رندر تحت شبکه

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام کسی از رندر تحت شبکه V-RAY تو اسکچاپ چیزی میدونه؟

میخوام از قدرت چند تا سیستم برای رندر گرفتن تو یه سیستم استفاده کنم

امیدوارم سوالم واضح بوده باشه:redface:

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز بعد از 4-5 ماه خودم، به جواب خودم رسیدم... :sweatdrop: یعنی تونستم از قدرت چندتا سیستم واسه یه رندر استفاده کنم....

یعنی رندری که تا قبل این 2ساعت طول میکشید... با این روش تو 5 دقیقه تموم میشه... :w11:

هرکی دوست داره یاد بگیره، بگه که خودم همینجا آموزش بدم :redface:

yalda65

عضو جدید
امروز بعد از 4-5 ماه خودم، به جواب خودم رسیدم... :sweatdrop: یعنی تونستم از قدرت چندتا سیستم واسه یه رندر استفاده کنم....

یعنی رندری که تا قبل این 2ساعت طول میکشید... با این روش تو 5 دقیقه تموم میشه... :w11:

هرکی دوست داره یاد بگیره، بگه که خودم همینجا آموزش بدم :redface:
ما آماده آموزشیم بفرمایید!!!
تو تری دی هم میشه زمان رندر رو کم کرد؟(رندر با وی ری);)

آخرین ویرایش:

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته من هنوز با V-ray قدیمی کار میکنم و با V-ray جدید کار نکردم... ولی فکر نمیکنم زیاد با هم فرق داشته باشن...
البته بگم، من کل ماجرا رو خودم یاد گرفتم....

خوب شروع میکنم:

1-اولین کاری که میکنین باید حداقل 2تا کامپیوتر داشته باشین که به هم شبکه شده باشن...

2-روی هر 2تا کامپیوتر باید یه ورژن از V-ray نصب باشه...

3-توی کامپیوتر هایی که میخوایین از قدرتشون استفاده کنین (کامپیوترهای برده :biggrin:) به این آدرس برین C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\ASGvis و پوشه DRSpawner رو باز کنید و فایل DRSpawner رو اجرا کنید تا این صفحه باز بشه:

4- حالا به کامپیوتری که میخواین توش رندر انجام بشه برین، اسکچاپ و باز کنین، فایل دلخواهتون رو که میخواین روش رندر انجام بشه رو انتخاب کنین و از تولبار v-ray گزینه option رو بزنین تا صفحه مربوط به تنظیمات v-ray باز بشه...

5-مطابق شکل عمل کنین....
اول وارد تنظیمات system بشید...
تیک گزینه Distributed Rendering رو فعال کنید
بعد وارد قسمت setting بشید تا تنظیمات نهایی انجام بشه

6- باز هم مطابق شکل...
بعد از زدن کلید setting و باز شدن پنجره جدید، گزینه Add server رو بزنید تا پنجره ای به اسم V-ray DR setting باز بشه... حالا IP کامپیوتر هایی که میخواین از قدرتشون استفاده کنید رو (برده) بنویسید و ok رو بزنید تا پنجره بسته بشه...

7-حالا با زدن تمام کلید های ok و یا بستن پنجره های تنظیمات به صفحه sketchup برگردین و گزینه رندر رو بزنید تا با استفاده از قدرت چند کامپیوتر دیگه رندر کارتون سریع تر انجام بشه...;)

فقط چند نکنه مورد نیاز:

باور کنید کار خیلی آسونیه... فقط کافیه برای اولین بار IP کامپیوترهای دیگه رو بدین....
از دفعات بعد فقط باید1- DR Spawner رو همونجوری که قبلا توضیح دادم تو سیستم هایی که از قدرتشون استفاده میکنین (کامپیوترهای برده :biggrin:) اجرا کنید.... 2- تیک گزینه Distributed Rendering رو تو تنظیمات v-ray فعال کنید و شروع کنید به رندر گرفتن... فقط همین.

باور نمیکنین امروز وقتی من موفق شدم این کار رو تو گیم نت دوستم انجام بدم و از قدرت 9تا کامپیوتر تو یه رندر استفاده کنم کاملا اینجوری شده بودم :eek::eek:

امیدوارم شما هم بتونین این کار رو به انجام بدین. چون میدونم حداقل یه لپتاپ و یه PC تو خونه دارین، و میتونین با شبکه کردن این 2تا کامپیوتر به راحتی این کار رو انجام بدین :D

بازم اگه سوالی هست بپرسین تا جواب بدم :redface:

موفق باشید :gol:

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان اگر دقت کرده باشین موقع رندر، بسته یه تعداد هسته CPU شما چند خانه شروع به حرکت کردن برای انجام دادن رندر می کنن.... مثلا؛ در CPU های تک هسته یک خانه در CPU های 2هسته 2خانه و در CPU های core i معمولا 4 خانه شروع به رندر گرفتن از کار میکنن....

وقتی شما با استفاده از Distributed Rendering (یا همون رندر شبکه خودمون) رندر میگیرید با توجه به تعداد هسته cpu هایی که ازشون کمک میگیرید به خانه های رندرتون اضافه میشه... مثلا اگر شما با کامپیوتر خودتون که cpu چهار هسته داره به اضافه یه cpu چهار هسته دیگه که از یه کامپیوتر شبکه شده به کامپیوتر شما اضافه شده رندر بگیرید، نهایتا رندر شما با 8 خونه انجام میشه... :D

برای مثال به عکس زیر دقت کنید (تعداد خونه هایی که تو رندر داره ازشون استفاده میشه کاملا نشون میده که از Distributed Rendering داره استفاده میشه)
البته این کار من نیست :biggrin: (این عکس و از یه فیلم آموزشی گرفتم)

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از وقتی که این روش و یاد گرفتم، سنگین شدن حجم کار و استفاده از متریال هایی که باعث افزایش زمان رندر میشن برام هیچ اهمیتی نداره :D

بین دوستان کسی هست که از این روش استفاده کنه؟؟؟ :)

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی خوبه . ولی حیف که لپ تاپ ندارم و دارم با این کندی رندر میسازم . روش خوبی میتونه باشه

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میگم وی ری جدید رو نصب کن از نظر کیفیت خیلی بهتر میگیره من که کیفیت رو به کند بودن ترجیح دادم . توی وی ری جدید اینطوری شده .

به این مسیر باید رفت
C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\ASGvis\Distributed Rendering
و

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهیار جان خیلی خیلی ممنون...

راستشو بخوای من روی ویندوز xp لپتاپم از همین Vray جدید استفاده می کنم ولی کند کار کردنش باعث شد که دیگه دنبالش نرم. ولی باید باهاش کار کنم.... :)

بازم ممنون..

rahim.k

عضو جدید
البته من هنوز با V-ray قدیمی کار میکنم و با V-ray جدید کار نکردم... ولی فکر نمیکنم زیاد با هم فرق داشته باشن...
البته بگم، من کل ماجرا رو خودم یاد گرفتم....

خوب شروع میکنم:

1-اولین کاری که میکنین باید حداقل 2تا کامپیوتر داشته باشین که به هم شبکه شده باشن...

2-روی هر 2تا کامپیوتر باید یه ورژن از V-ray نصب باشه...

3-توی کامپیوتر هایی که میخوایین از قدرتشون استفاده کنین (کامپیوترهای برده :biggrin:) به این آدرس برین C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\ASGvis و پوشه DRSpawner رو باز کنید و فایل DRSpawner رو اجرا کنید تا این صفحه باز بشه:

4- حالا به کامپیوتری که میخواین توش رندر انجام بشه برین، اسکچاپ و باز کنین، فایل دلخواهتون رو که میخواین روش رندر انجام بشه رو انتخاب کنین و از تولبار v-ray گزینه option رو بزنین تا صفحه مربوط به تنظیمات v-ray باز بشه...

5-مطابق شکل عمل کنین....
اول وارد تنظیمات system بشید...
تیک گزینه Distributed Rendering رو فعال کنید
بعد وارد قسمت setting بشید تا تنظیمات نهایی انجام بشه

6- باز هم مطابق شکل...
بعد از زدن کلید setting و باز شدن پنجره جدید، گزینه Add server رو بزنید تا پنجره ای به اسم V-ray DR setting باز بشه... حالا IP کامپیوتر هایی که میخواین از قدرتشون استفاده کنید رو (برده) بنویسید و ok رو بزنید تا پنجره بسته بشه...

7-حالا با زدن تمام کلید های ok و یا بستن پنجره های تنظیمات به صفحه sketchup برگردین و گزینه رندر رو بزنید تا با استفاده از قدرت چند کامپیوتر دیگه رندر کارتون سریع تر انجام بشه...;)

فقط چند نکنه مورد نیاز:

باور کنید کار خیلی آسونیه... فقط کافیه برای اولین بار IP کامپیوترهای دیگه رو بدین....
از دفعات بعد فقط باید1- DR Spawner رو همونجوری که قبلا توضیح دادم تو سیستم هایی که از قدرتشون استفاده میکنین (کامپیوترهای برده :biggrin:) اجرا کنید.... 2- تیک گزینه Distributed Rendering رو تو تنظیمات v-ray فعال کنید و شروع کنید به رندر گرفتن... فقط همین.

باور نمیکنین امروز وقتی من موفق شدم این کار رو تو گیم نت دوستم انجام بدم و از قدرت 9تا کامپیوتر تو یه رندر استفاده کنم کاملا اینجوری شده بودم :eek::eek:

امیدوارم شما هم بتونین این کار رو به انجام بدین. چون میدونم حداقل یه لپتاپ و یه PC تو خونه دارین، و میتونین با شبکه کردن این 2تا کامپیوتر به راحتی این کار رو انجام بدین :D

بازم اگه سوالی هست بپرسین تا جواب بدم :redface:

موفق باشید :gol:

امکانش هست این کار رو از طریق اینترنت انجام داد؟

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
امکانش هست این کار رو از طریق اینترنت انجام داد؟

تو اسکچاپ بعید میدونم، ولی درباره مکس یه چیزایی شنیدم... که اونم تحت شرایط خاص باید باشه...

اولین شرط، داشتن نسخه اصلی نرم افزار که اونم داخل ایران موجود نیست... شرط بعدیش هم داشتن اینترنت پر سرعت...

شرمنده من فقط در همین حد بلد بودم ;)

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا سرعت اینترنت خیلی باید بالا باشه که بشه رندر تحت اینترنت گرفت !!!! مثلا فکر کنم حداقل 4 یا 6 مگابیت به بالا باید باشه ...

r.asadi79

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا سرعت اینترنت خیلی باید بالا باشه که بشه رندر تحت اینترنت گرفت !!!! مثلا فکر کنم حداقل 4 یا 6 مگابیت به بالا باید باشه ...

حالا این یه طرف (خواب این سرعت و باید دید).... نسخه اصلی مکس و از کجا گیر بیاریم :D

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا اینم بماند حساب کن اون مقدار ترافیکی که طی یک ماه برامون در نظر گرفتن چقدرش میخواد بره .....

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میشه با استفاده از اورکلاک قدرت سیستم رو بالا برد .... این راه رو هم امتحان کنید ....

cpu 2011

عضو جدید
ممنون از r.asadi بخاطر زحمتی که کشیدن
شخص دیگه ای هست که از این روش استفاده کرده باشه؟؟

pollreme

عضو جدید
من یه سوال دارم روی کامپیوتر برده باید فقط وری نصب بشه یا اسکچاپ هم باید همراهش نصب بشه اگه فقط باید وری نصب بشه باید به تعداد کامپیوترهای برده روی هر کدوم وری نصب بشه؟

cpu 2011

عضو جدید
من یه سوال دارم روی کامپیوتر برده باید فقط وری نصب بشه یا اسکچاپ هم باید همراهش نصب بشه اگه فقط باید وری نصب بشه باید به تعداد کامپیوترهای برده روی هر کدوم وری نصب بشه؟
من این روش و طبق دستورالعمل آقای اسدی انجام دادم و جواب گرفتم.شما تو سیستم های برده فقط به نرم افزار DRSpawner نیاز دارید. این نرم افزار همراه با نصب V-Ray نصب میشه. موقع نصب V-Ray میتونید تیک بقیه گزینه ها رو غیر فعال کنید و تیک DRSpawner را فعال کنید تا فقط این نرم افزار تو سیستمتون نصب بشه و از نصب بیهوده V-Ray جلوگیری کنید.بنابر این در سیستم های برده نه به V-Ray نیاز دارید نه به Sketchup. بله شما باید روی تک تک سیستم هایی که نیاز دارید از قدرتشون استفاده کنید باید DRSpawner رو نصب کنید.

m.kruki

عضو جدید
میشه همین روشو تو ماکسول اسکچ آپ انجام داد رندر تحت شبکه...

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
من حجم فایل اسکچم تقریبا 90 مگ شده ولی با لپ تابم نمیتونه رندر بگیره اگه این کارو بکنم (با کامپیوترم شبکه بسازم) مشکلم حل میشه؟

cpu 2011

عضو جدید
من حجم فایل اسکچم تقریبا 90 مگ شده ولی با لپ تابم نمیتونه رندر بگیره اگه این کارو بکنم (با کامپیوترم شبکه بسازم) مشکلم حل میشه؟

احتمال داره مشکلت حل شه ولی قول صد در صد بهت نمیدم... منم تو یکی از کارام حجم کارم 125 مگ شد بود. (بخاطر استفاده از Arch Model) ولی موقع رندر بیرون نمیزد. احتمالا متریال هایی که استفاده کردین خیلی سنگین هستن... مثلا اگه Displacement و Bump بیش از حد تو کارتون باشه ممکنه تو محاسبات رندر اختلال ایجاد کنه.

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
احتمال داره مشکلت حل شه ولی قول صد در صد بهت نمیدم... منم تو یکی از کارام حجم کارم 125 مگ شد بود. (بخاطر استفاده از Arch Model) ولی موقع رندر بیرون نمیزد. احتمالا متریال هایی که استفاده کردین خیلی سنگین هستن... مثلا اگه Displacement و Bump بیش از حد تو کارتون باشه ممکنه تو محاسبات رندر اختلال ایجاد کنه.
حجم متریالام که زیادن چون از عکس های واقعی استفاده کردم و کارم جزییات زیاد داره حجمش زیاد شده Displacement و Bump چی هستند و چطوری میشه کمشون کرد؟

آخرین ویرایش:

m.kruki

عضو جدید
الان شما سوال پرسیدین یا اطلاع رسانی کردی؟ :surprised:

فکر میکنم اکثر موتورهای رندر این قابلیت رو داشته باشن.
پرسیدم
علامت سوال یادم رفت!
یه سوالی از حضور اساتید داشتم
من یه هفته ای میشه دارم با ماکسول رندر میگیرم ولی هنوز نتونستم کرکش کنم یه آرم ماکسول میآد وسط عکس رندر شده طریقه ی کرک کردنو بلدم فقط اون فایل نوشتاری text هر کاری کردم نتونستم دانلود کنم یا ویروس داشت یا لینکش خراب بود.واسه همین دارم بی خیال ماکسول میشم.
اگه امکان داره یکی لطف کنه یه لینک سالم بزاره.