رمز موفقیت یک دانشجوی صنایع

myp2000

عضو جدید
به نظر شما رمز موفقیت یک دانشجوی صنایع چیه ؟

بچه های صنایع نظراتتونو بذارین تا از هم فکری همدیگه استفاده کنیم ..........

من هم نظرمو میگذارم ............

چرا بعضی از مهندسهای صنایع تو بهترین جاها کار میکنن و بیشترین حقوقها رو میگیرن ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟

تو دوران دانشجویی چه کارایی انجام دادن ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من نمی دونم اما خودم دارم یه سری گواهینامه ها رو می گیرم . جایی هم کار می کنم اما حقوق ندارم . فقط می رم یاد می گیرم . با توجه به اینکه ترم 4 ام البته حقوق ندارم. آشنا هم هیچ جا ندارم . سعی می کنم ازشون کار یاد بگیرم .

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم با نظر بالا موافقم بدون نرم افزار و زبان همیشه درجه دو باقی میمونی

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
زبان و نرم افزار که بدیهیه . چیزایی رو بگید که اکثرا نمی دونن .

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بقیه ش تجربه و تلسط رو دروس دانشگاهیه که تو کار ازش استفاده کنی

elman13

عضو جدید
زبان و نرم افزار که بدیهیه . چیزایی رو بگید که اکثرا نمی دونن .

اره

مثلا میری کار اموزی نمیذارن به چیزی دست بزنی یه مهندس صنایع اینجا باید خودی نشون بده ...مدیریت خلاقیت شهامت طرز بیان اثر گذاری.....

myp2000

عضو جدید
دوستان به نظر من ، مهمترین مساله واسه ما صنایعی ها تجربه کاری و سابقه کاره ( که نرم افزارا ، زبان و .........) را شامل میشه .
پس اگه بتونیم در کناره درسمون در یه جایی که مربوط به رشتمونه فعالیت کنیم ، واسه آینده شغلیمون خیلی عالیه . ( چون خودم این تجربه را داشتم)

tina364

عضو جدید
من خودم به شخصه فکر میکنم نرم افزار واقعااااان مهمه سعی کنیـــــــــــد مدرک نرم افزار رو اونم از موسسه های معتبر بگیرید حتی بعدا اگر بخواید واسه ادامه تحصیل به خارج از کشور فکرکنید خیلی لازم میشه من خودم واسه پذیرش ازش استفاده کردم وتاچند ماه دیگه هم میرم هم کار وهم ادامه تحصیل..........نمیدونم فکرکردم شاید تجربم مفید باشه واستون
موفق باشید.........

2taiiii

عضو جدید
دوستان به نظر من ، مهمترین مساله واسه ما صنایعی ها تجربه کاری و سابقه کاره ( که نرم افزارا ، زبان و .........) را شامل میشه .
پس اگه بتونیم در کناره درسمون در یه جایی که مربوط به رشتمونه فعالیت کنیم ، واسه آینده شغلیمون خیلی عالیه . ( چون خودم این تجربه را داشتم)
به نظر منم تجربه کار خیلی مهمه.کاری که در کنار تحصیل باشه.همچنین دوره های آموزشی متفرقه مثل ممیزی داخلی و ... هم میتونه کمک کنه.

Al Pacino

عضو جدید
با توجه به اینکه زمینه کاریه مهندسی صنایع بسیار گستردست خیلی مهمه که حسب علاقه یکی از مباحث رو بطور تخصصی مسلط باشیم
یعنی تو اون زمینه هم نرم افزاررها رو خوب بشناسیم
و هم دوره های آموزشی مرتبط رو بگذرونیم.همچنین مهمه که لازمه های شغلیشو بدونیم و کلا همه جوره بشناسیمش
مثلا کسی که به مباحث کیفی علاقه داره حتما باید به طور خیلی جدی گواهینامه های ایزو رو پی بگیره
و ...

elman13

عضو جدید
من نمی دونم اما خودم دارم یه سری گواهینامه ها رو می گیرم . جایی هم کار می کنم اما حقوق ندارم . فقط می رم یاد می گیرم . با توجه به اینکه ترم 4 ام البته حقوق ندارم. آشنا هم هیچ جا ندارم . سعی می کنم ازشون کار یاد بگیرم .

کارت در چه حیطه هستش اونجا ؟ چی یاد می گیری ؟ کارخونه س؟

elman13

عضو جدید
با توجه به اینکه زمینه کاریه مهندسی صنایع بسیار گستردست خیلی مهمه که حسب علاقه یکی از مباحث رو بطور تخصصی مسلط باشیم
یعنی تو اون زمینه هم نرم افزاررها رو خوب بشناسیم
و هم دوره های آموزشی مرتبط رو بگذرونیم.همچنین مهمه که لازمه های شغلیشو بدونیم و کلا همه جوره بشناسیمش
مثلا کسی که به مباحث کیفی علاقه داره حتما باید به طور خیلی جدی گواهینامه های ایزو رو پی بگیره
و ...

کنترل پروزه چه دوره هایی داره ؟یا فقط نرم افزارش مهمه؟

Al Pacino

عضو جدید
کنترل پروزه چه دوره هایی داره ؟یا فقط نرم افزارش مهمه؟
یه سری به سایت مدیریت پروژه آریانا بزنید لیستی از دوره ها رو داره البته اونجا برای دانشجو یکم گرونه بیشتر شاغلا میرن ولی در مجموع عنوان دوره ها رو میتونید بیابید...
آشنایی با نرم افزارها هم جز حداقل شرایطه که البته باید تو برنامه داشته باشیم.

myp2000

عضو جدید
دوست عزیز ............ بله موسسه آریانا خیلی خوبه ............

من تو دوره مدیریت پروژه اش شرکت کردم .....................

کسایی که ماله تهران هستن ، شرکت طوبی تاک ( ایران - آلمان ) نمایندگی توف نورد آلمان توی خیابونه کارگر جنوبی هم خوبه ...........

البته تو اصفهانه ما هم از این شرکتها زیاد هست ( مثل نمایندگی IMQ , سازمان مدیریت صنعتی و ..........)

m.f.s

کاربر فعال
سلام منم نه اشنا دارم نه میخام الان حقوق بگیرم فقط نمیدونم از کجا همین کارو گیر بیارم اخه هیچ جا به یه دانشجو اعتماد نمیکنه که بخواد ازمون و خطا کنه تا کار یاد بگیره میشه راهنمایی کنید مرسی

بهرام نامدار

عضو جدید
منم با نظر بچه ها موافقم وقتي نسبت به رشته مشغول باشي برا آينده كاري خيلي خيلي كمك ميكنه.من هم مسعول كنترل وتضمين كيفيت تو شركتم و هم رشته صنايع كارشناسي ميخونم البته كارداني به كارشناسي شركت كرده بودم.......

elman13

عضو جدید
منم با نظر بچه ها موافقم وقتي نسبت به رشته مشغول باشي برا آينده كاري خيلي خيلي كمك ميكنه.من هم مسعول كنترل وتضمين كيفيت تو شركتم و هم رشته صنايع كارشناسي ميخونم البته كارداني به كارشناسي شركت كرده بودم.......

تشکرام تموم شده پس امید کار هس
ش
رکت خصوصیه ؟

morvarid1

عضو جدید
مثلا ما کدوم دوره ها یا سمینارها رو بریم خوبه؟مخصوصا که می خوام دوره های ممیزی رو برم:redface:

m.r119

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان .....
راستش من هنوز ترمه ۲ ام ....ولی خیلی دوست دارم ،برم تو ی محیط کاری و زود تر آشنا بشم با جو کار ....کسی نمیدونه از کجا باید شروع کنم ؟؟اصلا مساله حقوق نیست فقط دوست دارم کارو از نزدیک ببینم ......ممنون میشم اگه راهنمایم کنین .....:smile:مرسی !!

ashkyurdi

عضو جدید
سلام دوستان.
من ترم 6 صنایع هستم و تقریبا 2ساله شاغلم.راستشو بخواین تو ایران مهندسی صنایع هنوز خوب جا نیوفتاده ولی کم کم تو کارخونه ها صنایع خوب جا میوفته.منم مثل دوستان موافقم که شرط اصلی و رمز موفقیت دانشجو صنایع نرم افزارو زبانه همچنین مطالعه روش های نوین این علم هم روش های ژاپنی هم آمریکایی

vatanparast

عضو جدید
سلام به همه دوستان
رمز موفقیت یک مهندس صنایع در سه چیز میشه خلاصه کرد 1-دقت 2- خلاقیت 3-تصمیم گیری

f.mosleh

عضو جدید
خداوکیلی اینو راست میگی
ما که رفتیم کاراموزی یکیو گذاشتن مراقبمون !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
در حال حاضر که صنایع تو ایران رواج یافته به قول دوستان فقط دیدگاه کلاسیک آن هست !
به نظر من یک مهندس صنایع در ایران علاوه بر دیدگاهای کلاسیک باید یه نیم نگاهی هم به صنایع مدرنیته هم داشته باشد .
به نظر من نیاز یک مهندس صنایع به مسائل شبیه سازی انواع سیستم ها چه اقتصادی ، اجتماعی . چه صف و ...... و همچنین با مسائل آنالیز تصمیم گیری و ........ آشنایی داشته باشد .

HesamACM

عضو جدید
موفقیت مهندس صنایع تصمیم گیری شه.
مهندس صنایع باید راه حل درستو تعیین کنه و این فقط و فقط با تلاش و کار به دست میاد.
من الان ترم چهارم، 4 ترم قبل کارم ربطی به مهندسی صنایع نداشت. کارم کامپیوتری بود و موقعیت خوبی بود تا نرم افزارها و مدارک مختلفو یاد بگیرم. ولی جدیدا یه مهندس صنایع تو یه کارخونه پیدا کردم، میخوام برم زیر دستش کار یاد بگیرم. به نظره من اگه یه مهندس صنایع تو فضای کارخونه باشه براش خیلی خوبه.

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
موفقیت مهندس صنایع تصمیم گیری شه.
. ولی جدیدا یه مهندس صنایع تو یه کارخونه پیدا کردم، میخوام برم زیر دستش کار یاد بگیرم. به نظره من اگه یه مهندس صنایع تو فضای کارخونه باشه براش خیلی خوبه.

باهاتن موافقم . سعی کن وقتی می ری کار کنی اعتماد به نفس داشتن رو یاد بگیری .
از طرفی سعی کن علمت رو زیاد کنی !
اگر تونستی برو قسمت کیفیت معمولا خیلی چیزها می تونی یاد بگیری !

بالا