رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز
من یک فایل اتوکد به دستم رسیده که باز نمیشه و اتوکد بدون هیچ اروری گیر میکنه البته این فایل تو کامپیوتر فرستنده باز میشه دستور purge و audit رو هم اجرا کرده و مجدد فرستاده ولی باز هم باز نمیشه.... لطفا هرکس که میتونه من را راهنمایی کنه.

این کارو هم امتحان کن معمولا خیلی خوب جواب میده....

وقتی ریکاور رو زدی فایلتو انتخاب کن بعد از تمام شدن ریکاور سیو کن فایلتو....

setareh26

عضو جدید
سلام..ممنون از راهنماییتون ..ولی همچنان باز نمیشه..بدجوری گیر کردم..تو کامپیوترهای دیگه باز میشه ..نمیدونم مشکل چیه واقعا؟

shahram67

عضو جدید
دنبال فایل acad.lsp بگردید این فایل ممکنه توی پوشه fonts اتوکد باشه و یا پوشه support و یا مسیرهای دیگه که بصورت مسیرهای تعریف شده برای اتوکد هست. بهترین کار اینه که از طریق ویندوز جستجو کنید. پیداش کنید و نامش رو عوض کنید مثلا acad1.lsp بعد اتوکد رو ببندید و دوباره باز کنید.اگه چندتا فایل acad.lsp توی پوشه های مختلف پیدا کردید همشون رو تغییر نام بدید. فقط دقت کنید دنبال فایلی دقیقا با نام acad.lsp بگردید.

دوستان منم با مشکل ارور nil در موقع تایپ دستورات اتوکد 2016 داشتم و با کمک این راهنمایی دوست عزیزمووون مشکلم خدارو شکر حل شد وااای چقد خوشحالم همه راه ها رو
امتحان کرده بودم و واقعا الان خوشحالم ک این مشکلم حل شد. و خیلی از مهندس هادی عزیز متشکرم بابت این راهنماییشووون
:thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2:

Esmaeel.Kargar

عضو جدید
سلام، بنده اول CAD 2015 نصب کردم. کاملا پاکش کردم و هر اثری هم که ازش مونده بود تو سیستم با کمک نرم افزار دیگه پاک کردم. حالا میخوام CAD 2009 رو نصب کنم میگه رو سیستم نصبه!
چه کنم؟

Mohandes salman

عضو جدید
سلام، بنده اول CAD 2015 نصب کردم. کاملا پاکش کردم و هر اثری هم که ازش مونده بود تو سیستم با کمک نرم افزار دیگه پاک کردم. حالا میخوام CAD 2009 رو نصب کنم میگه رو سیستم نصبه!
چه کنم؟

باسلام
اگر اوکی یا ریپلیس داره بزنید دوباره نصب میکنه و اگر باز نخواستید روی درایو سی نصب شه میتونید یه درایو دیگه بهش معرفی کنید و توی اون درایو نصبش کنید.؟
پیشنهاد میکنم اتوکد 13 نصب کن از ورژنای قبلی بهتره و نسبت به بقیه ورژن های بالاتر حجم کمتری هم دارد و سیستم راحت تر جواب میده.
موفق باشید.

Esmaeel.Kargar

عضو جدید
باسلام
اگر اوکی یا ریپلیس داره بزنید دوباره نصب میکنه و اگر باز نخواستید روی درایو سی نصب شه میتونید یه درایو دیگه بهش معرفی کنید و توی اون درایو نصبش کنید.؟
پیشنهاد میکنم اتوکد 13 نصب کن از ورژنای قبلی بهتره و نسبت به بقیه ورژن های بالاتر حجم کمتری هم دارد و سیستم راحت تر جواب میده.
موفق باشید.
هیچگزینهاینداره.حالا2013روامتحان میکنیم.

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من لپ تاپمو عوض کردم و یه اتوکد 2013 نصب کردم ولی همه آیکوناش خییییلی ریزه...بعضی از نرم افزارای خود لپ تاپم اینجوریه...ولی خیلی باهاشون کار نمیکنم ...اتوکد اذیتم میکنه ...کمکم کنین لطفا...خیلی نیاز دارم

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من لپ تاپمو عوض کردم و یه اتوکد 2013 نصب کردم ولی همه آیکوناش خییییلی ریزه...بعضی از نرم افزارای خود لپ تاپم اینجوریه...ولی خیلی باهاشون کار نمیکنم ...اتوکد اذیتم میکنه ...کمکم کنین لطفا...خیلی نیاز دارم

کسی نمیتونه کمکم کنه؟

delmajid

عضو جدید
مشکل با مقیاس

مشکل با مقیاس

سلام دوستان من با مقیاس نقشه مشکل دارم

میخواستم ببینم کسی هست کمک کنه

من یه نقشه دارم که توی نقشه مثلا یه اندازه 20 سانتی رو زده 200 که میشه 200 میلیمتر
ولی وقتی دیمنشن میزنم یه عدد عجیب نشون میده مثلا 3746.211 چیکار کنم که وقتی اندازه میزنم همون 200 رو نشون بده

ممنونم

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام دوستان من با مقیاس نقشه مشکل دارم

میخواستم ببینم کسی هست کمک کنه

من یه نقشه دارم که توی نقشه مثلا یه اندازه 20 سانتی رو زده 200 که میشه 200 میلیمتر
ولی وقتی دیمنشن میزنم یه عدد عجیب نشون میده مثلا 3746.211 چیکار کنم که وقتی اندازه میزنم همون 200 رو نشون بده

ممنونم

دوست عزیز خیلی متوجه منظورتون نشدم، اما ممکنه نقشه با فرمت اینچ ترسیم شده باشه یا اینکه اصلا Scale شده بااشه. شما میتونی یه خط به اندازه 20 سانت بکشی و با دستور Align یا scale نقشه تون رو به اندازه 20 سانت برسونید. یا ممکنه دایمنشنتون ایراد داشته باشه.
اگر مورد اول بود یه خط با اندازه 20 سانت ترسیم کنید سپس ابتدای خط رو روی ابتدای نقشه تون ببرید |(ابتدای همونجا که مثلا 3746.211 هست). بعد دستور scale رو بزنید نقط ابتدای خط رو انتخاب کنید و بعد بدون خارج شدن از دستور R رو بزنید و بعد ابتدای خط نقشه رو دوباره انتخاب کنید و انتهای همون خط 3746.211 رو انتخاب کنید و در آخر انتهای خطی که ترسیم کردید رو انتخاب کنید. امیدوارم متوجه شده باشید.;)

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
کسی نمیتونه کمکم کنه؟

فک میکنم به تنظیمات اتوکد مربوط نمیشه. شما باید تنظیمات گرافیک سیستم رو عوض کنید اگه ویندوز 10 هستش برید منوی استارت و بعد ستینگ و بعد سیستم رو انتخاب کنید گزینه های تنظیم نمایش مشخص میشه.

delmajid

عضو جدید
دوست عزیز خیلی متوجه منظورتون نشدم، اما ممکنه نقشه با فرمت اینچ ترسیم شده باشه یا اینکه اصلا Scale شده بااشه. شما میتونی یه خط به اندازه 20 سانت بکشی و با دستور Align یا scale نقشه تون رو به اندازه 20 سانت برسونید. یا ممکنه دایمنشنتون ایراد داشته باشه.
اگر مورد اول بود یه خط با اندازه 20 سانت ترسیم کنید سپس ابتدای خط رو روی ابتدای نقشه تون ببرید |(ابتدای همونجا که مثلا 3746.211 هست). بعد دستور scale رو بزنید نقط ابتدای خط رو انتخاب کنید و بعد بدون خارج شدن از دستور R رو بزنید و بعد ابتدای خط نقشه رو دوباره انتخاب کنید و انتهای همون خط 3746.211 رو انتخاب کنید و در آخر انتهای خطی که ترسیم کردید رو انتخاب کنید. امیدوارم متوجه شده باشید.;)

دوست عزیز ممنونم که جواب دادی

مشکلم دقیقا همینه
ولی من متوجه نشدم
سعی هم کردم ولی نتوستم درست انجام بدم

رفرنسی یا جایی نیست که تصویری توضیح داده باشه؟

آخرین ویرایش:

Esmaeel.Kargar

عضو جدید
سلام مجدد؛ بنده از نسخه 2009 به 2015 آپگرید کردم. یه مشکلی که دارم اینه که آیکون های تغییر اندازه اجسام سالید که در پشت اون قرار دارن و از دید خارج هستن، دیده نمیشن. مثلا در مکعب زیر در این نما نمیتونم اندازه وجوه ناپیدا رو تغییر بدم و حتما باید نما رو گردش بدم. البته وقتی visual style رو روی wireframe میذارم میشه اینکار رو کرد ولی در حالات دیگه نمیشه.
cad matter.jpg

zaniarxx

عضو جدید
سلام دوستان
موقع اجرای فرمان hatch ، این ارور میده : acad.pad" cant find file"
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام دوستان
موقع اجرای فرمان hatch ، این ارور میده : acad.pad" cant find file"
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
سلام دوست عزیز..
میتونه چندتا علت ذاشته باشه..
1- فایلت خراب باشه
2- چک کن ببین تو پوشه ساپورت فایل acad.pat وجود داره و اگه وجود داره حجمش 0 کیلوبایت نباشه.اگر غیرازاینا هست اتوکدتو باید عوض کنی ;)

مسیر پوشه ساپورت : C:\Users\<user name>\AppData\Roaming\Autodesk\AutoCAD 20xx\RXX.X\enu\Support

behradyar

عضو جدید
properties مربوط به object ها نمایش داده نمیشود

properties مربوط به object ها نمایش داده نمیشود

بعد از update پچ های ویندوز این اشکال یعنی عدم نمایش properties مربوط به objectها در اتوکد ایجاد شده است

هیراد

کاربر فعال
سلام علت اینکه بعدازاحرای فرمان trimخطوط تکه تکه میشوند:
شما بعداز اجرای فرمان از گزینه پیش فرض (select ALL) استفاده کرده اید.دراین حالت تمام خطوط موجود در نقشه بعنوان لبه برش (cut edge)در نظر گرفته شده و پس ازانتخاب select all و اینتر خطی که می خواهد برش بخورد نسبت به نزدیک ترین لبه برش کوتاه یا بریده می شود.
روش درست: بجای گزینه پیش فرض بیاییم لبه های برش را انتخاب کرده .....سپس اینتر: حالاخطی که میخواهیم کوتاه شود را انتخاب می کنیم.

mayor2

کاربر فعال
سلام دوستان
من یک نقشه اتوکد مربوط به خطوط کانتور یا همون منحنی های تراز دارم(نقشه توپگرافی). سایت من حدود 3 هکتار مساحت داره.
مشکل من اینجاست که خطوط قسمت شمال سایت همه از نوع 3dpolyline هستند و این خیلی عالی هستند اما بخش کمی از خطوط(کمتر از 100 خط در جنوب سایت) از نوع 2dpolyline می باشند.
من قصد دارم این سایت را به کمک خطوط کانتور در نرم افزار اسکچاپ سه بعدی یا مدل سازی کنم. اما برای اینکه بتونم این کار انجام بدم باید تمام خطوط به صورت 3dpolyline باشند.
حالا سوال اینجاست که ایا می شه خطوط 2d poline را به 3d polyline تبدیل کرد؟

یک دنیا ممنون می شم اگر من رو راهنمایی بفرمایید

پیوست ها

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    53.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با مچ پراپرتیس نمیشه کاری کرد؟ امتحان کن شاید شد
سلام دوستان
من یک نقشه اتوکد مربوط به خطوط کانتور یا همون منحنی های تراز دارم(نقشه توپگرافی). سایت من حدود 3 هکتار مساحت داره.
مشکل من اینجاست که خطوط قسمت شمال سایت همه از نوع 3dpolyline هستند و این خیلی عالی هستند اما بخش کمی از خطوط(کمتر از 100 خط در جنوب سایت) از نوع 2dpolyline می باشند.
من قصد دارم این سایت را به کمک خطوط کانتور در نرم افزار اسکچاپ سه بعدی یا مدل سازی کنم. اما برای اینکه بتونم این کار انجام بدم باید تمام خطوط به صورت 3dpolyline باشند.

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام دوستان

سلام من فک میکنم تنها راهش اینه کخ با فرمان BO (BOUNDRY) در قسمت OBJECT TYPE گزینه REGION رو انتخاب کنین و PICK POINT رو بزنین و اون محدوده رو انتخاب کنین تا براتون صفحه تری دی بزاره این مدل صفحه های سالید تو همه ی نرم افزارای اسکچاپ و رویت و تری دی ... خونده میشه و مشکلی نداره

mayor2

کاربر فعال
سلام دوستان

نه متاسفانه این کار نمیشه کرد. چون هر خط 3dpolyline برای خودش یک ارتفاع متفاوت داره

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
توی نرم افزار 3dcivil داره و میشه تغییر داد .....ولی توی اتوکد من که برخورد نداشتم...شاید باشه. با برنامه نویسی!
روی خطوط دوباره با خطوط تری دی بکش! راحت ترین راه

آخرین ویرایش:

niuona

عضو
سلام دوستان یه سوال داشتم
میخواستم چند تا نقطه رو باهم بلوک کنم ولی میخواستم هر کدوم از نقطه ها یک اسم داشته باشن،چنین چیزی داریم؟

mohadeseh.anzali

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز،تصور کنید صفحه اتوکد باز هست و من یک کلید روی صفحه اتوکد یا دستوری رو کیبورد میزنم که درهمون حال که در اتوکد هستم صفحه ورد یا نوت باز میشه که توش توضیحاتی که قبلا نوشتم،نوشته شده‌.این چه گزینه ای هست؟