هرکس علنا در انظار عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی نماید علاوه بر کیفر عمل به حبس از ده روز تا دو ماه یا تا 74ضربه شلاق محکوم می گردد"
بنابراین حداکثر مجازات روزه‌خواری در ملاعام، 74 ضربه شلاق است و دیگر مجازات روزه‌خواری،‌10 روز تا 2 ماه زندان است اما به علت این‌که مجازات روزه‌خواری جنبه بازدارندگی بیشتری به خود بگیرد، معمولا شلاق تعیین می‌شود.

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]اینکه چیز جدیدی نیست سال های قبل هم همین روال بوده......[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]

مهرسا631

عضو جدید
خواهشا بحث روزه رو با حجاب قاطی نکنین و بعد هم نتیجه گیری!
حجاب از نظر شخصی بودنش که 100 درصد تو اسلام واجبه اما از نظر اجتماعیش هم شاید تو میزانش و برخوردش من هم مشکل داشته باشم که دارم ولی فکر نمیکنم آزادی صرفش هم به نفع کسی غیر از هوسبازها باشه
روزه هم فکر نمیکنم مسئله خیلی پیچیده ای باشه.اکثریت ملت با روزه موافقند پس اقلیت باید به این اکثریت احترام گذاشته و متاسفانه زجر دردآور 30 روز پنهانی غذا خوردن رو به خود بدهند!!!!!!

دست خودم نیست
من بعد از قاطی پاطی کردن مسائل به نتیجه میرسم:cool:
حالا حکم این چیه؟!

zakari

عضو جدید
من که خودم روزه هامو کامل میگیرم کاری هم به کاره بقیه ندارم مثل بعضی ها هم اونقدر ضعیف النفس نیستم که تا بوی غذا به دماغم رسید حالی به حالی بشم و بزنم زیره دینم...یا تا این که یه خانم آرایش کرده رو میبینم نتونم جلو خودمو بگیرم...کلاً سر در نمیارم این آیه لا اکراه فی الدین تو مملکت ما کجاس؟؟؟بابا یارو میخواد روز قیامت بره تو آتیش جهنم برنزه بشه حالشو ببره به من و تو چه؟ مگه زوری میشه کسی رو دیندار کرد؟
میگید روزه نگیرن طوری نیست...وسط خیابون و علنی چیز نخورن...درسته؟
من میگم غلطه مثلاً مسلمونا حق دارن حجابشون رو تو دانشگاهای فرانسه حفظ کنن و تبلیغ دینشون رو تو یه کشور مسیحی بکنن اما غیر مسلمونا حق ندارن یکی از سه نیاز اصلی بشر (خوراک پوشاک مسکن)که خوردن و آشامیدنه رو تو خیابون بر طرف کنن؟اگه دین عقلانی و بشری قابل تبلیغه _که هست_ بسم الله شروع کنید به تبلیغ البته از نوع خوب و انسانی...نه این که به زوره بازداشت و جریمه و شلاق و زندان یه اسم اسلام بچسبونید پشت شناسنامه یارو که کاملاً با این کارای شما از دین زده شده.
این کارا تبلیغ دین و حفاظت از دین که نیست هیچی تو جهان امروزی یه ضد تبلیغ هم محسوب میشه...اگه دلتون برای اسلام میتپه و به فکرشین این روند رو ادامه ندیم...این ظلمه واضحه هر چند هدفش قشنگ و مقدس هم باشه که تو بعضی از موارد واقعاً حتی هدف هم خوب نیست...

آخرین ویرایش:

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز این کاملا قابل درکه که نباید جلوی یه آدم روزه دار چیزی بخوری

درسته که خدا میگه یکی از دلایل روزه مبارزه با نفسه اما مگه همون خدا نگفته که جلوی یه آدم روزه دار نباید چیزی بخوریم؟!
غذا خوردن جلوی کسی که روزهست کار اخلاقی نیست، ولی مشکل من با این قضیه اینکه مسلمان ها همیشه همه چیز رو برای خودشون میخوان، یعنی دوست دارن همه یه جوری رفتار کنند که اونها راحت باشن و بتونند به آداب و رسومشون برسند، در این راه از زور و بازداشت و تحقیر و توهین هم دریغ نمیکنند،میدونید چرا چون اونها شهروند درجه یک هستند و من نامسلمان شهروند درجه دو من باید برم بازداشتگاه به خاطر یک وعده ناهاری که توی ماشینم خوردم، باید خانومم تعهد بده که چرا موهاش از روسری بیرون بوده و خیلی باید های دیگه، آخر همه امثال ماها رو بازداشت میکنند خودشونم نماز روزشونو نمیگیرند فقط مردم آزارن.

• Like
واکنش ها: hirt

Mkvisual

عضو جدید

واقعا حرف شما م.س.خ.ر.ه هستش ...
سیگار کشیدن هم در اماکنه عمومی مثل اتوبوس ممنوع است .
شما میتونی تو خونه ، تو رستورانهایی که اتفاقا باز ( برای مسافران ) و ... بخوری . کسی هم نمیتونه شما را دستگیر کنه . این تفتیشه عقاید نیست . متاسفانه افرادی با مغلطه سعی در ... دارند .

مهرسا631

عضو جدید
شما میتونی تو خونه ، تو رستورانهایی که اتفاقا باز ( برای مسافران ) و ... بخوری . کسی هم نمیتونه شما را دستگیر کنه . این تفتیشه عقاید نیست . متاسفانه افرادی با مغلطه سعی در ... دارند .

دستشون درد نکنه،
میخوان که بیان تو خونه هم دستگیر کنن!!
واقعا آدم جلوی این همه رو کم میاره

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا احمقانست,تو این مملکت همه چی زوریه....

siavash@dt

عضو جدید
ماكه هم سيگارمونو ميكشيم هم اينكه غذامونو ميخوريم هيچ كسم هيچ غلطي نميتونه بكنه!

ayda_63

عضو جدید
احمدی مقدم:

روزه خواران امسال بازداشت می شوند​

15 روز دیگر تا شروع ماه مبارک رمضان باقی مانده است. مانند سال های گذشته، روزه خواری در ملا عام ممنوع است. فرمانده پلیس اعلام کرده امسال روزه خواران در ملاعام، بازداشت می شوند.

سردار اسماعیل احمدی مقدم از برخورد قانونی و معرفی روزه خواران در ماه مبارک رمضان به دستگاه قضایی خبر داد.

او از مردم برای رعایت شئونات اسلامی و دینی در ایام ماه مبارک رمضان سال گذشته تشکر کرد و گفت: "اگر افراد روزه خوار در ماه مبارک رمضان امسال در منظر عموم اقدام به روزه خواری کنند با برخورد قانونی مواجه و تحویل مقامات قضایی خواهند شد."

سال گذشته روزه خواران تا یک میلیون و 300 هزار تومان جریمه می شدند. همچنین پلیس مجاز بود خودرو روزه خواران را توقیف کند.

منبع: خبرآنلاین

:redface::redface::redface:

واقعا كه همه چي اينجا زوريه
اگه بتونن ميگن نفس هم نكشين وگرنه اعدامين

zakari

عضو جدید

اولا که مثال شما کاملا غیر قابل قیاسه. سیگار برای افراد مضره از لحاظ فیزیکی...روزه برای کسایی که مسلمون نیستند یا به هر دلیل شرعی و غیر شرعی نمیخوان یا نمیتونن روزه بگیرن نباید اجبار بشه چون هیچ ارتباطی با سایرین نداره. وقتی مثلاً بغل دستی ات تو اتوبوس روزه میخوره تو چیزیت میشه؟اما اگه همون فرد سیگار بکشه تو به اندازه شخص سیگاری از دود سیگار آسیب میبینی.مثال سیگار شما مغلطه اس نه مثال حجاب تو پست قبلی من. اگه دلیل داری درست بگو نداری چرا بی احترامی میکنی؟؟؟

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما هنوز نمیدونید فلسفه روزه چیه که از این کار دفاع میکنید، اگر به عنوان امتحان و آزمون الهی برای پرورش نفس به این کار نگاه میکردید هیچ وفت نمیگفتید هیچ کس جلوی من چیزی نخوره که من میخوام روزه بگیرم! اگرم کسی جلوی من غذا خورد میدم بازداشتش کنند پدرشو در میارم! اسم خودتون رو هم گذاشتید مومن و دین دار.