رفع مشکل مکها و سوراخها وشکافت های ریز در قطعه ها

MASIH.E

عضو جدید
سلام خدمت عزیزان و سروران
ما وقتی قطعات المینیومی خود را توسط ماسه میریزیم دچار مکها و سوراخها وشکافت های ریز در قطعه میشود و بنده دنبال راهی بودم که این مشکل را با کمترین هزینه برطرف کنم کسی از دوستان هست که منو کمک کنه؟

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت عزیزان و سروران
ما وقتی قطعات المینیومی خود را توسط ماسه میریزیم دچار مکها و سوراخها وشکافت های ریز در قطعه میشود و بنده دنبال راهی بودم که این مشکل را با کمترین هزینه برطرف کنم کسی از دوستان هست که منو کمک کنه؟
سلام
احتمالا ازماسه تراستفاده میکنین.
دقت داشته باشین رطوبت ماسه بایدبه اندازه باشه وگرنه تولیدگازمیکنه که این گازهاباعت پیدایش حفرات گازی میشن.
نکته بعدی بحث انقباضات هست که مامیتونیدباجهت دارکردن انجمادانقباضات روبه داخل تغذیه هدایت کنین.
واستفاده ازموادگاززداوهیدروژن زدا(باتوجه به حلالیت هیدروزن درآلومننیوم)استفاده ازترکیبات کلردارویااستفاده ازهگزاکلرواتان

MASIH.E

عضو جدید
سلام
احتمالا ازماسه تراستفاده میکنین.
دقت داشته باشین رطوبت ماسه بایدبه اندازه باشه وگرنه تولیدگازمیکنه که این گازهاباعت پیدایش حفرات گازی میشن.
نکته بعدی بحث انقباضات هست که مامیتونیدباجهت دارکردن انجمادانقباضات روبه داخل تغذیه هدایت کنین.
واستفاده ازموادگاززداوهیدروژن زدا(باتوجه به حلالیت هیدروزن درآلومننیوم)استفاده ازترکیبات کلردارویااستفاده ازهگزاکلرواتان
اول میخواستم تشکر کنم ازتون و یه سوال دیگه داشتم.اگه قطعه ای مک زد برای پر کردن و برطرف کردن مکهاش باید چیکار کرد؟

javad-68

عضو جدید
اول میخواستم تشکر کنم ازتون و یه سوال دیگه داشتم.اگه قطعه ای مک زد برای پر کردن و برطرف کردن مکهاش باید چیکار کرد؟
در ادامه بحث دوستمون اگر قالب ماسه ای استفاده میکنید سیخ هوا زدن خیلی مهمه خیلی
بحث تغذیه گزاریم فراموش نشه چون انجماد آلمینیوم اینو میطلبه
برا پرکردن مک !!! اول کاربرد قطعه چیه ؟؟ دکوریه ؟؟یا با جون آدما سروکارداره؟؟؟
میشه بتونه ورنگ کرد اما مک وحفره عیوب قطعاته مواظب باشید

MASIH.E

عضو جدید
ببخشید میشه بگید
ترکیبات کلردار و هگزاکلرواتان
از کجا میشه تهیه کرد؟
راستی میشه یک منبع خیلی خوب برای کسب اطلاعات ریخته گری در سایت های انگلیسی زبان معرفی کنید؟

MASIH.E

عضو جدید
برای شیر برقی های کنترل گاز که در صورت نشت باعث انفجار کوره ها میشه

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
آمارشو ازریخته گرای شهرتون بگیرین من که اصفهان نیستم.
کسانی هستن لوازم مربوط به ریخته گری میفروشن مثل انواع ماسه وموادعملیات کیفی ذوب خودریخته گراهم بعضا دارن
البته اگرازماسه co2استفاده کنی وبه قول دوستمون براش ونت هوادرنظربیگری بازم مک وحفرش کمترمیشه

آخرین ویرایش:

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای شیر برقی های کنترل گاز که در صورت نشت باعث انفجار کوره ها میشه

درضمن کتاب ریخته گری آلیاژهای غیرآهنی واصول ریخته گری جلال حجازی هم شایدبه دردت بخوره منبع خارجی فعلا چیزی ندارم

MASIH.E

عضو جدید
کار ما تولید شیر های برقی جهت کنترل گاز هست که در صورت نشت باعث انفجار کوره میشه.

farshid.k

عضو جدید
salam man rikhtegari al daram faghat bayad mozabet garm bashe va ravshe mozab rizito avaz koni . albate bastegi be noe shemshe masrafi ham dare

بالا