رمز موفقیت یک دانشجوی صنایع

ieumts

عضو جدید
ترم چهار شما چکار میکنین؟؟؟ من ک چهار ترم خوندم.... خداییش از صنایع خوشم میاد ، ولی خیلی سر در گمم

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
ترم چهار شما چکار میکنین؟؟؟ من ک چهار ترم خوندم.... خداییش از صنایع خوشم میاد ، ولی خیلی سر در گمم

دوست عزیز شما تازه دارید وارد دروس اصلی مهندسی صنایع میشوید !!
اگر کسی از شما بپرسد که مهندسی صنایع چیست هنوز شما تعریفی از اون ندارید !!
سعی کنید دروس از این ب بعد رو به خوبی مطالعه کنید و همراه با کار عملی و پروژه های موٍثر !

به نظر من دادن انواع پروژه و تحقیق دید انسان رو خیلی باز میکنه و بعدا خیلی به کار می آید .

mahshid-engineer

عضو جدید
سلام .به نظر من باید تو صنایع مسیر مشخص باشه. اینکه بدونید میخواید تو چه زمینه ای فعالیت کنید خیلی مهمه . و بعد از مشخص شدن، دیدن انواع پروژه و جمع کردن اطلاعات کامل در اون زمینه و بعد تسلط به نرم افزارو مباحث درسی مربوط به اون شاخه...

17behi

عضو جدید
فرصت های کاری برای مهندسان صنایع تو ایران زیاد شده البته سه برابر اون ظرفیت دانشگاهها در این رشته بالا رفته!!!!!
چون روسای شرکت ها به این نتیجه رسیدن که همه کارهارو مخصوصا در مدیریت تولید و عرضه وصرفه جویی ها و زمان سنجی و ... مهندسان برق ومکانیک نمی توانند انجام دهند و از سود و صرفه حاصل از بکارگیری آنها زیاد شنیده اند به استخدام آنها روی آورده وحقوق و مزایای زیادی می دهند
البته نه به راحتی!!
یه مهندس صنایع خوب باید تفکر سیستمی داشته باشد و پر از ایده های خلاقانه و جدید باشد
مثلا مدیر شرکت وقتی به شما 20 میلیون پاداش می دهد که در یک دوره برای شرکتش 100 ملیون سودآوری ایجاد کرده باشی
البته منم اینهارا از اساتیدو...شنیدم وخودم تجربه کاری ندارم
در هر حال برای همه شما مهندسان صنایع عزیز آرزوی شادکامی وموفقیت روز افزون دارم

mehr625

عضو جدید
دوست من،منم ترم 4 هستم،حاضرم واسه آینده شغلیم بدون حقوق هم کار کنم،ولی اگه میشه راهنماییم کن که چه جاهایی میتونم همکار کنم؟؟؟خییلی علاقه دارم.

zarmana

عضو جدید
به نظر من شرکت تو کلاسای دکتر شکوهیار واقعا ازت یه مهندس صنایع واقعی می سازه.
تو کارم باید سیاست کاریت بالا باشه وخوب بتونی صحبت کنی همین.

alireza 68

عضو جدید
به نظر من شرکت تو کلاسای دکتر شکوهیار واقعا ازت یه مهندس صنایع واقعی می سازه.
تو کارم باید سیاست کاریت بالا باشه وخوب بتونی صحبت کنی همین.

این دکتر شکوهیار کلاسای چی دارن میشه بیشتر توضیح بدین؟
ممنون

abdollah007

عضو جدید

این دکتر شکوهیار کلاسای چی دارن میشه بیشتر توضیح بدین؟
ممنون

رمز موفقیت فقط و فقط تو تجربه کاری هست...علم دانشگاهی ارزنی تو کار ارزش نداره...چون قدیمی هست...علم داشتن خوبه ولی مهم تجربس....هر چی میتونید تجربتون را ببرید بالا...اگر نرم افزاری دوره دیدید حتما ادامش بدید ن فقط مدرک بگیرید.

alireza 68

عضو جدید
رمز موفقیت فقط و فقط تو تجربه کاری هست...علم دانشگاهی ارزنی تو کار ارزش نداره...چون قدیمی هست...علم داشتن خوبه ولی مهم تجربس....هر چی میتونید تجربتون را ببرید بالا...اگر نرم افزاری دوره دیدید حتما ادامش بدید ن فقط مدرک بگیرید.

دوره رو رفتم مدرک هم دارم
تجربه رو از کجا بیارم داداش؟

farimah rad

عضو جدید
سلام من امسال تازه کنکور دادم و به احتمال زیاد مهندسی صنایع رو انتخاب میکنم.
به نظر شماها الان که وقتم آزاده و یا حتی دوره دانشجویی رفتن چه کلاس هایی میتونه برای آینده شغلیم مفید باشه؟
درضمن برای رفتن به کلاس نرم افزار از چه نرم افزار هایی شروع کنم؟

abdollah007

عضو جدید
سلام من امسال تازه کنکور دادم و به احتمال زیاد مهندسی صنایع رو انتخاب میکنم.
به نظر شماها الان که وقتم آزاده و یا حتی دوره دانشجویی رفتن چه کلاس هایی میتونه برای آینده شغلیم مفید باشه؟
درضمن برای رفتن به کلاس نرم افزار از چه نرم افزار هایی شروع کنم؟

صنایع یه رشته خوبه...اما اول برادریتو ثابت کن...ن همینجوری بگی من فلان رشترو میخوام....مورد بعد تازه اولشی...واقعا دوس داری کاری کنی....برو کلاس زبان....نرم افزار واست زوده...نهایت برو دوره ICDL....

abdollah007

عضو جدید
دوره رو رفتم مدرک هم دارم
تجربه رو از کجا بیارم داداش؟

آفرین مدرک داری....دل سردت نکنما...ولی ببین واقعا چی بلدی...منم مدرک اکسل برای مهندسین گرفتم...ولی وقتی وارد کار شدم...دیدم انگار ن انگار که اکسلی بلدم....مدرک خوبه ولی ادامشو استفاده ازش مهمه.....

mg110

عضو جدید
سلام دوستان
به نظر من ومشورتی که اساتیدم داشتم وموفق بودن
اول اینکه تکلیف خودتون مشخص کنید توی یکی دوتا از رشته های صنایع مثلا کیفیت یا پروژه رو همه فن حریف بشید وهر جا رفتید چه نرم افزاری وچه علمی فول باشید کار حله
زبانم که یه چیز بدیهی که بلد باشید

m.arbabian

عضو جدید
سلام دوستان من سالها پیش فارغ التحصیل شدم شاید داستانم برایتان جالب باشد من در دوره دانشجویی دو موضوع را اهمیت می دادم یکی اهمیت به صحبتهای استاد و بعد پیاده کردن آن به همین سبب تا اطلاعیه ای روی برد دانشکده میدیدم آنرا برداشته و از دفتر معرفینامه می گرفتم تقریبا همه درسها را بطور همزمان و یا یک ترم بعد در کارخانه ای یا شرکتی یا... بعنوان پروژه ونه کار آموزی کار می کردم همین مساله باعث شده بود ضمن کسب درآمد (البته دندان گرد نبودم!) مطالب درسی را بهتر می فهمیدم و عموما به دلیل برخورد با صنعت سوالات صنعت را از اساتید می پرسیدماز جمله کارهایم تبدیل خط تحقیقاتی به خط تولید در یک پروژه نظامی - تحلیل سیستم نقلیه خبرگزاری در تهران- انتروپومتری در مینی بوسهای ایران خودرو- تبدیل سیستم بایگانی سنتی بخش حقوقی هلال اهمر به سیستمی آماده مکانیزه شدن
رفع اشکال گلوگاه در یک کارگاه تولید جک خودرو و.....من سال 72 درسم تمام شد و از سال 73 تاکنون در بخش برنامه ریزی و کنترل پروژه کار می کنم

zarmana

عضو جدید
هر چی که بخوای دارند،من تو کلاس p6، اکسل در مدیریت پروژه،مطالع موردی پروژه در صنعت و... شرکت کردم و واقعا راضی بودم.میتونی تقویم آموزشی موسسه پژوهش یا توسعه نگاه کنی ولیست کلاسا رو ببینی.راستی تا 18 مهر هم دوره یک ساله مدیریت پروژه برگزار میشه با دکتر شکوهیار،دکتر سبزه پرور واستادای مطرح دیگه.

zarmana

عضو جدید
خوب گذروندن دوره وقتی تو کار باشی مفیده وگرنه میشه دانشگاه که تئوری یاد میگرفتیم ودر عمل هیچی نبودیم(البته منظورم به خودم بود).من الان که توکار پروژه ام هر دوره ای که نیاز ببینم میرم وپیاده سازی میکنم،اگه سر کار نمیریدم حداقل پس از گذروندن دوره به صورت کارآموز تو یه جا پیاده سازی کنید تا کلاس واستون بهینه باشه .

مریم ی

عضو جدید
خوب چطوری میتونیم تو پروژه ها و کارخونه ها بدون حقوق همکاری داشته باشیم تا کار یاد بگیریم؟ منظورم پل ارتباطیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

Mostafa.asubar

عضو جدید
والا به نظر من باید تو كارهای عملی بیشتر شركت كنیم وا اطلاعات بیشتری كسب كنیم

بالا