روح آدمی پس از مرگ؟

samira7219

عضو جدید
سلام دوستان یه سری سوال راجب زندگی پس از مرگ دارم که شاید سوال بعضی از شماها هم باشه این تایپیک رو زدم که بتونیم راجب این موضوع صحبت کنیم وسوالی هم داشتیم بپرسیم.امیدوارم تایپیک مفیدی باشه.:smile:
دوستان اگر راجب اینجور قضایا کتابی مطالعه کردیدکه کامل وقابل قبوله کتاب رو معرفی کنید تا ماهم فیض ببریم وبا چشم وگوش باز بریم به ملاقات جناب ازراءیل.:D:D
خودم شروع میکنم دوستان وقتی ما یه غذایی رو میخوریم وفاتحه میدیم یعنی واقعا همون غذا میرسه به اون مرحوم؟
راسته که تا قبل ازدفن یا روز 40اون فرد مرحوم باور نداره که فوت کرده؟
این که 5شنبه ها روح اموات میان واز ما خیرات میخوان راسته؟یعنی واقعا روح اون فرد میاد به خونه؟

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
من فک می کنم شما اول باید با روح آشنا بشی که چی هست و چه توانایی داره....

کتاب زیر خیلی مفیده....

کتاب خویشتن پنهان (معرفت نفس).... استاد اصغر طاهر زاده..... انتشارات لب المیزان....
خیلی جواب خواهی گرفت به امید خدا.

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان یه سری سوال راجب زندگی پس از مرگ دارم که شاید سوال بعضی از شماها هم باشه این تایپیک رو زدم که بتونیم راجب این موضوع صحبت کنیم وسوالی هم داشتیم بپرسیم.امیدوارم تایپیک مفیدی باشه.:smile:
دوستان اگر راجب اینجور قضایا کتابی مطالعه کردیدکه کامل وقابل قبوله کتاب رو معرفی کنید تا ماهم فیض ببریم وبا چشم وگوش باز بریم به ملاقات جناب ازراءیل.:D:D
خودم شروع میکنم دوستان وقتی ما یه غذایی رو میخوریم وفاتحه میدیم یعنی واقعا همون غذا میرسه به اون مرحوم؟
راسته که تا قبل ازدفن یا روز 40اون فرد مرحوم باور نداره که فوت کرده؟
این که 5شنبه ها روح اموات میان واز ما خیرات میخوان راسته؟یعنی واقعا روح اون فرد میاد به خونه؟
سئوال 1:نه، ثواب اون خیرات به مرده میرسه
سئوال 2:به محض اینکه مرده سرش به سنگ لحد میخوره متوجه مرگش میشه
سئوال 3:بله مرده ها منتظرن چون هر خیراتی ثوابش به اونا میرسه ،پس قطعا منتظر هستند،
کتاب دنیای پس از مرگ شهید مطهری

Vahidrezaii

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام.
در مورد حضور اموات در شب جمعه بسیاری نظر دادند.استاد بزرگ و عزیز حضرت آیت الله مجتهدی (( ره )) میفرمایند که ؛
اموات شب جمعه میان و التماس میکنند که اون تیکه نون خشک ک جلوی سگ هاتون میندازین رو برای ما خیرات کنید.پس خیرات و مبرات و احسان که ما در روز پنج شنبه میدهیم فورا به دستشون میرسه.اونها هم که دستشون از دنیا کوتاهه و چشم انتظار کمک و فاتحه ای از جانب ما.
ما هم که غافل از همه جا..........

Vahidrezaii

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
آیا به نظر خودت اون مرحوم یا مرحومه میتونه غذا میل کنه