رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام
چند روزی هست با کد 2016 برای بعضی از شرت کات ها مشکل پیدا کردم مثلا trim به جای tr شده tri یا تکست و فیلت هم همین طور ؛ شاید بی ربط باشه ولی از وقتی چند تا فونت جدید نصب کردم این مشکل پیش اومد! :cry:

آخرین ویرایش:

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
تغییر میانبرها (شورتکات ها)

تغییر میانبرها (شورتکات ها)

سلام
چند روزی هست با کد 2016 برای بعضی از شرت کات ها مشکل پیدا کردم مثلا trim به جای tr شده tri یا تکست و فیلت هم همین طور ؛ شاید بی ربط باشه ولی از وقتی چند تا فونت جدید نصب کردم این مشکل پیش اومد! :cry:

سلام
شما می تونید میانبر ها ( یا همون شورتکات ها) رو به هر نحوی که علاقمند باشید ، تغییر داده و ویرایش کنید .
برای این منظور، میتونید از پست های زیر استفاده کنید :
مشکلات میانبرها :
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
تغییر میانبر :
-

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

تو قسمت تنظیمات پولار این کادری که دورشو قرمز کردمو چک کنین و روی relative to last segment بزارین ببینین حل میشه مشکل :|

انجام دادم نشد . فکر نکنم ربطی به پولار داشته باشه . هرچیزی هست مربوط به osnap ها گزینه extension ـه ...

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قضیه این اکستنشن اتوکد 2016 رو بالاخره فهمیدم . فرقش با ورژن های قبلی اینطوری شده که اول باید مثلا دستور لاین رو بزنی بعد میزان آفست رو تایپ کنیم بعد شروع به اکستنشن گرفتن کنیم . من این کارو برعکس انجام میدادم :)

honey08

عضو جدید
سلام...
چطوری میتونم یه آرک رو به چندقسمت تقسیم کنم؟؟؟ در 2 قسمت یک آرک دوخط کشیدم و میخوام از روی این 2خط آرکم رو به 3 قسمت تقسیم کنم..چطوری میتونم این کارو بکنم؟؟؟
ممنون میشم کسی کمکم کنه.

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام...
چطوری میتونم یه آرک رو به چندقسمت تقسیم کنم؟؟؟ در 2 قسمت یک آرک دوخط کشیدم و میخوام از روی این 2خط آرکم رو به 3 قسمت تقسیم کنم..چطوری میتونم این کارو بکنم؟؟؟
ممنون میشم کسی کمکم کنه.

با استفاده از دستور break میتونین به چند قسمت تقسیم کنین
br رو تایپ کنین اینتر کنین f رو تایپ کنین اینتر کنین و نقطه ی اول و دوم رو همون نقطه مورد نظرتون رو انتخاب کنین...

اگر میخواین به قسمتهای مساوی تقسیم کنین اول میتونین با دستور divide به تعداد قسمتهای مورد نظر تقسیم کنین و بعد با استفاده از نقطه های تقسیم شده با استفاده از دستور brick به چند تکه تقسیم کنین آرکتون رو...

honey08

عضو جدید
ممنونم بابت پاسخگوییتون...
ولی وقتی ازین دستور استفاده میکنم قسمتی از آرک رو حذف میکنه...من نمیخوام چیزی حذف شه...فقط میخوام تقسیم شه...چیکار باید بکنم؟؟

nazanin1991

کاربر ممتاز
ممنونم بابت پاسخگوییتون...
ولی وقتی ازین دستور استفاده میکنم قسمتی از آرک رو حذف میکنه...من نمیخوام چیزی حذف شه...فقط میخوام تقسیم شه...چیکار باید بکنم؟؟

وقتی F رو تایپ کنین و دوبار روی یک نقطه (نقطه مورد نظرتون ) بزنین فقط ازون قسمت جدا میشه و چیزی از آرکتون پاک نمیشه ...
در ضمن میتونین یک خط بکشین تویکی از نقطه ها و از دستور EXTEND استفاده کنین و قسمت پاک شده ی کمانتونو برگردونین

roza465

عضو
سلام
من یه مشکلی تو اتوکد دارم قبلا به راحتی پرینت می گرفتم اما الان هر وقت میزنم پرینت error میده و اتوکد رو می بنده، تنها راهی که میتونم نقشه ها رو پرینت بگیرم از طریق pdf کردن اونهاست. خیلی اذیت کننده شده، کسی میدونه باید چیکار کنم؟؟؟
حتی ویندوز هم عوض کردم و اتوکد هم دوباره نصب کردم ولی مشکل حل نشد:(

Mohandes salman

عضو جدید
با سلام خدمت تمامی مهندسین عزیز...
عزیزان یه پله برقی توی پلانم دارم ک هر دو خط برش از وسط پله رد شدن هم طولی هم عرضی حالا موندم این برشش ججوریه اصلا نمیدونم... کسی از دوستان میدونه چه جوری باید برش زد؟؟
ممنون میشم کسی میدونه کمکم کنه...

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وارد اتوکد2017ام میشم ارور میده و خارج میشه . هردفعه یه اروری میده :cry:

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وارد اتوکد2017ام میشم ارور میده و خارج میشه . هردفعه یه اروری میده :cry:

نمیدونم چرا تا سوال میکنم جوابشو پیدا میکنم خودم . تاریخ ویندوز رو شمسی میزاریم این ارور رو میده ولی وقتی رو همون فابریکی ویندوز باشه درست میشه

nazanin1991

کاربر ممتاز
با سلام خدمت تمامی مهندسین عزیز...
عزیزان یه پله برقی توی پلانم دارم ک هر دو خط برش از وسط پله رد شدن هم طولی هم عرضی حالا موندم این برشش ججوریه اصلا نمیدونم... کسی از دوستان میدونه چه جوری باید برش زد؟؟
ممنون میشم کسی میدونه کمکم کنه...

فک میکنم این فایل خیلی کمکتون کنه.....مشاهده پیوست pele barghi.zip

rozhaan

عضو
سلام دوستان عزیز
وقتی برنامه autocad رو بستم و دو مرتبه باز کردم Arc هایی که کشیده بودم دیگه منحنی نبودند بصورت چند ضلعی دیده میشن... (ولی تو preview همون منحنی هستن) کسی علت رو میدونه؟

niuona

عضو
سلام دوستان عزیز
وقتی برنامه autocad رو بستم و دو مرتبه باز کردم Arc هایی که کشیده بودم دیگه منحنی نبودند بصورت چند ضلعی دیده میشن... (ولی تو preview همون منحنی هستن) کسی علت رو میدونه؟
عزیزم همیشه همینجوریه،شما دستور regen رو بزنی درست میشه ;)

rozhaan

عضو
با سلام...
کسی میدونه چرا بعضی لایه ها تو پلات دیده نمی شن؟... مثلا لایه door و window توی نقشه های من پاک شده در صورتیکه تو صفحه autocad دیده میشن

nazanin1991

کاربر ممتاز
با سلام...
کسی میدونه چرا بعضی لایه ها تو پلات دیده نمی شن؟... مثلا لایه door و window توی نقشه های من پاک شده در صورتیکه تو صفحه autocad دیده میشن

la رو تایپ کنین احتمالا لایه ای که آبجکتشون داخلش هست
در پلات نمایش داده نمیشه
روی قسمت قرمز کلیک کنین درست میشه احتمالا

Amir581

عضو جدید
سلام دوستان
وقتی میخوام از ماکرویی در اتوکد استفاده کنم هر سری که وارد اتوکد میشم باید اونو با دستور Ap لود کنم حتی ماکرو
هم تو قسمت contents هم قرار دادم.چطور این مشکل رو حل کنم؟
ممنون

سارا نصیری

عضو جدید
رفع اشکال دستور teim ( تیکه تیکه تریم کردن)

رفع اشکال دستور teim ( تیکه تیکه تریم کردن)

:surprised: سلام دوستان
یه مشکلی واسه اتوکدم بوجود اومده که وقتی میخوام دستور teim رو اجرا کنم خطارو بصورت تیکه تیکه میبره :razz::razz::razz::razz:

خیلی عصبیم کرده اگه کسی این مشکلو داشته و حل کرده به منم بگه لطفا:(:(:cry::cry::cry:

nazanin1991

کاربر ممتاز
سلام دوستان
وقتی دستور trim رو میزنم خطوط رو تیکه تیکه تریم میکنه:( کسی میدونه مشکلش چیه؟؟؟؟؟؟؟

سلااااام
فک میکنم به خاطره اینه که دستور TRIM رو که میزنی دوبار اینتر میزنی .....وقتی دستور TR رو اجرا میکنی خطی که میخواین خط مورد نظرتون از امتداد اون تریم کنین رو انتخاب کنین اینتر کنین بعدش روی قسمتی که میخواین تریم (پاک) بشه کلیک کنین....

Mohandes salman

عضو جدید
سلام دوستان
وقتی دستور trim رو میزنم خطوط رو تیکه تیکه تریم میکنه:( کسی میدونه مشکلش چیه؟؟؟؟؟؟؟
با سلام
توجه کننید چن خط نکشیده باشید یا نقطه روی خطتون ایجاد نشه دستور trim یا tr هر کدومو ک زدید دوبار اینتر بزنید و خط مورد نطر رو پاک کنید.
موفق باشید

zohreh_yo

عضو جدید
یکی از دغدغه های اصلی طراحان پس از اتمام کار مدلسازی انتقال و یا تحویل آن به بخش های مدیریتی و کارگاهی است، تا آنها نیز به نوبه خود بتوانند عملیات تهیه برنامه زمانی پروژه، شبیه سازی فرآیند ساخت، کنترل مدل های سازه با معماری و نقشه های مکانیکال برای بررسی تداخل بین اعضا و یا برخوردهای احتمالی بین آنها، دسترسی به انیمیشن مراحل ساخت از فایل های مدلسازی شده در گروه های طراحی معماری، سازه و تاسیسات در کنار هم را انجام دهند

https://goo.gl/L6HaaP

ehsanfathabadi

عضو جدید
سلام دوستان

دستور trim رو تایپ کن سپس یک اینتر برای انتخاب همه موضاعات نسبت به هم بعدش کلمه e رو تایپ و اینتر بعد no extend رو بزن. حله
Select object to trim or shift-select to extend or
[Fence/Crossing/Project/Edge/eRase/Undo]: e
Enter an implied edge extension mode [Extend/No extend] <No extend>:

artin68

عضو جدید
سلام دوستان من وقتی snap ام روشنه موسم میپره قبلا اینطوری نبود چیکارش کنم

mahsa hf

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام : ) کسی هست؟

دوستان یک سوال
وقتی تو کد save as میگیری یه پنجره باز میشه ادرس محل سیو میخواد ، الان یهو برای من نمیاد ،سیو از که میزنم مثل دستور کد میاد اون پایین و کار کردن باهاش سخت شده، نمیدونید چجوری درست میشه؟
یا وقتی با اتچ میخوام عکس وارد کد کنم باز اینجوری میشه
تنظیمات کدم یبار تو اپشن ریست کردم ولی فرقی نکرد:|

راه حلش پیدا کردم : )) filedia
دستور بالا رو بزنین و مقدار متغیر رو از 0 به 1
و یا بالعکس تغییر بدید

آخرین ویرایش:

setareh26

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز
من یک فایل اتوکد به دستم رسیده که باز نمیشه و اتوکد بدون هیچ اروری گیر میکنه البته این فایل تو کامپیوتر فرستنده باز میشه دستور purge و audit رو هم اجرا کرده و مجدد فرستاده ولی باز هم باز نمیشه.... لطفا هرکس که میتونه من را راهنمایی کنه.