روزه خواران امسال بازداشت می شوند

JavadMessi

مدیر بازنشسته
مثل اینکه اصلا سوال منو با دقت نخوندین
یک : گفتم که توی محل کار یا دانشگاه یا غیره (نه 12 ساعت رفت و آمد تو خیابون) که محفل خصوصی شخص نباشه و افراد دیگری هم اونجا رفت و امد داشته باشند
دو : هیچ کس هر نیم ساعت چیزی نمیخوره ولی ممکنه همون ساعتی که من یا هر کس دیگه ای داریم چیزی میخوریم اشخاصی وارد اون اتاق اون سالن و... بشن.
من بهانه نمیتراشم این چیزی که میگم عیناً تجربه کردم.
خوب اگه موقع خوردن کسی وارد شد میتونه از خوردن دست بکشه اما خوردن هم فکر نکنم بیش از 5 دقیقه طول بکشه اونم اگه مثل مورد شما ادارش هیچ جای خلوتی برای اینکار نباشه!
به این دلیل میگم بهانه تراشی که شما مورد خاص خودتون رو به همه جماعت روزه خور تعمیم میدین.طرف غیر ماه رمضون روزانه 6 ساعت بکوب ورزش سنگین میکنه وقتی ماه رمضون میاد هزار و یک درد و مرض پیدا میکنه که البته مربوط به خودشه اما اینکه حتما باید توی خیابون مشغول بخوردن بشه خیلی عجیبه.
البته تو تاپیک روح الله داداشی هم گفتم که جامعه به شدت سیاسی زده ای داریم.بیشتر کسانی که تو ملا عام روزه میخورن میخوان مخالفت خودشونو با نظام نشون بدند حالا ربط حکمی که در قرآن اومده چه ربطی به نظام داره الله اعلم شاید هم یه نوع روشنفکریه شاید هم مده شاید هم راهی برای نشون دادن اینکه من متفاوت از اکثریت هستم!!!!!!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
بله منم ماه رمضون با زبون روزه زیاد دیدم کسایی که خوردن و کسی کاریشون نداشته همینطور زیاد دیدم کسایی که سبقت از سمت راست گرفتن و از چراغ قرمز عبور کردن و هیچ جریمه هم نشدن...اما اینجا بحث سر قانونه یعنی این که قانون داره میگه روزه خوری غیر مجازه. دلیل واسه این بیارین نه این که سهل انگاری های مامورین قانون رو پیرهن عثمان کنید.به من بگید چرا قانون در این مورد به خودش اجازه داده تو مسائل خصوصیه دیگران دخالت کنه؟؟؟
مسئله ای که تو اجتماع اتفاق بیفته دیگه بهش نمیگن مسئله خصوصی!

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب اگه موقع خوردن کسی وارد شد میتونه از خوردن دست بکشه اما خوردن هم فکر نکنم بیش از 5 دقیقه طول بکشه اونم اگه مثل مورد شما ادارش هیچ جای خلوتی برای اینکار نباشه!
به این دلیل میگم بهانه تراشی که شما مورد خاص خودتون رو به همه جماعت روزه خور تعمیم میدین.طرف غیر ماه رمضون روزانه 6 ساعت بکوب ورزش سنگین میکنه وقتی ماه رمضون میاد هزار و یک درد و مرض پیدا میکنه که البته مربوط به خودشه اما اینکه حتما باید توی خیابون مشغول بخوردن بشه خیلی عجیبه.
البته تو تاپیک روح الله داداشی هم گفتم که جامعه به شدت سیاسی زده ای داریم.بیشتر کسانی که تو ملا عام روزه میخورن میخوان مخالفت خودشونو با نظام نشون بدند حالا ربط حکمی که در قرآن اومده چه ربطی به نظام داره الله اعلم شاید هم یه نوع روشنفکریه شاید هم مده شاید هم راهی برای نشون دادن اینکه من متفاوت از اکثریت هستم!!!!!!
اگر حکومت مردم رو سیخ نزنه مردم با حکومت و سیاست و این چرندیات کاری ندارند وقتی میان میگن تو خیابون چیپس بخوری میبریمت بازداشتگاه خب معلومه آدم ها لج میکنند معلومه مردم از دین و روزه و نماز زده میشن توروخدا بلایی که سر حجاب اوردید رو سر ماه رمضون نیارید.

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
این کل کل نیست بحثه اومن از نوع مودبانه اش
ما آدمیم. آدما عقل دارن. فکر میکنن. به نتیجه های متفاوت میرسن. هرکی هم میخواد اثبات کنه نتیجه خودش درسته. البته تو مواردی که اعمال این نتیجه گیری ها به بقیه هم مربوط میشه. در نتیجه بحث به وجود میاد.خیلی هم خوبه
من یه عمر تو این باشگاهم
هیچ وقت این دعواها نتیجه نداده نه اون راضی شده نه ما;)

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر حکومت مردم رو سیخ نزنه مردم با حکومت و سیاست و این چرندیات کاری ندارند وقتی میان میگن تو خیابون چیپس بخوری میبریمت بازداشتگاه خب معلومه آدم ها لج میکنند معلومه مردم از دین و روزه و نماز زده میشن توروخدا بلایی که سر حجاب اوردید رو سر ماه رمضون نیارید.
دست اینا نیست عزیز
اون کله گنده ها کار خودشونو میکنن
حالا ما خودمونو بکشیم
دیکتاتوریه اسلام نما

• Like
واکنش ها: hirt

shenai

عضو جدید
اخ جووووووووووووووووووووووون ماه رمضان
دیوووووونشم

JavadMessi

مدیر بازنشسته
قربون آدم چیزفهم.منم هینو میگم که اکثر این روزه خوریها لج و لجبازیه
ضمنا مقایسش با حجاب مغلطه ای که تقریبا تو همه بحثا به اون روی میارین
چون روزه خوردن بر عکس حجاب کاملا صفر و یکیه یا روزتون رو خوردین یا نخوردین دیگه مابینش چیزی وجود نداره
اما در کل کسی که روزه بگیر باشه حکومت روزه خورها رو اعدام هم کنه اون فرقی به حالش نمیکنه چون برای حکومت روزه نمیگیره که بخواد به بهانه اون ترکش کنه

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دنبال دینی و ایمانی میگردم که بشریت را نجات بدهد و حتی خود من هم فدایش بشوم . دینی که برای نجات جامعه بکوشد و "من" را قربانی "ما کند ."

• Like
واکنش ها: hirt

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
احمدی مقدم:
روزه خواران امسال بازداشت می شوند​

15 روز دیگر تا شروع ماه مبارک رمضان باقی مانده است. مانند سال های گذشته، روزه خواری در ملا عام ممنوع است. فرمانده پلیس اعلام کرده امسال روزه خواران در ملاعام، بازداشت می شوند.

سردار اسماعیل احمدی مقدم از برخورد قانونی و معرفی روزه خواران در ماه مبارک رمضان به دستگاه قضایی خبر داد.

او از مردم برای رعایت شئونات اسلامی و دینی در ایام ماه مبارک رمضان سال گذشته تشکر کرد و گفت: "اگر افراد روزه خوار در ماه مبارک رمضان امسال در منظر عموم اقدام به روزه خواری کنند با برخورد قانونی مواجه و تحویل مقامات قضایی خواهند شد."

سال گذشته روزه خواران تا یک میلیون و 300 هزار تومان جریمه می شدند. همچنین پلیس مجاز بود خودرو روزه خواران را توقیف کند.

منبع: خبرآنلاین

:redface::redface::redface:

مگه پارسال نمیگرفتن؟

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز

همه نه اما تعداد قابل توجهی از افرادی که روزه نمیگیرند از مشکل جسمی رنج می برن و توان تحمل ندارن...............پس نگو به همه ، افرادی مثل خودم منظورمه................من که هیچ وقت ندیدم کسی توی ماه رمضان توی خیابون چیپس و.... بگیره دستش و بخوره.............حتی اگر از نظر اعتقادی به روزه اعتقاد نداشته باشن از نظر اخلاقی جلوی روی کسی که نمیتونه چیزی بخوره اونطور که شما وصف می کنی روزه خواری نمیکنه............خیلی ببخشید ولی این شمایید که همه چیز رو ربط میدید به سیاست روزه گرفتن یا نگرفتن هر فرد برمیگرده به اعتقاداتش نه سیاست...........

JavadMessi

مدیر بازنشسته
همه نه اما تعداد قابل توجهی از افرادی که روزه نمیگیرند از مشکل جسمی رنج می برن و توان تحمل ندارن...............پس نگو به همه ، افرادی مثل خودم منظورمه................من که هیچ وقت ندیدم کسی توی ماه رمضان توی خیابون چیپس و.... بگیره دستش و بخوره.............حتی اگر از نظر اعتقادی به روزه اعتقاد نداشته باشن از نظر اخلاقی جلوی روی کسی که نمیتونه چیزی بخوره اونطور که شما وصف می کنی روزه خواری نمیکنه............خیلی ببخشید ولی این شمایید که همه چیز رو ربط میدید به سیاست روزه گرفتن یا نگرفتن هر فرد برمیگرده به اعتقاداتش نه سیاست...........
فکر کنم روزه خواری بدون دلیل تو ملا عام بیشتر شبیه بی اعتقادی باشه تا اعتقاد!!!

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشین ولی چرا این احترام از جانب اقلیت نباید باشه؟؟؟

ایشون گفتن باید یاد بگیرند به اکثریت احترام بزارن.....احترام یه چیز متقابله احترام بزار تا بهت احترام بزارن .

پیشنهاد می کنم جمله های من رو یک بار دیگه با دقت مرور کنید.

JavadMessi

مدیر بازنشسته
ایشون گفتن باید یاد بگیرند به اکثریت احترام بزارن.....احترام یه چیز متقابله احترام بزار تا بهت احترام بزارن .
پیشنهاد می کنم جمله های من رو یک بار دیگه با دقت مرور کنید.
کاملا موافقم;)

sarvestan1987

عضو جدید
چه روزه ای؟
بنظرم روزه مثل حجه .واقعا باید پاک باشی و سعی کنی پاک بمونی و روزه بگیری.
نه اینکه روزه بگیری و بیای فحش بدی.تهمت بزنی.غیبت کنی.مسخره کنی.
حرام بخوری .
بعضیا هر روز حق دیگران رو میخورن...تو وظایفشون تو ادارات ارگانها و هر جای دیگه کوتاهی میکنن از زیر کار در میرن ...دلی رو میشکنن.دختر یا پسر مردم رو سر کار میذارن ..خیانت میکنن...با یه حرف کسی رو تا مغز استخوان میسوزونن اونوفت میان روزه میگیرن فکر میکنن خیلی مومند.چسبیدن به روزه گرفتن واسه 30 روز گشنگی کشیدن.
شرم آوره

amin karmania

عضو جدید
چه روزه ای؟
بنظرم روزه مثل حجه .واقعا باید پاک باشی و سعی کنی پاک بمونی و روزه بگیری.
نه اینکه روزه بگیری و بیای فحش بدی.تهمت بزنی.غیبت کنی.مسخره کنی.
حرام بخوری .
تو از کجا میدونی که اونی که روزه گرفته پاک نیست!!!
ما اصلا اجازه پیش گویی نداریم،نباید به همه تهمت زد!!!

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
طرف یک ساعت داره میگه من توی سر کار جایی نیست که کسی نباشه و بتونم ناهارم رو بخورم باز این میگه روزه خواری در ملا عام توهین و بی اعتقادی و حرکت سیاسی و این حرف هاست یه کم انعطاف داشته باشی و یعضی وقت ها از خر شیطون بیای پایین بد نیستا;)
ببخشین ولی چرا این احترام از جانب اقلیت نباید باشه؟؟؟
دوستمون هم خیلی خوب گفتند احترام بزار تا احترام ببینی، وقتی میگید هر کسی به روزه گرفتن ما احترام نزاره دستبند میزنیم میبریمش بازداشتگاه مسلما احترامی هم نخواهی دید.

hirt

عضو جدید
امیدوارم یه روزی از جهنم ایران فرار کنم تا شاهد همچین اتفاقاتی دوباره نباشم!

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی که روزه نمیگیره نباید در ملا عام چیزی بخوره چون هم به دیگران بی احترامی میکنه کم شخصیت خودشو خورد میکنه...................

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقد خوب
خدا عمرشون بده
چرا تو شیراز ولی اجرا نشده تاحالا
پارسال همه صاف صاف تو خیابون راه می رفتن صد رحمت به آب کلوچه و پفک می خوردن

مهرسا631

عضو جدید
کسی که روزه نمیگیره نباید در ملا عام چیزی بخوره چون هم به دیگران بی احترامی میکنه کم شخصیت خودشو خورد میکنه...................

این حرف شما درسته
ولی دلیل نمیشه که به خاطر روزه بودن افرادی در جامعه، بقیه افرادو هر چند انگشت شمار، تهدید کنیم!

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
این حرف شما درسته
ولی دلیل نمیشه که به خاطر روزه بودن افرادی در جامعه، بقیه افرادو هر چند انگشت شمار، تهدید کنیم!

من نمیگم کاری خوبی میکنن بازداشت میکنن............
ولی باید به قول شما افراد انگشت شمار باید رعایت کنن..............

sepehr1234

عضو جدید
اون کسی که با علم به اینکه ماه رمضونه و مردم روزه هستن میاد جلوی چشم غذا میخوره ایا به غیر از این هست که میخواد بی احترامی کنه و از قصد داره این کارو میکنه؟؟؟یعنی نمیتونه غذاشو جایی خلوت و به دور از چشم جامعه بخوره؟؟؟؟
ببین دوسته من اینا میخوان جای خدارو بگیرن.اصلا حکمت روزه اینه که جلوی نفستو بگیری نه اینکه چون ماه رمضونه یه عده تلف بشن چون بقیه روزه هستن.منو تو 2تااز دوستامو تو یه جای خلوت گرفتن 3سال پیش کارمونم به دادگاه کشید.اصلا اینا دنبال سوژه هستن میگردن تو جاهای خلوت ببینن کسی روزه خواری میکنه یا نه.منم ازون سال به بعد ماه رمضونا یه دونه روزه هم نگرفتم شاید قبلش 10 یا 15 روز از ماه رو روزه بودم ولی الان نه چون از خودشونو این دین اجباری بدم اومده .حالا شماها برید 18 ساعت تو گرمای 40 درجه و هیچی نخورید شاید رفتید بهشت اونجا خوراکیهای خوشمزه خوردید

sepehr1234

عضو جدید

یعنی هرسی مثل شما روزه بگیره با شخصیته بقیه بی شخصیت نه؟؟؟؟باشه من بی شخصیت

hamid221

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند روز پیش با موتور بیرون بودم وسط روز تو اوج کار و گرما که یوهو یه مزدا3 دیدم که4تا جوون توش بودن
توی اون گرما که خر تب میکنه مرتیکه شیشه ماشینو داده بود بیرون دستشم کرده بود بیرون داشت سیگار میکشید
با موتور رفتم کنارش تا منو دید گفت روزه ای اره بعد یه پک به سیگارش زدو دود کرد تو دلم بهش خندیدم به خودم گفتم
نیگا کن روزه نگرفتن افتخار شده
خدا عاقبت همه رو ختم به خیر کنه

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی هرسی مثل شما روزه بگیره با شخصیته بقیه بی شخصیت نه؟؟؟؟باشه من بی شخصیت
ای بابا ....... من میگم کسی که روزه نمیگره ......... بی شخصیت نیست(شاید شخصیتشم از همه بیشتر باشه) .................. من میگم کسی که میاد جلو مردم تو مکان های عمومی میخوره ومینوشه .............. بی شخصیته.......