رفع اشکال مربوط به:RHINO

hesamg59

عضو جدید
دوستان من یه مشکلی دارم موقع مدلینگ. تو view پرسپکتیو نمی تونم برم تو بعد سوم. یعنی هر نقطه ای که تو صحنه کلیک می کنم zاش صفره. مگر این که مقدار z نقطه رو تایپ کنم. کسی می دونه مشکل چیه؟ فوریه ها!...کمــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــک!:cry:

من همیشه در کلاسهام به دوستان میگم که از نمای پرسپکتیو برای مدل سازی استفاده نکنین... درسته زیباست و راحت.. اما مشکلاتی هم براتون پیش میاره .. چون بُعد داره
3 تا نمای شیک و خوب دیگه هم داره راینو .. حتما از اون ها استفاده کنین و پرسپکتیور رو برای دیدن مدلتون بزارید ( البته در مواقعی استثنا وجود داره)
برای رفع اون مشکلتون... قبل از قراردادن نقطه ، دکمه ی CTRL رو بگیرید و کلیک کنید

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
مرسی. من ورژن 4 راینو رو دارم نمی تونم اینو باز کنم. راینو 5 رو نریختم چون نتونستم گراس هاپر روش نصب کنم. میشه یه سیو 4 ازش بذارین. ممنون :) ;)

فایلایی که گذاشتم برات صرفا چند تا تمرین فرم ساختمانای معروف دنیاس..فک کنم سه تا کار باشه..فایلای پیچیده تر حجمشون بالا بود .. :)

emjey

fateme 123

عضو جدید
رفع اشکال راینو

رفع اشکال راینو

سلام
من یه مشکلی دارم بس بزررررگ
پلانهام رو که از کد میبرم راینو ، نمیتونم اکسترود کنم به شکلی که توپر باشه ، وقتی توخالیه نمیشه در و پنجره توش خالی کنم و دربیارم.
Help me !!!!!!!!!!!!!!!!!

Maryam.67

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستای عزیز
من شنیدم که راینو می تونه تیکه های مختلف حجم و جدا کنه
واسه برش لیزری ماکت پایان نامه ام شدیدا لازم دارم
آیا واقعا اینجوریه ؟ یا کسی در موردش می دونه ؟
ممنونم:gol:

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام دوستای عزیز
من شنیدم که راینو می تونه تیکه های مختلف حجم و جدا کنه
واسه برش لیزری ماکت پایان نامه ام شدیدا لازم دارم
آیا واقعا اینجوریه ؟ یا کسی در موردش می دونه ؟
ممنونم:gol:
بله میتونه..واقعیت داره.

Maryam.67

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله میتونه..واقعیت داره.

من حجمم و تو رویت می زنم، یعنی می تونم اکسپورتش کنم تو راینو و این کار و انجام بدم؟
می شه در موردش توضیح بدین ؟
شدیدا احتیاج دارم بهش :(
بی نهایت ممنونم:gol:

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
من حجمم و تو رویت می زنم، یعنی می تونم اکسپورتش کنم تو راینو و این کار و انجام بدم؟
می شه در موردش توضیح بدین ؟
شدیدا احتیاج دارم بهش :(
بی نهایت ممنونم:gol:

انتقال فایل از Revit به Rhino کاملا امکانپذیره ... اما گسترده کردنش مستلزم رعایت چند نکته هست که بایستی رعایت کنی.

روش اکسپورت فابل از Revit به Rhino :

* ابتدا نقشه رو در نرم افزار revit در حالت 3D قرار بدین و از قسمت application menu و مسیر File>Export>CAD Formats گزینه ی DWG file رو انتخاب کنید و یرای تنظیمات پیشنهاد میکنم همه رو پیش فرض بذارین فقط قسمت One DWG unit is رو در حالت واقعی (واحد ترسیمتون) بذارین و قسمت Solids (3D views only) رو تو حالت Export as ACIS solid بذارین و ذخیره کنین.
در آخر تو نرم افزار راینو Open رو زده و فرمت رو روی Dwg قرار بدین و فایل رو باز کنید..

نکته : اگه شما دیوار دارین یا سقف که ضخامت خاصی داره.. راینو اون دیوار رو یه مکعب میشناسه که هر وجهش یک صفحه رو تشکیل داده و اگه بخواید گسترش بدید برای ماکت , این دیوار رو به چند صفحه گسترش میده.. بایستی حواستون به این موضوع باشه..

* گسترده کردن حجم در Rhino :
با استفاده از دستور Smash و انتخاب حجم میشه گسترده کرد..
تنظیمات : بعد از اعمال دستور و قبل از انتخاب حجم دو قسمت مهم هست که ازتون میخواد که حجم رو به هم پیوسته یا به صورت صفحات جدا گسترده کنه و قسمت دوم اینکه برای فصل مشترک صفحه ها Label بذاره یا نه..

امیدوارم توضیحات به دردتون بخوره...
البته من تا حالا از Revit به Rhino برای گسترده کردن نبردم.. شاید راههای بهتری باشه..;)

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
انتقال فایل از Revit به Rhino کاملا امکانپذیره ... اما گسترده کردنش مستلزم رعایت چند نکته هست که بایستی رعایت کنی.

روش اکسپورت فابل از Revit به Rhino :

* ابتدا نقشه رو در نرم افزار revit در حالت 3D قرار بدین و از قسمت application menu و مسیر File>Export>CAD Formats گزینه ی DWG file رو انتخاب کنید و یرای تنظیمات پیشنهاد میکنم همه رو پیش فرض بذارین فقط قسمت One DWG unit is رو در حالت واقعی (واحد ترسیمتون) بذارین و قسمت Solids (3D views only) رو تو حالت Export as ACIS solid بذارین و ذخیره کنین.
در آخر تو نرم افزار راینو Open رو زده و فرمت رو روی Dwg قرار بدین و فایل رو باز کنید..

نکته : اگه شما دیوار دارین یا سقف که ضخامت خاصی داره.. راینو اون دیوار رو یه مکعب میشناسه که هر وجهش یک صفحه رو تشکیل داده و اگه بخواید گسترش بدید برای ماکت , این دیوار رو به چند صفحه گسترش میده.. بایستی حواستون به این موضوع باشه..

* گسترده کردن حجم در Rhino :
با استفاده از دستور Smash و انتخاب حجم میشه گسترده کرد..
تنظیمات : بعد از اعمال دستور و قبل از انتخاب حجم دو قسمت مهم هست که ازتون میخواد که حجم رو به هم پیوسته یا به صورت صفحات جدا گسترده کنه و قسمت دوم اینکه برای فصل مشترک صفحه ها Label بذاره یا نه..

امیدوارم توضیحات به دردتون بخوره...
البته من تا حالا از Revit به Rhino برای گسترده کردن نبردم.. شاید راههای بهتری باشه..;)
در تکمیل حرف هایeMJeyعزیز این رو بگم که همینطور که ایشون هم ذکر کردن وقتی شما از رویت به راینو اکسپورت کنید هر دیوار به دلیل ضخامتش یه مکعبه و جدا جدا گسترده میشه برای همین من شخصا تو این جور مواقع بعد از اکسپورت یه بار سریع حجم رو ار اول تو راینو از روش میکشم(که معمولا وقت زیادی هم نمیبره) که این مشکل پیش نیاد

architect13

عضو جدید
میتونید از max اکسپورت wdf بگیرید؛ و بعد با اتوکد پلان و هر چیز دیگه-ی که میخواید بدست بیارید.
میتونید ایمپورت کنید در راینو...

ehsan_shp

عضو
سلام بر اساتید گرامی
چه جوری باید این خط هایی که راینو هنگام مدلسازی روی surface ها یا احجام میندازه و در حالات wireframe و shaded دیده میشه را از بین برد یا اینکه دیده نشه؟
چون با خطهای کار خودمون معمولا اشتباه گرفته میشه !!!
ممنون

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام بر اساتید گرامی
چه جوری باید این خط هایی که راینو هنگام مدلسازی روی surface ها یا احجام میندازه و در حالات wireframe و shaded دیده میشه را از بین برد یا اینکه دیده نشه؟
چون با خطهای کار خودمون معمولا اشتباه گرفته میشه !!!
ممنون
سلام دوست عزیز ابجکت مد نظرتون رو انتخاب کنید و از properties پایینش تیک show surface isocurve رو بردارید

ehsan_shp

عضو
سلام دوستان
بهترین راه برای وارد کردن فایل از راینو به مکس چیه؟
جون وقتی 3ds بخوای وارد مکس کنی ازونجایی که به mesh تبدیل شده خط خطی میشه تو مکس در حالت wireframe که کار را در محیط مکس سخت میکنه و اگه هم بخای dwg از راینو بیاری تو مکس به طور لایه لایه اشیا را میشناسه که برای متریال دادن و رندر گرفتن سخت میشه و دردسره.. چون تو مکس به شی باید متریال داد دیگه ... ممکنه اشیا متعددی در یک لایه باشه که اینجوری همشون یه متریال میگیرند
خلاصه اینکه بهترین راه واسه وارد کردن تمیز فایل از راینو به مکس چیه؟ ممنون

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان
بهترین راه برای وارد کردن فایل از راینو به مکس چیه؟
جون وقتی 3ds بخوای وارد مکس کنی ازونجایی که به mesh تبدیل شده خط خطی میشه تو مکس در حالت wireframe که کار را در محیط مکس سخت میکنه و اگه هم بخای dwg از راینو بیاری تو مکس به طور لایه لایه اشیا را میشناسه که برای متریال دادن و رندر گرفتن سخت میشه و دردسره.. چون تو مکس به شی باید متریال داد دیگه ... ممکنه اشیا متعددی در یک لایه باشه که اینجوری همشون یه متریال میگیرند
خلاصه اینکه بهترین راه واسه وارد کردن تمیز فایل از راینو به مکس چیه؟ ممنون
جوابتون رو میتونید اینجا پیدا کنید
[h=1]rhino export to 3D Studio Max[/h]

ms.shahzad

عضو جدید
سلام
من یه مشکلی دارم بس بزررررگ
پلانهام رو که از کد میبرم راینو ، نمیتونم اکسترود کنم به شکلی که توپر باشه ، وقتی توخالیه نمیشه در و پنجره توش خالی کنم و دربیارم.
Help me !!!!!!!!!!!!!!!!!

سلام دوست عزیز!
من خیلی وقت نیست که راینو کار میکنم.
منم باسم تو کار همچین مشکلی پیش اومد ولی از اونجایی که من عادت دارم مشکلاتم رو دور بزنم!
یه دور با لاین تو راینو روی همه ی خطوط پلانم رفتم و بعدش اکسترود کردم، کارت یه خورده که نه! خیلی زیاد میشه ولی حداقل کارت راه میوفته!
اما همچنان از همه ی این کاره ها میخوام یه جواب درست به سوال بدن تا این مشکل من هم حل بشه!!

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز!
من خیلی وقت نیست که راینو کار میکنم.
منم باسم تو کار همچین مشکلی پیش اومد ولی از اونجایی که من عادت دارم مشکلاتم رو دور بزنم!
یه دور با لاین تو راینو روی همه ی خطوط پلانم رفتم و بعدش اکسترود کردم، کارت یه خورده که نه! خیلی زیاد میشه ولی حداقل کارت راه میوفته!
اما همچنان از همه ی این کاره ها میخوام یه جواب درست به سوال بدن تا این مشکل من هم حل بشه!!
راستش من دقیقا متوجه مشکلتون نشدم !اگه میشه تصویرشو بزارید ببینم منظورتون چی بوده
اگه کوچیکترین انفصالی تو یه تیکه از خطتون باشه قطعا موقع اکسترود کردن توپر نمیشه
ممکنه خیلی ریز باشه متوجه نشده باشین کجاست زیاد پیش میاد

meysam-ostade

عضو جدید
سلام ،این اولین کارم هست که با راینو مدل کردم و با مگسول رندر گرفتم.لطفا معایب کارم رو بگید؟ممنون میشم.

پیوست ها

• livan-1.jpg
    livan-1.jpg
    8.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه لطفا یکی از اساتید گرس هاپر (اگه درست نوشته باشم!!!) رو به من بفهمونه؟ نمیدونم چیه...

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام ،این اولین کارم هست که با راینو مدل کردم و با مگسول رندر گرفتم.لطفا معایب کارم رو بگید؟ممنون میشم.
یه پیشنهاد
فعلا اصلا خودتونو درگیر رندر نکنید سعی کنید اول کامل مسلط بشین به مدلینگ
از همون اول سعی کنید تمریناتتون مرتبط با معماری باشه نه طراحی صنعتی یا چیز دیگه
موفق باشید

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
میشه لطفا یکی از اساتید گرس هاپر (اگه درست نوشته باشم!!!) رو به من بفهمونه؟ نمیدونم چیه...
خلاصه بخوام بگم پلاگینی هست که به کمک اون میتویند طراحی فرم ، آنالیز و ... رو به صورت پارامتریک انجام بدید

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
خلاصه بخوام بگم پلاگینی هست که به کمک اون میتویند طراحی فرم ، آنالیز و ... رو به صورت پارامتریک انجام بدید
ممنون هلن جون
میشه چنتا نمونه کار باهاشو نشونم بدی؟ من خیلی درک نکردم

مصومه

عضو جدید
سلام اساتید من وی ری رو رو راینو نصب کردم اما نمیتونم پیداش کنم یعنی اصلا نمیدونم کجای راینو قرار داره میشه کمکم کنید؟

hagh

عضو
سلام دوستان
ممنون میشم راهنماییم کنید.
چطور میشه یک surface رو که با loft یا sweep مدل شده در rhino تبدیل به یک حجم تو پر کرد؟
در فرمان sweep نهایتا میشه دو مسیر برای ایجاد رویه داد ، آیا دستوری هست که بشه بیشتر از دو مسیر هم براش تعریف کرد؟
آیا فرمانی هست که بشه یک شکل دو بعدی بسته رو تبدیل به سطح بکنه ؟

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان
ممنون میشم راهنماییم کنید.
چطور میشه یک surface رو که با loft یا sweep مدل شده در rhino تبدیل به یک حجم تو پر کرد؟
در فرمان sweep نهایتا میشه دو مسیر برای ایجاد رویه داد ، آیا دستوری هست که بشه بیشتر از دو مسیر هم براش تعریف کرد؟
آیا فرمانی هست که بشه یک شکل دو بعدی بسته رو تبدیل به سطح بکنه ؟
هر حجم solid رو اگه شما یه cap ازش ورداری از حالت solid و توپر بودن خارج میشه و (برعکس)
برای تبدیل شکل 2 بعدی بسته به سطح ازفرمان surface frome planer curves استفاده کنید

• Like
واکنش ها: hagh

delnazzz

عضو جدید
سوال ترسیمی در مورد نرم افزار راینو

سوال ترسیمی در مورد نرم افزار راینو

سلام من میخام شکل زیر را با راینو بکشم .. میشه کمک کنید ؟؟!!

پیوست ها

• imagesAB9UEDA3.jpg
    imagesAB9UEDA3.jpg
    3.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • imagesW0077ZHY.jpg
    imagesW0077ZHY.jpg
    1 کیلوبایت · بازدیدها: 0